Buffalo – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Columbus – Boston 6:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:4 (po pr.)
Ottawa – Detroit 2:3 (po pr.) | NY Rangers – NJ Devils 3:1 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Washington 0:3 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:4 (kon.) | Nashville – Philadelphia 4:1 (kon.)
Arizona – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Colorado – Chicago 2:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:1 (kon.)
LA Kings – San Jose 3:1 (kon.) | Florida – Toronto 6:4 (kon.)
Nashville Predators
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Philadelphia Flyers
cz Nedeľa 28.12.2014, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

PHILADELPHIA FLYERS

Začátek letošní sezóny ve Philadelphii hodně připomínal počátek ročníku 2013/2014. Také nyní vstoupili Letci do sezóny kriticky a dlouho hledali cestu z největších problémů ven. Také nyní zůstávají oranžovobílí na jedenácté příčce Východní konference, ale pomalu by se mohli začít škrábat směrem vzhůru. Klub z Pensylvánie všechny tři předchozí zápasy vyhrál, přičemž v nich nasázel parádních šestnáct branek. Úplně jiné výkony než na počátku sezóny. Ke všemu stále ve výtečné bodové formě hraje Čech Jakub Voráček, jemu pomáhá věrný asistent na ledě Claude Giroux. Prolomí Flyers i Predátory?

NASHVILLE PREDATORS

Jedno z největších překvapení letošního ročníku pokračuje ve své nastavené laťce. Predátoři nadále pobývají mezi nejlepší trojicí Západní konference, takže vedení klubu i trenéři zatím mohou být spokojeni. Z posledních čtyřech duelů Nashville dohromady tři vyhrál, přestože ten minulý nevyšel podle jejich představ. Před začátkem vánočních svátků zavítali muži se šelmou na prsou do Bostonu, kde si na nich domácí Bruins napravili chuť po výsledku 5:3. V Centrální divizi se Predators přetahují s Chicagem o první příčku, takže motivace dnešnímu domácímu mančaftu určitě nechybí.

Předchozí vzájemné utkání

Naposledy se spolu oba týmy potkaly v lednu letošního roku, tedy ještě od záštitou minulé sezóny. Tenkrát na ledě Philadelphie zvítězili Nashville Predators 4:3 po nájezdech.

Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (PHI) (14 + 32)

Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, proti sobě nastoupí týmy z opačných konferencí. Poprvé v aktuálně hrané sezóně na sebe narazí mančafty Nashville Predators a Philadelphia Flyers.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Nashville Predators: Rinne – Weber, Josi, Ellis, Ekholm, Jones, Bartley – Smith, Ribeiro, Forsberg – Neal, Fisher, Wilson – Jokinen, Jarnkrok, Bourque – Beck, Gaustad, Nystrom

Philadelphia Flyers: Emery – Streit, Grossmann, Coburn, Schultz, L. Schenn, McDonald – Voráček, Giroux, Raffl – Simmonds, Laughton, B. Schenn – Read, Couturier, Umberger – Bellemare, Lecavalier, VandeVelde.

00:01

00:15
    Jako první vyhráli buly v zápase hosté, ale do šance se nedostali, protože obrana Nashvillu zapracovala.

00:50
    Jakub Voráček chtěl jít do zakončení, dokonce už měl napřaženo, avšak na poslední chvíli mu dokázal protivníj vystrnadit kus černé gumy z hole.

00:58
    První vyloučení utkání hned v úvodní minutě. Menší trest za držení inkasuje od rozhodčího domácí Roman Josi.

02:06
    Laughton měl příležitost střílet po přihrávce od Raffla, jenž ranou od modré čáry pouze minul horní tyču branky Predators.

03:19
    Jakub Voráček a jeho druhý pokus, teď už ale po přesilové hře prověřil zápěstím připravenost strážce domácí klece Pekku Rinneho.

04:45
    A zase aktivní trojice v bílých trikotech, jenže teď byla dobře pokryta všemi bránícími muži z domácí strany.

05:28
    Už se hraje několik vteřin v plném počtu na obou stranách barikády a těží z toho hráči Predators, kteří zkusili vystřelit na Emeryho z dálky.

