Gent – Brugge 1:3 (kon.) | Liége – Anderlecht 1:1 (kon.)
1:1 (0:1)
R.S.C. Anderlecht
cz Nedeľa 22.12.2013, 18:00Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítám vás u online reportáže nejvyšší belgické fotbalové ligy mezi týmy Standard Lutych a RSC Anderlecht. Jedná se o prestižní utkání mezi momentálně nejlépe postavenými celky belgické ligy. Domácí jsou první a mají náskok čtyři body na svého dnešního soupeře. První vzájemný duel na konci října skončil nerozhodně 1:1 a i dnes se očekává velmi kvalitní, vyrovnaný zápas. Mírným favoritem jsou domácí. Hlavní sudí Sébastien Delferière zahájí zápas v 18:00.

Standard Lutych: Kawashima – Opare, Ciman, Van Damme, Arslanagic – Vainqueur, De Sart, Mujangi Bia, Mpoku – Ezekiel, Batshuayi
    Náhradníci: Thuram-Ulien, Stam, Kanu, Ozturk, Bulot, Cisse, De Camargo

RSC Anderlecht: Proto – N'Sakala, Mbemba, Vanden Borre, Kouyate – Praet, Gillet, Tielemans, Najar, Bruno – Mitrovič
    Náhradníci: Kaminski, Deschacht, Nuytinck, De Zeeuw, Milivojevič, Cyriac, Acheampong

Rozhodčí: Delferiere – De Neve, Meers.

1

1
    Jako první dnes rozehrává Anderlecht, který hraje v bílých dresech, domácí v oranžových.

4
    Zajívavý centr z pravé strany přiletěl do vápna před Prota, zakončoval Batshuayi hlavou na břevno.

7
    Také hosté měli první příležitost, do centru vbíhal Mitrovič, bránu ale netrefil.

8
    Najar přišel lehce o míč a počal tak útok domácích.

9
    Šance končí útočným faulem.

11
    Ezekiel, otravovaný dvěmi hráči Anderlechtu, musel faulovat.

13
    Vanden Borre fauluje a domácí budou kopat přímák asi ze 30 metrů.

14
    Standartka se domácím nepovedla, nastřelili zeď, ve které stál pouze jeden muž, následné zakončení obránci RSC zneškodnili a Proto balon odkopl do bezpečí.

17
    Ezekiel dostal přesnou přihrávku do vápna a s přehledem míč zakončil do brány, bohužel pro domácí stál jmenovaný hráč ještě se dvěmi dalšími v ofsajdu.

18
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Vanden Borre si všiml volného prostoru ve středu hřiště a nahrávkou z půlící čáry našel DENNISE PRAETA, ten míč zatáhl na pravou stranu a prostřelil vybíhajícího Kawashimu.

21
    Přímý kop z levé strany na přední tyč do míst, kde hlavičkoval do tyče De Sart. Obránci RSC zachraňovali za cenu rohu.

24
    Hned několik nebezpečných centrů lítalo ze všech stran do vápna před Prota, on nebo jeho pomocníci z obrany vše ubránili.

