Southampton – Tottenham 2:3 (kon.) | Swansea – Everton 1:2 (kon.)
Swansea City
1:2 (0:0)
Everton FC
Nedeľa 22.12.2013, 17:00Anglická Premier League

A je tu koniec stretnutia medzi Swansea City – Everton FC. Z tohto duelu vyšiel víťazne práve hosťujúci celok, ktorému sa v sezóne 2013/2014 darí nad očakávania. Druhý polčas sa dá nazvať aj lahôdkou pre divákov. Sledovali sme situácie, ktoré robia futbal futbalom. Zaujímavosťou je určite to, že ani jeden z hráčov Swansea si v dnešnom stretnutí gól nepripísal. V 66. minúte prvýkrát dostal do vedenia Eveton Coleman. v 70. minúte nešťastne zrazil loptu do svojej siete Oviedo a v 84. minúte dokonal víťazstvo Evertonu nádherným "angličákom" Barkley.

Štatistika:
    Držanie lopty:55%-45%
    Strely celkom:13-14
    Strely na bránku:3-6

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (18:55:51)

90+2
    A je tu šanca za šancou pre Swansea. V jednej z nich sa ocitol Vazquéz, ktorý trestuhodne míňa lotu pred Howardom.

90+1
    Lopta sa poodrážala až k Lamahovi. Tvrdá strela z prvej v podaní spomínaneho hráča bola vytlačená na rohový kop excelentným zákrokom Howarda.

90+1
    Barkley nedovolene zastavil Hernandéza a je to priamy kop pre domáci celok.

90
    Nadstavujú sa +3 minúty.

89
    Rozohrať rohový kop nakrátko nebola najšťastnejšia voľba. Osmanov center preletel aj hráčov Evertonu aj bránku Tremmelsa.

88
    Coleman je v dnešnom stretnutí skvelý v samostatných prienikoch. Žiaľ opäť sa mu podarilo vybojovať len rohový kop.

87
    A na strane Swansea bol blízko k dorovnaniu Hernandéz. Nebyť vynikajúceho zákroku Howarda mali by sme na svetelnej tabuli opäť zhodné čísla.

86
    Striedanie v tíme Swansea City: z ihriska odchádza de Guzan, prichádza Pozuelo.

84
    Everton FC dal gól!
    A po faule dostal Everton výbornú pozíciu na skórovanie. Priamy kop z 20 metrov zobral na svoje triko ROSS BARKLEY. Nádherná strela ponad múr najprv trafila brvno, od ktorého sa odrazila do bránky Tremmelsa. Nádherný gól v podaní 20 ročného talentu dostáva Eveton do vedenia: 1:2!

83
    PRvú žltú kartu stretnutia vidí Davies po faule na McCarthyho.

83
    Sám na bránku sa rútil Vazquéz. Loptu si ťahal po pravom krídle a bez sprievodu hráčov Evertonu zakončoval. Jeho pokus smeroval priamo na Howarda a tak ostáva stav zo 70 minúty.

82
    Na druhej strane centroval Oviedo. Ani tento center nenašiel adresáta a tak sa hra znovu presúva na stranu Evertonu.

81
    Tiendalliho center neohrozil Tima Howarda vďaka Distinovi.

80
    Beží nám posledná desaťminútovka riadnej hracej doby. Everton je zavretý na svojej polovičke a Swansea sa snaží prekonať stenu z 10 hráčov