Southampton – Tottenham 2:3 (kon.) | Swansea – Everton 1:2 (kon.)
Southampton FC
2:3 (1:1)
Tottenham Hotspur
Nedeľa 22.12.2013, 14:30 • St. Mary's Stadium (Southampton) • Anglická Premier League

Nesmierne atraktívne stretnutie je za nami. Tlieskam predovšetkým štvrťhodinke medzi 55. a 70. minútou, kedy sa hral starý, dobrý tempo-futbal. O niečo lepší bol dnes Tottenham, ktorý sa aj vďaka dvom gólom Adebayora dostáva späť pred Manchester United. Tim Sherwood teda môže byť nesmierne spokojný. Pád Southamptonu sa aktuálne zastavil na deviatej priečke.

Snáď Vás dnešný sviatočný zápas na St. Mary's Stadium pobavil. Rozhodne sa bolo načo pozerať. Ja sa už s Vami lúčim a ďakujem Vám za pozornosť. (16:31:21)

90+5
    Svätí však loptu vpredu neudržali a už to s nimi nevypadá dobre. S loptou sa vydáva do rohu ihriska Sigurdsson.

90+4
    Protiútok hostí ťahal neúnavný Adebayor, ale Defoeovi nenaservíroval práve najlepšiu prihrávku a Gazzaniga vyltáča všetko dopredu!

90+3
    Lambert tentokrát s ofenzívny faulom a rozohrávať bude opäť Lloris. Ponáhľať sa samozrejme nebude.

90+2
    Rohový kop vyboxoval Lloris iba k Lambertovi, ktorý z desiatich metrov prestreľuje! Jeho koníčku veľa nechýbalo.

90+1
    No ale pozor! Southampton dostáva ešte 5 nadstavených minút! Začínať ich bude rohovým kopom.

90
    Lambert následne v pozícii centrujúceho, ale jeho vysoká lopta končí iba na tribúne.

89
    Domáci sa už prezentujú nakopávanými loptami na Lamberta, ale ten sa zatiaľ nepresadil. Vo vzduchu dominuje Dawson.

88
    Lallanov center však boxuje Lloris do nebezpečia a neujal sa ani Gallagherov center z druhej vlny. Lloris bude odkopávať od bránky.

87
    Lallana je faulovaný 25 metrov od bránky a Saints budú rozohrávať dôležitú štandardku.

86
    Adebayor prešprintoval na pravej strane Gallaghera a Lovren musel hasiť za postrannú čiaru. Togský útočník je však nesmierne pri chuti.

85
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Soldado, prichádza Defoe.

84
    Zaujímavý brejk Tottenhamu, ktorý ťahal Eriksen. Po jeho centri však mali domáci šťastie a vďaka zdarnému odrazu môžu naďalej pomýšľať na vyrovnanie.

83
    Schneiderlin hľadal na hrote Lamberta, ale takýmito loptami to nepôjde. Francúzova nepresnosť končí za bránkovou čiarou a rozohrávať bude jeho krajan Lloris.

82
    Teraz sa o to pokúšal nový muž Gallgher, ktorého krásne vysunul Lallana. Gallgher však nedokázal Llorisa prestreliť a Francúz drží loptu.

81
    Tentokrát sa však Kohúti nepresadili a pri lopte je Southampton. Ten má ešte desať minút na vyrovnanie alebo otočenie. Čo je v tomto zápase nemožné?

80
    Po Chadliho centri sa však dostanú k zaujímavej situácii, ktorou bude rohový kop. Naň odvracal Chambers.

79
    Dawson zostáva po strete s Lambertom na zemi a hostia už pomaly prepínajú na úsporný režim.

Erik Farkaš

Góly: 13. Lallana, 60. Lambert – 25. Adebayor, 54. Hooiveld (vla.), 64. Adebayor

Karty:   67. Ward-Prowse (SOU) – 39. Sigurdsson (TOT)

Southampton FC: Gazzaniga – Chambers, Hooiveld, Lovren, Fox – Schneiderlin, Cork – Davis, Rodriguez, Lallana (C) – Lambert
    Náhradníci: Cropper – Yoshida, Fonte, Ramírez, Ward-Prowse, Reed, Gallagher

Tottenham Hotspur: Lloris – Walker, Dawson (C), Chiriches, Rose – Lamela, Eriksen, Dembélé, Sigurdsson – Adebayor, Soldado
    Náhradníci: Friedel – Holtby, Capoue, Defoe, Chadli, Bentaleb, Fredericks

Rozhodca: Chris Foy – P. Kirkup, M. Wilkes – P. Dowd