Ottawa – Boston 4:3 (kon.) | Tampa Bay – Montreal 1:2 (0:1 po s.n.) | NY Islanders – NJ Devils 1:2 (kon.)
Florida – Detroit 3:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 6:5 (3:2 po s.n.) | Nashville – LA Kings 3:2 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:2 (po pr.) | Edmonton – Philadelphia 3:4 (1:2 po s.n.) | Buffalo – Washington 2:1 (1:0 po s.n.)
Florida – Montreal 4:1 (kon.)
Nashville Predators
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Los Angeles Kings
cz Nedeľa 29.12.2013, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko – americké NHL. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácími Nashville Predators a hosty z Los Angeles Kings. Úvodní buly je naplánováno chvíli po druhé hodině v noci.

Na Krály z Los Angeles čeká jejich první zápas v rámci dalšího venkovního tripu. Aktuálně se Kings nacházejí na třetím místě v Západní konferenci, lépe na tom jsou již jen Anaheim a Chicago. Týmové produktivitě zatím vévodí slovinský reprezentant Kopitar.

Stěžejní hráči:
    A. Kopitar 31 (11 + 20)
    M. Richards 27 (6 + 21)
    J. Williams 15 (13 + 12)

Nashville se po jednozápasovém venkovním představení vrátil do své domácí arény, na souboj v Dallasu ale nemá ty nejlepší vzpomínky. Predators se dokázali do domácí brány trefit jen v jednom případě díky Kleinovi a nakonec prohráli 1:4. Celkově nalezneme Nashville na dvanáctém místě Západní konference, hůře na tom jsou již jen Calgary a Edmonton.

D. Legwand 25 (6 + 19)
    C. Smith 21 (10 + 11)
    S. Weber 21 (9 + 12)

Vzájemné zápasy

Dnes se bude jednat o poslední třetí letošní vzájemné měření sil. Ty první dvě vyhrál vždy hostující tým, oba celky tedy mají momentálně po jedné výhře a jedné prohře.

Češi a Slováci na ledě

Jen v týmu Nashville Predators působí český hokejista, jedná se o ex-plzeňského brankáře Marka Mazance. Ten zatím ve svém prvním NHL ročníku odchytal 17 zápasů a drží si úspěšnost zákroků 91 %.

Nashville Predators: Mazanec – Weber, Josi, Ekholm, Klein, Jones, Ellis – Wilson, Fisher, Hornqvist – Bourque, Cullen, Stalberg – Spaling, Legwand, Smith – Nystrom, Gaustad, Hendricks.

Los Angeles Kings: Scrivens – Muzzin, Doughty, Regehr, Voynov, Martinez, Greene – King, Kopitar, Carter – Brown, Stoll, Williams – Lewis, Richards, Toffoli – Clifford, Fraser, Nolan.

Americká hymna je za námi, úvodnímu vhazování již nic moc nebrání.

00:01

00:35
    Williams se natlačil po levém křídle do střelecké šance, jeho bekhend ale nakonec mířil mimo Mazancovu bránu.

00:54
    Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění.

01:45
    Hosté začali aktivněji a hrají s pukem v útočném pásmu, k vážnější střele se ale nemohou dostat.

02:22
    Druhý zákrok pro Mazance, ze středu útočného pásma ho prověřil Lewis.

02:43
    Hostující Clifford a domácí Hendricks si to rozdali v pěstním souboji jeden na jednoho, jejich bitka nakonec dopadla spíše nerozhodně. Oba hráči již sedí na trestné lavici, jejich trest je pětiminutový. Za hrubost.

02:43
    Za hrubost je ale vyloučen i hostující Williams. Domácí tak mají klasickou přesilovou hru pět na čtyři.

03:35
    Hosté se zatím brání zodpovědně.

03:44
    Posunutá brána hostujícího celku, hra je vykázána do středního pásma.

03:56
    Hosté se znovu osvobozují.

04:07
    Domácím se početní výhoda zatím příliš nedaří. Teď navíc pokazili rozehrávku – icing.

04:43

05:10
    Muzzin napřáhl na modré čáře, jeho pokus byl ale zblokován domácí obranou mimo.

