Empoli – Inter 0:0 (kon.) | Palermo – AS Rím 1:1 (kon.)
US Palermo
1:1 (1:0)
AS Rím
Sobota 17.01.2015, 20:45 • Stadio Renzo Barbera, Palermo, Taliansko • Talianska Seria A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 19.kola Serie A medzi US Palermo a AS Rím. Z tohto zápasu vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.
    __________________________________________

US Palermo
    Zverenci Giuseppeho Iachiniho sú aktuálne v pokojnom strede tabuľky a ako nováčik si vedú celkom slušne. Po 18 kolách sa nachádzajú na desiatom mieste, keď získali 25 bodov za šesť výhier, sedem remíz a päť prehier. Naposledy sa predstavili na pôde Fiorentiny, kde to bola teda poriadna prestrelka. Skóre zápasu otvoril v 20.minúte Pasqual, ktorý poslal domácich do vedenia. Po zmene strán pridal druhý gól fialových Basanta a zdalo sa, že je po stretnutí. Lenže v rozmedzí 59 a 61 minúty sa dvakrát presadil hosťujúci Quaison a zrazu sa začínalo od začiatku. O tri minúte neskôr sa presadil Cuadrado, ktorý opäť strhol vedenie na stranu domácich. V 74.minúte sa presadili znova domáci, konkrétne Joaquin. Ku koncu ešte z pokutového kopu skóroval hosťujúci Belotti, no to bolo všetko. Fiorentina zvíťazili 4:3, a Palermo tak napriek trom streleným gólov odchádzalo domov bez bodu.

AS Rím
    Tím okolo Rudiho Garcíu je na tom veľmi dobre. Po 18 odohraných zápasoch okupuje druhú priečku, keď má na svojom konte 40 bodov za dvanásť víťazstiev, štyri remízy a dve prehry. V poslednom zápase sa predstavil na domácom trávniku v mestskom derby proti Laziu. Hostia vstúpili do stretnutia raketovo, keď v 29.minúte už viedli 2:0 po góloch Mauriho a Andersona. Lenže domáci sa nevzdali. Po zmene strán sa dvakrát presadil Totti, ktorý vyrovnal. Do konca zápasu už gól nepadol, a tak sa oba tímy rozišli po nerozhodnom výsledku a pripísali si do tabuľky po jednom bode.

11.01.2015 AS Rím – Lazio Rím 2:2
    06.01.2015 Udinese – AS Rím 0:1
    20.12.2014 AS Rím – AC Miláno 0:0
    14.12.2014 FC Janov – AS Rím 0:1
    10.12.2014 AS Rím – Manchester City 0:2 (LM)

Tip
    V dnešnom zápase je jasným favoritom AS, no a hostia by nemali mať žiaden problém. Môj tip na výsledok dnešného stretnutia je 0:2.

US Palermo: Sorrentino – Vitiello, Gonzalez, Andelkovic – Morganella, Rigoni, Maresca, Barreto, Lazaar – Vazquez, Dybala
    Náhradníci: Ujkani, Munoz, Joao Silva, Emerson, Della Rocca, Bolzoni, Chochev, Terzi, Quaison, Feddal, Daprelà, Belotti
    Tréner: Giuseppe Iachini

AS Rím: De Sanctis – Florenzi, Astori, Yanga-Mbiwa, Holebas – Paredes, Strootman, Pjanic – Iturbe, Destro, Ljajic
    Náhradníci: Skorupski, Cole, Borriello, Totti, Maicon, Manolas, Ucan, Somma, Pellegrini, Verde, Emanuelson, Calabresi
    Tréner: Rudi García

Rozhodca: Antonio Damato – Nicola Andrea Nicoletti, Gianluca Vuoto.

-5
    Hráči už prichádzajú na hraciu plochu. Domáci sa predstavia v ružovo-čiernej kombinácii dresov, hostia v bielych farbách.

-1
    O výkop sa postarajú domáci. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

1

2
    Od úvodu majú loptu v moci domáci. Tí si aktuálne prihrávajú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu.

2
    Palermo dalo gól!
    Obrovská chyba hostí bola potrestaná. Myslím, že stopér Astori nerozohral vôbec dobre. K lopte sa dostal Vazquez, posunul ju do behu spoluhráčovi PAULOVI DYBALOVI, ktorý sa rútil sám na brankára. Ten ostal v bráne a to nebola práve najlepšia vôľba. Dybala namieril k jeho ľavej tyči a lopta skončila v jeho bráne. Palermo sa prekvapivo skoro dostáva do jednogólového vedenia.
    Paulo DYBALA - 1:0

4
    Tak takýto raketový vstup domácich do stretnutia nečakal asi nikto. Takáto veľká chyba sa v najvyššej talianskej súťaži trestá gólom a inak to nebolo ani teraz.

