Novokuzneck – Barys 3:2 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Omsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – HC Slovan 12:0 (kon.) | Čerepovec – Záhreb 4:3 (1:0 po s.n.)
Jaroslavľ – Chabarovsk 2:1 (po pr.) | Novgorod – Soči 2:1 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Riga 3:1 (kon.)
Viťaz – D. Moskva 3:6 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Neftechimik Nižnekamsk
Streda 11.02.2015, 15:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Je dobojované! Neftechimik dnes podal veľmi dobrý a bojovný výkon a dokonca trikrát viedol. Lenže ani to na body nestačilo. V tretej tretiny sa z otočky v 42.minúte presadil Rybin a dlhé minúty sa nevedeli domáci dostať do tlaku. Potom však pred koncom prišla presilovka a odvolali Murygina a 23 sekúnd pred koncom Brent vyrovnal na 3:3. To však nebolo všetko! Deväť sekúnd pred koncom tretej tretiny strhol víťazstvo na stranu Metallurgu Jan Kovář a tak domáci nepustili súpera ani k jednému bodu. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:19:45)

60:00

59:51
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Toto je neuveriteľný obrat domáceho tímu a zároveň veľká rana pre Nižnekamsk, ktorý donedávna viedol. Po úspešnom buly sa dostal do pásma Antipin, všimol si JANA KOVÁŘA a ten po peknej prihrávke zavesil do hornej časti bránky Kolppanena. Asistencie: Viktor Antipin, Sergej Mozjakin.

59:37
    Nakoniec sa domácim podarilo využiť presilovku a vyrovnať stav na 3:3. Kovář prihrával pred bránku a tam už TIM BRENT dotlačil puk do siete. Asistencie: Jan Kovář.

59:05
    Domáci už hrajú v šestici, Murygin je na striedačke!

58:54
    Tréner Metallurgu si berie oddychový čas.

58:54
    Hosťujúci Kosmačev dostáva 2 minúty za hákovanie a je tu presilovka pre domácich, veľká šanca na vyrovnanie.

57:35
    Hostia svojou defenzívnou hrou nútia Metallurg len nahadzovať puky.

56:38
    Milovzorov bol osamotený na krídle, ale skúsil to tiež z uhlu. Murygin rýchlo rozohral.

56:15
    Kolppanen si poradil so strelou Jakucenju z uhlu.

55:01
    Už len päť minút do konca tretej tretiny. Nižnekamsk sa veľmi dobre bráni.

54:20
    Ihneď po ubránenej oslabovke sa tlačia domáci do ofenzívy, keď času na vyrovnanie už nemajú príliš veľa.

53:29
    Batyršin je na ľade a hrá sa v plnom počte.

52:52
    Z medzikružia zakončoval Milovzorov nepresne, presilovka sa blíži ku koncu.

52:32
    Táto presilovka je v podaní Neftechimiku veľmi nebezpečná a Murygin teraz predviedol neskutočné zákroky, ktorými podržal svoj tím!

51:29
    Tentokrát oslabuje domácich Rafael Batyršin, ktorý dostáva 2 minúty za narazenie na mantinel.

50:02
    Metallurg sa ubránil a hrá sa v plnom počte.

49:15
    Teraz sa Ivanov dostal k teču, ale minul bránku domácich. Domáci sa držia v útočnom pásme.

48:30
    Od modrej vystrelil Jevsejenkov a jeho pokus tesne minul brvno Muryginovej brány.

Martin Platko

Góly a asistencie: 8. Antipin (Zaripov, Kovář), 37. Mozjakin (Kovář), 60. Brent (Kovář), 60. Kovář (Antipin, Mozjakin) – 2. Anderson (Sexton), 33. Polygalov (Eronen, Milovzorov), 42. Rybin (Nikulin, Bryncev)

Metallurg Magnitogorsk: Murygin (Košečkin) – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Batyršin, Chabarov, Lee, Ibragimov – Mozjakin,Kovář, Zaripov – Stapleton, Potechin, Platonov – Timkin, Brent, Kaletnik – Osala, Junkov, Jakucenja
    Neftechimik Nižnekamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Jevsejenkov, Bryncev, Rjasenskij, Berezin, Pujacs, Eronen, Kosmačev – J. Alševskij, S. Alševskij, Kulikov – Ivanov, Polygalov, Milovzorov – Sexton, Anderson, Grigorenko – Žukov, Rybin, Nikulin

Rozhodca: Bukin, Ščenjov – Metalnikov, Sirotkin.