26
    Batshuayi v průniku do vápna fauloval, pomalu jdou na rozehrávku hosté.

27
    Batshuayi byl rozběhnutý za balónem, ten mu na poslední chvíli ukopl N'Sakala.

30
    Po dlouhé době se do hry zapojil i Kawashima, z dálky ho prověřil N'Sakala.

31
    M'Poku čaroval a vydřel pro domácí roh.

31
    Zakončení tohoto kopu skončilo mimo Protovu branku.

32
    Vanden Borre byl opět zbytečně tvrdý, díky tomu rozehrávají domácí další přímák.

33
    I tentokrát trefili hráči v oranžovém pouze zeď a následné pokusy nemusel zneškodňovat ani Proto.

34
    Mitrovič si došel pro faul a hosté se tak nějakou dobu ještě zdrží na polovině soupeře.

37
    Mitrovič zůstal po souboji s Oparem na zemi, po přerušení hry se ale pomalu zvedá.

41
    Gillet fauluje na polovině hřiště a domácí mají možnost jít po delší době do většího útoku.

43
    Rohový kop oranžových končí po faulu Van Damma, tomu ještě hlavní sudí domlouvá.

45
    Kouyateho asi z metru vychytal po rohovém kopu Kawashima.

První půle je za námi a hosté z Anderlechtu vedou 1:0. Domácí byli aktivnější hned od začátku, jenže v 18. minutě dostali gól z protiútoku. Hosté pak hru podřídili vedení a hráli zezadu. Hráči Standardu byli po zbytek zápasu téměř pořád v útoku, ale ani jednou se nedokázali prosadit, naopak ve 45. minutě mohl Kouyaté poslat hosty do vedení 2:0. O konečném výsledku se rozhodne ve druhém poločase, který začne přibližně v 19:04.

46

46
    Domácí vlétli do druhého poločasu, Ezekiel měl sraženou střelu.

48
    Tielemans rozehrával přímý kop, skákavý balón lehce vyděsil Kawashimu.

51
    Mitrovič se snažil dojít pro centr od N'Sakaly, jeho zakončení ale nebylo tak nebezpečné, aby Kawashimu vyděsilo.

54
    Mitrovič se pokusil v rychlém běhu v otočce o přihrávku patičkou, ale míč pouze naservíroval připravenému hráči Lutychu.

55
    Standard právě vstřelil branku!
    M'Poku našel krásnou přihrávkou ve vápně osamoceného BATSHUAYIE TUNGU, který se s velkým nadhledem otočil a nedal Protovi sebemenší šanci.

60
    Je za námi čistá hodina hraní, stav je vyrovnaný 1:1 a domácí Standard stále vyvíjí větší útok.

61
    De Sart zatáhl Praeta za dres a je potrestán žlutou kartou.

64
    Gillet ze zadu fauloval M'Poku a je potrestán žlutou kartou, před domácími stojí zajímavý přímý kop asi z 25ti metrů.

65
    M'Poku to zkusil přímo na bránu, ale přestřelil.

67
    Mitrovič dostal přihrávku na hraně malého vápna, dokázal se tělem prosadit v souboji s obráncem Lutychu a naslepo vystřelil, Kawashimovu bránu netrefil jen o vlásek.

69
    Batshuayi v ofsajdu.

71
    Dochází k dnešnímu prvnímu střídání, ze hřiště odchází De Sart a na jeho místo přichází Ozturk

74
    Momentálně se hraje z jedné strany na druhou a větší šance na hřišti nejsou k vidění.

78
    Praet fauluje a domácí mají k dispozici přímý kop.

79
    Ten ale podcenili a nedostali se ani k zakončení.

80
    Přímý kop i na straně druhé, hosté pro změnu nastřelili zeď.

82
    Praet spadl na zem po souboji s Oparem ve vápně, sudí ale penaltu neodpískali.

86
    Domácí drží balón na svých kopačkách, ale přes zeď v podání obrany RSC se nemůžou stále dostat.

88
    Ani rohový kop Lutyšských nebyl nikterak nebezpečný, míč proletěl bez jakéhokoliv dotyku celým vápnem.

90
    Mitrovič se postrkoval s Oparem a oba za to vidí žlutou kartu.

90+1
    Ozturkův faul je podle hlavního rozhodčího také hodný žluté karty.

Zápas je u konce a oba týmy odchází s jedním získaným bodem. Zápas skončil stejným poměrem jako v prvním vzájemném utkání a to 1:1. Hosté vedení v druhé půli neudrželi, domácí Standard ve svém tlaku nepolevil a v 55. minutě se prosadil Batshuayi. I nadále byli domácí aktivnější, ale druhý gól již vstřelit nedokázali. Asi od 70. minuty se hra stala ne příliš pohlednou a větší šanci bylo možno zahlédnout jen stěží. V závěru se rozdali ještě tři žluté karty, nic víc se už nestalo a zápas skončil již zmiňovanou remízou 1:1. Dnes je to ode mě vše, užijte si večer a někdy zase na shledanou. (19:58:26)