Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 1:0 (kon.) | Ufa – D. Moskva 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Novgorod 0:1 (kon.)
A. Mytišči – Jugra Chanty-Mansijsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Barys 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Viťaz 5:1 (kon.)
Petrohrad – Jekaterinburg 4:0 (kon.) | CSKA Moskva – Doneck 2:1 (2:0 po s.n.) | Jaroslavľ – Omsk 4:1 (kon.)
Dinamo Minsk – Riga 5:2 (kon.) | Lev – Záhreb 2:1 (po pr.) | HC Slovan – S.Moskva 0:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Ak Bars Kazaň
Nedeľa 02.03.2014, 12:00KHL

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (14:11:59)

Je koniec. Domáci ešte v posledných sekundách dostali puk do brány, ale nakoniec to bolo už po siréne. Magnitogorsk dokázal ustáť tlak Kazane a druhý zápas po sebe dokázal vyhrať futbalovým výsledkom 1:0. Dnes o troch bodoch rozhodol český útočník Ján Kovář.

60:00

59:41
    Kazaň si po neúspešnom tlaku berie oddychový čas.

59:12
    Hostia hrajú v šestici, Garipov je na striedačke.

58:40
    Domáci Jan Kovář mohol rozhodnúť, ale po prihrávke Mozjakina netrafil voľnú časť Garipovovej brány!

58:26
    Tvrdá strela Nikulina od modrej skončila na zadnom mantineli.

58:07
    Košekčin si poradil aj so strelou Petružálka z ľavej strany.

57:43
    Metallurg zvýšil svoje napádanie a hostia majú veľký problém dostať sa do útočného pásma.

56:51
    Obrana domáceho tímu je veľmi dobre rozostavená a dokáže odrážať všetky útoky hostí.

55:52
    Zakázané uvoľnenie Magnitogorsku, vhadzovať sa bude pred Košečkinom.

55:22
    Hráči Magnitogorsku posielajú puk s námahou do stredného pásma.

54:18
    Domáci vrhli všetko do defenzívy, hostia naopak do ofenzívy.

53:52
    Košečkin dokázal skrotiť aj strelu Nikulina!

53:20
    Kazaň stupňuje tempo, od modrej prišla strela Kornejeva, ale nakoniec bola zblokovaná mimo.

52:06
    Z Košečkina srší pohoda. Od modrej teraz vystrelil Medvedev, ale gólman domácich bez problémov zakročil.

51:42
    Fín Heshka sa odhodlal k strele od modrej čiary, ale Košečkin nemusel zasahovať.

50:58
    Hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzuje sa pred Garipovom.

50:42
    Z pravej strany sa o strelu pokúsil Brent, ale jeho pokus nebol presný.

49:47
    V tejto fáze sa málo prerušuje, hra je plynulá a predovšetkým sa odohráva v strednom pásme.

48:50
    Metallurg sa snaží sústrediť už len na pozornú obranu a nechávajú hostí tvoriť.

47:21
    na ľavej strane sa dostal k strele hosťujúci Varnakov, Košečkin kryje.

46:55
    V tretej tretine kladú oba tímy dôraz na defenzívu.

46:01
    Zblokovaná bola na druhej strane taktiež strela Osalu z pravého kruhu.

45:30
    Domáca defenzív zblokovala strelu Burmistrova vysoko nad bránu.

44:38
    Následne vyrazil Košečkin strelu Petružálka z kruhu na vhadzovanie.

44:23
    Obrana hostí presvedčivo zblokovala strelu Brenta z ľavej strany.

43:12
    Hostia sa ubránili a už sú v plnom počte.

42:30
    Domáci Mozjakin prihral cez širku útočného pásma na voľného Zaripova, ktorý z prvej trafil Garipova.

41:56
    Magnitogorsku sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

41:12
    Heshka je vylúčený za vyhodenie puku mimo hraciu plochu.

41:05
    V prvej minúte tretej tretiny sa hralo opatrne z oboch strán a brankári si nepripísali žiadny zákrok.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 13:35.