06:32
    Po dalším nahození hostujícího celku od levého mantinelu byl puk sražen mimo ledovou plochu. Hosté jsou zatím aktivnějším týmem, jejich šance ale nejsou zatím kdoví jak nebezpečné.

07:52
    Stalberg se dral po levém křídle do rychlého protiútoku, neměl ale příliš mnoho času a proto jeho střela švihem mířila těsně mimo hostující bránu.

08:41
    Carter z mezikruží pálí po přihrávce od Kopitara mimo.

10:04
    Ofsajd hostujícího celku, buly se tak po komerční přestávce odehraje ve středním pásmu.

11:14
    Kopitar a jeho střela švihem od pravého mantinelu, chyběla jí ale přesnost.

11:42
    Doughty napřáhl na modré čáře, Mazanec krotí jeho dělovku na svém betonu.

12:59
    Nahození Greena od modré nemělo šanci na úspěch, domácí se znovu dobře ubránili.

13:59
    Smith se rychle obtočil kolem hostující brány, jeho následné zakončení ale nemělo patřičný důraz a hostující brankář se tak ani nezapotil.

14:42
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí se nakonec dostávají v první třetině do vedení! Na hranici hostujícího brankoviště se jako první zorientoval PATRIC HORNQVIST a pohotovou dorážkou dopravil vyražený puk za záda brankáře Scrivense. Domácí tak z minima vytěžili maximum, šancí v dosavadním průběhu zápasu totiž mnoho neměli. Asistence: Mike Fisher, Seth Jones.

15:29
    Kopitar si ihned na druhé straně sjel před domácí bránu, dostal přihrávku, puk však poslal jen těsně mimo!

16:13
    Zpoza brány teď dostal přihrávku Carter, jeho střela švihem byla ale nakonec zblokována a Mazanec nemusel zasahovat.

17:40
    Další pokus Hornqvista, tentokrát ale ze středu útočného pásma nezamířil přesně.

18:59
    Z levého křídla vypálil nenápadnou střelu hostující Richards, Mazanec ale udržel svůj beton na zemi a raději přeruší hru.

19:20
    Z otočky na modré čáry pálí Williams, Mazanec znovu připraven.

20:00

Další třetina začne přibližně v 03:00.

První třetina je za námi, viděli jsme v ní sice aktivnější hru hostujícího LA Kings, brankově se ale dokázali prosadit jen domácí Predátoři, v patnácté minutě se zatím jako jediný trefil domácí útočník Hornqvist.

Střely na bránu v první třetině: 7 – 11.

20:01

21:00
    První minuta druhé třetiny opatrná z obou stran.

21:59
    Ani ve druhé minutě jsme střelu na bránu neviděli, oba celky začaly doopravdy pozvolna a hlavně opatrně.

23:05
    Hosté kombinovali chvíli v útočném pásmu, ke střele se nakonec ale nedostali, domácí vyhazují do středního pásma.

23:45
    Rozhýbe trochu ledy následující přesilová hra? Hrát ji budou domácí, Nolan se totiž provinil vražením na hrazení.

23:49
    Hosté se ihned po vyhraném vhazování osvobozují.

24:10
    Druhé vyhození hostí chvíli poté.

24:28
    Prudká rána Jonese z levého křídla, brankář Scrivens a jeho pravý beton byli však na místě.

24:52
    Další vyhození hostujícího celku.

25:12
    Následně osvobozuje Kings i Kopitar.

25:45

26:17
    Početní výhodu si poprvé v zápase vyzkouší i Kings. Vyloučen byl domácí Gaustad za podražení.

26:43
    Po křižném pasu pálí z první Richards, těsně nad.

27:05
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hostující celek využívá přesilovou hru a vyrovnává stav dnešního utkání. Puk na pravý kruh pro vhazování dostal slovinský reprezentant ANZE KOPITAR a přesně umístěnou střelou švihem k pravé tyči nedal Mazancovi šanci. Asistence: Slava Voynov, Drew Doughty.

