Chabarovsk – Omsk 2:5 (kon.) | Vladivostok – Barys 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekaterinburg 3:4 (0:1 po s.n.)
Novokuzneck – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | Novgorod – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Kazaň – S.Moskva 2:0 (kon.)
Viťaz – Záhreb 1:0 (kon.) | D. Moskva – Doneck 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 2:3 (kon.)

59:50
    Už sa nič nezmení. Domáci napokon v tomto zápase zoberú tri body.

59:23
    Domácim sa podarilo vyhodiť puk do bezpečia. Už im stačí ubrániť len pol minútku hry.

58:29
    Hosťujúci kouč si berie oddychový čas. Čoskoro sa dočkáme aj odvolania Birjukova.

58:29
    Vyglazov, ktorý strhol vedenia na domácu stranu, teraz vyhodil puk von, čo je považované za zdržovanie. Presilová hra pre hostí !

57:10
    Vhadzuje sa pred Sorokinom. Hostia majú k dispozícii niečo menej ako tri minúty do konca riadnej hracej doby. Podarí sa im vybojovať extra porciu hry ?

56:19
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Tak, domácim sa predsa len podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu, aj keď nie v presilovej hre. To však Metallurgu určite nevadí. Hrdinom domácich je NIKITA VYGLAZOV, ktorý dokázal pohotovou strelou prekonať Birjkukova. Asistencie : Raymond Giroux, Vadim Mitrjakov.

54:54
    Ani v tieto presilové hry nepriniesli zmenu v impotentnosti oboch tímov počas početných preváh.

53:55
    Domáci sú v plnom počte.

52:54
    Vylúčenie číslo dva v tretine číslo tri. Jonass Anderson menší trest.

52:47
    Trápenie v početných prevahách pokračuje. Z toľkého množstva presilových hier sme nevideli ani jednu využitú. To bude ešte niekoho nakoniec mrzieť.

51:50
    Máme tu prvé vylúčenie v poslednej tretine. Je jasné, že po druhej časti, kde sa prakticky päť na päť nehrali, si tímy dávali pozor. Vygazlov to však už nevydržal a na dve minúty si odchádza oddýchnuť.

50:30
    Birjukov teraz podržal svoj tím.

50:00
    Desať minút do konca riadnej hracej doby.

49:50
    Po chvíli hry prichádza opäť prerušenie z rovnakého dôvodu – zakázané uvoľnenie domácich.

49:01
    Domáci opäť nič komplikované nevymýšľali, okamžite ako získali puk ho odpálili cez všetky čiary. Zakázané uvoľnenie.

48:40
    Po akciách na oboch stranách ľadovej plochy sa do zakončenia dostali domáci. Birjukov prerušil hru.

48:00
    Do konca riadneho hracieho času nám ostáva rovných dvanásť minút. Podarí sa niektorému z tímov v tomto časovom úseku rozhodnúť a prikloniť tak misky váh na svoju stranu ?

47:00
    Oba tímy aj fanúšikovia si môžu vydýchnuť. je tu reklamný brejk.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 18. Pavel Kanarsky (Denis Kurepanov), 57. Nikita Vyglazov (Raymond Giroux, Vadim Mitrjakov) – 34. Vitalji Šitnikov (Denis Sokolov)

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Ložkin) – Arzamascev, Martynov, Mantyla, Giroux, Aksjoněnko, Kanarskij, Dydykin, Skutar – Jemelin, Kosourov, Valujskij – Achmetov, Mclean, Lapenkov – Kurepanov, Vyglazov, Mitrjakov – Turukin, Nazarof, Žafjarov.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kuzněcov) – Šefer, Starosta, Sokolov, Trončinský, Chvostov, Grot, Putilov, Ďjakov – Sitnikov, Žukov, Magogin – Dixon, Andersson, Savinainen – Kňjazev, Gorbunov, Krysanov – Jacenko, Petrov, Gusev.

Rozhodca: Gofman, