Southampton – Tottenham 2:3 (kon.) | Swansea – Everton 1:2 (kon.)
Swansea City
1:2 (0:0)
Everton FC
Nedeľa 22.12.2013, 17:00Anglická Premier League

A je tu koniec stretnutia medzi Swansea City – Everton FC. Z tohto duelu vyšiel víťazne práve hosťujúci celok, ktorému sa v sezóne 2013/2014 darí nad očakávania. Druhý polčas sa dá nazvať aj lahôdkou pre divákov. Sledovali sme situácie, ktoré robia futbal futbalom. Zaujímavosťou je určite to, že ani jeden z hráčov Swansea si v dnešnom stretnutí gól nepripísal. V 66. minúte prvýkrát dostal do vedenia Eveton Coleman. v 70. minúte nešťastne zrazil loptu do svojej siete Oviedo a v 84. minúte dokonal víťazstvo Evertonu nádherným "angličákom" Barkley.

Štatistika:
    Držanie lopty:55%-45%
    Strely celkom:13-14
    Strely na bránku:3-6

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (18:55:51)

90+2
    A je tu šanca za šancou pre Swansea. V jednej z nich sa ocitol Vazquéz, ktorý trestuhodne míňa lotu pred Howardom.

90+1
    Lopta sa poodrážala až k Lamahovi. Tvrdá strela z prvej v podaní spomínaneho hráča bola vytlačená na rohový kop excelentným zákrokom Howarda.

90+1
    Barkley nedovolene zastavil Hernandéza a je to priamy kop pre domáci celok.

90
    Nadstavujú sa +3 minúty.

89
    Rozohrať rohový kop nakrátko nebola najšťastnejšia voľba. Osmanov center preletel aj hráčov Evertonu aj bránku Tremmelsa.

88
    Coleman je v dnešnom stretnutí skvelý v samostatných prienikoch. Žiaľ opäť sa mu podarilo vybojovať len rohový kop.

87
    A na strane Swansea bol blízko k dorovnaniu Hernandéz. Nebyť vynikajúceho zákroku Howarda mali by sme na svetelnej tabuli opäť zhodné čísla.

86
    Striedanie v tíme Swansea City: z ihriska odchádza de Guzan, prichádza Pozuelo.

84
    Everton FC dal gól!
    A po faule dostal Everton výbornú pozíciu na skórovanie. Priamy kop z 20 metrov zobral na svoje triko ROSS BARKLEY. Nádherná strela ponad múr najprv trafila brvno, od ktorého sa odrazila do bránky Tremmelsa. Nádherný gól v podaní 20 ročného talentu dostáva Eveton do vedenia: 1:2!

83
    PRvú žltú kartu stretnutia vidí Davies po faule na McCarthyho.

83
    Sám na bránku sa rútil Vazquéz. Loptu si ťahal po pravom krídle a bez sprievodu hráčov Evertonu zakončoval. Jeho pokus smeroval priamo na Howarda a tak ostáva stav zo 70 minúty.

82
    Na druhej strane centroval Oviedo. Ani tento center nenašiel adresáta a tak sa hra znovu presúva na stranu Evertonu.

81
    Tiendalliho center neohrozil Tima Howarda vďaka Distinovi.

80
    Beží nám posledná desaťminútovka riadnej hracej doby. Everton je zavretý na svojej polovičke a Swansea sa snaží prekonať stenu z 10 hráčov

78
    Dvojité striedanie v tíme Everton FC. Ihrisko opustí dvojica Mirallas a zranený Pienaar. Na ihrisko nastúpia: Osman a Naismith

77
    Pienaar ostáva ležať na ihrisku a vyzerá to, že bude potrebovať ošterenie.

76
    Domáci celok zapája do útočného snaženia dvojicu novým mužov na ihrisku. Evertonu neostáva nič iné ako brániť sa.

75
    Striedanie v tíme Swansea City: z ihriska odchádza Bony, prichádza Vazquez.

73
    Hra teda naberá úplne iné tempo. Oba celky zvyšujú aktivitu smerom dopredu a sledujeme strelu za strelou. Strelou vysoko nad sa prezentoval Shelvey.

