Buffalo – Nashville 1:4 (kon.) | Carolina – NY Rangers 3:1 (kon.) | Columbus – Detroit 4:1 (kon.)
Philadelphia – NJ Devils 1:2 (kon.) | Florida – Arizona 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 2:0 (kon.)
St. Louis – Dallas 2:3 (po pr.) | Minnesota – Edmonton 3:4 (2:3 po s.n.) | San Jose – Toronto 6:2 (kon.)
po s.n. (2:3)
Minnesota Wild
3:4 (3:1, 0:0, 0:2 - 0:0)
Edmonton Oilers
cz Streda 12.03.2014, 01:15 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:07:20)

Edmonton Oilers: 26

Dnešní zápas nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž zvítězil Edmonton 3:2. Utkání se velice dobře vyvíjelo zejména z pohledu domácího týmu, který si během úvodních šestnácti minut vypracoval tříbrankový náskok. To bylo ale ze strany Wild všechno a začali "úřadovat" hosté, kteří ještě v první třetině snížili na 1:3 a ve třetí pak srovnali skóre poté, co obrana Wild kupila jednu chybu za druhou. Nakonec se muselo rozhodovat až v nájezdech a tam se dokonala domácí tragédie, kdy se skóre z nadějného vedení 3:0 "přetočilo" na 3:4 a Wild se tak musí spokojit pouze s bodem za prohru po nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
    Autorem rozhodujícího nájezdu je TAYLOR HALL který překonal Kuempera střelou mezi betony.

Nedal, střela nad lapačku nevyšla, puk končí vedle branky.

Za domácí zahajuje další sérii nájezdů Pominville.

Ne, puk se Gagnerovi svezl z hole a Kuemper mu vypíchl puk.

Vše má na své holi Sam Gagner.

A zkusil jako první střelu a jako první nedává svůj nájezd, hosté mohou rozhodnout!

Moulson za Wild.

Střelcům se daří blafáky do bekhendové či forhendové strany, gólmani zatím bez nároku na úspěch.

Za hosty David Perron.

Velká rychlost, další blafák do bekhendu a další zvládnutý nájezd.

Co předvede domácí M. Koivu?

A také on míří nad lapačku gólmana a také on úspěšný.

Za Edmonton pojede jako první Jordan Eberle.

A dává, parádní blafák do bekhendu a zvednutý puk nad lapačku Fastha.

Jako první pojede nájezd domácí Parise.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o vítězi, následují samostatné nájezdy.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – prodloužení:

Minnesota Wild: 0

Edmonton Oilers: 3

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Vteřinu před koncem prodloužení střela Taylora Halla, Darcy Kuemper vyráží.

64:00
    Ohlášena poslední minuta prodloužení, už to vypadá, že o vítězi se rozhodne v samostatných nájezdech.

63:05
    Souboj o puk za brankou Oilers, hosté úspěšnější.

62:22
    Oddechový čas pro hosty.

61:53

61:22
    Suter pálí z levé strany, Fasth si puk, mířící nad branku, pohlídal svou lapačkou.

60:48
    I tato přesilová hra Minnesoty je taková statická, bez pohybu, domácí spoléhají pouze na střely, které jsou ale většinou zablokované.

60:11
    Hosté se brání s trojicí Fraser, Ference a Smyth.

60:05
    Domácí zahajují se čtveřicí M. Koivu, Parise, Suter a Pominville.

60:01

Pětiminutové prodloužení začne za malý okamžik.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Minnesota Wild: 13

Edmonton Oilers: 7

Po šedesáti minutách neznáme vítěze, utkání se bude prodlužovat, ale lepší pozici mají domácí hokejisté, kteří budou mít téměř celé dvě minuty výhodu přesilové hry čtyř proti třem!

60:00

59:51
    Utkání spěje do prodloužení, ale ještě před koncem třetí třetiny komplikace pro Edmonton – Marr Hendricks dostává dvouminutový trest za vyhození puku do hlediště.

59:25
    Gagner zůstává na kolenou ve střední třetině, vypadá to, že tam byl sražen v souboji s domácím Cookem.

59:18
    Hall nahazuje puk do třetině Wild.

59:00
    Ohlášeno posledních šedesát sekund třetí třetiny.

58:10
    M. Koivu najíždí z levé strany do útočného pásma, není co vymýšlet, zkouší střelu, Fasth v pohodě chytá.

57:33
    Další nahozený puk z hole A. Ference, tentokrát mimo branku Wild, Kuemper nemusel zasahovat.

57:11
    Heatleyho střela z pravé strany zablokována do rohu.

