Novokuzneck – Barys 3:2 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Omsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – HC Slovan 12:0 (kon.) | Čerepovec – Záhreb 4:3 (1:0 po s.n.)
Jaroslavľ – Chabarovsk 2:1 (po pr.) | Novgorod – Soči 2:1 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Riga 3:1 (kon.)
Viťaz – D. Moskva 3:6 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Neftechimik Nižnekamsk
Streda 11.02.2015, 15:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Je dobojované! Neftechimik dnes podal veľmi dobrý a bojovný výkon a dokonca trikrát viedol. Lenže ani to na body nestačilo. V tretej tretiny sa z otočky v 42.minúte presadil Rybin a dlhé minúty sa nevedeli domáci dostať do tlaku. Potom však pred koncom prišla presilovka a odvolali Murygina a 23 sekúnd pred koncom Brent vyrovnal na 3:3. To však nebolo všetko! Deväť sekúnd pred koncom tretej tretiny strhol víťazstvo na stranu Metallurgu Jan Kovář a tak domáci nepustili súpera ani k jednému bodu. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:19:45)

60:00

59:51
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Toto je neuveriteľný obrat domáceho tímu a zároveň veľká rana pre Nižnekamsk, ktorý donedávna viedol. Po úspešnom buly sa dostal do pásma Antipin, všimol si JANA KOVÁŘA a ten po peknej prihrávke zavesil do hornej časti bránky Kolppanena. Asistencie: Viktor Antipin, Sergej Mozjakin.

59:37
    Nakoniec sa domácim podarilo využiť presilovku a vyrovnať stav na 3:3. Kovář prihrával pred bránku a tam už TIM BRENT dotlačil puk do siete. Asistencie: Jan Kovář.

59:05
    Domáci už hrajú v šestici, Murygin je na striedačke!

58:54
    Tréner Metallurgu si berie oddychový čas.

58:54
    Hosťujúci Kosmačev dostáva 2 minúty za hákovanie a je tu presilovka pre domácich, veľká šanca na vyrovnanie.

57:35
    Hostia svojou defenzívnou hrou nútia Metallurg len nahadzovať puky.

56:38
    Milovzorov bol osamotený na krídle, ale skúsil to tiež z uhlu. Murygin rýchlo rozohral.

56:15
    Kolppanen si poradil so strelou Jakucenju z uhlu.

55:01
    Už len päť minút do konca tretej tretiny. Nižnekamsk sa veľmi dobre bráni.

54:20
    Ihneď po ubránenej oslabovke sa tlačia domáci do ofenzívy, keď času na vyrovnanie už nemajú príliš veľa.

53:29
    Batyršin je na ľade a hrá sa v plnom počte.

52:52
    Z medzikružia zakončoval Milovzorov nepresne, presilovka sa blíži ku koncu.

52:32
    Táto presilovka je v podaní Neftechimiku veľmi nebezpečná a Murygin teraz predviedol neskutočné zákroky, ktorými podržal svoj tím!

51:29
    Tentokrát oslabuje domácich Rafael Batyršin, ktorý dostáva 2 minúty za narazenie na mantinel.

50:02
    Metallurg sa ubránil a hrá sa v plnom počte.

49:15
    Teraz sa Ivanov dostal k teču, ale minul bránku domácich. Domáci sa držia v útočnom pásme.

48:30
    Od modrej vystrelil Jevsejenkov a jeho pokus tesne minul brvno Muryginovej brány.

48:02
    Jan Kovář dostáva 2 minúty za podrazenie. Presilovka pre hostí.

46:15
    Aktivita Metallurgu je značná,ale skóre stále neodzrkadľuje to čo sa deje na ľade.

45:01
    Veľmi rýchlo ubehla prvá päťminútovka tretej tretiny a domáci fanúšikovia po nej nemajú dôvod na radosť.

44:39
    Nepochodil ani Antipin, ktorý sa nedostal ku vzdialenejšej tyči. Defenzíva hostí pracuje veľmi dobre.

43:52
    Do dobrej pozície sa dostávala dvojica Kovář-Zaripov, ale gólom sa to neskončilo.

41:57
    Nižnekamsk dal gól!
    Hostia šokujú a už v druhej minúte tretej tretiny sa dostávajú do vedenia 2:3! Pred bránku dostal puk MAXIM RYBIN a z otočky prekonal Murygina. Asistencie: Nikulin a Bryncev.

40:01

Táto power play už nič nepriniesla a tak končí druhá tretina rovnako výsledkom 1:1 a celkovo je to 2:2. V 33.minúte so šťastím dostal hostí do vedenia Polygalov, ale Mozjakin potom zúžitkoval veľký tlak svojho tímu a po peknej akcii vyrovnal na 2:2. Magnitogorsk mohol ešte do konca tretiny aj otočiť skóre, ale Kolppanen už hostí podržal.