71
    Tak napokon je tomu tak. Oviedo je nešťastníkom ktorý zrazil loptu do odkrytej bránky.

70
    Swansea dala gól! Gól strelil
    A je tu rýchla odpoveď v podaní Dwighta Tiendaliho. Po centri Daviesa sa k lopte dostal spomínaný hráč a vyzerá to tak že za pomoci BRYANA OVIEDA zrovnáva. Howard bol bez šance. Lopta smerovala do jeho protipohybu.

69
    Nátlak Evertonu sa z minúty na minútu stupňuje. S dobrých 20 metrov to skúšal Barry. Lopta smerujúca k ľavej tyčke končí na hrudi Tremmelsa.

67
    Striedanie v tíme Swansea City: z ihriska odchádza Routledge, prichádza Lamah.

66
    Zrodilo sa to z ničoho nič. Nádherná strela SEAMUSA COLEMANA zo strednej vzialenosti bola dobre umiestnená. Tremmels bol na túto strelu prikrátký a Everton sa dostáva do vedenia. Gólovú nahrávku si pripisuje McCarthy.

65
    Barkley si loptu potiahol na stred ihriska. K strele sa odhodlal až z hranice veľkého vápna. Jeho delovicu vytlačil Tremmels na brvno a je to rohový kop pre hostí.

63
    Ani tento rohový kop Evertonu nebol sprevádzaný gólovou oslavou.

62
    Coleman to opäť skúšal idividuálne a opäť bol odmenený rohovým kopom.

61
    Shelvey sa pokúšal o niekoľký center do vápna Evertonu. Ani tento pokus nebol úspešný.

60
    de Guzán nestíhla za Pienaarom a tak ho jednoducho poslal k zemi. Zaobišlo sa to bez karty a tak sú hráči Swansea štastní

59
    Barkleyho pokus nasadiť jasličky Hernandézovi nebol úspešný. Hosťujúci hráč sa navyše previnil faulom.

58
    Ten však neboj naideálnejšie zakrútený a Swansea si môže vydýchnúť.

58
    Coleman po samostatnom prieniku vybojoval "aspoň" rohový kop.

56
    Je to veľká škoda pre celý Everton a najmä pre Barkleyho, ktorý sa v poslednej chvíli pred Tremmelsom neudržal na nohách a padá vo vápne. Chýbalo tak málo a skóre sa mohlo upravovať v prospech hostí.

55
    Obrana Evertonu si však musí dať pozor na dvojicu Hernandéz – Routledge, ktorí zakladajú útok Swansea.

54
    A do tretice. Ďalším strelcom Evertonu je Pienaar, ktorý míňa bránku Tremmelsa.

53
    Pri ďalšom streleckom pokuse sa objavuje meno Lukakuho. Jeho strelecký pokus z otočky triafa len chrbát Chica.

52
    Ale pozor na opačnej strane sa o prienik pokúšal Mirallas. To sa mu aj podarilo, no svoju strelu nedokázal umiestniť do siete.

51
    Ďalšia akcia Swansea bola zastavená čiarovým rozhodcom. Bony stál v ofsajde.

50
    Spomínanému hráčovi sa nepodari loptu z veľkého vápna zakončiť a tá končí mimo hracej plochy.

49
    Ani Colemanovi sa nepodarilo dostať s loptou do vápna Swansea čo využíva Chico, ktorý vybojoval rohový kop.

49
    Hra pokračuje v tom tempe akom skončil prvý polčas. Bojuje sa o každý centimeter.

47
    Loptu do vápna posiela de Guzmam. S jeho centrom si hráči hostí dokázali poradiť.

46
    Na ľavom krídla sa previnil Pienaar a ponúka Swansea možnosť na center.

46
    Druhý polčas zahájili výkopom hráči Evertonu. Lopta ihneď smeruje na kapitána Jagielku.

46

Všetko je pripravené na druhý polčas, ktorý začne o pár okamihov.

Po prvom polčase je skóre na oboch stranách bezgólové. Na ihrisku sledujeme boj o každý kúsok hracej plochy. Ani jedne z klubov sa nedopúšťa chýb, až na jednu výnimku ktorú ale Mirallas nedokázal potrestať.

45
    Beží nám posledná minúta prvého polčasu, v ktorej sa odhodlal k strele Canas. jeho pokus bol však veľmi nepresný a Howard ostal bez práce.