56:54
    Wild kombinují ve třetině Oilers.

55:25
    Ze stravu 3:0 je to rázem 3:3 a domácí se musí mít v závěrečných minutách třetí třetiny hodně na pozoru, protože chyby v defenzivě by je mohly stát veledůležité body!

55:07
    Oddechový čas pro domácí.

55:07
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Ference napálil puk z červené čáry, Kumper pouze vyrazil před sebe a znovu tam zaváhala obrana Wild, konkrétně Spurgeon a Suter, kteří nechali v pohodě dorážet JORDANA EBERLEHO, je vyrovnáno! Asistence: Andrew Ference a Oscar Klefbom.

55:00
    Je před námi závěrečná pětiminutovka, v níž se budou hosté snažit o vyrovnání.

52:25
    Souboj o puk v útočném pásmu, domácí se marně snaží dostat do pozice, z níž by mohli ohrozit branku Oilers.

51:32
    Komerční přestávka.

51:06
    Nedůrazná defenziva Wild nyní nechala Kuempera zcela "na holičkách", DAVID PERRON pohodlně doráží z hranice brankoviště střelu Ferenceho do branky a hosté snižuje na rozdíl jediného gólu. Asistence: Andrew Ference a Sam Gagner.

49:26
    Vhazování po pravici Kuempera, domácí úspěšnější.

48:31
    Fasth má puk ve své lapačce, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

48:12
    Icing Edmontonu, hra se vrací před Fastha.

47:40
    Brodin nahazuje puk do třetiny Oilers, stále však platí, že vyložené šance ani na jedné straně nezaznamenáváme.

46:49
    Spurgeon dostává obloučkem puk ze třetiny a domácí mohou prostřídat.

46:36
    Petry pálí od modré, ale jeho pokus zblokoval Parisi.

46:16
    Hall si bere puk za svou brankou a rozehrává do středního pásma.

45:04
    Na druhé straně se po přihrávce Gagneho dostává ke střele od modré Klefbom, ale Kuemper byl na své místě a chytá.

44:40
    Petry napadán při rozehrávce za vlastní brankou, zvládl to a udržel puk.

43:52
    Fraser pouze odehrává puk ze třetiny Oilers, hosté jsou od úvodních vteřin třetí třetiny pod tlakem.

43:05
    Oilers pouze vyhazují puk z vlastní třetiny.

42:05
    Marincin čeká za vlastní brankou na dostřídání svých spoluhráčů.

41:42
    Parise bekhendem nahazuje puk před branku Oilers, tam ale hrají pouze hosté.

41:14
    Kuemper sáhl do nahozeného puku soupeře a vytěsnil ho za branku.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:07 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Minnesota Wild: 9

Edmonton Oilers: 6

První třetina nabídla čtyři góly, ta druhá ani jeden. A to ani tehdy, když domácí hráli více, jak minutu trvající přesilovou hru pěti proti třem. Doufejme, že se nějakého gólu ještě ve třetí třetině dočkáme.

40:00

39:00
    Ohlášeno posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

38:35
    Hosté nahazují puk ze branku Wild.

37:16
    Coyle pokazil přihrávku v útočném pásmu a puk získávají hosté, kteří vyčkávají za vlastní brankou na dostřídání.

36:45
    Jenže M. Koivu ztrácí puk po přechodu přes útočnou modrou.

36:28
    Suter spěchá za pukem do vlastní třetiny a okamžitě rozehrává.

36:09
    Ofsajd hostů na útočné modré, rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.

35:43
    Pominville zakončil rychlý brejk Wild střelou z levé strany, ale trefuje pouze dobře postaveného Fastha.

35:20
    Druhá třetině je o poznání chudší na vyložené gólové šance, ani góly nepadají.

34:53
    Vhazování po levici Kuempera, domácí úspěšnější.

34:10
    A hned z prvního protiútoku se dostává ke střele domácí Niederreiter, který však z levé strany netrefuje branku.

33:55

33:36
    Schultz musí pro puk až do vlastní třetiny.

33:15
    Edmonton v útočném pásmu.

32:59
    Hall pálí od modré, ale netrefuje branku Wild.

32:35
    Domácí se zatím v pohodě brání.

31:55
    Tentokrát se vylučuje na straně Wild, na trestnou lavici usedá Cyle za faul na Smytha, přesilová hra Oilers.

31:16
    Souboj o puk za brankou Wild.

30:40

30:19

29:43
    A hosté jsou již alespoň ve čtyřech, Oilers to nejhorší mají za sebou.

29:40
    Střela Sutera od modré nepřesná.

