Aston Villa – Liverpool 0:2 (kon.) | Burnley – Crystal Palace 2:3 (kon.) | Leicester – Stoke City 0:1 (kon.)
QPR – Manchester United 0:2 (kon.) | Swansea – Chelsea 0:5 (kon.) | Tottenham – Sunderland 2:1 (kon.)
Newcastle – Southampton 1:2 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:1 (1:1)
Sunderland AFC
Sobota 17.01.2015, 16:00 • White Hart Lane, London • Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Príjemné športové popoludnie Vážení fanúšikovia a nadšenci futbalu. Dnes sa odohrá 22. kolo Premier League, v ktorom si sily zmerajú Tottenham Hotspur a Sunderland AFC. Stretnutie sa začína o 16:00.

Hráči Tottenhamu majú výbornú formu, potvrdili to aj v zápase proti Chelsea FC. Zápas sa skončil výhrou pre Tottenham. Momentálne sa nachádzajú na 6. priečke v tabuľke. Na konte majú 34 bodov.

Výsledky predošlých kôl:
    Tottenham Hotspur – Manchester United 0:0
    Tottenham Hotspur – Chelsea 5:3
    Burnley – Tottenham Hotspur 1:1
    Crystal Palace – Tottenham Hotspur 2:1
    Tottenham Hotspur – Burnley 4:2

Sunderland AFC sa drží na spodných priečkach v tabuľke. Momentálne sa nachádza na 16. priečke a na konte má 20 bodov.

Sunderland – Hull City 1:3
    Aston Villa – Sunderland 0:0
    Manchester City – Sunderland 3:2
    Sunderland – Leeds United 1:0
    Sunderland – Liverpool 0:1

Zápas sa odohrá na štadióne White Hart Lane v Londýne. Na prvý pohľad je už takmer rozhodnuté o tom, kto zápas vyhrá, ale nikto ešte nevie ako sa zápas "zomelie".

1

Tottenham Hotspur: Lloris – Rose, Vertonghen, Dier, Walker, Eriksen, Dembele, Stambouli, Chadli, Soldado, Kane
    Náhradníci: Adebayor, Capoue, Davies, Naughton, Paulinho, Townsend, Vorm

Sunderland AFC: Pantilimon – Vergini, O'Shea, Brown, Rodwell, Jones, Larsson, Johnson, van Aanholt, Fletcher, Defoe
    Náhradníci: Buckley, Coates, Giaccherini, Gomez, Graham, Mannone, Wickham

Rozhodca: C. Foy – S. Burt, A. Nunn.

3
    Tottenham dal gól! Nuž a už tu máme i úvodný gól. Po štandardnej situácií sa k lopte dostal JAN VERTONGEN a krásnou strelou prekonáva Costela Pantilimona.
    VERTONGEN - 1:0

5
    Hostia sa po zlom úvode prebrali, zahrávali dva rohové kopy po sebe, ale Lloris mohol ostať pokojný.

7
    Opticky majú viac z hry stále hostia, ale je to rozhárané a nepresné. Uvidíme, či sa im s pribúdajúcim časom podarí zlepšiť hru.

9
    Dembele vpredu zbytočne fauloval, loptu majú na kopačkách znovu futbalisti Sunderlandu, uvidíme, či sa im podarí vymyslieť niečo zaujímavé.

11
    Sunderlandu sa naskytla štandardná situácia, ale center nebol vôbec presný a obrana Tottenhamu nemala problém.

13
    Máme za sebou niekoľko, nazvime to hluchých minút, keď sa ani na jednej strane nič zaujímavejšie neudialo. Nuž ale domáci predsa len vedú 1:0.

15
    Domáci sa pustili po dlhšom čase do útoku, centrovaná lopta do šestnástky Sunderlandu bola nepresná.

16
    Defoe v dobrej pozícii, píska sa postavenie mimo hru.

18
    Svätci zo Sunderlandu sa síce snažia v útočnej fáze niečo zaujímavé vymyslieť, ale zbytočne veľa kombinujú a následne strácajú jednoduché lopty.

18
    Ale pozor, máme tú rýchly útok domácich, do lopty sa oprel Eriksen a Costel Pantilimon musel vytiahnúť skvelý zákrok.

20
    Znovu a znovu sa Sunderland snaží o prienik do šestnástky domáceho tímu, ale dnes to hráčom hostí jednoducho nejde, ich centrované lopty sú priam katastrofou.

23
    Máme za sebou polovicu prvého polčasu, Tottenham vedie od tretej minúty nad Sunderlandom 1:0, o gól sa postaral Jan Vertongen.

25
    V dobrej príležitosti sa z ničoho nič objavil domáci Soldado, no Pantilimon skvele čítal hru a zmaril mu veľkú šancu.

27
    Domáci sa trošku prebrali a začínajú držať viac loptu na svojich kopačkách.

28
    Nuž, domáci poriadne pridali a výsledok je parádna strela Eriksena, Pantilimon vyťahuje ďalší výborný zákrok!

29
    Ale pozor, hra naberá tempo na oboch stranách, pred Hugom Llorisom sa objavil Fletcher, ktorý sa dostal k centrovanej lopte, ale strieľa tesne vedľa!

31
    Sunderland AFC dal gól! Nuž a máme tu typického "Angličana" a síce k realizácii priameho kopu sa postavil LARSSON a z Llorisa urobil štatistu. Paráda.
    LARSSON - 1:1

33
    Nuž, hostí gól povzbudil, Larssonova delovka je kandidátom minimálne na gól mesiaca.

35
    Domáci sa snažili presadiť pred bránkou Sunderlandu, Chadliho strela bola napokon tečovaná na rohový kop.

37
    Dva rohové kopy Tottenhamu za sebou neznamenali pred bránku Pantilimona žiadne zásadné nebezpečenstvo.

38
    Defoe si na svoj vrub pripisuje ďalšie postavenie mimo hru.

40
    Domáci futbalisti Tottenhamu majú teraz viac z hry, centrované lopty do šestnástky Sunderlandu však nenašli adresáta.