44
    Obrana Evertonu teraz musí čeliť neustálemu náporu domácich hráčov.

43
    V ostatných minútach je lepším celkom jednoznačne ten domáci-aspoň čo sa týka pozičnej hry. Ale čo sa týka momentov pre diváka je to bieda.

42
    K zastávke sa postavil de Guzan. Jeho center nepreletel cez Distina no ten chyboval a loptu zakopol mimo hraciu plochu a loptu tak odovzdal domácim.

40
    V poradí Hernandézov druhý prienik zabezpečil Swansea prvý rohový kop v tomto stretnutí.

40
    Swansea si vytvára nátlak čo odmeňujú diváci potleskom.

39
    Barrymu bol odpískaný faul po súboji s Canasom. Loptu rozohrajú zo svojej polovičky domáci.

38
    Center bol nádherne zakrútený na Jagielku. Ten žiaľ nedokázal v nie moc prirodzenej polohe zakončiť do poloodkrytej bránky.

37
    Oviedov prienik po ľavom krídle je odmenený aspoň rohovým kopom po tom, čo sa mu nepodarilo nacentrovať loptu cez Tiendalliho.

35
    Howardov nákop predĺžil hlavou Lukaku. Nebyť Chica tak by sa na Tremmelsa rútil osamotený Mirallas.

34
    Nemyslím si že divákom sa doterajší priebeh zápasu páči, čo dávajú hlasno najavo.

33
    S tým si poradil Barry a lopta končí za postrannou čiarou. Bude to vhadzovanie pre domácich.

32
    Lukakuho nahrávka naslepo sa nevyplatila. Hráči v bielom sa rýchlo rútia pred Tima Howarda.

31
    V ďalšej ideálnej pozícií na skórovanie sa ocitol Bony. Svoju strelu spoza vápna ale poslal do horných tribún.

30
    Ani jemu sa nepodarilo zakrútiť loptu na hlavu Bonyho a tak sa skóre nemení.

30
    Nepresnosť Distina pripravila hostí o loptu a dopredu môžu ísť domáci a to konkrétne Shelvey.

29
    Pri lopte sú karamelky. Útok sa snažia zahájiť až zo zadných radov.

28
    Ani jeden z klubov sa nechce chybovať. T oje možno dôvodom prečo sa hrá prevažne v strede hracej plochy.

27
    Na strane Swansea sa k strele odhodlal Routledgea po narážačke s Hernandézom. Jeho prízemná strela minula bránku Howarda o pár metrov.

26
    Oviedov center narobil domácemu gólmanovi menšie starosti. Tremmels však dokázal na dvakrát loptu ukryť pred otravným Lukakom.

25
    Bony Wilfried fauloval a ponúkol Evertonu dobrú pozíciu na centrovanú loptu.

24
    Ani tretí rohový kop hostia nezúžitkovali.

24
    V defenzíve domáceho klubu dnes jednoznačne dominuje Williams, ktorý zastavuje útok za útokom. Ale tento zákrok na Barkleyho mal pravdepodobne byť odpískaný.

23
    Hostia vybojovali aspoň rohový kop, ale ani z neho nevznikla gólová radosť.

21
    Everton zahájil ihneď rýchli priechod dopredu po chybe Chica.. Mirallas sa z hranice veľkého vápna rozhodol strieľať, ale triafa len stojacého hráča pred sebou.

20
    Shelvey vo vápne hostí bojoval o loptu v rozpore s pravidlami a tak musí odovzdať loptu hosťom.

20
    De Guzmanov pád na hranici pokutového územia ostáva bez povšimnutia.

18
    Pri lopte sú opäť hostia. Ani im sa nedarí dobyť obranu Swansea a tak ani tu zatiaľ k strele nedochádza.

17
    Nádhernú kolmicu za obranu poslal Bony. Bola však pridlhá a loptu pred nabiehajúcim Shelveyom uchmatol Howard.

16
    Pri lopte sú domáci hráči. Prienik cez hradby Evertonu sa zatiaľ nekoná.

15
    V 16-tke domácich najvyššie vyskočil Pienaar. Jeho hlavičkový pokus nemal potrebnú razanciu a tak si Tremmel pripisuje ďalší zákrok.