40:00

39:58
    Metallurg si vybojoval vhadzovanie v útočnom pásme a 2 sekundy pred koncom tretiny skúsi hru bez brankára.

39:35
    Strela obrancu Leeho bola tvrdá, ale nepresná.

39:19
    Zaripov nahadzoval nad bránku, ale Kovář puk tečoval len nad.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:50
    Zaripov to z ľavej strany mieril do horného rohu bránky Kolppanena, ale ten puk ramenom vyrazil.

37:50
    Magnetka naďalej pokračuje vo svojej hre a skúša to z každej pozície. Spoza bránky sa dostal do zakončenia Jakucenja,ale proti Kolppanenovi neuspel.
    Sergej MOZJAKIN - 2:2

36:08
    A je vyrovnané! Tento tlak už nemohli hostia vydržať a tak predsa len inkasovali. Spoza bránky dostal Kovář puk na SERGEJA MOZJAKINA, ktorý si obhodil na kruhu Eronena a potom krásne bekhendom zakončil do odkrytej bránky. Asistencie: Jan Kovář.

35:09
    Jakucenja najprv nahadzoval z diaľky, ale Kolppanen puk chytil. Teraz puk posiela na teč k druhej tyčke, ale Chabarov minul.

34:39
    Stále sa dokáže Neftechimik brániť, ale vyrovnanie doslova visí vo vzduchu.

33:30
    Domáci sa snažia o okamžitú odpoveď a tlačia sa do útočného pásma. Defenzíva hostí má plné ruky práce.
    Igor POLYGALOV - 1:2

32:56
    Hostia sa aj so šťastím po druhý krát v tomto zápase ujímajú vedenia. Z pravého kruhu vystrelil IGOR POLYGALOV, jeho pokus Murygin len vyrazil do vzduchu a puk mu nakoniec prepadol do bránky. Asistencie. Teemu Eronen, Jegor Milovzorov.

32:30
    Po oslabení sú hostia opäť aktívni a ich ofenzíva narobila Metallurgu značné problémy.

31:15
    Zo strany zakončoval Žukov ku vzdialenejšej tyčke, ale Murygin bol na mieste.

31:07
    Domáci mali lepšiu presilovku, ale veľa striel z medzikružia im hostia zblokovali a nakoniec sa ubránili.

29:07
    Michael Žukov oslabuje hostí na 2 minúty za hákovanie a presilovku si zahrá Magnitogorsk.

28:25
    Presilovka hosťom vôbec nevychádza. Dokonca v oslabení sa domáci dostávali do šancí. Najprv im nevyšiel brejk, ktorí tiahli Timkin a Osala a teraz neuspel v zakončení Brent.

26:34
    Sergej Tereščenko dostáva 2 minúty za podrazenie, presilovku si zahrajú hostia.

25:50
    Stapleton a ani Platonov neuspeli v dobrej pozícii na medzikruží.

24:35
    Mozjakin sa dostal od mantinelu až na stred pásma a veľmi nebezpečne zakončil.

23:38
    Hostia vstúpili do tejto časti aktívnejšie. Po odraze sa dostal puk k Eronenovi, ale Murygin úspešne zakročil.

22:25
    Z diaľky puk nahadzoval obranca hostí Rjasenskij, ale nakoniec z toho nič nevzniklo.

21:30
    Menšie zaváhanie v rozohrávke a Grigorenko sa dostal k strele, s ktorou si Murygin poradil.

20:30
    Nahodenie Andersona neohrozilo bránku domácich a tí už môžu rozohrávať.

20:01

Prvá tretina je za nami. Do vedenia sa už v druhej minúte dostali hostia z NIžnekamsku, keď sa presadil Anderson. Domáci nenechali na odpoveď dlho čakať a v 8.minúte využil presilovku Viktor Antipin. Potom sa hralo v slušnom tempe a Magnitogorsk mal šance na to, aby sa ujal pred koncom tretiny vedenia, ale Kolppanen bol mužom na správnom mieste a hostí podržal. Svoje šance mali aj hráči Nižnekamsku a určite to dnes favoritovi neuľahčia.

20:00

19:23
    Ešte sme sa dočkali jednej strely Timkina, ale tá tiež nepriniesla zmenu skóre.

18:52
    Prvá formácia poriadne podkurovala Kolppanenovi, ale ani Mozjakin či Kovář sa nakoniec nepresadili.

18:03
    Lenže hostia stratili puk a Metallurg mal ďalší brejk, ktorý nepresne zakončil Brent.

17:47
    Grigorenko a Sexton preveril pozornosť brankára domáceho tímu. Ten bol pripravený.

16:43
    Magnetka je s blížiacim sa koncom prvej tretiny aktívnejšia a častejšie skúša šťastie strelami.

