Sociedad – Rayo Vallecano 0:1 (kon.) | Valencia – Almería 3:2 (kon.) | Villarreal – Bilbao 2:0 (kon.)
Espanyol – Vigo 1:0 (kon.)
Valencia CF
3:2 (2:2)
UD Almería
Sobota 17.01.2015, 18:00Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Chýbajúci hráči:

Valencia – Otamendi, Piatti (zranenia), Mustafi (ČK)

Almeria – Quique, Rubén (zranenia)

Už to vidím. Na tikety ste všetci dali jednotku. Že? Veď predsa Valencia hrá o európske poháre a Almeria bude rada, keď sa s odrenými ušami zachráni. Logika nepustí.

Ja to vidím rovnakými ružovými okuliarmi, aj keď psychika domácich je naštrbená. A to tak, že dosť. V utorok si nechali pomedzi prsty utiecť postup v španielskom pohári. V predposlednej minúte zápasu inkasovali druhý gól na pôde Espanyolu, Barcelona, zostali im iba oči pre plač a ústa pre nadávky.

V stredu bola z pohára do kanála vyliata aj Almeria, po výhre 1:0 ďalej postúpilo Getafe. A hostia mohli ísť na kafe. Natipujem, ale varujem, že naposledy som mal víťazný tiket ešte niekedy v lete.

Môj tip: 1 Skóre: 2:0

1

2
    V úvode zápasu sú domácim aktívnejší, držia loptu na svojich kopačkách, hostia zatiaľ zatiahnutí do defenzívy.

6
    Rohový kop zahral Parejo nepresne.

6
    Ošetrovaný je Partey (Almeria), hostia chvíľu o desiatich.

10
    Domáci stredopoliar Fuego to skúšal dlhým pasom, nepresadil sa.

11
    Valencia dala gól!

Domáci pretavili úvodný tlak vo vedúci gól, šťastným strelcom Parejo. Strelec si zachoval chladnú hlavu v 16ke a presne namieril k pravej žrdi. Asistenciu si pripisuje Barragan.
    PAREJO - 1:0

13
    Almería dala gól!

A okamžitá odpoveď futbalistov Almerie, Hemed vyrovnáva skóre. Zvnútra pokutového územia po prihrávke Silvu do ľavého dolného rohu.
    HEMED - 1:1

16
    Zápas ako víno. Jazda hore dolu, akoby si hráči povedali, baví nás baviť vás.

18
    Rodrigo si nabehol na mäkký center, zahlavičkoval presne, no s jeho strelou si Julian hravo poradil.

20
    Góly oboch mužstiev sa podobali ako vajce vajcu. Center z krídla, nabehnutie na prvú tyčku a presná koncovka k tyčke.

20
    Najaktívnejší domáci plejer Parejo to skúsil z trestného kopu, no namieril nepresne.

24
    Rozhodca zatiaľ šetrí ŽK, hráčov Almerie iba verbálne varuje, trestný kop z ľavej strany. Zahráva Gomés.

26
    Nebezpečnú Gomésovu strelu vyboxoval Julián do bezpečia. Ale je tu ďalšia štandardka z 30m. Parego nastrelil len múr.
    RODRIGO - 2:1

29

Meno šťastného strelca – Rodrigo. Domáci kombinovali pred 16kou, podobalo sa to na hádzanú, potom prišla z hranice 16ky šikovná kolmica na nabiehajúceho Alcacera, ten našiel prihrávkou v 5ke Rodriga a ten trafil do siete.

33

S gólmi sa nám roztrhlo vrece. Na rohový kop Verzu si výborne naskočil Hemed a hlavou dal dnes už svoj druhý gól.
    HEMED - 2:2

36
    Hemed si naskočil na ďalší center z rohového kopu (skvelá rybička) , no jeho strela tentoraz neskončila v sieti, ale odrazila sa od brvna. Škoda, mohli sme zatlieskať jeho hattricku.

40
    ŽK pre hosťujúceho Partey za podkopnutie.

41
    Barragan (Valencia) ošetrovaný mimo hracej plochy.

44
    Vynútené striedanie domácich kvôli zraneniu: odišiel Barragan, nastúpil Cancelo.

45
    Jedna minútka ako bonus k prvému polčasu.

45+1

Prívlastky prvého polčasu? Svižný, zaujímavý, kombinačný a čo je najdôležitejšie – gólový. Nad všetkými aktérmi duelu vyčnieva hosťujúca "hlavičková obluda" Hemed. Dva góly dal, raz zazvonilo brvno.

Hostia neprišli s defenzívnou taktikou, sú domácim viac ako vyrovnaným súperom. Ale neprekvapuje ma to, videl som už ich posledné víťazstvo vonku v Malage, keď favorizovaných domácich rozobrali ako lego.

Videli sme v prvom polčase gólové hody, ja na chvíľu odbehnem na čokoládové hody do chladničky a za takých necelých 10minút pokračujeme.

46

46
    Druhý polčas otvárajú hostia.

46
    Prvý strelecký pokus v druhom polčase je z kopačky domáceho Gomésa. Brankár hostí Julian sa vrhol po strele ku svojej ľavej žrdi a loptu stlmil.

49
    Hostia získavajú rohový kop. Zahráva Verza. Loptu smerujúcu do päťky hlavou odvrátil Mustafi, z prvej následne do lopty kopol Corona, jeho volej zostrelil nejakú lastovičku zrejme.

50
    Rohový kop aj pre domácich. Identická situácia ako na opačnej strane, tj roh odvrátený na hranicu pokutového územia, následne zblokovaný strelecký pokus.

