Omsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Barys – Vladivostok 6:3 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Novokuzneck 1:6 (kon.)
Jekaterinburg – Novosibirsk 1:0 (1:0 po s.n.) | A. Mytišči – Ufa 2:5 (kon.)
Avangard Omsk
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Amur Chabarovsk
Štvrtok 26.12.2013, 13:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom ľadového hokeja. Dnes je síce druhý sviatok vianočný, ale Kontinentálna hokejová liga pokračuje rýchlym tempom. Moje meno je Martin Platko a ja Vás budem sprevádzať zápasom medzi Avangardom Omsk a Amurom Chabarovsk. Stávkové kancelárie favorizujú domáci celok. Začiatok zápasu v ktorom sa predstaví aj slovenský útočník Štefan Ružička je naplánovaný na 13:00 SEČ a my budeme pri tom! Pred začiatkom zápasu si poďme predstaviť oba tímy.

Domáci hokejisti sa postupne približujú priečkam, ktoré zaručujú účasť v playoff. Zverencom trénera Říhu patrí aktuálne v tabuľke Východnej konferencie 10.miesto so ziskom 47 bodov pri skóre 91:120. Domáci majú na svojom konte 15 víťazstiev a 24 prehier. Z posledných piatich zápasov Omsk získal 11 bodov, keď vyhral 4 stretnutia. V poslednom zápase, pred reprezentačnou prestávkou vyhrali na domácom ľade s Metallurgom Novokuzneck 3:2. Naproduktívnejším hráčom tímu je Alexander Popov, ktorý nazbieral 26 kanadských bodov za 12 gólov a 14 asistencií.

Hostia z východnej časti Ruskej federácie mierne zlepšili svoje výkony. Chabarovsku patrí vo Východnej koferencii 12.mieszo so ziskom 38 bodov pri skóre 80:117. Na svojom konte majú 11 víťazstiev a 26 prehier. Z posledných piatich zápasov Amur vybojoval 8 bodov za 3 víťazstvá a jednu prehru po predĺžení. V poslednom zápase dokázal Chabarovsk zvíťaziť na ľade Jugry 2:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jakub Petružálek, ktorý mal na svojom konte 20 kanadských bodov za 13 gólov a 7 asistencií.

Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Ljamin, Gončarov, Poleščuk, Nurislamov – Kalinin, Sjomin, Kosticyn – Ružička, Popov, Perežogin – Kurjanov, Širokov, Ivanov – Rasskazov, Kazakov, Berdnikov.

Amur Chabarovsk: Murygin (Jarvinen) – Loginov A., Bykov, Sedunov, Loginov V., Ježov, Bilalov, Těsljenko, Těrjajev – Korotkov, Junkov, Petružálek – Muršak, Šiškanov, Stěpanov – Tarasov, Lugin, Orlov – Dubinin, Smurov, Klimčuk.

Rozhodca: Beljajev, Nalivajko – Goljak, Deďulja..

Tímy sú už na ľade, čaká nás ruská hymna a následne úvodné buly!

00:01

00:31
    Hostia sa dostali do prvého náznaku šance, obrana Avangardu však odolala, Garon nemusel vytiahnúť zákrok.

00:59
    Ružička sa tlačil do zakončenia, ale tesne pred Muryginom mu puk odobrali z hokejky.

01:29
    Chabarovsk sa dopustil zakázaného uvoľnenia, hra sa tak sťahuje pred Murygina.

02:11
    Lugin sa pokúsil vystreliť z otočky, jeho strela však bola zblokovaná brániacim hráčom Omsku.

02:32
    Na druhej strane sa pokúšal podobne zakončiť Ivanov, ale jeho strela ani nedoletela k bránke. Brankári tak zatiaľ nemuseli riešiť žiadnu vážnejšiu strelu.

03:25
    Kapitán domáceho mužstva odohral puk vysoko nad ľadom a rozhodca prerušil hru pre hru vysokou hokejkou. Bude sa vhadzovať pred Garonom.

03:49
    Perežogin sa pokúsil prekvapiť Murygina okamžite po buly, jeho strela však nebola dostatočne razantná.