5
    Ružovo-čierny sú pri chuti. Aktuálne okupujú pokutové územie hostí. Čaká sa na finálnu prihrávku, tá zatiaľ neprichádza.

6
    Domáci Morganella sa odhodlal k strele zo strednej vzdialenosti, jeho pokus však nebol presný. Kop od brány.

7
    Morganella bol teraz poslaný k zemi a musí byť ošetrovaný. Snáď to nebude nič vážne, no vyzerá to, že Morganella v dnešnom stretnutí dohral.

8
    Tak nakoniec z toho zrejme nebude striedanie. Morganella sa už hlási do hry spoza postrannej čiary.

9
    Iturbe prenikal po ľavej strane, následne si však loptu hodil ďaleko od nôh a tá prešla za bránkovú čiaru mimo bránu. Kop od brány.

10
    Palermo má loptu v moci. Aktuálne kombinuje na útočnej polovici ihriska a pomaly sa posúva dopredu.

12
    Yanga-Mbiwa (AS Rím) za zákrok zo zadu videl kartu žltej farby.

13
    Rimania zatiaľ nič extra nepredviedli. Naopak domáci sú aktívnejší, nebezpečnejší a celkovo pôsobia lepším dojmom.

14
    Hostia vybojovali rohový kop. Ten už bol aj rozohraný, lenže lopta bola domácou obranou poslaná do bezpečia.

15
    Držanie lopty: 45% – 55%
    Územnú prevahu nemá ani jeden z tímov.

16
    Strely celkom: 3-1
    Strely na bránu: 2-0
    Po úvodnej štvrťhodine je každému jasné, kto je nebezpečnejší.

17
    Dlhý center na hosťujúceho Destra nebol najpresnejší a lopta prešla mimo bránu za bránkovú čiaru. Nasledovať bude kop od Sorrentinovej svätyne.

18
    Nedovolený zákrok domáceho Andelkovica na Iturbeho. Hostia budú mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície. Zrejme z toho bude center do pokutového územia.

19
    Orli sa prezentujú naozaj dobrým dojmom. Bojujú o každú loptu, nevypúšťajú žiaden súboj a čoraz viac majú loptu na kopačkách.

20
    AS Rím má miernu prevahu. Úspešne kombinuje na útočnej polovici ihriska, no nevie sa presadiť cez hustý obranný blok domácich.

22
    Domáci teraz vybojovali priamy kop zo zaujímavej pozície. Lopta už je v hre a bude z toho rohový kop.

23
    Hosťujúci Iturbe poslal nebezpečný center do pokutového územia, lenže Gonzalez odvrátil do bezpečia.

24
    Vlci začínajú prikladať drevo do ohňa. Pomaly ale isto si vytvárajú nejaké šance, no stále sme nevideli nejakú vyloženú gólovú akciu.

25
    Domáci mohli ísť do prečíslenia dva na jedna, lenže Dybala sa pri prihrávke pošmykol. Veľká smola pre Palermo, naopak šťastie pre hostí.

26
    Vazquez bol poslaný k zemi a Ružovo-čierny budú mať výhodu priameho kopu z veľmi dobrej pozície. Tak toto je pozícia, z ktorej sa dávajú góly veľmi často. Exekútor s najväčšou pravdepodobnosťou bude Maresca.

27
    Bol z toho signál na Dybalu, lenže prihrávka nebola práve najlepšia. Kop od brány.

28
    Hosťujúci Ljajic hľadal Destra kolmou prihrávkou za obranou hostí, lenže jeho spracovanie nebolo práve najlepšie a loptu mu od nôh odskočila.

29
    Palermo má aktuálne loptu na svojich kopačkách v strede poľa a pomaly sa posúva dopredu.

30
    Po polhodine hry prekvapivo vedie domáce Palermo najtesnejším rozdielom 1:0, keď už v 2.minúte skóroval Dybala po chyba hosťujúcej obrany. Domáci sú nebezpečnejší, hostia zatiaľ nič mimoriadne nepredviedli.

32
    Rimania si prihrávajú na vlastnej polovici ihriska a pomaly sa posúvajú dopredu. Majú to však veľmi ťažké, pretože hustý obranný blok domácich je veľmi pozorný.

33
    Ružovo-čierny to hrajú ukážkovo. Keď získajú loptu, tak sa ju snažia podržať na svojich kopačkách a nie zbŕklo odkopávať.