08:25
    Vylučovat se poprvé bude také na straně Flyers, ti musí do oslabení po přehnaném zákroku Claude Girouxe, jenž míží pykat za podražení.

08:39
    První střela po buly hodně mimo, Emery se za ná pouze ohlédl.

09:41
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tak se dočkáme zahajovací branky ještě v první polovině úvodní dvacetiminutovky. Domácí družina využívá početní výhodu, když parádně nastřelený puk na svatyni proplachtil až za záda Emeryho v brance hostujících bojovníků. Ještě se zkoumalo, zda puk netečoval někdo další, ale nakonec trefa přisouzena FILIPU FORSBERGOVI. Asistence: Roman Josi, Shea Weber.
    Filip FORSBERG - 1:0

10:42
    Následuje první komerční přestávka, po ní budeme pochopitelně pokračovat.

11:04
    Flyers musejí taky zkoušet za útočit, teď se dostali pod mírný tlak a potřebují překonat s pukem polovinu hrací plochy.

11:35
    Vhazování po levici Emeryho, který má zase daleko více práce. Před malou chvílí jej lehkým pokusem zápěstím prověřil Gaustad.

12:36
    Po delší časové odmlce zkusil zaskoči soupeřovu obranu hbitým výpadem dopředu hostující Luke Schenn, ale ani on neuspěl.

13:44
    Ve střední třetině probíhal souboj o kotouč tak dlouho, až nakonec rozhodčí musel odpískat postavení mimo hru. Vhazovat se bude na modré čáře.

14:09
    Uvidíme ještě jednu komerční přestávku v první třetině. Pak hned pokračujeme.

14:19
    Trojice Nashvillských také měla problémy se zakládáním útoku, obrana Flyers se jí vystavila na půlícíc čáře kluziště.

15:21
    Nystrom hledal prvního volného hráče na útočné modré čáře, jenže nikdo se mu tentokráte nenabízel. Hra přerušena.

15:34
    Filip Forsberg touží dnes brzy přidat druhou branku. Jeho rychlá střela zápěstím z mezikruží zahrozila, ale letěla těsně vedle.

15:42
    Hra přerušena v obranném pásmu Predátorů, vhazování následuje po levici Rinneho.

16:20
    Třetí vyloučení v rámci první periody. Na trestnou lavici je nucen usednout hokejista Philadelphie. Wayne Simmonds sekal protihráče.

16:40
    Flyers ale hned na samotný úvod oslabení vyhazují a v klidu zatím brání.

17:17
    Znovu hodně podobný situace, teď už sice vypadalo postavení domácích lépe, ale kotouč na modré čáře neudrželi.

17:50
    Až nyní se žlutá družina usadila před Emeryho brankou a kombinovala. Jones nakonec nevystřelil a minul puk, čímž připravil domácí o šanci.

18:20
    Ray Emery zasahuje lapačkou a zastavuje puk na brankovišti. Zařizuje buly.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny, Philadelphia již v plném počtu. Flyers ještě mohou zkusit zaútočit.

19:10
    Navíc teď dostanou hosté možnost početní výhodu. Dvě minuty za krosček už míří odsedět ke své nelibosti Roman Josi.

19:59
    Těsně před zazněním sirény další trest. Olli Jokinen dostává trest za sekání, na začátku druhé části budou Flyers hrát přesilovku pět na tři.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu utkání v Nashvillu. Zahajovací dvacetiminutovka přinesla jediný gól, ten padl díky Filipu Forsbergovi z hokejek Predátorů. Počkejme si na další díl dnešního pokračování.

Střely na branku v první třetině

Nashville Predators: 10

Philadelphia Flyers: 8

20:01

20:14
    Nashville začíná dvojnásobné oslabení celkem v klidu, hned po buly vyhazuje daleko od své branky.

20:39
    Napřaženo měl po přihrávce z pravé strany Jakub Voráček, jenže ani on zatím dnes nemá střelecké štěstí. Minul branku.

21:04
    Za chvíli už budou domácí ve čtyřech hráčích na ledové ploše, Phiadelphia teprve dvakrát vystřelila na branku. Ne moc přesvědčivě.