04:46
    Kurjanov sa predral cez dvoch obrancov, ktorí ho pri mantineli nedokázali odstaviť. Následne však nedokázal v rohu klziska nič vymyslieť.

05:44
    Avangard Omsk dal gól!
    Domáci sa dostávajú do vedenia! Avangard si vytvoril v útočnom pásme tlak, ktorý pretavil vďaka húževnatosti svojho kapitána DENISA KULJAŠA vo vedúci gól. Hráč s céčkom na hrudi do bránky dotlačiť nahodenie Pivcakina od modrej čiary. Asistencia: Nikita Pivcakin.

06:26
    Omsk je v tejto fáze zápasu aktívnejší, nabudený vedúcim gólom.

07:31
    A šance pribúdajú, ale Avangard zatiaľ druhý gól nedokázal streliť.

07:54
    Teraz je tu však príležitosť prvej presilovky práve pre domáci celok. Klimčuk odchádza na trestnú lavicu za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

08:29
    Domácim sa zatiaľ nedarí usadiť v útočnom pásme, Chabarovsk puk bez rozmýšľania vyhadzuje cez všetky čiary.

08:55
    Kuljaš mohol pridať druhý gól, keď sa prezentoval strelou od mdorej čiary. Murygin však na puk videl a bez problémov ho pokryl.

09:41
    Strela Popova z ľavého kruhu mierila tesne vedľa ľavého horného rohu bránky Murygina.

09:54
    Hostia v plnom počte.

10:35
    Aj keď už domáci nehrajú presilovku, naďalej tlačia Chabarovsk v ich obrannom pásme.

11:20
    Druhé vylúčenie na strane Chabarovsku, za podrazenie si pôjde oddýchnuť na 2 minúty Vladimir Loginov.

12:03
    Kuljaš nabil na modrú Pivcakinovi, ktorý sa do strely poriadne oprel, ale na gól ani to nestačilo. Omsk sa naďalej drží v pásme.

12:44
    Teraz sa však hostia oslobodili, Omsku sa zatiaľ v presilovkách nedarí podľa predstáv.

12:51
    Ježov bol zasiahnutý pukom do tváre a hra musí byť prerušená, na ľade zostalo niekoľko kvapiek krvi. Upratovacia čata sa teda môže činiť.

13:20

13:48
    Prvá presilovka pre hostí. Za hrubosť bol vylúčený domáci hráč Nurislamov.

13:58
    Chabarovsk dal gól!
    A je vyrovnané! Amur z prvej presilovej hry dáva gól. Pred bránkou Garona sa najlepšie zorientoval JAN MURŠAK.
    Asistencie: Timofej Šiškanov, Andrej Stepanov.

14:24
    Domáci pôsobia dosť zaskočeným dojmom, prvú tretinu mali pod kontrolou, viac šancí, ale začína sa odznova.

15:37
    Hostia navyše pridali na aktivite a Omsk sa musí brániť aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

15:59
    Omsk sa vymanil spod tlaku a nebol ďaleko od gólu, Širokov však nemieril presne.

16:43
    Ďalší útok musia domáci začínať od svojej bránky, v strednom pásme to je však poriadne prehustené.

17:11
    Murygin si teraz pripísal zákrok po strele Tarasova.

18:02
    V posledných minútach sa nehrá príliš pekný a okulahodiaci hokej, tímy sa sústredia prevažne na obranu.

18:44
    Šiškanov si obkorčuľoval bránku a potom prihrával na hokejku Smurova, ten sa snažil Garona prekonať strelou k bližšej tyči, ale Kanaďan bol pripravený.

19:16
    V útočnom pásme sú hostia, podarí sa im ešte pred koncom tretiny dostať do vedenia?

20:00

Je za nami prvá tretina. Domáci boli dlhší čas lepším tímom a dostali sa do vedenia zásluhou Kuljaša. Amur však dokázal využiť svoju prvú presilovku a po góle Muršaka vyrovnal na 1:1.

20:01

20:32
    Domáci začali druhú tretinu veľkým tlakom, Murygin však nemusel zasahovať.