29:15
    Hodně rozpačitá přesilová hra Wild, domácí si pouze přihrávají na modré, žádný tlak do brankoviště.

28:58
    Ale domácí si zatím s dvojnásobnou přesilovou hrou neví vůbec rady.

28:43
    Ještě minutu se budou hosté muset bránit pouze ve třech.

28:32
    Suter drží puk na modré.

28:19
    Hra přerušena a bude se znovu vylučovat. A pozor, je to opět někdo ze sestavy Oilers – veterán Smyth za hákování, domácí mají výhodu přesilové hry pěti proti třem!

27:58
    Velmi dobrá akce Wild před Fasthem, který dokázal vytěsnit puk mimo branku.

27:43
    Až nyní se vylučuje, za hákování usedá na trestnou lavici hostující Nugent-Hopkins.

27:30
    Bude se opět vylučovat, mezitím domácí mají výhodu.

26:39
    Ofsajd Oilers, hra přerušena, komerční přestávka.

26:17
    Jenže domácí jsou během pár vteřin zpět v útočném pásmu.

25:46
    Petry obral Pariseho o puk za vlastní brankou, hosté se osvobozují.

25:18
    A nakonec donutili Fastha k zákroku, hra přerušena.

25:10
    Nepřesný pas Marincina, domácí získávají puk ve středním pásmu.

24:25

24:13
    Petry pálí z levé strany, Kuemper chytá a přerušuje hru.

24:10
    Poprvé se Oilers dostávají do útočného pásma.

23:43
    Puk opouští třetinu Wild, tato přesilová hra Oilers je zatím hodně nepovedená.

23:20
    Fasth nakonec přece jenom zasahuje a přerušuje hru.

23:12
    Naopak zaútočili domácí, Pominville se snaží tečovat střelu Scandelly z pravé strany.

23:00
    Ale Edmontonu se nedaří dostat do útočného pásma.

22:25
    Jen vteřinu hráli domácí v plném, když se znovu vylučuje, Brodziak za hákování dostává dvě minuty a hosté si tak zahrají další přesilovou hru.

22:24

22:10
    Útočný výpad Brodziaka, který tak získal velmi cenné vteřiny.

21:37
    Smyth se snaží tečovat střelu J. Schultze od modré, Kuemper má puk ve své výstroji.

21:19
    Závar před brankou Wild, hosté drží útočné pásmo.

20:49
    Puk opouští třetinu Wild.

20:24
    Charlie Coyle dostává dvouminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí, hosté si zahrají přesilovou hru.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:13 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Edmonton Oilers: 10

V první třetině se již toho více nestane, domácí odchází do kabin za velice příznivého stavu 3:1. Skóre zápasu otevřel ve 12. minutě domácí Parise, za zhruba dvě minuty poté navýšil náskok Wild Spurgeon a na již na 3:0 zvyšoval v 16. minutě Pominville. S Edmontonem to nevypadalo vůbec dobře, ale díky "kontaktnímu" gólu Petryho si přece jenom vylepšili svou pozici do dalších dvou třetin.

20:00

19:26
    Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Kuempera.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:40
    Domácí nahazují puk do útočného pásma, ale hraje soupeř.

18:18
    Kuemper nyní řešil ošemetnou situaci u svého brankoviště, naštěstí pro domácí, udržel puk před brankovou čárou.

17:39
    Joensuu nahazuje puk za branku Kuempera, ale v podstatě tak jen odevzdává puk.

17:30
    Hosté ztrácí útočné pásmo.

17:12
    Góly dnešnímu zápasu rozhodně nechybí, sledujeme sice průměrný hokej, ale diváci se baví alespoň při gólových situacích.

16:55
    Hosté snižují, JEFF PETRY z pravé strany nahazuje puk před branku Wild a tam se snaží prosadit Nugent-Hopkins, puk se však dostal za záda Kuempera i bez jeho přičinění, byť se tomu snažil zabránit bránící Brodin. Asistence: Jordan Eberle a Ryan Nugent-Hopkins.

16:32
    Niederreiter v ofsajdu na útočné modré.

16:14
    J. Schultz s pukem za vlastní brankou, domácí dobře napadají rozehrávku Oilers.

15:35

15:23
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Granlund neohroženě projel po levém křídle za branku, kde nachází Pariseho, ten hledá JASONA POMINVILLEHO a byť jeho první střelu ještě Fasth dokázal vyrazit, na tu druhou již nedosáhl a domácí vedou již 3:0. Asistence: Mikael Granlund a Zach Parise.

14:59
    Brodinova střela od modré míří pouze vedle branky, puk opouští třetinu Oilers.

14:36
    Hosté se dostávají pod velký tlak.

