Sociedad – Rayo Vallecano 0:1 (kon.) | Valencia – Almería 3:2 (kon.) | Villarreal – Bilbao 2:0 (kon.)
Espanyol – Vigo 1:0 (kon.)
Villarreal CF
2:0 (1:0)
Athletic Club Bilbao
Sobota 17.01.2015, 20:00 • Estadio El Madrigal (Villarreal) • Španielska LaLiga

Zápas vo Villarreale sa skončil. Domáci ho zaslúžene vyhrali 2-0 po góle Cherysheva v prvom polčase a po premenenej penalte v 83. minúte. Hostia neboli slabým súperom ale do veľkých šancí sa príliš nedostávali. Dnes sa musia zmieriť s tým, že z Villarrealu odídu bez bodu.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (21:48:41)

90+3

90+3
    Prebieha posledná minúta zápasu. Bilbao si zopakuje rohový kop.

90+2
    Bilbao sa konečne dostalo do pokutového územia Villarrealu ale tam sa akcia končí. Nasleduje rohový kop pre hostí.

90+1
    Soriano a Williams sa nepríjemne zrazili vo vzdušnom súboji ale už sú na nohách a budú v poriadku.

90+1
    Nadstavujú sa 3 minúty.

90
    Cheryshev skúsil strelu z hranice 16ky ale Iraizoz s tým nemal problém a loptu má vo svojich rukaviciach.

89
    Tak predsa sa ešte hostia pokúšajú niečo vymyslieť v útoku. Znova je to však rovnaký scenár a celá akcia končí pred 16kou Villarrealu.

88
    Rýchla hra na konci zápasu prináša iba cenné sekundy domácemu tímu. Hostia si nevypracovali prakticky žiadnu šancu a na body preto nemôžu siahať. Villarreal je v útoku a pomaličky zahráva outové vhadzovanie.

87
    Ani z tejto štandardky sa šanca nezrodila. Lopta však stále ostáva na polovici Villarrrealu.

86
    Hráči Villarrealu majú loptu na kopačkách a pohodlne dohrávajú zápas. Bilbao sa snaží a po faule Soriana bude zahrávať priamy kop.

86
    Hostia sú v útoku ale nedokážu sa dostať pred 16ku Villarrealu.
    SORIANO - 2:0

83
    Villarreal dal gól! Zdá sa, že dnešný zápas je rozhodnutý. BRUNO SORIANO nedal Iraizozovi šancu. Prudká strela k ľavej žrdi znamení dvojgólové vedenie domáceho tímu.

82
    Bude sa kopať penalta ! Hráči Villarrealu budú mať skvelú príležitosť na druhý gól.

81
    Posledné striedanie domáceho tímu. Odchádza Vietto a nahradí ho Gerard.

80
    Striedanie domáceho tímu. Odchádza Dos Santos a prichádza Gómez.

79
    Na druhej strane zaujímavá situácia. Center z pravej strany takmer skončil v sieti. Zdá sa, že to bola žrď brány Bilbaa.

78
    Williams sa dostal do obrovskej šance ale z veľkého uhla brankára Villarrealu neprekonal. Tak už mohlo byť vyrovnané.

78
    Žltá karta pre hráča Villarrealu. Vidí ju Cheryshev za faul na hráča hostí.

76
    San José z Bilbaa vidí žltú kartu za protesty.

76
    Striedanie hostí. Odchádza López a prichádza Ibai.

75
    Do konca zápasu ostáva 15 minút a hostia stále túžia vyrovnať. Villarreal sa bráni a číha na chyby súpera. Nasleduje rohový kop Bilbaa.

74
    Hráči Villarrealu podcenili rozohrávku a takmer sa im to nevyplatilo. Hostia však loptu získať nedokázali. Dopredu už ide Villarreal.

73
    Giovani Dos Santos skúsil tesne pred 16kou hostí strelu bez prípravy ale trafil len Iraizoza. Bola to však skvelá práca Villarrealu zakončená efektnou strelou Dos Santosa.

72
    San José sa takmer dostal do šance tesne pred bránou Villarrealu ale lopta mu preskočila nohu o niekoľko centimetrov.

71
    Posledná minúta v znamení prekopávania lopty z jednej strany na druhú. V útoku sú už hostia a budú vhadzovať loptu.