41
    Hostia po dlhšom čase majú loptu, ale Fletcher chybuje a futbalisti domáceho klubu sa znovu ženú dopredu.

43
    Blíži sa nám záver prvého polčasu, Tottenham zatiaľ remizuje so Sunderlandom 1:1.

44
    Defoe v dobrej pozícii ešte vyskúšal zasekávačku a tam narazila kosa na kameň. Škoda, mohla to byť parádna bodka za prvým polčasom.

45
    Hlavný rozhodca Foy bude pridávať minimálne dve minúty.

45+2

Máme tu záver prvého polčasu, stav na White Hart Line je 1:1. O prvý gól sa postaral domáci Jan Vertongen, za hostí vyrovnával v 31. minúte exportným gólom Larsson. Druhý polčas sa začne približne o 17:05.

46

46
    Domáci sa od úvodu pustili do útoku, no prvá akcia bola nepresná.

48
    Eriksen hľadal v dobrej pozícii Soldada, ten v rozhodujúcom momente míňa loptu v obrovskej šanci!

50
    Po dlhšom čase sa dostávajú do útoku aj futbalisti Sunderlandu, ale ich snaha veru nemá dlhé trvanie.

51
    Domáci hráči Tottenhamu zrejme dostali počas prestávky jasné pokyny a poriadne pritlačili na svojho súpera.

52
    Rohový kop Tottenhamu s prehľadom stiahol do náruče Costel Pantilimon a okamžite rozohráva.

55
    Nuž, hostia sa snažia niečo v útoku vymyslieť, ale je to sporadické a chabé, do útočnej akcie sa opäť hrnú futbalisti Tottenhamu.

56
    Eriksen opäť napriahol k strele, Pantilimon však nemusel zasahovať, pretože lopta minula bránku hostí.

58
    Domáci majú stále navrch, nuž, futbalisti Sunderlandu by sa mali čo najskôr zobudiť z prestávkového sna.

60
    Dve veľké šance domáceho tímu za sebou, všetko rieši skvelý rumunský brankár Pantilimon!

61
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Soldado, prichádza Adebayor.

62
    Kane sa oprel do lopta, ale strela bola veru nepresná.

63
    Nuž, čo poviete, prinesie skúsený Adebayor nový vietor do ofenzívy domáceho tímu?

65
    Hráči Sunderlandu sa znovu po dlhšom čase dostali na dohľad k bránke Huga Llorisa, z rohového kopu však žiadne prekvapenie nevymysleli.

66
    Striedanie v tíme Sunderland AFC: z ihriska odchádza Fletcher, prichádza Wickham.

67
    V dobrej pozícii domáci Chadli, ale loptu netrafil ideálne, takže nemala potrebnú razanciu, pre Pantilimona to bola doslova malina.

68
    Po striedaniach na oboch stranách tempo hry mierne upadlo, prevaha Tottenhamu už nie je taká výrazná.

70
    Snaha Tottenhamu končí postavením mimo hru, v týchto momentoch je to veľmi zbrklé a chaotické.

71
    K exekúcii priameho kopu sa znovu postavil Larsson, tento raz si však Hugo Lloris dával veľký pozor.

73
    Emanuel Adebayor sa prvý raz v dnešnom zápase prezentoval strelou, nuž, ale lopta mu veru nesadla ideálne.

75
    Tentoraz skúšal strelou prekvapiť Pantilimona Eriksen, neuspel.

76
    Striedanie v tíme Sunderland AFC: z ihriska odchádza Defoe, prichádza Graham.

76
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Dembele, prichádza Townsend.

78
    Sunderland znovu po času v útočnej zóne, ale nič vážnejšie z toho nevzniklo.

80
    Do konca zápasu ostáva približne 10 minút, na White Hart Line sme v druhom polčase gól zatiaľ nevideli, takže platí remíza 1:1.

81
    Tottenham sa snaží ešte niečo vymyslieť, ale ako som už dnes spomínal, je to chaotické a zbrklé a tým trpí kvalita útokov domáceho tímu.

82
    Obrovská šanca hostí! Strelu hostí Hugo Lloris len vyrážal pred seba, lopta sa dostala k Grahamovi, ktorý nedáva gól!

84
    Svätci zo Sunderlandu sa v závere zápasu snažia o zvrat a Tottenham má zrazu plné ruky a nohy práce v obrane.

86
    Blíži sa nám záver zápasu a zdá sa, že oba tímy ešte chcú strhnúť vedenie na svoju stranu.

88
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Chadli, prichádza Paulinho.

88
    Tottenham dal gól! A je to tu, ERIKSEN si svojou aktivitou skrátka gól zaslúžil, oprel sa do lopty a s pomocou tyče prekonáva nešťastného Costela Pantilimona!
    ERIKSEN - 2:1

90
    Nuž, riadny hrací čas máme za sebou a domáci sa už nikam neponáhľajú.

90+2
    Ešte v nadstavenom čase skúsil strelu striedajúci Graham v drese hostí, Lloris však vyrovnanie nedovolil.

90+4

Máme tu koniec zápasu, Tottenham napokon porazil Sunderland 2:1, keď o všetko rozhodol v 88. Eriksen. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť a verím, že nášmu portálu Onlajny.eu zachováte svoju priazeň. Dočítania priatelia. (17:59:40)