Za nami je prostredná časť. Táto tretina nám gól nepriniesla, ale o šance nebola núdza. Tentokrát pre zmenu na strane hostí, ktorí zlepšili svoj herný prejav, ale všetky strely dokázal pokryť domáci obor Košečkin. Bude tretia tretina poslednou alebo sa dočkáme predĺženia?

40:00

39:15
    Domáci sa ubránili a už sú v plnom počte.

39:01
    Prebieha už posledná minúta druhej tretiny.

38:15
    Fín Pesonen sa chcel doraziť puk do mantinelu, ale Košečkin sa reflexívne premiestnil.

38:04
    Bars je usadený v útočnom pásme a snaží sa kombinovať.

37:15
    Domáci Chabarov odchádza na 2 minúty za držanie a tak je tu ďalšia šanca hostí na vyrovnanie.

36:59
    Teraz prišiel icing Magnitogorsku. Čaká nás buly pred Košečkinom.

36:43
    Kazaň sa pri svojej snahe dopustila zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa bude pred Garipovom po dlhom čase.

35:56
    Domáci dokázali zmierniť hosťujúci tlak a teraz sa hrá prevažne v strednom pásme.

35:31
    Varnakov netrafil z ostrého uhla priestor Košečkinovej bránky.

35:05
    Do konca druhej tretiny ostáva menej ako päť minút.

34:56
    Magnitogorsk sa v týchto chvíľach musí brániť tlaku hostí a vyhadzuje do stredného pásma.

34:15
    Hostia sa netešia ani po tvrdej strele Kornejeva.

33:52
    Košečkin si poradil so strelou Milovzorova.

32:37
    Hostia pokračujú vo svojom tlaku a snažia sa čo najskôr vyrovnať.

31:50
    Domáci v plnom počte.

31:40
    Pred Košečkinom to vrelo! Domáci gólman so šťastím chytil strelu Tereščenka už do prázdnej brány. Z následnej dorážky neuspel Milovzorov.

31:05
    Magnitogorsk vyhadzuje puk cez všetky čiary.

30:27
    Hostia sa svojou nepresnou kombináciou sami pripravili o pásmo.

29:50
    Za podrazenie je vylúčený Chabarov a tak má Kazaň presilovku.

29:21
    Individuálne to skúsil hosťujúci Heshka, Košečkin si s jeho zakončením poradil.

28:28
    Obuchov nezakončil z medzikružia presne, Košečkin mohol byť pokojný.

27:43
    Domáci dostali svojho súpera opäť pod tlak a Kazaň vyhadzuje do stredného pásma.

26:52
    Metallurg dokázal ukľudniť hru a snaží sa zaútočiť. Hostia sa sústredia na obranu a tak sa hrá hlavne v strednom pásme.

25:54
    Formácia Barsu teraz roztočila kolotoč v útočnom pásme, Petružálek zakončil z pravej strany, ale Košečkin prerušil hru.

24:57
    Na druhej strane sa pokúšal pred Garipovom tečovať nahodenie Junkov, ale gólom sa to neskončilo.

24:32
    Hostia sú v druhej tretine zatiaľ aktívnejším tímom.

24:18
    Samostatnú akciu Bodrova od ľavého mantinelu zastavil až Košečkin svojim zákrokom!

23:25
    Tečovaný puk teraz zasiahol jednú fanúšičku do hlavy, za pomoci ďalších fanúšikov odchádza vyhľadať lekársku pomoc.

22:20
    Domáci sú v plnom počte.

22:10
    Kazaň sa stále nevie dostať do šance.

21:55
    Strela Heshku od modrej skončila v moci Košečkina.

20:57
    Bars sa neviem cez výbornú defenzívu Metallurgu presadiť.

20:38
    Domáci sa pomerne skoro dokázali oslobodiť.

20:20
    Birjukov dostáva 2+10 minút za úder do hlavy a krku. Nasleduje presilovka Kazane.