34
    Hosťujúci Paredes sa odhodlal k strele spoza pokutového územia, lenže jeho pokus bol zblokovaný.

35
    Domáci napádajú iba na svojej polovici ihriska čo im zatiaľ prináša ovocie.

36
    AS Rím vyráža do rýchleho protiútoku, keď domáci prepadli v útoku, no hostia to vôbec neurobili dobre a túto príležitosť zbabrali.

37
    Ljajic sa predral dopredu po ľavej strane, jeho center našiel Destra, no ten sa už k zakončeniu nedostal, pretože si loptu dobre nespracoval.

38
    Palermo to hrá s veľkou parádou. Hráči si dovolia rôzne finty, čo vždy ocenia najmä diváci na Štadióne Renza Barberu.

39
    Obrovská šanca Palerma! Bol tam center do pokutového územia, k hlavička sa dostal domáci kapitán Baretta. Lopta letela veľmi dobrým smerom, lenže zrazu vyskočil brankár De Sanctis, ktorý fantastických zákrokom chytil tento pokus tesne pred bránkovou čiarou. Skutočne, parádny zákrok!

40
    Ďalšia sľubná akcia domácich. Baretta podržal loptu, prihral ju Lazaarovi a jeho strela skončila tesne nad bránou! Tak teraz domáci mali dva veľké šance!

41
    Hráči AS hrajú veľmi staticky. Chýba tomu pohyb, nápad a najmä strelecké pokusy.

42
    Nedovolený zákrok na Pjanica, voľný kop pre hostí.

44
    Prvý polčas sa už iba dohráva. Som zvedavý koľko minút, a či vôbec nadstaví hlavný rozhodca.

45
    Nadstavený čas v 1.polčase je 1 minúta!

45+1
    Morganella (Palermo) zastavil črtajúci sa protiútok hostí. Žltá karta.

45+1

Tak máme za sebou prvý polčas. V ňom si lepšie viedli hráči Palerma, ktorí prekvapivo vedú najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný presný zásah sa už v 2.minúte postaral Dybala, ktorý využil chybu hosťujúcej obrany. Domáci sú aktívnejší, nebezpečnejší a pôsobia veľmi dobrým dojmom. Naopak hostia nič extra nepredviedli a budú musieť niečo zmeniť. Podarí sa ružovo-čiernym udržať priaznivý výsledok alebo Rimania ožijú a strelia nejaké góly? Na túto otázku nám odpovie druhé dejstvo.

47
    Domáci majú loptu v moci a nikam sa neponáhľajú. Aktuálne sa prezentujú krátkymi prihrávkami v strede poľa a súpera nechávajú behať bez lopty.

48
    Stopér hostí Yanga-Mbiwa sa odhodlal k strele z veľkej vzdialenosti a jeho pokus bol veľmi nepresný.

49
    Totti sa už začína rozcvičovať. Som zvedavý, kedy príde do hry, pretože zatiaľ to od hostí nie je optimálny výkon.

50
    Strootman má menšie zdravotné problémy a musí byť ošetrený. Hra je prerušená.

51
    Tak nakoniec to nebolo nič vážne a Strootman sa už zapája do útočnej akcie svojho tímu.

53
    Rimania to skúšajú najmä cez stred, no tam je veľmi dobre hrajúci kapitán domácich Barreto, ktorý každú akciu hostí čistým spôsobom zastaví.

54
    Hosťujúci Pjanic sa odhodlal k strele zo strednej vzdialenosti, lenže lopta mierila iba do stredu brány, kde stál pripravený brankár Sorrentino, ktorý si s týmto pokusom bez problémov poradil. Toto bola vôbec prvá strela hostí na bránu domáceho mužstva.

55
    Nedovolený zákrok domácich a hostia budú mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície. Exekútor bude Pjanic a zrejme z toho bude center.

55
    AS Rím dal gól!

Výborne zahratý priamy kop a nakoniec je z toho presný zásah. Pjanic našiel presne hlavu Strootmana, ten z prvej posunul pred bránu na úplne voľného MATTIU DESTRA, ktorý síce loptu len jemne tečoval, no napriek tomu skončila v sieti! Je vyrovnané a začína sa od začiatku!
    Mattia DESTRO - 1:1

57
    Hostia sú pri chuti a určite chcú čím skôr otočiť stav stretnutia.

58
    Agilný Destro sa teraz prezentoval nedovoleným zákrokom, voľný kop pre Palermo.

59
    Obrovská šanca Palerma! Dybala dostal výbornú prihrávku za obranu hostí, ten sa rútil sám na De Sanctisa, no jeho zakončenia brankár hostí zlikvidoval. Tak aby toto domácich ešte nemrzelo.

