Plzeň – K. Vary 4:3 (po pr.) | Litvínov – Třinec 3:5 (kon.) | Pardubice – Slavia 4:1 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:3 (kon.) | Liberec – Hradec Králové 1:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:2 (2:1 po s.n.)
Sparta Praha – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:3 (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
cz Piatok 12.12.2014, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga (ČR)

U přenosu zápasu 29. kola hokejové Tipsport extraligy vás zdraví Michal Belšán!
    Dnes je na programu západočeské derby mezi týmy HC Škoda Plzeň a HC Energie Karlovy Vary.

Škodovka má za sebou aktuálně 29 zápasů. V nich dokázala zvítězit celkem dvanáctkrát v základní hrací době a třikrát v prodloužení (resp. na nájezdy). Jednou ale na nájezdy prohrála a tak má dohromady 43 bodů.

Plzeňští vstřelili v ročníku 2014/2015 78 gólů a o osm méně jich inkasovali.

Forma loňského mistra byla v poslední době velmi dobrá. Z posledních osmi zápasů prohráli pouze jednou, stalo se tak na ledě Vítkovic ve 26. kole.

Naposledy sehráli Škodováci zápas na Slavii. Ta pod vedením nového trenéra chtěla konečně zvítězit a našlápnuto k tomu neměla nejhůře. Od 28. minuty po gólu Vase vedla, nakonec ale ve třetí třetině otočila Plzeň po trefách Jána Sýkory a Petra Kadlece skóre na svou stranu a zvítězila 2:1.

Slavia 1:2 Plzeň
    28. Vas (Čermák, Poletín) – 47. J. Sýkora (Johnson, Mozík), 50. Kadlec (Schleiss, J. Sýkora)

Zmíněný Ján Sýkora se v posledních zápasech neskutečně "rozjel" a dostal se do čela bodování klubu. Celkem ve 26 odehraných zápasech vsítil 13 branek (musíme zmínit dva hattricky v krátké době po sobě) a na 7 dalších přihrál. Je zároveň tedy i nejlepším střelcem týmu. Mezi obránci je nejlepší Vojtěch Mozík, který ve 28 utkáních skóroval sedmkrát a připsal si dalších deset asistencí.

Brankářem číslo jedna je Matěj Machovský, jehož úspěšnost zákroků ve 25 odchytaných zápasech je na hodnotě 91,76%. Podobnou bilanci (konkrétně tedy 91,67%) má jeho náhradník Lukáš Mensator, který se do branky podíval dohromady sedmkrát.

Mistr extraligy z roku 2009 momentálně okupuje 11. příčku tabulky. Ve 28 odehraných zápasech posbírali Karlovarští 34 bodů.

Nedaří se jim především v ofenzivě. Vsítili pouze 63 branek, což je po poslední Slavii nejhorší bilance v lize. K tomu inkasovali 80 gólů.

Pokud jsme psali o sérii Plzně v posledních osmi zápasech, Karlovy Vary by mohly jen závidět. V tomto období totiž vyhrály pouze dvakrát (a to proti Liberci 5:3 a Vítkovicím 2:0).

Právě souboj s Vítkovicemi měly Vary na programu jako poslední. Ačkoliv šlo na jejich branku celkem 48 střel, tak neinkasovaly ani jednu branku a vyhrály 2:0. Kromě čistého konta Vladislava Habala, pro něhož to bylo vůbec první v extralize dospělých, stojí pochopitelně za zmínku i střelci branek – na gól Dudy ve 44. minutě navázal v poslední minutě zápasu Vachovec. Shodou okolností se tito dva hráči prosadili taktéž při předchozí prohře na ledě Litvínova.

Karlovy Vary 2:0 Vítkovice
    44. Duda (D. Hruška), 60. Vachovec (Duda)

Právě ex-plzeňský útočník a současný kapitán týmu je v čele bodování karlovarské Energie. Radek Duda dal ve 23 zápasech 13 gólů a na dalších devět nahrál. Nejproduktivnějším zadákem je Tomáš Harant (3+6).

V brankovšti se Karlovy Vary mohou spolehnout na dobré gólmany – Tomáš Závorka, který odchytal v letošní sezoně 20 zápasů, má úspěšnost zásahů 91,34%. Vladislav Habal si zachytal jedenáctkrát, ale s úspěšností zásahů 93,46% se opravdu chlubit dá.