21:54
    Domácí už hrají ve čtyřech hráčích, nejhorší chvíle mají pravděpodobně za sebou. Navíc opět vyhazují touš přes všechyn čáry.

22:28
    Teď už Nashville kompletní, Letce musí hodně mrzet promrhané šance. Veškeré málo snažení pak zastavil hbitý Pekka Rinne.

23:03
    Vhazování ve střední pásmu. Ještě předtím unikali hosté v přečíslení tři na dva, než je ale zastavil přestupek v podobě postavení mimo hru.

24:04
    Práce pro Emeryho, když Forsberg znovu zatoužil vstřelit gól podruhé v zápase. Brankář z Pensylvánie vyráží.

25:00
    Buly poblíž klece Pekky Rinneho, tam se dostal po odražení od mantinelu. A gólman domácího výběru pro jistotu přerušil hru.

25:24
    Umberger a jeho dobrý pokus z dálky, nakonec ale kotouč ani nazasáhl brankovou konstrukci.

25:59
    Vyhození Flyers až na zakázané uvolnění, hra se vrátí před jejich muže v masce.

26:12
    Komerční přestávka, pokračovat se bude po jejím skončení.

26:23
    Craig Smith si tvrdým hitem vyšlápl na soupeře v podobě Schultze. Orazil jej o mantinel a hned svištěl za pukem.

26:32
    Zakázané uvolnění Predátorů, musejí konat návrat do svého pásma.

26:50
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers vyrovnávají ve chvíli, kdy by to většina diváků v hledišti pravděpodobně vůbec nečekala! Hbité založení protiútoku hostujícího celku proběhlo velice nenápadně, Braydon Coburn propasoval kus černé gumy na hráče jménem CLAUDE GIROUX. Ten překonal Rinneho a rozradostněl střídačku v bílooranžových trikotech. Začínáme znovu za vyrovnaného stavu. Asistence: Braydon Coburn.
    Claude GIROUX - 1:1

28:45
    Rozhodčí bude vhazovat kotouč ve středním pásmu, Letci totiž stáli v postavení mimo hru.

29:32
    Luke Schenn viděl hned dva najáždějící spoluhráče, jenže nakonec ani jednomu z nich nestihl kotouč poslat.

30:51
    Lecavalierova střela měla být spíše přihrváku. Jenže nenašla adresáta a Nashville Predators budou moci po dsotřídání rozehrát.

31:33
    Hra přerušena po zákroku Raye Emeryho. Uvidíme reklamní přestávku.

32:08
    Kotouč už delší dobu přebývá převážně ve středním pásmu. Na Nashvillu jde znát, že od dorovnání soupeře není tolik aktivní.

32:20
    Přesilová hra pro Nashville. Dvě minuty za vysokou hůl míří odsedět hostující Matt Read. Ten doufá, že jeho tým neinkasuje.

32:51
    První vyhození a také přerušení. Při návratu do pásma totiž domácí udělali chybu a zůstali v ofsajdu.

33:02
    Zase se bude vhazovat ve střední třetině. Tentokráte proto, že puk vyletěl mimo hrací plochu.

33:15
    I Predátoři dnes okusí dvojnásobnou početní výhodu. Claude Giroux se provinil vysokou hokejkou a musí na trestnou lavici.

33:50
    Philadelphia zatím docela odolná, Emery první větší pokus z dálky vyrazil do levého rohu.

33:57
    Filip Forsberg a jeho další dnešní zakončení. S tím si ale gólman Flyers věděl rady, protože na něj viděl.

34:10
    Letci jsou ve čtyřech a také oni kritické chvíle přežili, teď mají za úkol ubránit zbytek nevýhody.