15
    Budeme sledovať prvý rohový kop stretnutia. Zahrá ho Everton.

14
    Nie nadlho. Individuálne to skúšal za karamelky Mirallas. Jeho prienik bol úspešný ale strela k bližšej tyčke Tremmela nezaskočila.

13
    Ale ani lopta rozohraná na krátko neviedla k strele. Tak sa hra presúva na polovičku Evertonu.

12
    Na zemi ostáva ležať aj Barkley a je to ďalšia štandartka pre Everton. Tentokrát je to o niečo lepšia pozícia.

11
    Séria faulol v strede ihriska. Najprv Bony zložil na zem Jagielku a neskôr Shelvey McCarthyho.

11
    Ani Mirallasovi sa to nepodarilo. Vybojoval aspoň vhadzovanie po prehratom súboji s Daviesom.

11
    Po nákope domácich sa lopty zmocnili hostia. Dopredu sa rúti Mirallas po ľavom krídle.

10
    Everton bude musieť znovu opustiť polovičku Swansea po tom, čo si Pienaar nedokázal ideálne spracovať loptu a tá končí až pri Tremmelovi.

9
    Everton to opäť skúša po pravej strane kombináciou medzi Miralassom a Pienaarom.

8
    Howard nedovolil presadiť sa hlavičkárom vo vápne a loptu ukrýva vo svojich rukaviciach.

7
    Colemanov prienik po pravej strane bol zastavený Canasom pri rohovej zastávke.

6
    Oba celky nastúpili do tohto stretnutia s veľkým odhodlaním. Zatiaľ sú však oba bez strely smerujúcej na bránku.

5
    Aktivita hostí sa stupňuje. Na pár okamihov sa zabývali na polovičke Swansea, no Oviedov center ich o pozíciu pripravil.

4
    Na opačnej strane sa k centru odhodlal Pienaar. Jeho dlhý pas padol pred nabiehajúceho Lukakuho, ktorý nedokázal zakončiť. Obrana domácich ihneď odkopáva.

3
    Opäť vystrkoval Shelvey rožky. Jeho nahrávka bola tentokrát aj s adresátom, žial Routledge nedokázal ideálne loptu trafiť a tá končí za bránkou Evertonu.

2
    Shelveyho center bol dobre myslený ale vo vápne Evertonu nikoho nenašiel.

1
    Dlhý nákop zo zadných radov Swansea skončil pri Oviedovi, ktorý posiela dopredu svojich spoluhráčov.

1
    Výkop si zobrali na starosti domáci hráči. Lopta ihneď smerovala do zadných radov Swansea odkiaľ budú podnikať útok.

1

Swansea odohrá dnešné stretnutie v bielych a Everton v modrých dresoch.

Hráči oboch celkov pripravení v útrobách štadióna vybehnúť na hraciu plochu a zahájiť dnešné stretnutie.

Swansea City: Tremmel – Tiendalli, Chico, Williams (c), Davies – Canas, Shelvey, de Guzman, Routledge – Hernandez, Bony.
    Náhradníci: Zabret – Amat, Taylor, Britton, Pozuelo, Lamah, Vazquez.

Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka, Distin, Oviedo – Barry, McCarthy, Barkley – Mirallas, Pienaar – Lukaku.
    Náhradníci: Robles – Heitinga, Naismith, Osman, Stones, Vellios, Alcaraz.

Rozhodca: Mason – Bennett, Eaton.

Vážení priaznivci futbalu, vitajte pri 17. kole anglickej Premier League pre sezónu 2013/2014. V dnešnom kole si zmerajú sily Swansea City a Everton FC.

Swansea City sa po 16-tich kolách nachádza na 11. priečke s 20 bodmi a so skóre 22:21. V poslednom kole zavítala Swensea na pôdu Norwichu, kde sa zrodila remíza 1:1. Za Swensea vstrelil gól Dyer, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom tohto celku zo 4 gólmi.
    Forma:R P R V P

Everton FC momentálne okupuje 5. priečku s 31 bodmi a s kladným skóre 27:15. V minulom kole hostil Everton Fulham, ktorý pred domácimi divákmi poľahky zdolal a to 4:1. V tomto stretnutí si ďalší gól nepripísal na svoj účet najlepší strelec Lukaku, ktorý má už na svojom konte 8 ligových gólov.
    Forma:V R V V R