Vzájemné zápasy
    Ty se letos odehrály už dva. Nejprve se západočeské derby konalo v rámci třetího kola, kdy Plzeň vyhrála 2:1. Stejný výsledek se konal i v rámci 16. kola, tentokráte ale slavila Energie.

Plzeň 2:1 Karlovy Vary
    28. Balej, 47. Kratěna (Kadlec, Pletka) – 5. Pšurný (R. Hruška)

Karlovy Vary 2:1 Plzeň
    3. R. Hruška (Koblasa, Štals), 19. Duda (Harant) – 24. Hollweg (Dvořák, Mozík)
    Jakub Jeřábek před derby

Hezký hokejový podvečer z Plzně vám přeje Michal Belšán. Dnes je na programu západočeské derby mezi karlovarskou Energií a plzeňskou Škodovkou. O atraktivitu dnešního utkání tak jistě nebude nouze.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek (A), Kadlec (C), Pulpán, Mozík, Boháč, Kubka, Marcel – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Lev, Indrák – Schleiss, Přikryl, Kubalík – Hollweg, Kašpařík, Beran

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Bičánek, Dvořák, Redlihs, J. Tomeček, Šidlík – Duda (C), Balán (A), V. Tomeček – Micka, R. Hruška, D. Hruška (A) – Vachovec, Skuhravý, Flek – Pšurný, Kverka, Koblasa

Rozhodčí: Mikula, Šír – Frodl, Charvát.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Do sestavy Plzně se vrací Václav Pletka, naopak chybí Jozef Balej.
    Na soupisce hostí žádnou změnu neregistrujeme.

Ohně, v hledišti prskavky, znělka z filmu Poslední Mohykán, potlesk a bubnování – takto vypadá nástup hokejistů plzeňské Škodovky na led.
    Na ledovou plochu pochopitelně vkročili i hosté z Karlových Varů.

Již před úvodním vhazováním panuje na místním stadionu hlasitá atmosféra. Máme se na co těšit.

00:01

00:11
    Johnson se protlačil k první střele, bekhendem ale Habala nepřekonal.

01:02
    Lev si moc dlouho hrál s pukem, až ho o něj obral David Hruška.

01:25
    Dobrá střela Michala Vachovce zamířila vedle branky.

02:05
    Roman Přikryl dobře tečoval střelu Kubky od modré čáry, Habal byl ovšem pozorný a kotouč přikryl.

02:38
    Kadlec z otočky mířil pouze do levého betonu karlovarského brankáře.

02:51
    Beran dostával puk před branku, zakončit ovšem nedokázal, neboť promáchl.

03:32
    Čtvrtá lajna Energie se v útočném pásmu nedokázala prosadit.

04:05
    David Hruška už se odvážil ke střele, Mozík jí ale zblokoval.

04:25
    Plzeňský protiútok zakončil Ján Sýkora střelou mimo.

04:57
    Hosté kombinovali v útočném pásmu, ale o puk přišli.

05:10
    Střídačka hostů zasáhla do hry a tak se bude vhazovat v útočném pásmu Plzně.

05:22
    Balánovu střelu dobře zblokoval Vojtěch Mozík.

05:43
    Přízemní střelu Radka Dudy vyrazil Machovský betonem.

06:04
    David Hruška se odhodlal k zakončení ze strany. Machovský dokázal vyrazit puk, ale nevěděl kam. Naštěstí pro něj se k dorážce ale nikdo nedostal.
    Komerční přestávka.

06:18
    Jekabs Redlihs dostal puk na modrou čáru a vyslal nebezpečnou střelu zápěstím, Machovský si s ní ovšem poradil.

06:37
    Po nahození Pavla Kašpaříka podržel Vladislav Habal puk ve své lapačce.

07:11
    Sičák pouze nahodil do útočného pásma, jeho spoluhráči vystřídali.

07:19
    Škodovka se při následné rozehrávce dopustila zakázaného uvolnění.

07:53
    Jánovi Sýkorovi nesedla střela.

08:00
    Karlovarští tak šli do protiútoku, který dobrou střelou zakončoval Duda. Machovský ale vyrazil.

08:20
    Jan Tomeček svou dělovku poslal mimo.

08:40
    Indrák se odhodlal ke střele z mezikruží, Habal jí ale dobře vyrazil do rohu!

09:33
    Ofsajd Plzni zastavil další útočnou akci, o kterou se pokusila třetí formace.

10:00
    Beran se snažil dostat k odraženému puku. Dokázal to ovšem současně s obráncem a tak jeho střela postrádala razanci.