27:55
    Přesilovka tentokrát znovu pro domácí Nashville. Hostující Muzzin je vyloučen za faul loktem.

28:15
    Domácí se zatím nemohou v útočném pásmu usadit.

28:49
    Fisher pálí z první z mezikruží, jeho pokus ale nemohl hostujícího brankáře zaskočit.

29:08
    Komplikace pro Kings, vyloučen je hostující Greene za sekání. Domácí tak budou mít dvojnásobnou výhodu, která bude trvat celých 47 vteřin!

29:12
    Hosté vyhráli buly a ihned se osvobozují.

29:40
    Z levého kruhu pálí z prví Weber – nepřesně.

29:55
    Kings ve čtyřech.

30:02
    Z další rány Webera může hostující brankář přerušit hru, z nejhoršího jsou Kings venku.

30:35
    Klasické přesilové hře se již hosté brání poměrně snadno.

31:08

31:30
    Gaustad dostal zajímavou nabídku na levý kruh pro vhazování, z první ale poslal puk jen do lapačky připraveného brankáře hostí Scrivense.

32:33
    Rána Doughtyho od modré čáry byla sražena mimo.

32:50
    Doughty se následně zjevil sám před domácím brankářem, ten i když již ležel, dokázal zabránit v rozdílové brance. Doughtymu totiž Mazanec nenechal u tyčky mnoho místa a hostující obránce tak v pádu poslal puk těsně mimo.

33:53
    Rána RIchardse od modré čáry byla zblokována mimo.

34:51
    Opět Doughty, tentokrát se uvolnil na levém křídle, jeho následně střela ale mířila těsně mimo.

36:10
    Hosté se snaží hrát aktivně, těžko se jim ale prosazuje přes pozornou obranu Nashvillu. Hraje se navíc poměrně rychle, zbytečně se nepřerušuje a hra ubíhá.

36:58
    Domácí Legwand se daleko nedostal. Na modré čáře byl zastaven a následně obrán o kotouč.

37:49
    Přečíslení domácích tři na dva, Bourque ale z pravého křídla zamířil nepřesně.

38:00
    Na druhé straně v práci znovu Mazanec, pokus Williamse ale končí na jeho výstroji. Hra je přerušena, následovat bude buly po jeho pravici.

38:06
    Od modré střílí znovu Doughty, tentokrát ale nezamířil vůbec přesně.

39:14
    Puk po teči opustil ledovou plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

40:00

Druhá třetina je za námi, hlavní rozdíl v obou týmech je zatím využívání přesilových her. Zatímco domácí se v početních výhodách trápí, nevyužili ani skoro padesát vteřin trvají přesilovku pět na tři, hosté dokázali svoji jedinou možnost poměrně rychle zužitkovat a díky přesné trefě Kopitara srovnat na 1:1.

Střely na bránu ve druhé třetině: 9 – 8 (celkově: 16 – 19).

40:01

40:14
    Hosté začínají třetí třetinu vyhozením na zakázané uvolnění.

40:36
    Ani tentokrát se rozehrávka hostům nevydařila, po dalším icingu se tak bude znovu vhazovat před Scrivensem.

40:58
    Carterova střela byla sražena holí bránícího obránce mimo ledovou plochu. Buly tentokrát před Mazancem.

41:38
    Hosté se snaží dostat znovu do útočného pásma, cesta je zatím ale uzavřená.

42:18
    Přesilovka pro Kings, druhá v zápase. Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Gaustad. Tu první hosté využili, co teď?

42:23
    Domácí začínají vyhozením přes všechny čáry.

42:54
    Zatím se ovšem hostům nedaří usadit se v útočném pásmu.

43:20
    Puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu, Mazanec může být zatím v klidu.

43:58
    Nahození Muzzina od modré čáry, snadná práce pro Mazancův beton.

44:18

45:01
    Pokus hostujícího Kinga z pravého křídla byl sražen do ochranné sítě. Buly po levici Mazance.

46:02
    Josi se z pravého křídla natlačil před hostujícího brankáře, který se měl po několika nepříjemných odrazech puku co ohánět. Nakonec ale celou situaci ustál a může přerušit hru.

