Aston Villa – Liverpool 0:2 (kon.) | Burnley – Crystal Palace 2:3 (kon.) | Leicester – Stoke City 0:1 (kon.)
QPR – Manchester United 0:2 (kon.) | Swansea – Chelsea 0:5 (kon.) | Tottenham – Sunderland 2:1 (kon.)
Newcastle – Southampton 1:2 (kon.)
Burnley FC
2:3 (2:1)
Crystal Palace FC
Sobota 17.01.2015, 16:00 • Turf Moor • Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Dobrý deň. Moje meno je Denis Vaďovský a budem pre Vás komentovať zápas Premier league medzi Burnley FC a Crystal Palace FC.

BURNLEY FC:
    Domáci tím sa nachádza na 17. priečke tabuľky. Na konte majú 20 bodov. V poslednom zápase si poradili na domácom trávniku s Queens Park Rangers tesným výsledkom 2:1.

CRYSTAL PALACE FC:
    Hosťujúci celok sa nachádza na 15. mieste tabuľky. Na konte majú rovnako bodov ako súper – 20. V poslednom zápase si poradili na domácom trávniku s Tottenhamom 2:1.

Burnley FC: Heaton – Trippier, Shackell (C), Keane, Mee – Boyd, Marney, Jones, Arfield – Barnes, Ings.
    Náhradníci: Gilks – Duff, Reid, Wallace, Kightly, Sordell, Vokes.

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly, Dann, Delaney (C), Ward – Puncheon, McArthur, Ledley – Gayle, Sanogo, Zaha.
    Náhradníci: Hennessey – Mariappa, Hangeland, Guedioura, Thomas, Murray, Campbell.

Rozhodca: Dowd – McDonough, Bryan.

1

1
    Úvodný výkop mali na starosti hráči domáceho celku, ktorí o loptu po krátkej chvíli prichádzajú.

2
    Nepríjemná zrážka hráčov z oboch tímov po ktorej zostali obaja hráči na trávniku. V hre sa však už pokračuje ďalej.

4
    Neúspešná akcia hostí. K lopte sa dostali domáci, ktorí zakladajú kontru.

6
    Lopta smeruje po prekazenej prihrávke do zámedzia. Prvý rohový kop v zápase budú mať k dispozícii domáci.

7
    K rohovej zástavke sa postavil Jones. Jeho center do šestnástky žiadnu príležitosť na otvorenie skóre nepriniesol.

9
    V protiútoku to skúšal Gayle individuálne. Presadiť sa nedokázal. Lopta je na kopačkách Burnley.

11
    Faul odpískal hlavný rozhodca Kellymu. Voľný kop budú rozohrávať domáci.

13
    Burnley FC dáva gól! Domáci sa dostávajú do vedenia. Na centrovanú loptu si vyskočil BEN MEE, ktorý dokázal hlavou prekonať súperovho brankára. Stav stretnutia 1:0.
    Ben MEE - 1:0

15
    Domáci majú výhodu rohového kopu. Do vápna posiela loptu Trippier. Prihrávku však prekazil brankár hostí Speroni.

16
    Burnley FC dáva gól! Po krátkom čase sa domáci dostávajú do dvojgólového trháku. Lopty sa po peknej prihrávke zmocnil DANNY INGS, ktorý tvrdou prízemnou strelou nedal brankárovi žiadnu šancu. Stav stretnutia 2:0.
    Danny INGS - 2:0

18
    Prvá žltá karta v tomto stretnutí patrí hráčovi hostí. Previnil sa Dann.

20
    Hostia by mali zvýšiť aktivitu. Určite si takýto začiatok zápasu nepredstavovali.

22
    Dopredu sa dostali aj hostia. Ich akcia však bola zastavená zblokovanou prihrávkou. Lopta smeruje do autu a Crystal Palace bude mať výhodu rohového kopu.

23
    Loptu od zástavky zatočil do bránkoviska Zaha. Obrana súpera tento center poľahky odvrátila.

25
    Štatistika držania lopty je prekvapivo na strane hostí v pomere 47%-53%.

27
    Hra sa v týchto momentoch ukludnila. Oba tímy sa prezentujú pasívnou hrou v strede ihriska.

29
    Crystal Palace dal gól! Hosťom sa podarilo znížiť. Po centri Zahu sa lopta odrazila až ku DWIGHTOVI GAYLOVI, ktorému nerobilo problém prekonať brankára domácich Heatona. Stav stretnutia 2:1.
    Dwight GAYLE - 2:1

32
    Hostia teraz upokojili hru a krátkymi prihrávky na vlastnej polovici ihriska sa snažia založiť útok. Uvidíme, či sa im podarí vyrovnať.