10:30
    Kverka vystihl rozehrávku domácích beků, kotouč ale na spoluhráče poslat nedokázal.

10:50
    Nahození Jekabse Redlihse vyrazil Machovský svou holí do rohu.

11:40
    Mozík drží puk za brankou, oba týmy střídají.

12:16
    Schleiss chtěl do šance vyslat Kubalíka, Skuhravý ovšem zblokoval tuto přihrávku.

12:25
    Matěj Machovský podržel puk, následuje komerční přestávka.

12:30
    Jakub Flek se dostal po vhazování ke střele, a to rovnou dvakrát. Oba pokusy byly ovšem zblokovány.

13:08
    Puk skončil na střídačce, hra je tak přerušena.

13:26
    Vojtěch Tomeček z otočky poslal kotouč vedle branky. O devět sekund později zahráli domácí na icing.

14:08
    Po nahození Radka Dudy se hosté neprosadili.

14:18
    Nicholas Johnson z následné útočné akce Plzně poslal puk na Habala, ten ho podržel ve své lapačce.

14:21
    Mozík po vhazování mířil velice nepřesně.

15:06
    Jedno nahození za druhým, nesledujeme moc zábavnou pasáž hry.

15:42
    Flek objel branku a předložil puk, žádný ze spoluhráčů se k němu ale nedostal.

15:51
    Skuhravý s Davidem Hruškou teď zahrozili před brankou Machovského, nic z toho ale nakonec nebylo.

16:48
    Koblasa se prokličkoval do pásma a založil útočnou akci, kterou Machovský ukončil zákrokem lapačkou proti Pšurnému.

17:04
    Balán se snažil vymyslet kombinační akci přihrávkou na Dudu, hostující útočníci si ovšem neporozuměli.

17:18
    Machovský po následném nahození podržel puk. Duda po odpískání narazil do protihráče a hosté si tak vyslechli nenávistné pokřiky na svou adresu. Kotel Karlovarských pochopitelně nezůstal pozadu.

17:26
    Zakázané uvolnění Plzně.

17:40
    Ján Sýkora přes Redlihse do útočného pásma neprošel.

18:19
    Pletka měl po přihrávce od Kadlece problémy se zpracováním puku.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

19:23
    Balán využil zaváhání Pulpána a pospíchal dopředu, zakončit ovšem nedokázal.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Máme za sebou první třetinu, která nám nenabídla prakticky vůbec nic. Stav je stále bezbrankový.

Hokejisté obou týmů přichází na led nachystáni na zahájení druhé třetiny.

20:01

20:10
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Panečku, to byla rychlost! Ihned po vhazování se do útočného pásma vřítil JÁN SÝKORA (14+7), který parádní střelou o tyč potvrdil svou vynikající střeleckou formu! 1:0! Asistence: Petr Kadlec (2+12) a Jakub Jeřábek (2+10).
    Ján SÝKORA - 1:0

20:22
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

20:38
    Radim Hruška mohl jít sám na branku, na přihrávku ale neměl šanci dosáhnout.

21:06
    První vyloučení v dnešním utkání. Plzeňští hráli v šesti a tak dostávají dvě trestné minuty. Ty odsedí Miroslav Indrák (PLZ).

21:07
    Domácí vyhazují puk až k Habalovi.

21:31
    Puk nyní po nahození hostů zasáhl ochrannou síť, vhazování putuje do středního pásma.

21:59
    Domácí šli ve vlastním oslabení do přečíslení 3 na 2, které dobrou střelou zakončoval obránce Boháč. Habal kotouč ale chytil!

22:05
    Jeřábkova dělovka byla zblokována.

22:09
    Hráčem, který mu padl do sstřely byl Jekabs Redlihs. Lotyšský obránce se ale zvednul z ledu a už je na střídačce.

22:23
    Hosté se nemohou dostat dopředu.

22:43
    Když už se tam dostali, tak nic nevymysleli a Jeřábek vyhodil.

23:06
    Dudovu střelu vyrazil Machovský a domácí jsou v plném počtu.

23:15
    Radek Duda (KVA) teď zbytečně dohrál plzeňské hráče po odpískání a je vyloučen za krosček.

23:20
    Karlovy Vary se hned osvobozují.

23:37
    A opět. Přesilovka se nedaří ani Plzni.

24:07
    Ján Sýkora nahrál na Pletku, který trefil pouze boční síť!