21:16
    Perežogin sa objavil vo veľkej šanci, pred bránkárom Murginom sa rozhodol ešte prihrávať na Popova. Tomu však hokejku chytil Muršak a tak putuje na trestnú lavicu.

22:40
    Murygin musel pred chvíľou riešiť nepríjemnú situáciu pred vlastnou bránkou, následne mu pomohli spoluhráči.

23:17
    Chabarovsk je v plnom počte.

24:21
    Dubinin dokázal udržať puk v útočnom pásme, hostia môžu pokračovať v dobíjaní Garonovej svätyne.

25:01
    Na druhej strane sa ženie do zakončenia Ivanov, avšak po prekročení modrej ho hostia odstavili od puku.

25:22
    Rýchla akcia Omsku končí zakončením Ružičku. Murygin dokázal bez väčších problémov puk vyraziť.

26:05
    Z ďalšej akcie sa to už slovenskému útočníkovi ŠTEFANOVI RUŽIČKOVI podarilo a dostáva svoj tím opäť do vedenia. Pekný pasom ho našiel medzi kruhmi Perežogin, Ružička mal dostatok času a strelou švihom vymietol pavučinu v ľavom rohu Muryginovej brány. Asistencia: Alexander Perežogin.

27:29
    Na trestnú lavicu putuje Korotkov a tak má Avangard možnosť navýšiť svoje vedenie.

28:24
    Vo veľkej šanci sa ocitol Sjomin. Domáci forvard dostal prihrávku presne pred bránku Amuru, skvelým presunom ale Murygin znemožnil skórovať.

29:30
    Hostia sa dokázali ubrániť a hrajú v plnom počte.

30:15
    Orlov sa dostal spoločne s Luginom do prečíslenia 2 na 1, v momente strely mu však jeden z domácich obrancov vložil hokejku do dráhy letu puku.

31:20
    Za dorážkou sa naťahoval Popov, puk mu však preskočil čepeľ hokejky.

31:44
    Nádherná samostatná akcia MICHAILA KLIMČUKA, ktorý sa dostal k puku už v strednom pásme a popri mantineli prešiel až do priestoru pravého kruhu a strelou pod brvno nedal Garonovi najmenšiu šancu. Bez asistencie.

33:03
    Hra sa ukľudnila, tempo mierne opadlo a táto pasáž zápasu sa odohráva v strednom pásme. Avangard môže ľutovať zahodené presilovkové šance.

33:56
    Slovák Ružička nebol ďaleko od druhého gólu. Jednoduchú a rýchlu akciu zakončoval strelou z ľavého kruhu. Murygin dokázal puk vyraziť len tesne pred seba, kam sa už hráči Omsku hnali za dorážkou. Gólom však ich snaha neskončila.

34:47
    Gončarov trafil len pred sebou stojacého Orlova, ktorý sa obetavo hodil na ľad.

34:53
    Orlov dostáva 2 minúty za vyhodeniu puku mimo ihriska z obranného pásma.

35:53
    Strela Pivcakina od modrej čiary bola zblokovaná do ochrannej siete.

36:04
    Ružička je po strelenom góle asi najaktívnejším hráčom Omsku a bojuje o každý puk. Teraz sa naťahoval po dorážke, Murygin však dokázal puk včas prikryť.

36:53
    Chabarovsk hrá v plnom počte.

37:25
    Muršak nabral rýchlosť na pravom krídle, nechal za sebou domácich obrancov, ale namiesto strely zvolil prihrávku, čo sa ukázalo ako nie veľmi šťastné riešenie.

38:16
    Domáci boli teraz zastavení čiarovým rozhodcom, ktorý si všimol postavenie mimo hry.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:36
    Perežoginova strela z medzikružia nebola natoľko nebezpečná, aby mohla Murygina ohroziť.

40:00

Aj v druhej tretine sme boli svedkami dvoch gólov. Po presnom zakončení Ružičku sa dostal Omsk do vedenia, avšak vydržalo to len do 32.minúty, kedy vyrovnával Klimčuk. Stav po dvoch tretinách je tak nerozhodný 2:2.

Tretia tretina sa začne približne o 14:39.