34:35
    Početní výhodu pět na tři sice celek z Východní konference přečkal bez úhony, ale v klasické přesilové hře pěti proti čtyřem se Predátoři nakonec nemýlí. Kus černé gumy dopravil za záda brankáře Raye Emeryho MIKE FISHER, jenž za asistence střelce první branky Forsberga může slavit vedení domácích. Opět využitá početní převaha. Asistence: Filip Forsberg, Mike Ribeiro.
    Mike FISHER - 2:1

35:50
    Uplynulo jen několik vteřin a Predators velebí náskok už o dva góly! Rozhozená obrana Philadelphia Flyers nestihla regovat na další akci v podání domácích bojovníků, nyní se jako autor branky do statistik zapisuje COLIN WILSON. Možná překvapil i sám sebe, že touš nakonec propasíroval až do sítě. Výborně trefil růžek branky. Asistence: Seth Jones, Roman Josi.
    Colin WILSON - 3:1

36:57
    Buly proběhne ve středním pásmu. Ale až poté, co uplyne komerční přestávka.

37:10
    Další zákrok, který si dnes do statistik připíše muž Ray Emery. Tenhle byl z těch snažších.

37:23
    Kotouč stále zůstává v blízkosti hostující klece, Jakub Voráček se pokusil o jeho vyhození daleko.

37:55
    Raffl a Voráček o několik vteřin později dokonce v útočné šanci. Jenže to už se vrací i obránci Nashvillu.

38:25
    Simmods si na chvíli vyzkouše obranné povinnosti, ale ještě mu vypomohli spoluhráči.

38:30
    Mela se strhla za brankou hostujícího celku, nakonec z toho nebylo nic vážného. Jen malá pošťuchovačka mezi Simmondsem a jedním z Predátorů.

39:12
    Začala poslední minuta druhé třetiny, zatím vše vypadá, že v ní další branku neuvidíme.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Po atraktivní prostřední dvacetiminutovce jsme nakonec dospěli ke skóre 3:1 pro domácí, ti si vzali zpátky své vedení po dvou slepených trefách. Philadelphie bude mít ve třetí periodě nelehký úkol vyrovnat.

Střely na branku ve druhé třetině

Nashville Predators: 17

Philadelphia Flyers: 9

40:01

40:16
    Úvodní vhazování ve třetí třetině ovládli domácí hráči, okamžitě vyrazili kupředu.

40:35
    Musejí se ale zase vracet zpátky, protože Luke Schenn předvedl útočné choutky. Puk raději Pekka Rinne přidrží.

41:09
    Domácí se pokusili o rozehrávku na vlastní modré čáře, jenže puk vystihl jeden z útočníků Flyers. A byly z toho hned trable pro Predators.

41:34
    Fisher počkal s pukem za brankou až jeho spoluhráči dostřídají, teprve potom se vydal dopředu. Ale daleko nedojel.

42:09
    Už se hraje delší dobu bez přerušení. A také bez šancí, gólmani prozatím nemají moc práce.

42:40
    Křižná přihrávka na Jarnkroka neprošla, obránci Flyers tentokráte zavčas na správném místě.

43:20
    Shea Weber jako první našel kotouč před vlastní brankou, okamžitě jej nahodil na spoluhráče dopředu. Jenže nepřesně.

44:13
    Zase jsou aktivnější hosté, ale není jim to k ničemu, protože do zakončení se dostávají jen velice obtížně.

44:29
    Až nyní Claude Giroux prověřil lehkým nahozením Rinneho. Ale tohle nebyl pro finského gólmana vůbec problém.

44:57
    Nahrávka Filipa Forsberga nepřesná, teď se možná trochu začervenal, když špatně trefil touš.

45:18
    Střela od jednoho z obránců Philadelphie trefila Rinneho do betonu. Jen tak tak regoval gólman domácích na změnu směru puku.

45:46
    Hra přerušena ve středním pásmu, důvodem je domácí postavení mimo hru.

46:15
    Ray Emery má dostatek času, aby si pohrál s pukem za brankou. Nejblíže byl Branden Schenn, tak mu nahrál.

46:33
    Komerční přestávka, po jejím konci se bude vhazovat u Rinneho klece.

46:47
    Hra zase brzy přerušena, nyní pro domácí zakázané uvolnění.

47:08
    Mark Streit a Jakub Voráček chtěli ukázat, že se ještě jejich tým nevzdává. Jenže ani jeden z nich netrefil zařízení přesně.

47:24
    Domácí nyní moc nestíhají, z toho plyne opětovné vyhození na zakázané uvolnění.

47:24
    Oddechový čas pro domácí.