24:22
    Za podražení je vyloučen Roman Pšurný (KVA). Plzeň tak bude hrát 53 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

24:33
    Johnsonovu střelu z mezikruží Habal vyrazil.

24:57
    Nyní Johnson branku ze stejné pozice minul.

25:18
    Duda už se vrátil na led. Mozíkova střela byla sražená nad branku, puk tak zůstane v útočném pásmu domácích.

25:51
    Mozíkova rána zamířila mimo!

26:10
    Po zblokovaném pokusu Miroslava Indráka Skuhravý osvobodil svůj tým.

26:22

27:00
    Karlovarští se hned pustili do útočení, zatím se ale v útočném pásmu nemohou prosadit.

27:17
    Vzájemné vyloučení za sekání – Branislav Kubka (PLZ) a Vojtěch Tomeček (KVA). Následuje komerční přestávka.

27:20
    Redlihs po vhazování poslal puk mimo.

27:59
    Ján Sýkora v útočném pásmu ztratil puk, Karlovy Vary ale také nic nevymyslely.

28:15
    Z následného protiútoku jdou domácí do dvoubrankového vedení! Jeřábek poslal po levé straně DOMINIKA SIMONA (5+7), který napálil puk na branku a o levou tyč Habalovy brány navýšil na 2:0! Asistence: Jakub Jeřábek (2+11) a Petr Kadlec (2+13).
    Dominik SIMON - 2:0

29:17
    Oba týmy hrají v plném počtu.

29:41
    Machovský u své pravé tyče podržel puk.

29:44
    David Hruška vystřelil po vhazování, Matěj Machovský ale dokázal vyrazit puk!

30:11
    Petr Šidlík (KVA) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

30:21
    Kadlecův pokus vyrazil Habal svou maskou do zadního mantinelu, od kterého se puk odrazil před branku. Naštěstí pro hosty si k němu nikdo z domácích cestu nenašel.

30:58
    A další střela plzeňského kapitána skončila mezi betony Vladislava Habala. Karlovarský brankář je totiž včas sklapnul.

31:07
    Energetici vyhodili puk přes všechny čáry.

31:59
    Střela Jakuba Jeřábka se odrazila před branku, kde se k puku ale nepropracoval Lev.

32:07
    Dobrou střelu Kubalíka vyrazil Habal betonem.

32:11

32:40
    Za hákování je vyloučen Pavel Kašpařík (PLZ). Karlovy Vary si po komerční přestávce zahrají přesilovku.

32:48
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A tuto početní výhodu využívají! Střela Tomáše Haranta byla sice nepřesná, ale od zadního mantinelu se odrazila před branku, kde se nejlépe zorientoval STANISLAV BALÁN (5+7), který poslal puk bekhendem za záda Matěje Machovského! Asistence: Tomáš Harant (3+7) a Vladimír Sičák (0+8).
    Stanislav BALÁN - 2:1

33:15
    Puk vyletěl na střídačku, bude se vhazovat.

33:32
    Útočný faul – za hákování je vyloučen Jakub Lev (PLZ). Hosté tak mají příležitost vyrovnat.

33:41
    Po střele Vladimíra Sičáka dorážel opět Balán, tentokráte zamířil bekhendem nad.

33:52
    Pavel Kašpařík vyhodil puk.

34:22
    Simon zblokoval pokus Sičáka, kotouč se od plzeňského útočníka navíc odrazil do středního pásma.

35:01
    Střela Jekabse Redlihse nadělala Machovskému problémy, ale domácí brankář jí i přes špatný výhled vyrazil.

35:32

35:34
    Kašpařík dostával přihrávku před branku, kotouč se od jeho hole ovšem odrazil mimo.

36:20
    Po Mozíkově nahození se do branky snažil puk procpat Johnson, Habal ale udržel puk.

36:45
    Ponechaná výhoda pro Plzeň!

37:06
    Domácí jsou stále na puku a v šesti útočí!

37:21
    David Hruška už se ale dotkl puku a tak se přerušuje. Dvě minuty za podražení obdržel Václav Skuhravý (KVA).

37:49
    Ján Sýkora vyprášil betony Vladislava Habala, o chvíli později se o totéž postaral Petr Kadlec.

38:27
    Simon se prodral k několika střelám, z nichž se ale žádná neujala!

39:00
    Pokus Jakuba Lva byl sražen za bránu.

39:15
    Mozík chtěl pálit z voleje, ale promáchl. Ke kotouči se dostal znovu, tentokráte jeho střelu zápěstím Habal chytil.