20:20
    už na úvod obrovská šanca Petružálka! Ten dostal dobrú prihrávku na medzikružie a z prvej vystrelil, Košečkin skrotil puk vo svojom náručí.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 12:49.

Prvá tretina je už minulosťou. Domáci Magnitogorsk do nej vstúpil veľkou aktivitou a už v 7.minúte sa tešili domáci priaznivci z gólu Jana Kovářa po nahodení Chabarova. Potom mal Metallurg ešte tri presilovky, ale ani v jeden sa nedokázal presadiť. V druhej časti tretiny sme videli aj bitku Osalu so Svitovom. Hrá sa dynamický hokej, pred koncom pridali aj hostia a dokázali preveriť Košečkina. Verme, že v druhej tretine sa dočkáme podobnej hry a viacerých gólov.

20:00

19:32
    Mozjakin vyhral súboj s Tereščenkom, prihral na Chabarova, ale jeho strelu od modrej zblokoval obranca hostí.

19:01
    Prebieha už posledná minúta prvej tretiny.

18:27
    Košečkin vyrazil nahodený puk Petružálka zo strany pásma.

18:06
    Na druhej strane Košečkin radšej prerušuje hru.

17:18
    Nahodenie domáceho Kosova nemohlo Garipova ohroziť.

16:37
    Okamžite po tejto presilovke na pravom krídle nabral rýchlsoť Tereščenko a jeho strela zápästím trafila brvno!

16:30
    Je to tak, Bars hrá v plnom počte.

16:21
    Hostia sa už v tejto presilovke pravdepodobne ubránia.

15:36
    Pare nedokázal v bránkovisku pretlačiť puk cez betóny Garipova!

15:09
    Hostia sa zatiaľ dobre bránia aj v tretej presilovke.

14:30
    Presilovku si zahrajú domáci, Svitov dostal rozdielový trest za držanie.

14:30
    Zápas naberá na obrátkach. V strednom pásme sa do bitky pustil Svitov s domácim Osalom. Rozhodcovia zasiahli ešte v zárodku a chystajú sa rozdeľovať tresty.

14:01
    Teraz nemusel brankár domácich zasahovať proti nepresnej strele Zacharčuka od modrej čiary.

13:08
    Hostia mohli vyrovnať! Kazaň sa dostala do prečíslenia 2 na 1 a na ľavom kruhu zakončil Burmistrov, Košečkin dokázal vyraziť do rohu klziska.

12:05
    Akoby som to privolal. Z pravého kruhu nepríjemne vystrelil Petrov, Košečkin puk nakoniec udržal vo svojej výstroji.

11:43
    Košečkin je v prvej tretine zatiaľ bez ťažšieho zákroku, domáci sú jasne lepším tímom.

10:55
    Domáci nepríjemne napádali rozohrávku hostí a prinieslo im to ovocie.

10:44
    Kazjonov sa pokúsil Garipova prekvapiť svojim nahodením, ale ten bol na svojom mieste a zasiahol.

10:23
    Akciu hostí zastavil ofsajdový verdikt. Vhadzuje sa v strednom pásme.

10:01
    Za nami je úvodná desaťminútovka a Metallurg sa stále drží v útočnom pásme.

09:54

09:12
    Ďalšiu akciu ukončil Pare strelou z medzikružia, ale Garipov bol pripravený. Bude sa vhadzovať.

08:53
    Kovář sa nedostal v medzikruží k puku po prihrávke Mozjakina spoza bránky. Defenzíva hostí veľmi dobre zapracovala.

08:22
    Barsu sa podarilo vyhodiť puk do bezpečia.

07:51
    Magnetka pokračuje vo svojom tlaku. Timkin už unikal obrane hostí a tak musel Medvedev zastaviť nebezpečenstvo za cenu faulu. Domáceho hráča pridržal.

06:49
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Domáci sa dostávajú do vedenia a tribúny jasajú! Na ľavom mantineli sa odhodlal Chabarov k nahodeniu, ktoré pred bránkou tečoval JÁN KOVÁŘ a dostal tak Magnitogorsk do vedenia 1:0. Asistencia: Jaroslav Chabarov.