15:30
    Prečíslenie domácich zakončoval Platonov, ale jeho strela skončila na brankárovi Kolppanenovi.

15:09
    Prebieha už posledná päťminútovka prvej tretiny a stále sa hrá v tempe. To sa musí divákom páčiť.

14:16
    Osala sa chcel dostať po priťuknutí Stapletona do zakončenia, ale defenzíva hostí dobre zapracovala.

12:30
    Oba strany sú aktívne, ale brankári nemajú príliš náročnú prácu a dokážu bez problémov zasiahnuť.

11:14
    Hosťujúci Žukov sa dostal k strele z medzikružia, ale brankár Metallurgu si poradil.

10:21
    Presne tak sa aj stalo. Metallurg hrá v plnom počte.

10:02
    Teraz sa domáci hráči oslobodili a už by mali toto oslabenie kľudne ubrániť.

09:45
    Nižnekamsk sa drží v útočnom pásme a už aj preveril brankára Murygina.

08:21
    Presilovku budú hrať aj hostia. Jevgenij Timkin dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.
    Viktor ANTIPIN - 1:1

07:08
    Túto presilovku už domáci zohrali oveľa lepšie a tešia sa z vyrovnania. Pred bránku poslal prihrávku Zaripov a puk získal VIKTOR ANTIPIN, ktorý bekhendom prekonal brankára Kolppanena. Asistencie: Danis Zaripov, Jan Kovář.

06:06
    Hosťujúci Maxim Berezin dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

05:53
    Polygalov je už na ľade a tak hrajú hostia v plnom počte.

05:10
    Hostia hrajú v tomto oslabení veľmi umne a nepúšťajú súpera do žiadnych šancí.

04:35
    Magnetke sa nedarí rozostaviť v útočnom pásme a je tu ďalšie vyhodenie cez všetky čiary.

04:14
    Neftechimik dokázal puk veľmi rýchlo vyhodiť a tak musia domáci začínať spoza vlastnej bránky.

03:53
    Igor Polygalov dostáva 2 minúty za podrazenie a tak je tu presilovka pre Mettalurg.
    Matt ANDERSON - 0:1

01:42
    A hostia sa nečakane dostávajú do vedenia! Sexton dostal v útočnom pásme puk na MATTA ANDERSONA a jeho strela končí za brankárom Muryginom. Asistencie: Dan Sexton.

00:45
    Kovář dostal prihrávku Zaripova, ale vo veľkej šanci ho dokázal Kolppanen vychytať.

00:01

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes ponúka KHL poriadnu porciu zápasov. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Metallurgom Magnitogorsk a Neftechimikom Nižnekamsk. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 15:00 SEČ.

Domáci sa po nie príliš presvedčivých výsledkoch opäť dostávajú do formy. Metallurgu patrí v tabuľke Východnej konferencie 3.miesto so ziskom 104 bodov pri skóre 152:108. Z posledných piatich zápasov získali 9 bodov za 3 víťazstvá. V poslednom kole však Magnetka prehrala doma s CSKA Moskva 1:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jan Kovář, ktorý nazbieral 58 kanadských bodov za 19 gólov a 39 asistencií.

Hostia ešte stále nevzdávajú svoj boj o postup do playoff. Neftechimiku patrí v tabuľke Východnej konferencie 10.miesto so ziskom 64 bodov pri skóre 149:179 a na ôsmy Jekaterinburg stráca 10 bodov. Z posledných piatich zápasov získali hostia až 11 bodov za 4 víťazstvá. V poslednom kole dom porazili Vladivostok 3:2. Najproduktívnejším hráčom tímu je Dan Sexton, ktorý nazbieral 45 kanadských bodov za 19 gólov a 26 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 8. Antipin (Zaripov, Kovář), 37. Mozjakin (Kovář), 60. Brent (Kovář), 60. Kovář (Antipin, Mozjakin) – 2. Anderson (Sexton), 33. Polygalov (Eronen, Milovzorov), 42. Rybin (Nikulin, Bryncev)

Metallurg Magnitogorsk: Murygin (Košečkin) – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Batyršin, Chabarov, Lee, Ibragimov – Mozjakin,Kovář, Zaripov – Stapleton, Potechin, Platonov – Timkin, Brent, Kaletnik – Osala, Junkov, Jakucenja
    Neftechimik Nižnekamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Jevsejenkov, Bryncev, Rjasenskij, Berezin, Pujacs, Eronen, Kosmačev – J. Alševskij, S. Alševskij, Kulikov – Ivanov, Polygalov, Milovzorov – Sexton, Anderson, Grigorenko – Žukov, Rybin, Nikulin

Rozhodca: Bukin, Ščenjov – Metalnikov, Sirotkin.