39:21

39:34
    Simonova střela šla nad.

39:46
    Stanislav Balán se po pravé straně protlačil k zakončení, puk ale spadl pouze na síť z boku a následně jej přikryl Matěj Machovský.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Druhá třetina je za námi, Plzeň v ní získala vedení 2:1. O první branku se již po deseti sekundách druhého dějství postaral Ján Sýkora, o osm minut později skóroval Dominik Simon. Hosté snížili ve 33. minutě díky přesilovkové brance Stanislava Balána.

Hokejisté plzeňské Škody přichází na led.

A po nich i karlovarská Energie. Třetí třetina nám brzy začne.

40:01

40:50
    Plzeň začíná útočnou akci zpoza branky.

41:08
    Nabito dostal Dominik Boháč, puk ale poslal plzeňský obránce nad!

41:24
    Vojtěch Mozík (PLZ) je vyloučen za podražení, hosté mají k dispozici dobrou příležitost na vyrovnání.

41:27
    Jakub Jeřábek vyhodil puk.

41:36
    Machovský přikryl po následném nahození Energetiků kotouč. Duda se poté opět dostal do menší rozmíšky, rozhodčí ji ale ukončil.

41:50
    Radek Duda nahrál do mezikruží na volného Davida Hrušku, jehož střelu z voleje ale chytil přesunuvší se Machovský!

42:01
    A nyní plzeňský brankář lapil zakončení Radka Dudy!

42:06
    Lev zblokoval Sičákův pas, kotouč ve středním pásmu.

42:20
    Ke střele se ale posléze dostal David Hruška, Machovský své betony sklapl včas.

42:43
    Radek Duda prošel plzeňskou obranou jako nůž máslem, jeho první střelu Machovský vyrazil. Útočník s číslem 69 se ale dostal k dorážce, ze které mířil nad.

43:06
    Kubka dokázal po velké snaze vyhodit puk.

43:24

44:09
    Václav Pletka se do útočného pásma s pukem dostal později než jeho spoluhráč – ofsajd.

44:33
    Velká šance Plzně! Simon posunul puk na Jána Sýkoru, který hledal před brankou nekrytého Johnsona. Americký útočník ale puk za Habala zasunout nedokázal!

44:53
    Nicholas Johnson (PLZ) obdržel osobní trest na deset minut za nesportovní chování.

45:24
    Bičánkův dlouhý pas protečoval Micka do útočného pásma, tam už se ale k puku nikdo z hostů nedostal.

46:02
    Matěj Machovský má kotouč ve své výstroji po střele Michala Vachovce.

46:02

46:43
    Jeřábek nabil Pletkovi, proti němu byl ale připravený pozorný brankář Vladislav Habal.

47:10
    Vojtěch Tomeček objel branku a vystřelil, od Machovského ramene se puk ale odrazil nad.

47:31
    Vachovec zachytil rozehrávku, ale více už vymyslet nedokázal.

48:05
    Kubalík zpoza branky našel volného Jana Schleisse, ten ale branku nedokázal trefit!

49:12
    A máme vyrovnáno! Stanislav Balán po levé straně pronikl do útočného pásma, nahrál na DAVIDA HRUŠKU (4+11), který krásnou střelou zápěstím překonal Machovského! 2:2! Asistence: Stanislav Balán (5+8) a Radim Bičánek (1+3).
    David HRUŠKA - 2:2

49:45
    Simon nahrál na Mozíka, jenž ihned vystřelil. Tento pokus byl ale zblokován.

50:15
    Dobrý střelecký pokus Ryana Hollwega Habal dokázal vyrazit!

50:56
    Karlovy Vary zahrály na icing.

Dnešní utkání sleduje 4734 diváků.

51:03
    A po následném vhazování opět.

51:18
    Jakub Flek u mantinelu dobře hlídal Indráka a nedovolil mu přihrávku na Pletku.

51:40
    Rozhodčí teď chybně odpískali icing, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

51:55
    Jeřábkovu střílenou přihrávku sebral Habal do lapačky. Za brankou se poté strhla mela, ve které nejaktivnější dvojici vytvořili Jakub Jeřábek a Tomáš Dvořák. Žádný trest ale nepřijde.

52:30
    Plzeň je aktivnějším týmem a chce získat vedení zpět na svou stranu, hosté ale dobře brání.

53:16
    Hollweg s Jánem Sýkorou dobře napadali hostující beky, ti si ale s poměrně složitou situací poradili a kotouč z pásma dostali.