60
    Po hodine hry je stav nerozhodný. Na koni sú však aktuálne hostia, ktorí sú povzbudený nedávnym presným zásahom.

61
    Hostia si prihrávajú loptu v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu.

63
    Lazaar (Palermo) za podkopnutie Strootmana videl žltú kartu.

64
    Rimania stále s loptou na kopačkách, no nevedia sa dostať na útočnú polovicu ihriska.

65
    Domáci po zisku lopty kazia každú rozohrávku, čo hraje do karát hosťom. No tí sa málo dostávajú do zakončenia, čo pre nich nie je dobré.

66
    Faul Paredesa, voľný kop pre domáce Palermo.

67
    Stále sa čaká na prvú zmenu. Obaja tréneri sa k nej zatiaľ neodhodlali, no dá sa predpokladať, že do pár minút budeme svedkami prvého striedania.

68
    Domáci Dybala má na svojom konte už 10 strelených gólov a aktuálne sa nachádza na druhom mieste v Serie A. Pred ním je len Tévez z Juventusu, ktorý strelil o jeden gól viac.

69
    Baretto sa dopustil nedovoleného zákroku na Strootmana v strede poľa. Karta z toho nebola, hoci si ju hostia od hlavného rozhodcu pýtali.

70
    Do konca riadneho hracieho čase ostáva 20 minút. Podarí sa niektorému z tímov strhnúť vedenie na svoju stranu alebo sa tímy rozídu po nerozhodnom výsledku?

71
    Domáci Dybala leží na zemi a nie je isté, či bude pokračovať ďalej.

73
    Striedanie v tíme Palerma: ihrisko opúšťa Dybala, jeho miesto zaujíma Belotti.

74
    Tak Giuseppe Iachini je prvý kto vykonal zmenu, no zdá sa, že aj hostia budú striedať.

75
    Striedanie v tíme AS Rím: ihrisko opúšťa Iturbe, jeho miesto zaujíma Verde.

76
    Hostia sa stále snažia o strelenie gólu, lenže domáci sú stále pozorní a chcú udržať takýto stav do konca zápasu.

77
    Striedanie v tíme AS Rím: ihrisko opúšťa Paredes, jeho miesto zaujíma Maicon.

79
    Roztrhlo sa nám vrece so striedaniami, tak uvidíme, čo žolíci urobia s aktuálnym stavom.

80
    Striedanie v tíme AS Rím: ihrisko opúšťa Ljajic, jeho miesto zaujíma Totti.

81
    Holebas sa odhodlal k strele zo strednej vzdialenosti, jeho pokus bol však nepresný.

82
    Totti to teraz s Pjanicom prekombinoval, no hostia ostávajú pri lopte. Už je to o čosi aktívnejšie, no k presnému zakončeniu ešte niečo chýba.

83
    Stále Vlci pri lopte. Obliehanie pokutového územia je bez streleckého pokusu. Obranný blok Palerma je veľmi pozorný.

84
    Destro bol chrbtom k bráne a pre svoje mužstvo aspoň vybojoval rohový kop. Ten rozohrá Totti.

85
    Striedanie v tíme Palerma: ihrisko opúšťa Lazaar, jeho miesto zaujíma Daprelá.

86
    Z rohu nakoniec nič nebolo,Tottiho center totiž skončil na bočnej sieti. Kop od brány.

87
    Striedanie v tíme Palerma: ihrisko opúšťa Vazquez, jeho miesto zaujíma Quaison.

89
    Strootman (AS Rím) za zastavenie protiútoku videl žltú kartu.

90
    Stretnutie sa už iba dohráva. Uvidíme koľko minút nadstaví hlavný rozhodca.

90+1
    Nadstavený čas v 2.polčase je 5 minút!

90+2
    Holebas sa ocitol v ofsajde, lopta pre domácich.

90+3
    Palermo sa už iba oslobodzuje dlhými odkopmi. Zisk bodu z tohto stretnutia bude pre neho veľmi cenný, no nepredbiehajme.

90+4
    Destro (AS Rím) videl za útočný faul žltú kartu.

90+5
    AS Rím má obrovský tlak, no nevie sa dostať do zakončenia. Obrana Ružovo-čiernych je veľmi koncentrovaná a už nechce prísť o bod.

90+5

Tak a je dobojované. Stretnutie sa skončilo nerozhodným výsledkom 1:1. Za domácich otvoril skóre už v 2.minúte Dybala a za hostí vyrovnal v 55.minúte Destro. Palermo sa po zápase nachádza na 10.mieste, AS Rím na 2.priečke.

To je odo mňa všetko. Prajem Vám ešte príjemný večer. (22:39:13)