70
    Na druhej strane ofsajd Bilbaa a v ňom Williams. Asenjo zahráva loptu ďaleko na polovicu hostí.

69
    Nový muž na ihrisku Dos Santos sa okamžite dostal do šance ale lopta mu ušla za čiaru a vystreliť už nestihol.

68
    Striedajú aj domáci. Odchádza Uche a nahradí ho Dos Santos.

67
    Ďalšie striedanie hostí. Odchádza Rico a nahradí ho Itturaspe.

67
    Striedanie hostí. Odchádza Viguera a nahradí ho Williams.

66
    Obrovská šanca domáceho tímu. Po rohovom kope sa Uche dostal do šance ale z tesnej blízkosti loptu do siete nedostal.

65
    Uche skúsil strelu z 25 metrov ale trafil len hráča Bilbaa. Nasleduje rohový kop pre Villarreal.

64
    Znova v útoku Athletic ale je to len prihrávanie ďaleko od 16ky Villarrealu.

63
    Hostia majú v posledných minútach loptu častejšie na kopačkách ale do veľkých šancí sa nedostali. Domáci dobre bránia a pomaly sa približujú k víťazstvu v zápase hoci do konca zápasu ostáva ešte veľa času.

61
    Menšie slovné potýčky medzi hráčmi ale už je všetko v poriadku. Hra pokračuje ďalej po ofsajde Bilbaa.

60
    Na štadióne vo Villarreale je rušno. Hostia budú zahrávať ďalší priamy kop z veľmi dobrej vzdialenosti.

59
    Opakovaný záber réžie ukázal že v momente gólu, ktorý strelil Uche a neplatil pre údajný ofsajd sa lopty dotkol hráč Bilbaa, takže sa o ofsajd jednať nemohlo. My však sledujeme prebiehajúcu hru a hostia budú zahrávať rohový kop.

58
    Domáci obrancovia loptu odvrátili na outové vhadzovanie. Hostia tak musia začínať novú akciu v strede ihriska.

58
    Nasleduje priamy kop Bilbaa.

57
    Žltá karta pre hráča Villarrealu. Vidí ju kapitán Soriano za faul na hráča Bilbaa.

56
    Lopta je síce v sieti ale Uche stál v momente prihrávky v ofsajde a tak jeho gól platiť nemôže. V každom prípade pekný pokus domáceho tímu.

56
    Pekná akcia domácich. Costa vybojoval aspoň rohový kop po tom ako bol vytlačený do veľkého uhla.

53
    Costa fauloval a je z toho priamy kop pre Athletic.

52
    Dopredu idú aj hráči Bilbaa. Tí si v druhom polčase do lopty takmer nekopli.

51
    Z rohového kopu síce nič nebolo ale hneď po ňom prišla šanca domáceho tímu. Cheryshev mal na hlave druhý gól dnešného zápasu ale lopta šla snáď 5 centimetrov vedľa pravej žrde brány Bilbaa.

50
    Začiatok druhého polčasu patrí jednoznačne domácim hráčom. Vietto skúsil peknú strelou z uhla a je z toho rohový kop.

48
    Opäť v útoku Villarreal. Tento krát bola akcia zakončená strelou Uchea ale znova veľmi ďaleko od brány Bilbaa.

47
    Vietto sa dostal do skvelej šance ale jeho strela z 20 metrov letela veľmi ďaleko od brány Bilbaa.

46
    Začal sa druhý polčas. Ako prví idú do útoku domáci.

46

Máme za sebou prvý polčas vo Villarreale. Skončil sa výsledkom 1-0 po góle Cherysheva zo záveru polčasu. Oba tímy striedali lepšie a slabšie chvíle ale iba domáci sa dokázali presadiť. Uvidíme čo nám prinesie druhý polčas, ktorý začne už o 15 minút.

45

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Cheryshev tento krát skúsil strelu z 25 metrov, ktorá tesne míňa pravú žrď brány Bilbaa. Nasleduje rohový kop pre domáci tím.

44
    Costa vhadzuje outové vhadzovanie a domáci sú stále veľmi aktívni.
    CHERYSHEV - 1:0

42
    Villarreal dal gól! Nádhera v podaní domáceho tímu. DENIS CHERYSHEV dáva úvodný gól zápasu. Po skvelej prihrávke od Ruiza si loptu spracoval, v 16ke hostí obohral obrancu Bilbaa aj brankára Iraizoza a loptu dostal do siete.

