Boston – Dallas 3:5 (kon.) | Buffalo – Ottawa 1:2 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 3:2 (kon.)
Toronto – NY Rangers 4:5 (kon.) | Montreal – Philadelphia 2:1 (po pr.) | Florida – Anaheim 6:2 (kon.)
St. Louis – Arizona 2:1 (kon.) | Nashville – Tampa Bay 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 2:1 (po pr.)
Boston Bruins
3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Dallas Stars
cz Streda 11.02.2015, 01:00 • TD Garden, Boston (kapacita 17565 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:57:33)

Největší čas na ledě: Chára 23:08 – Goligoski 28:24

Branky a nahrávky: 11. Krejčí (Pastrňák, Lucic), 21. Bergeron (Marchand), 27. Hamilton (Kelly, Krug) – 8. Fiddler, 15. Ja. Benn (Goligoski, Klingberg), 18. Ja. Benn (Eaves, Jo. Benn), 34. Daley, 60. Cole (Demers, Spezza). Diváci: 17565 (vyprodáno). Rozhodčí: Rooney, Charron – Sericolo, Nansen.

Dnes jsme v bostonské TD Garden měli možnost sledovat parádní hokejovou podívanou dvou ofenzivních celků, po osmigólové přestřelce se nakonec z výhry 5:3 radují hosté z Dallasu, kteří na ledě Bruins vyhráli poprvé od roku 2001!

Zápas rychle skončil pro hostujícího útočníka Antoinea Roussela, který byl už ve 4. minutě vyloučen do konce utkání za tvrdý krosček.

Z pětiminutové přesilovky ale Bruins nedokázali udeřit, naopak sami inkasovali, když se po Krejčího špatné přihrávce z brejku prosadil Vernon Fiddler. Domácím se ale podařilo celkem rychle srovnat, když v 11. minutě po Pastrňákově přihrávce odčinil svou předchozí chybu vyrovnávacím gólem David Krejčí.

Medvědi byli sice v první části hry střelecky aktivnějším týmem, v 15. minutě ale vrátil vedení na stranu hostů kapitán Jamie Benn. Stejný hráč byl i u další trefy Stars, v 18. minutě zvyšoval Benn již na 3:1 pro hosty.

Ve druhé třetině se ale Bruins výrazně zvedli, hned po 26 vteřinách se v oslabení prosadil Patrice Bergeron, o pár minut později se navíc přidal i letos nejproduktivnější obránce Bostonu Dougie Hamilton a vylo rázem srovnáno.

Ve 34. minutě ale opět v oslabení udeřil obránce hostů Trevor Daley. Tento gól byl již třetí v dnešním zápase v početní nevýhodě a jak se nakonec ukázalo, také vítězný. Dallas se totiž ve třetí části hry zavřel ve svém pásmu a v poslední minutě už Erik Cole pouze pečetil cenné vítězství Stars.

60:00
    Erik COLE - 3:5

59:28
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Hostům se podařilo ubránit tlak Bostonu, ERIK COLE protlačil puk do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky, kus černé pryže si ovšem trochu zalaškoval a po hraně se od mantinelu zakroutil přesně do odkryté branky! Asistence: Jason Demers a Jason Spezza.

59:07
    Už běží poslední minuta třetí třetiny, domácí opět přichází o útočné pásmo, zatím se nedostali do většího tlaku.

58:39
    Hostům se povedlo protlačit puk do středního pásma, Hamilton pro něj rychle spěchá a zakládá nový útok Bostonu.

58:08
    Krejčího lajna i s Pastrňákem dostává přednost i v závěru, Rask míří na střídačku, domácí to zkusí v šesti hráčích v poli!

57:30
    Dallas se už brání, co jen to jde.

57:08
    Brad Marchand se svou typickou dravostí dostal s pukem až do blízkosti Lehtonenovy branky, brankář hostů ale sebral kotouč do své lapačky. Po následné mele rozhodčí vylučovat nebudou.

56:50
    Domácím už opravdu moc času na vyrovnání nezbývá, po další anabází Stars v útočném pásmu už jsou ale opět na puku Bruins.

56:16
    David Pastrňák se svou střelou z levé strany neuspěl, na druhé straně se Seguin se svými kumpány dostal do situace tří na jednoho, výborný obranný zákrok Cháry ale znemožnil jakékoliv zakončení.

55:49
    Torey Krug se podél levého mantinelu neodhodlal pokračovat dál v akci, a tak nahodil puk pouze na zadní mantinel.

55:15
    Začala poslední pětiminutovka domácího dobývání Lehtonenovy branky, hosté se provinili přihrávkou rukou, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

54:38
    Po zakázaném uvolnění Dallasu si hostující trenér Lindy Ruff vybírá oddechový čas, aby si jeho svěřenci mohli trochu odpočinout, jelikož předtím byli dlouho na ledě.

54:10
    Domácím plyne čas až nepříjemně rychle, do konce už zbývá pouze něco málo přes 5 minut.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 11. Krejčí (Pastrňák, Lucic), 21. Bergeron (Marchand), 27. Hamilton (Kelly, Krug) – 8. Fiddler, 15. Ja. Benn (Goligoski, Klingberg), 18. Ja. Benn (Eaves, Jo. Benn), 34. Daley, 60. Cole (Demers, Spezza)

Boston Bruins: Svedberg (od 21. Rask) – Chára (C), Hamilton, Seidenberg, McQuiad, Krug, Miller – Lucic, Krejčí, Pastrňák – Marchand, Bergeron, Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Cunningham. Trenér: Claude Julien.
    Dallas Stars: Lehtonen (Lindbäck) – Goligoski, Klingberg, Jokipakka, Daley, Jo. Benn, Demers – Ja. Benn (C), Seguin, Eaves – Cole, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Garbutt – Horcoff, Fiddler, Ritchie. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodca: Rooney, Charron – Sericolo, Nansen

Diváci: 17565 (vyprodáno)