40:01

41:21
    Garon išiel po puk za svoju bránku, k zemi ho zrazil Orlov, ktorý okamžite dostal niekoľko úderov od Ljamina. Hosťujúci hráč dostal 2+2 minúty. Domáci obranca len dve a tak čaká Omsk presilovka.

42:03
    Avangard svoju presilovku veľmi rýchlo využíva! Od modrej čiary si medzi kruhy nakorčuľoval MAXIM GONČAROV, ktorý strelou zápästím posiela Omsk po tretí krát do vedenia. Asistencia: Sergej Širokov.

43:58
    Širokov sa prehnal do útočného pásma, kde si nakorčuľoval až pred Murygina. Strelou po ľade ale brankára Chabarovsku neprekonal.

45:06
    Kalinin bol v sľubnej príležitosti faulovaný Loginovom, ktorý dostal 2 minúty za hákovanie.

45:50
    Baranka nahadzoval puk na bránku, Murygin mal zakrytý výhľad Popovom. Napriek tomu brankár Amuru zasiahol a puk udržal vo svojej výstroji.

46:52
    Chabarovsk sa v oslabení veľmi dobre bráni, Omsk sa nevie dostať cez modrú čiaru.

47:07
    Hostia sú v plnom počte.

48:11
    Teraz majú hostia príležitosť na vyrovnanie. Na trestnú lavicu odchádza Štefan Ružička.

49:00
    Hokejisti Chabarovsku sa motajú s pukom v rohu klziska, Garon je zatiaľ bez práce.

49:36
    Naopak, vo vlastnom oslabení unikol do šance Popov, ten svoju akciu zakončil strelou spoza obrancu, ktorú Murygin s problémami zlikvidoval.

50:11
    Ružička už skočil na ľad, Amuru táto presilovka nevyšla.

51:24
    Kalinin mohol svoj tím dostať do dvojgólového vedenia. Domáci útočník sa prekľučkoval až pred bránku, tam mu ale na poslednú chvíľu ukradol puk z čepele Bykov.

51:48
    Hra je prerušená pre postavenie Popova v bránkovisku.

52:15
    Anton Kurjanov dostáva trest 2+10 minút a tak musia hokejisti Avangardu brániť ďalšej presilovke hostí.

53:20
    Domáci sa zatiaľ dobre bránia, hráči Amuru musia začínať spoza vlastnej bránky.

53:55
    Ďalšie vyhodenie Omsku cez všetky čiary.

54:10
    Garon ukryl do lapačky nebezpečnú strelu Muršaka.

54:16
    Avangard hrá v plnom počte.

54:51
    Garon musel teraz riešiť veľký závar pred svojou bránkou. Po priľahnutí puku drží svoj tím v tesnom vedení.

55:49
    Domáci sa začínajú sústrediť na hru v defenzíve a výborne napádajú v strednom pásme.

56:51
    Popov vystrelil z bekhendu, Murygin zasahuje svojou lapačkou.

57:21
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu, bude sa vhadzovať po pravici Garona.

57:45
    Junkov sa pokúsil Garona prekvapiť strelou po ľade, tam však kanadský gólman zasiahol svojou hokejkou.

58:25
    Hosťujúci tréner si berie oddychový čas, Murygin ešte zostane v bránke.

59:05
    Až teraz to hostia skúšajú v šestici!

59:39
    Zakázané uvoľnenie Omsku, Říha si berie oddychový čas.

59:45
    Perežogin netrafil prázdnu bránku!

60:00

Je koniec! Avangard si pripisuje štvrté víťazstvo v rade. V tretej tretine rozhodol o víťazstve svojho tímu Gončarov. Hostia už neboli v poslednej časti tak aktívni a k vyrovnaniu im nepomohla ani hra bez brankára.

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:20:15)

Martin Platko

Góly a asistencie: 6. Kuljaš (Pivcakin), 27. Ružička (Perežogin), 43. Gončarov (Širokov) – 14. Muršak (Šiškanov, Stepanov), 32. Klimčuk

Rozhodca: Beljajev, Nalivajko – Goljak, Deďulja.