41
    V ofsajde Uche a ani táto akcia Villarrealu gólom neskončí.

40
    Obrovská šanca hostí. Krásna akcia zakončená hlavičkou De Marcosa tesne vedľa brány Villarrealu.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva 5 minút a v útoku sú hostia.

39
    Dos Santos sa snažil preniesť hru na opačnú stranu ihriska tam ale boli hráči Bilbaa. Villarreal sa tak vytláča z útočnej polovice.

38
    Faul na Laporteho a priamy kop v strede ihriska pre hostí.

37
    Asenjo chcel napodobniť Neuera a loptu odkopol ďaleko pred svojou 16kou. Do útoku idú hostia.

37
    Stále sa hrá na polovici Bilbaa ale hostia skvele bránia. Villarreal sa nevie dostať do poriadnej šance, je to skôr také nakopávanie do 16ky.

36
    Laporte bol posledný hráč, ktorý sa dotkol lopty pred tým ako opustila hraciu plochu a tak nasleduje rohový kop pre Villarreal.

35
    Uche faulovaný dosť nepríjemne a nasleduje priamy kop pre domáci tím.

35
    Asenjo si postrážil 16ku a loptu pred nabiehajúcimi hráčmi Bilbaa priam ukradol.

34
    Vietto fauloval a loptu majú hostia. Do konca prvého polčasu ostáva 10 minút a my zatiaľ stále čakáme na prvý gól.

33
    Lopta je stále na kopačkách hráčov Bilbaa ale nakoniec si šancu ani rohový kop nevybojovali.

32
    Aduriz burcuje svojich spoluhráčov a Athletic ide dopredu.

31
    Ani na druhý pokus to nebolo lepšie a tak bude Iraizoz kopať od svojej brány.

30
    Z prvého rohového kopu nič nebolo ale Villarreal má možnosť zahrávať aj ďalší roh.

29
    Skvele prevedená akcia Villarrealu. Uche bol síce v ofsajde ale do hry sa nezapojil, z druhej vlny vybehol Vietto, ktorý išiel priamo na bránu Bilbaa ale je z toho len rohový kop.

29
    Viguera skúsil strelu z diaľky ale lopta šla znova vysoko nad domácu bránu.

28
    Costa skúšal prihrávku z ľavej strany do 16ky ale tá cez obranu Bilbaa neprešla. Potom nasledoval útočný faul Villarrealu, ktorý končí celú akciu.

27
    Mario vybehol z obrany ďaleko do útoku ale jeho pokus skončil v rukaviciach Iraizoza. Loptu však majú znova domáci a môžu ísť do útoku.

26
    Strela Aduriza šla vysoko nad bránu Villarrealu. Asenjo odkopáva od svojej brány.

25
    Balenziaga fauloval a je z toho priamy kop pre domácich v strede ihriska.

24
    Pekná šanca Villarrealu ale strela z toho nebola. Hostia sa dobre ubránili a môžu ísť dopredu.

23
    Oba tímy robia dosť veľa chýb. Domáci stratili loptu v útoku ale hostia toho tiež veľa nevymysleli.

22
    Znova skvelý rýchly protiútok Villarrealu zakončený strelou Vietta a nasleduje rohový kop pre domácich.

21
    Dos Santos skúsil strelu na bránu ale lopta minula cieľ. Iraizoz vykopáva dopredu.

20
    Asenjo vybehol veľmi vysoko, našťastie pre domácich sa lopta nedostala k žiadnemu hráčovi Bilbaa. Hostia ostávajú v útoku.

19
    Faul Villarrealu a priamy kop pre Bilbao.

18
    Hrá sa veľmi rýchly futbal. Domáci skvele číhajú na chyby Bilbaa a okamžite sa púšťajú do rýchlych protiútokov.

17
    Vietto skvele získal loptu na vlastnej polovici, potom šiel sám na bránu ale Iraizoza nedokázal prekonať. Obrovská šanca domáceho tímu.

16
    Skvelý rýchly protiútok Villarealu ale Uche bol v momente prihrávky v ofsajde. Domáci to urobili veľmi dobre len škoda poslednej prihrávky za obranu Athleticu.

15
    Prvá veľká šanca zápasu. Po rohovom kope sa do skvelej šance dostal Aduriz ale z tesnej blízkosti Asenja neprekonal.