05:51
    Hrá sa v pomerne rýchlom tempe. Bars neudržal útočné pásmo a útočiť môže Magnitogorsk.

04:53
    Český útočník Kazane Petružálek sa nedostal na medzikruží do zakončenia.

04:15
    Hostia v plnom počte.

04:08
    Bars sa veľmi dobra bráni a puk vyhadzuje opäť cez všetky čiary.

03:50
    Hostia dokázali strelu Timkina zblokovať mimo.

03:24
    Brankár Garipov si poradil aj s ďalšou strelou Zaripova z ľavého kruhu.

02:49
    Zaripov zakončil z ostrého uhlu len do bočnej siete a Garipov s pomocou spoluhráčov vyhodil puk.

02:20
    Hostia okamžite po buly vyhadzujú puk cez všetky čiaru. Domáci fanúšikovia ženú svojich miláčikov napred.

02:15
    Prvé vylúčenie. Medvedev dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie. Magnitogorsk si zahrá presilovku.

01:24
    Obuchov vystrelil nepresne, Košečkin bol bez práce.

01:05
    A tá skončila zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa tak bude pred Garipovom.

00:34
    Kazaň musí svoju prvú akciu zakladať spoza svojej bránky.

00:05
    Úvodné buly vyhral hosťujúci Tereščenko.

00:01

Oba tímy už prichádzajú na ľadovú plochu. Pred úvodným buly nás čaká hymna Ruskej federácie.

V prvom vzájomnom meraní síly zvíťazil AK Bars Kazaň na svojom ľade 3:2. Podarí sa Metallurgu oplatiť hosťom za túto prehru?

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Chabarov, Lee, Metljuk, Malenkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Timkin, Kazjonov – Brent, Platonov, Kosov – Osala, Malinovskij, Junkov, Potechin.

AK Bars Kazaň: Garipov – Nikulin, Kornejev, Heshka, Medvedev, Bělov, Zacharčuk, Jarullin – Tereščenko, Petružálek, Petrov – Stapleton, Pesonen, Burmistrov – Svitov, Varnakov, Milovzorov – Bodrov, Obuchov, Tkačjov.

Rozhodca: Zacharov, Karabanov – Misjur, Raming.

Prajem príjemné poludnie všetkým priaznivcom kvalitného hokeja. Základná časť KHL sa neúprosne blíži do svojho cieľa. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom medzi Metallurgom Magnitogorsk a AK Bars Kazaň. Pôjde o zápas popredných tímov Východnej konferencie. Začiatok tohto verme zaujímavého zápasu je naplánovaný na 12:00 SEČ. Pred úvodom si poďme v krátkosti predstaviť oba tímy.

Domácim to majú pred playoff výborne rozohrané. V tabuľke Východnej konferencie im patrí 1.miesto so ziskom 102 bodov pri skóre 161:111. Celkovo dosiahli 33 víťazstiev a len 19 prehier. Z posledných piatich stretnutí získali však len 5 bodov a to nie je najlepšia vizitka. V poslednom stretnutí na domácom ľade porazili silné Dinamo Moskva 1:0 po samostatných nájazdoch gólom Zaripova v poslednej sérii. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Sergej Mozjakin, ktorý nazbieral 69 kanadských bodov za 32 gólov a 37 asistencií.

AK Bars Kazaň

Hostia pred playoff posilnili svoj káder a ladia svoju formu. Barsu patrí v tabuľke Východnej konferencie 2.miesto so ziskom 98 bodov pri skóre 136:105. Z posledných piatich stretnutí Kazaň získala 7 bodov. V poslednom ligovom zápase však hostia nestačili na Ufu a na jej ľade prehrali 1:0. Najproduktívnejším hráčom tímu je Burmistrov, ktorý nazbieral 36 kanadských bodov za 10 gólov a 26 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.