34
    Po sľubnom centri aktívneho Zahu loptu odkopáva súper len na rohový kop.

35
    Centeru z rohového kopu sa ujal hráč súpera, ktorý ho poslal do bezpečia od svojej brány.

37
    Offsajdová pasca domácich zaklapla. Uviazol v nej Zaha. Rozohrávať bude Burnley FC.

40
    Štatistiku striel na bránu vedú domáci v pomere 4-2.

42
    Zbytočným útočným faulom sa previnil strelec jediného gólu hostí Gayle. Lopta prisúdená domácim.

44
    Do konca riadnej hracej doby prvého polčasu zostáva 1 minúta. V tejto časti hry už asi vyrovnanie neuvidíme.

45
    Rozhodca nadstavil iba 1 minútu.

45+2

46

47
    Pred hosťami, ktorí rozohrávajú do druhého polčasu, stojí neľahká úloha – vyrovnať zápas v ktorom po bleskovom úvode prehrávali 2:0.

49
    Crystal Palace dal gól! Napokon hostia vyrovnávajú hneď v úvode druhého dejstva. Gayle poslal loptu na JASONA PUNCHEONA, ktorý strelou k tyčke vyrovnáva stav stretnutia na 2:2.
    Jason PUNCHEON - 2:2

51
    Hosťujúci celok vstúpil do druhého polčasu veľmi aktívne. Aj po vsietení gólu držia loptu na svojich kopačkách.

53
    Do útoku velia aj domáci. Konkrétne strelec prvého gólu Ings. Jeho prihrávka však končí na defenzíve súpera.

55
    Rozhodca fúka do píšťalky. Faulom sa previnil Boyd a rozohrávať bude súper.

57
    Sanogo nakopáva loptu za obranu súpera. Tú dobiehajú však obrancovia Burnley, ktorí zakladajú protiútok.

60
    Kapitán domácich je potrestaný žltou kartou. Teraz si bude musieť dávať väčší pozor pri osobných súbojoch.

62
    Hra v porovnaní s úvodnými minútami druhého polčasu stratila na obrátkach. Uvidíme, či sa podarí niektorému z tímov presadiť v zostávajúcej necelej pol hodine hry.

65
    Útočný faul bol odpískaný hosťom. Previnil sa Sanogo.

67
    Ings poslal prihrávku, ktorá ale nemala presnosť a nenašla žiadneho spoluhráča. Lopta je za bránkovou čiarou a Crystal Palace bude zahrávať odkop od bránky.

69
    Faul hostí. Nepríjemným zákrokom sa prezentoval Zaha. Jeho počínanie nebolo potrestané kartou.

71
    Prvé striedanie zápasu využívajú hostia. Zaha odchádza z ihriska. Na jeho miesto Prichádza Guedioura.

73
    Striedajú aj domáci. Vokes nahradí Barnesa.

75
    Žltou kartou je potrestané počínanie Sanoga, ktorý to v niektorých častiach s nasadením preháňa.

77
    Ďalšie previnenie hostí. Tentokrát inkasuje žltú kartu Ward.

79
    Veľká šanca domácich na bodku za týmto zápasom! Odrazená lopta sa dostala ku Keanovi, ktorý trafil len obrancu súpera. Už mohlo byť rozhodnuté.

80
    Ďalšie striedanie hostí. Sanoga nahrádza Murray.

82
    Prehupli sme sa do poslednej desaťminútovky riadnej hracej doby tohto zápasu. Hosťom sa podarilo zmazať dvojgólový náskok súpera a vyrovnať stav stretnutia na 2:2. Uvidíme, či sa ešte niektorý z tímov gólovo presadí.

84
    Je pripravené striedanie. Mariappa sa pripojí do zápasu. Vystriedaným hráčom je Kelly.

86
    Striedajúci Murray poslal odrazenú loptu z vnútra šestnástky na bránku. Pokus ale smolne skončil na ľavej tyčke bránky súpera.

88
    Crystal Palace dal gól! Obrovský prevrat hostí v zápase završuje ďalším presným zásahom DWIGHT GAYLE, ktorý upravuje stav stretnutia na 2:3 v prospech hosťujúceho tímu.
    Dwight GAYLE - 2:3

90
    Nad rámec hry sa odohrajú 2 minúty.

90+2
    Domáci striedajú. Do hry sa zapája Sordell. Z trávniku odchádza Boyd.

90+2
    K dvojitému striedaniu domácich sa pridáva Jones, ktorý odchádza z ihriska a Wallace, ktorý nahrádza prvého menovaného.