13:46
    JARED SPURGEON střelou od modré překvapil Fastha v brance Oilers. Na hranici brankoviště ještě velmi dobře stíní M. Koivu, domácí navyšují své vedení. Asistence: Erik Haula a Dany Heatley .

13:26
    Brodin pálí od modré, z pravé strany, ale Fasth chytá a přerušuje hru.

12:57
    Zakázané uvolnění Edmontonu, vhazování po pravici Fastha.

12:10
    Velkým problémem pro hosty je přechod přes střední pásmo.

11:45
    Oilers se osvobozují a mohou zaútočit.

11:07
    Využitá přesilová hra, domácí "vyšachovali" obranu Oilers a na brankovišti se dokázal prosadit ZACH PARISE, který, nikým nebráněn, dokázal zasunout puk do branky podél levého betonu ležícího Fastha. Asistence: Mikael Granlund a Jason Pominville.

10:35
    Až nyní se domácí usazují ve třetině soupeře.

10:15
    Puk opouští třetinu Oilers, domácí to musí zkoušet znovu.

09:55
    Vhazování po pravici Kuempera, hosté se zatím drží mimo svou třetinu.

09:17
    Poprvé se dnes vylučuje, Hall dostává dvouminutový trest za držení, Wild si zahrají svou první přesilovou hru.

08:15
    Vhazování po levici Fastha, domácí úspěšnější.

07:57
    Parise pálí z pravé strany, ale netrefuje branku. Fasth zasahuje až proti střele Sutera, kdy přerušuje hru.

07:39
    Domácí v útočném pásmu.

07:06
    Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

07:06
    Heatley přibrzdil před útočnou modrou a vystavil tak spoluhráče Granlunda do ofsajdu.

06:50
    Tentokrát již Fraser pálí od modré, ale netrefuje branku.

06:28
    Oilers s pukem ve středním pásmu, Fraser nahazuje za branku Wild.

05:30
    Puk opouští třetinu Oilers, M. Koivu se po něm marně na útočné modré natahuje.

04:51
    Ryan Suter v ofsajdu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

04:25
    Kuemper znovu zasahuje, hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Minnesoty.

02:57
    Schultz pálí od modré, z pravé strany, Kuemper chytá a přerušuje hru.

02:39
    Vhazování po pravici Fastha.

02:11
    Šance domácích, puk se po střele Brodziaka otřel o brankovou konstrukci branky Edmontonu.

00:39
    Hosté v útočném pásmu, domácí se v úvodních vteřinách brání.

00:01

Minnesota Wild: Kuemper (Bryzgalov) – Suter, Spurgeon, Scandella, Brodin, Stoner, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Moulson, M. Koivu, Coyle – Cooke, Brodziak, Niederreiter – Heatley, Haula, McCormick

Edmonton Oilers: Fasth (Scrivens) – Fraser, J. Schultz, Marincin, Petry, Klefbom, A. Ference – Jakupov, Nugent-Hopkins, Eberle – Hall, Gagner, Perron – Hendricks, Gordon, Joensuu – Gazdic, Smyth, Jones

Rozhodčí: Hanson, Rooney – MacPherson, Shewchyk.

Vítejte u dnešního onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž domácí Minnesota Wild přivítá na svém ledě Edmonton Oilers.

MINNESOTA WILD
    Domácím se stále více jasněji přibližuje play-off, neboť aktuálně mají na sedmém místě pětibodový náskok před devátým Phoenixem. Osmý Dallas ztrácí body čtyři. Stále však není nic jasné, hlavně po dvou posledních utkáních, v nichž Wild vybojovali pouze bod za domácí prohru se St. Louis Blues (2:3 s).

EDMONTON OILERS
    Olejáři definitivně "odpískali" tuto hodně nepovedenou sezóny, kdy se pohybují na samém dně Západní konference, ale i celé ligy, když horší je již pouze Buffalo. V poslední den přestupů se zbavili i Aleše Hemského. Dnešní utkání první venkovní zápas po pětizápasové domácí sérii, v nichž Oilers dvakrát prohráli a třikrát vyhráli.

Češi na ledě
    Ani v jednom týmu nepůsobí český hokejista.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:15.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 12. Parise (Granlund, Pominville), 14. Spurgeon (Haula, Heatley), 16. Pominville (Granlund, Parise) – 17. Petry (Eberle, Nugent-Hopkins), 52. Perron (Ference, Gagner), 56. Eberle (Ference, Klefbom), rozh. náj. Hall

Rozhodca: Hanson, Rooney – MacPherson, Shewchyk

Diváci: 18 650