B. Bystrica – HC Slovan 1:2 (kon.) | Košice – Trenčín 3:5 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
HC SLOVAN Bratislava
Streda 12.03.2014, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Hokejová extraliga juniorov play-off

Skončilo sa prvé semifinálové stretnutie medzi Banskou Bystricou a Bratislavou, v ktorom zvíťazili hostia tesne 1:2. O rozhodujúci gól zápasu sa postaral Maier, a tak sa Slovan ujíma v sérii vedenia 1:0
    Ďakujem Vám za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok dňa. (19:04:11)

60:00

59:35
    Sabol na striedačke a domáci to skúšajú v šestici.

59:00
    Bratislavčania usadení pred Sabolom, nedovoľujú mu opustiť bránu.

58:39
    Po neprehľadnej situácii v rohu klziska rozhodca hru prerušuje, buly v strednom pásme.

58:15
    Zakázané uvoľnenie domácich.

58:02
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny. Domáci sa snažia vyrovnať skóre, ale hostia im neumožňujú rozohrať a dostať sa do ich obrannej tretiny.

57:37
    Valentova strela z pravej strany končí iba na hrudi brankára hostí.

57:02
    Hostia opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary. Vhadzovanie pred Barošom.

56:55
    Hostia začali brániť hlavne obrannú modrú čiaru, v tejto fáze hry sa snažia najmä neinkasovať.

54:45
    Strela Tibenského vypadla Sabolovi z lapačky, ale pomohol mu domáci obranca, ktorý sa dostal k puku skôr ako hráč Slovana.

54:00
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí

53:36
    Gašpar sa snažil vystreliť spoza pravého kruhu, do jeho šance sa hodil Môcik,a tak puk končí na ochrannej sieti.

52:39
    Samuel Petráš sa snažil vysunúť spoluhráča, ktorý čakal na prihrávku na modrej čiare. Jeho prihrávka bola ale príliš prudká, a tak je tu ďalšie zakázané uvoľnenie.

51:27
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov.

50:47
    Slovan Bratislava dal gól!
    Hostia sa dostávajú do vedenia potom, ako Jozef Tibenský potiahol puk puk, prihralho pred bránu domácich, kde ho PATRIK MAIER tečoval za chrbát Sabola. Bez asistencie.

49:48
    Po súboji za bránou domácich zostal na ľade ležať Valent. Našťastie už odišiel na striedačku a zdá sa, že bude v poriadku.

49:00
    Zakázané uvoľnenie hostí.

48:38
    Gašpar v dobrej príležitosti, rozumne prešiel cez obranu hostí, no zakončenie bolo veľmi nepresné.

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 8. Predajniansky M. (Surový) – 9. Petráš (Lukáčik), 51. Maier

HC´ 05 Banská Bystrica: Sabol – Predajniansky J., Jendroľ, Mikuš, Tarabík, Šilovič, Lunter, Janovský, Ramaj – Dolník, Macko (A), Ferleťák, Surový, Valent, Výhonský, Gašpar (A), Huňa, Róth (C), Predajniansky M., Kovalík, Ambroz
    HC SLOVAN Bratislava: Baroš – Gula, Bačik, Jurkovič, Bílik, Černák, Lukáčik (A), Maier, Valjent – Tibenský (A), Môcik, Mikšík, Danišovský, Brodek, Trenčan, Šalka, Mlynčár, Novák (C), Bednarič, Petráš, Halama

Rozhodca: Konc Juraj – Moravec, Číž