Plzeň – K. Vary 4:3 (po pr.) | Litvínov – Třinec 3:5 (kon.) | Pardubice – Slavia 4:1 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:3 (kon.) | Liberec – Hradec Králové 1:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:2 (2:1 po s.n.)
Sparta Praha – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Sparta Praha
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
BK Mladá Boleslav
cz Piatok 12.12.2014, 18:30 • Tipsport arena, Praha • Tipsport extraliga (ČR)

Jan Buchtele si jde přisednout k Ďalogovi, rozhodčí mu pískli faul v útočném pásmu – sekání.

50:33
    Mladá Boleslav teď bude mít šanci snížit, Marek Ďaloga oslabí svůj tým na dvě minuty za držení protihráče.

46:30
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Ze Sparty je potrestán Buchtele za nedovolené bránění.

46:09
    A byl to Kotala, kdo si jde sednout na trestnou lavici za hru vysokou holí.

41:00
    Boleslav jde opět do čtyř, dalším vyloučeným je Trončinský za faul loktem.

39:50
    Druhá sparťanská pětka ještě stihla zabojovat v útoku, je z toho další faul Borise Žabky. Tentokrát za podražení.

36:22
    Zákrok Michala Barinky u mantinelu posoudili rozhodčí jako nedovolené bránění, BK Mladá Boleslav má další početní výhodu.

33:00
    Série vyloučení pokračuje, na trestné je opět hráč hostí, konkrétně bývalý sparťan Dominik Pacovský. Verdikt zní: zdržování hry.

30:28
    Početní výhodu nyní budou mít hosté, Jana Buchteleho vylučují rozhodčí na dvě minuty za sekání.

27:20
    Bude se hrát 83 vteřin 5 na 3! David Výborný je vyloučen za hákování!

26:43
    Luka Vidmar už také dnes na trestné lavici jednou seděl, nyní jde pykat na dvě minuty za sekání.

21:34
    Sparta bude mít další přesilovku, podruhé v tomto zápase jde na trestnou Boris Žabka za nedovolené bránění.

17:26
    Sparta se krátce před první přestávkou jde také bránít. Martin Réway jde ven za sekání.

15:12
    Hosté jdou opět na dvě minuty do čtyř, Luka Vidmar fauloval loktem.

10:58
    A právě Žabka z BK Mladá Boleslav nyní dostává dvouminutový trest za sekání.

08:54
    Hosté teď na chvíli obsadila útočné pásmo, kde si žádnou šanci nevypracovali. Vybojovali ale aspoň dvouminutovou přesilovku, Adam Polášek si jde sednout za hákování.

Pavel Hrdina

Góly a asistencie: 5. Buchtele (Sabolič, Polášek), 7. Cingel (Kumstát), 23. Buchtele (Pech, Barinka), 48. Kumstát – 53. Mikulík (Vrbata, Klimenta)

HC Sparta Praha: Novotný (Lukáš) – Piskáček, Polášek, J. Mikuš, Ďaloga, Barinka, Eminger, Švrček – Rolinek, J. Hlinka, Reway – Kumstát, Cingel, Klimek – Sabolič, Pech, Buchtele – Forman, Volek, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.
    BK Mladá Boleslav: Rittich (7. Růžička) – Vidmar, Stříteský, Žabka, M. Hruška, Trončinský, R. Čermák – Mikulík, Vrbata, Klimenta – Lenc, D. Výborný, Bárta – Pacovský, Musil, Látal – Pabiška, D. Kubica, Kotala. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Rozhodca: Hribik, Svoboda – Jelínek, Pešek