53:35
    Ofsajd Škodovky a komerční přestávka.

53:56
    Nebezpečný výpad hostujícího celku skončil nevydařenou střelou Radka Dudy.

54:05
    Karlovarský hráč stál v brankovišti.

54:17
    Zakázané uvolnění karlovarské Energie.

54:35
    Habal lapil střelu Schleisse a chtěl rozehrát, domácí ovšem dobře napadali a tak hostující golman raději podržel puk.

55:16
    Radim Bičánek dostal přihrávku na modrou čáru a vystřelil z první, Matěj Machovský ale dokázal puk vyrazit.

56:15
    Skuhravý podél mantinelu neprošel, do cesty se mu totiž postavil Petr Kadlec.

56:48
    Schleiss obkroužil branku a dostal puk před Habala, hostující brankář ho ale odpálil za svou svatyni.

57:45
    Nadále platí, že větší aktivitu sledujeme na straně domácích. Ale i hosté se snaží o branku.

57:58
    A nyní se jim to dokonce podařilo! Radek Duda posunul puk na Davida Hrušku, který parádní přihrávkou před odkrytou branku vybídl ke skórování STANISLAVA BALÁNA (6+8), je to 3:2 pro Karlovy Vary! Asistence: David Hruška (4+12) a Radek Duda (13+10).
    Stanislav BALÁN - 2:3

58:31
    Plzeňským se nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

59:00
    Po střele Vojtěcha Mozíka se několik hráčů snažilo o dorážku, Habal ale udržel puk.

59:00
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Machovský zůstává na střídačce, Plzeňští v šesti!

59:09
    Pletkova střela byla zblokována.

59:34
    David Hruška trefil odkrytou branku pouze z boku! Velké štěstí Škodovky!

59:52
    Za nedovolené bránění je vyloučen Stanislav Balán (KVA). Poslední šance pro Plzeň.

59:52
    Oddechový čas pro hosty.

59:59
    Je to gól anebo ne? Plzeňští dostali puk do branky, ale zatím není jisté, jestli to bylo už vypršení času anebo ne! Bude se telefonovat!

59:59
    Branka skutečně platí, to je neuvěřitelné! Puk se z pravého rohu v útočném pásmu dostal před branku, kde ho za Habalova záda dopravil vteřinu před koncem utkání NICHOLAS JOHNSON (7+8). Asistence: Pavel Kašpařík (1+2) a Ján Sýkora (14+8).
    Nicholas JOHNSON - 3:3

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Nicholas Johnson vteřinu před koncem třetí třetiny překonal Habala a poslal tak dnešní utkání do prodloužení.

60:01

60:09
    Energie dostala puk do útočného pásma, kde ho Machovský sebral do své lapačky.

60:48
    Jan Schleiss se dostal ke střele, Habal jí ale vyrazil.

60:59
    Do dobré šance si nyní sjel Dominik Boháč, hostující brankář se ale stihl přesunout a puk vyrazil před sebe!

62:01
    A je rozhodnuto! Jakub Jeřábek nabil na levou stranu přesně na hůl JAKUBA LVA (8+6), který krásnou střelou z voleje prostřelil Habala a rozhodl o výhře Škodovky! Asistence: Jakub Jeřábek (2+12) a Petr Kadlec (2+14).
    Jakub LEV - 4:3

Nejlepší hráči: Dominik Simon (1+0) – Stanislav Balán (2+1).

Plzeň tak v dnešním západočeském derby porazila Karlovy Vary v prodloužení. Hrdinou utkání se stal Jakub Lev, který se v 63. minutě prosadil po přihrávce od Jeřábka.
    Důležitý byl ale moment ve třetí třetině, kdy vteřinu před koncem vyrovnal domácí Nicholas Johnson.

Škodovka tak vyhrála 4:3 v prodloužení a bere dva body, hosté berou pouze jeden.

Ode mě to bude pro dnešek všechno, přeji hezký víkend, na počtenou! (19:59:24)

Michal Belšán

Góly a asistencie: 21. J. Sýkora (Kadlec, Jeřábek), 29. Simon (Jeřábek, Kadlec), 60. Johnson (Kašpařík, J. Sýkora), 63. Lev (Jeřábek, Kadlec) – 33. Balán (Harant, Sičák), 50. D. Hruška (Balán, Bičánek), 58. Balán (D. Hruška, Duda)

Rozhodca: Mikula, Šír – Frodl, Charvát