15
    Pekný pokus hostí a Ruiz odvracia na rohový kop. Pomerne veľký tlak hostí.

14
    Viguera skúsil pekný center do 16ky Villarrealu ale Asenjo bol pozorný a loptu má vo svojich rukaviciach.

13
    Hostia sa previnili útočným faulom ale Villarreal to nevyužil. Lopta je znova na polovici domáceho tímu.

12
    Susaeta bojuje pri postrannej čiare ale hostia sa nevedia presadiť. Domáci dobre bránia a tak vidíme síce aktívny futbal ale chudobný na šance či strely na bránu.

11
    Iraizoz pomáha s rozohrávkou hostí a Athletic ide dopredu.

10
    De Marcos skúsil dlhý center, ktorý končí až ďaleko za domácou bránou. Asenjo bude odkopávať od svojej brány.

9
    Hra sa trochu upokojila. Oba tímy bojujú o loptu v strede ihriska a skúšajú nakopávané lopty za obranu, ktoré končia ofsajdom.

8
    Sám Dos Santos rozohral rohový kop ale hostia s tým poradili. Lopta je už na kopačkách hráčov Bilbaa, ktorí zakladajú novú akciu.

7
    Pekná akcia Villarrealu. Dos Santos vybojoval rohový kop pre domáci tím.

6
    Hostia sú v úvodných minútach aktívnejší ale zatiaľ z toho pramenila iba jedna strela na bránu. Domáci Villarreal má teraz loptu a začína novú akciu na vlastnej polovici.

5
    Znova akcia hostí, tento krát ale Viguera fauloval a domáci budú zahrávať priamy kop.

4
    Susaeta nezahral rohový kop najhoršie a nakoniec z toho bola strela na domácu bránu ale Asenjo ju pohodlne chytil.

3
    Dopredu idú hostia z Bilbaa a bude z toho rohový kop.

2
    Zápas vo Villarreale sa začal. Prvú akciu mali domáci ale tá sa končí ofsajdom.

1

Villarreal CF: Asenjo- Mario, V.Ruiz, J.Costa, Gabriel, Pina, J.Santos, L.Vietto, I.Uche, D.Cheryshev

Náhradníci: J.Carlos, M.Musacchio, Dorado, A.Rukavina, M.Gómez, G.Dos Santos, Gerard

Athletic Club Bilbao: Iraizoz- A.Laporte, San José, Etxeita, Balenziaga, Susaeta, Mikel Rico, U.López, De Marcos, Aduriz, Viguera

Náhradníci: I.Herrerín, Iraola, Benat, Iturraspe, Gurpegi, Ibai, Williams

Rozhodca: Javier Estrada Fernández- J.Rodríguez, F.Garcia.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu španielskej Primery División medzi Villarreal CF a Athletic Club Bilbao.

Domácim sa v tejto sezóne darí pomerne dobre. Momentálne sú na šiestom mieste v tabuľke španielskej najvyššej súťaže a tá im zabezpečuje účasť v Európskej lige. Villarreal už síce má skúsenosti z Ligy majstrov kde pôsobil celkom úspešne a zanechal dobrý dojem. Z 18 zápasov vyhrali domáci 9, a ďalších 5 zápasov remizovali takže dokopy získali 32 bodov. V posledných zápasoch sa im darí veľmi dobre, kedže naposledy sa museli obísť bez bodu ešte 2.11.2014. Odvtedy striedajú trojbodové a jednobodové zápasy. V poslednom zápase remizovali na ihrisku Málagy 1-1. Uvidíme ako sa im bude dariť dnes proti Bilbau.

Hosťom z Bilbaa táto sezóna vôbec nevychádza. V Lige majstrov Athletic nepredviedol veľa futbalového umenia, a musel sa uspokojiť s treťou priečkou v skupine. Do jarnej vyraďovacej časti mu žreb pridelil taliansky FC Turín. V domácej lige to nie je o nič lepšie. Po 18 kolách je až na 13. mieste so ziskom 19 bodov. Ak sa teda nič výnimočné nestane, Athletic si budúcu sezónu v pohárovej Európe nezahrá. Posledných päť zápasov prináša hrozivú štatistiku, kedže až štyri krát prehrali a iba raz remizovali. V poslednom zápase nestačili doma na slabé Elche a prehrali 1-2.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estadio El Madrigal vo Villareale, ktorý má kapacitu 24 890 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.