46:17
    Pokus Fishera z pravého křídla mířil mimo hostující bránu.

47:12
    Voynov pálí od modré čáry, beton Mazance je na svém místě.

47:51
    Muzzin vyzkoušel z levého křídla pozornost domácího brankáře, Mazancovi ale stačilo pohlídat si bližší tyčku.

48:43
    Cullen se dostal za obranu hostí, sám proti Scrivensovi ale neuspěl. Puk mu lehce poskakoval, neměl tudíž příliš klidu na koncovku a trefil jen hostujícího brankáře.

49:57
    Hosté se snaží uklidnit hru, šance Cullena je pro ně varováním.

50:21
    Z mezikruží pálí Smith, Scrivens následně krotí i jeho dorážku z pravého křídla. Hra je přerušena.

51:25
    Znovu Smith, ovšem ani jeho další pokus z levého křídla do černého nemířil.

52:43
    Pokus Browna z levého křídla byl nepřesný, Mazanec nemusel ani zasahovat.

53:50
    Stalberg se z pravého křídla natlačil před hostujícího brankáře, pod tlakem obránců ale nedokázal zamířit přesně.

54:44
    Hornqvist pálí z pravého kruhu jen do betonu připraveného Scrivense.

55:29
    Hostující Toffoli je vyloučen za držení hole, velká šance pro domácí navrátit se v závěru třetí třetiny zpátky do vedení.

55:45
    Josi pálí z levého křídla nepřesně.

56:32
    Rána Webera od modré čáry, Scrivens znovu na místě.

56:42
    I domácí využívají svoji přesilovou hru v zápase a tři minuty před koncem třetí třetiny se navrací do vedení. MIKE FISHER se ve středním pásmu ujal puku, nabruslil si s ním na pravý kruh, odkud se střelou příklepem nemýlil a propálil Scrivense mezi betony. Asistence: Patric Stalberg, Shea Weber.

58:10
    Domácí jsou na koni, hosté se musí spíš bránit. Přitom by rádi pomýšleli na vlastní ofenzivu.

58:50
    Není na co čekat, hosté odvolávají brankáře a zkusí to v šesti!

59:11
    Puk je ve středním pásmu.

59:24
    Dnešní zápas ještě nekončí! Hosté vybojovali v útočném pásmu puk, přenechali ho na modré čáře JEFFU CARTEROVi, který propálil domácího Mazance. Hra bez brankáře se tentokrát hostujícímu celku vyplatila a máme srovnáno! Asistence: Anze Kopitar, Dwight King.

59:34
    Tak to je divočina v závěrečné minutě. Domácí rozhodně nechtějí žádné prodloužení a dopravují třetí puk do hostující brány. MIKE FISHER dostal puk na hranici brankoviště a se štěstím propálil hostujícího brankáře. Gól ještě musel schválit videorozhodčí, nikdo si totiž nebyl jistý , jestli puk překonal brankovou čáru. Nakonec ovšem, jak se ukázalo, ano. Asistence: Colin Wilson, Seth Jones.

60:00

Zápas je u konce. Poslední minutu se několikrát měnilo skóre a nebylo jasné, jestli se vůbec bude hrát prodloužení. Nakonec se ovšem dvacet šest vteřin před koncem trefil podruhé v zápase Mike Fisher a po jasném verdiktu videorozhodčího mohl on společně s celým domácím týmem slavit.

Tři hvězdy utkání:
    1. Mike Fisher (NSH) 2+1
    2. Patric Hornqvist (NSH) 1+1
    3. Marek Mazanec (NSH) 28 zák., 2 góly, 92,9%

Československá stopa v utkání:
    Marek Mazanec (NSH) 60 minut, 28 zákroků, 2 góly, 92,9%

Ode mne je to pro dnešek vše, dobrou noc. (04:40:23)

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 15. Hornqvist (Fisher, Jones), 57. Fisher (Stalberg, Weber), 60. Fisher (Wilson, Jones) – 28. Kopitar (Voynov, Doughty), 60. Carter (Kopitar, King)

Rozhodca: Lee, O'Rourke – Murray, Mach