Marseille – Bordeaux 2:2 (kon.) | Lorient – Lyon 2:2 (kon.) | Paríž – Lille 2:2 (kon.)
Olympique Marseille
2:2 (0:1)
Girondins Bordeaux
cz Nedeľa 22.12.2013, 14:00 • Stade Vélodrome (Marseille) • Ligue 1 Uber Eats

Nakonec se tak urodila spravedlivá remíza. To je pro dnešní den vše, přeji hezké předvánoční období. Pěknou neděli a na počtenou. (15:53:24)

Je dohráno. Sledovali jsme pěkný fotbal, který nabídl dramatickou zápletku. Hosté vedli od 66. minuty již 0:2, jenže tento náskok jim nestačil. Nejprve snižil Romao a po necelé minutě už propukla radost Marseille naplno. Na 2:2 vyrovnal Gignac. Poté mohla padnout i třetí branka, ale drtivý tlak Bordeaux přežilo.

90+3
    Zajímavé utkání se blíží ke svému konci, vypadá to, že se oba celky spokojí s bodem.

90+2
    Utkání se dohrává, tlak domácích opadl, naopak soupeř drží míč na kopačkách.

90
    Nastavují se tři minuty nad rámec zápasu. Nebezpečný centr poslal do vápna Obraniak, ale Mandanda si pro balon došel.

89
    Bordeaux nikam nepospíchá, už těch sil mnoho nemá a asi se už bude muset spokojit s bodem.

88
    Olympique se snaží přetavit svůj tlak ve vítězství, nyní zahrával roh a po něm pálil z voleje Gignac, leč nepřesně.

87
    Tři minuty před koncem je stále stav 2:2. Ačkoliv hosté vedli již 2:0, během minuty dokázali hráči Marseille dvakrát fantasticky udeřit.

86
    Míč proletěl celým vápnem, bylo to příliš přetažené a nepřesné.

85
    Domácí budou zahrávar roh, pro míč si jde Thauvin.

84
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Giannelli Imbula Wanga, přichází Benoît Cheyrou.

82
    Na trávníku leží jeden z domácích fotbalistů, který se zranil v souboji.

81
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Landry N'Guémo, přichází Vujadin Savić.

79
    Na druhé straně zavelel k útoku Saivet a jeho prudká střela končí metr vedle. Ale teď jsou hosté pod tlakem a diváci mohutně ženou své ovečky k výhře.

78
    Marseille je rázem při chuti a možná ani s bodem se nebudou chtít spokojit svěřenci kouče Aniga.

76
    Jaký někdy může být fotbal dokumentují poslední minuty. Domácí byli opaření, vůbec se jim nedařilo a pak přišly dva momenty a rázem je vše jinak.

74
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Neuběhla ani minuta a je vyrovnáno. Rychlý kontr přetavil ve druhý gól ANDRÉ-PIERRE GIGNAC. Ostrý centr do vápna poslal Mendy, a i když byl Gignac v tísni, jako buldok se protlačil přes dva hráče a poslal míč do sítě. Asistence: Benjamin Mendy.

73
    Je sníženo. ALAIXYS ROMAO dokázal dostat svůj tým zpět do hry. Nejprve sice trefil hlavičkou Diawara tyč, ale následně se Romao dostal k dorážce a míč protlačil do sítě. Byla to hodně nepřehledná situace, hosté reklamovali ofsajdovou pozici, ale vše je v pořádku a Marseille bude bojovat o vyrovnání.

72
    Standardka pro domácí z velice výhodné pozice.

Roman Zajíček

Góly: 73. Romao, 74. Gignac (Mendy) – 34. Jussiê (Obraniak), 66. Maurice-Belay (Mariano)

Karty:   55. Diawara (OMA), 62. Khalifa (OMA) – 40. Sané (BOR)

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Abdallah, N´Koulou, Diawara, Mendy – Lemina (69. J. Ayew), Romao, Imbula Wanga (84. Cheyrou) – Thauvin, Gignac, Payet (58. Khalifa).
    Náhradníci: Samba – Mendes, Abergel, Cheyrou, J. Ayew, Khalifa.

Girondins Bordeaux: Carrasso (C) – Henrique, Sané, Mariano, Planus – Poundjé, Obraniak, N'Guémo (81. Savić), Saivet – Maurice-Belay, Jussiê (46. Faubert).
    Náhradníci: Olimpa – Savić, Bréchet, Chalmé, Faubert, Ben Khalfallah, Sacko.

Rozhodca: Bastien – Haquette, Bremont