47:45
    Kotouč se až nyní podařilo hráčům ve žlutých trikotech dostal do větší vzdálenosti od svého gólmana.

48:10
    Flyers dostřídali a hned chtějí útočiit, mají však trošku problém s přečíslením ve střední třetině.

48:25
    Emeryho pohodový zásah lapačkou, gólman Letců zařizuje nové vhazování.

48:59
    Flyers stála jejich neopatrnost kolem vlastní branky málem další gól, protože hned dva Predátoři doráželi na Emeryho brankovišti.

50:24
    Vhazování po levici Raye Emeryho domácí zvládli, ale vytoužená střela na branku už nepřišla.

51:16
    Jakub Voráček svou skrytou střelou málem překvapil celou soupeřovu obranu, ale ani teďka netrefil branku.

52:51
    Nepříjemnosti pro hosty pokračují. Nick Schultz dostává dvě minuty za držení a oslabuje svou družinu

53:53
    Hned po pár vteřinách se klub z Pensylvánie osvobozuje a může poslat na ledovou plochu čerstvé síly.

54:30
    Znovu podobná situace, teď ale vyhodili kotouč až za svatyni Rinneho útočníci Flyers.

54:49
    Weberův pokus docestoval až před branku, kde jej zkoušel za Emeryho beton dotlačit Fisher. Ale brankář Letců zůstal nepřekonán.

55:40
    Hosté v plném počtu a přestáli také další oslabení, v jeho závěru ale měli také potřebný kousek štěstí.

56:01
    Philadelphia se trvaleji usadila poblíž branky domácích, po první střele z dálky ale o pásmo přišla.

56:02
    Ještě jedna komerční pauza ve třetí třetině, poté se bude opět vhazovat.

56:35
    Roman Josi dobře zaklekl do pokusu Clauda Girouxe a zastavil jeho tvrdý pokus o snížení domácího náskoku.

56:42
    Predators si právě nejspíše definitivně pojišťují dnešní vítězství v základní hrací době. Flyers už zkusili hru bez brankáře a vsadili na jednu kartu, jenže risk nevyšel podle představ. Úplně sám na branku se v pohodě mohl řítit COLIN WILSON, jenž svou druho trefou v zápase přidává čtvrtý zásah Nashville Predators. Asistence: Mike Fisher.
    Colin WILSON - 4:1

56:55
    Emery už je zpátky v brance a asi nemůžeme očekávat, že by jej trenéři znovu odvolali.

57:36
    Po situaci před brankou Philadelphie se vylučuje na obou stranách. Za domácí jde pykat Matt Cullen (krosček) a Olli Jokinen (hrubost). Ze strany Flyers pak Andrew MacDonald.

57:55
    Voráček zkusil v přesilovce zakončit jako první, ale Pekka Rinne byl proti.

58:18
    Philadelphia stále svírá svého soka před brankou, ale nemůže se dostat k zakončení, což je pochopitelně problém.

59:08
    Už začala poslední minuta třetí třetiny, Predators mohou hrát celkem s klidem, protože je hřeje na srdci náskok tří branek.

60:00

Je konec zápasu týmů z opačných konferencí. Domácí Predators rozhodli o svém vítězství během druhé třetiny, kdy vstřelili dva slepené góly. Pak už nedovolili hostům z Philadelphie jejich další snažení proměnit v branky, v závěru Colin Wilson pojistil výhru hráčů ve žlutém trefou do odkryté klece. Nashville vítězí konečných 4:1. Ode mě je to pro dnešek vše a přeji krásnou neděli.

Jakub Voráček (PHI) (0 + 0, čas na ledě 18:06, 4 střely)

Tři hvězdy utkání

1. Filip Forsberg (NSH) (1 + 1)
    2. Roman Josi (NSH) (0 + 2)
    3. Pekka Rinne (NSH) (27 zásahů) (04:43:03)

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 10. Forsberg (Josi, Weber), 35. Fisher (Forsberg, Ribeiro), 36. Wilson (Jones, Josi), 57. Wilson (Fisher) – 27. Giroux (Coburn)

Rozhodca: Pochmara, Kozari – Alphonso, McElman

Diváci: 17 315