53
    Dobrý center sprava na Gomésa, ale v hosťujúcej 16ke sa nepresadil, bol dobre strážený.

54
    Séria rohových kopov, príležitosť pre domácich, ale všetko prekombinovali, lopta končí v aute za bránkovou čiarou.

57
    ŽK pre domáceho Orbána za surovosť.

60
    Skvelý krídelný prienik Cancela až do pokutového územia, prudký center popred bránu, na šťastie pre hostí tento center po päťke nikto nezasiahol.

61
    Druhý polčas už nemá takú prvo polčasovú šťavu, obe mužstvá hrajú troška opatrnejšie. Nieže by sa zatvorili dozadu, ale neútočia bezhlavo, myslia aj na zadné vrátka. Čo sa týka priebehu hry, dominuje Valencia.

61
    Striedanie v domácom mužstve. Fuega nahradil Negredo.

61
    Roh Valencie krásne vyboxoval Julian, radosť pozerať, ako letel odvážne vzduchom a dostal loptu päsťou ďaleko za svoju šestnástku.

63
    Negredo v domácom drese si skvele nabehol na center rotovaný dovnútra, dokázal sa rybičkou presadiť medzi dvomi súperovými stopérmi, jeho hlavičku skvele zneškodnil Julian. patrí sa povedať – skvelý futbalový moment.

65
    Domáci zamkli súpera vo vlastnej šestnástke. Už niet pochýb, kto je teraz v stretnutí lepší. Center však bývajú zblokované alebo nenájdu adresáta, no gól visí vo vzduchu.

68
    Hostia už úplne odpadli. Alebo sa iba koncentrujú na bránenie. Zabetónovali sa vo vlastnej šestnástke, zatiaľ v pohode odvracajú rohové kopy Valencie. Kvízová otázka – dokedy?

71
    Hostia striedajú. Oddýchnuť si ide Silva, prichádza Dos Santos.

73
    Domáci si už ostrostrelca Hemeda dávajú veľký pozor, radšej ho faulujú ďaleko od vlastnej brány, aby sa mohli sformovať a potom si ho lepšie ustrážiť.

74
    Rodrigo (Valencia) mohol nakloniť misky váh na domácu stranu. Nabehol si do stredu šestnástky, no center zahlavičkoval tesne vedľa pravej žrde. Diváci sa chytajú za hlavy, mne je to jedno, ja som v klídku, tento zápas som netipoval.

76
    Už hádam sto dvadsiaty šiesty rohový kop pre Valenciu.

77
    A po sto dvadsiaty šiesty krát nič.

78
    Štatistiku rohových kopov momentálne nemám k dispozícii a sám si čiarky nerobím, no v prospech domácich ich je "mrte" veľa.

81
    Po výbornom centri zľava a následnej skrumáži sa nepresadil Goméz v pomerne dobrej šanci. Mieril nad.

81
    Domáci striedajú kus za kus. Odišiel Gomes, prišiel De Paul.

81
    Hostia striedajú. Odišiel Partey, prišiel Soriano.

81
    ŽK hosťujúci Dubarbier za podkopnutie.

83

Negredo si krásne naskočil na center Gaya z ľavej strany a na veľkú radosť domácich priaznivcov zavesil. Absolútne zaslúžený gól. Tesne pred touto akciou domáci nastrelili brvno, od ktorého s lopta odrazila späť do ihriska.
    NEGREDO - 3:2

86
    Domáci Cancelo inkasoval ŽK za podkopnutie.

86
    Hostia sa pokúsia o vyrovnanie aj prestriedaním hráčov. Odchádza Corona, prichádza Romena.

89
    Valencia na lopte, víťazstvo si už asi nenechá ujsť.

90
    Extra time=3 minúty.

90+3

Už cítim únavu materiálu, lebo človek musí byť koncentrovaný na veľa vecí naraz pri komentovaní, ale skúsim zo seba ešte vypotiť pár zmysluplných myšlienok.

Takže. Almeria druhý polčas úplne odišla. Respektíve vôbec neprišla. A to som ich po prvom polčase vynášal do nebies. Gólový kúzelník Hemed si už ani nekopol, hostia postavili barikády pri vlastnej šestnástke a čakali na zázrak.

Domáci pripomínali hladného buldoga. Zahryzli sa do súpera, tlačili sa po krídlach, kopali nenomáááááááááálne veľa rohov. Z niečoho ten gól padnúť musel. A veru aj padol.

Patrí im gratulácia za spôsob, akým kráčali (či skôr šprintovali) za víťazstvom. Majte krásny zvyšok soboty, priatelia. (19:55:03)

Góly: 11. PAREJO, 29. RODRIGO, 83. NEGREDO – 13. HEMED, 33. HEMED

Karty:   57. Orban (VAL), 86. Cancelo (VAL) – 40. Partey (ALM), 81. Dubarbier (ALM)

Valencia CF: Diego Alves– Barragan, Mustafi, Orbán,, Gaya – Fuego, Rodrigo, Parejo, Gomés – Perez, Alcacer
    Náhradníci: Yoel, Cancelo,, Augusto, Negredo, Vezo, De Paul Zuculini Tréner: Espirito

UD Almería: Julian – Michel, Navarro, Velez, Trujillo, Dubarbier – Mendez, Verza, Corona, Partey, Silva – Hemed
    Náhradníci: Gomez, Azeez, Dos Santos, Espinosa, Mané, Soriano, Romena, Tréner: J.I.Martinez

Rozhodca: Inaki Bikandi

Diváci: 43391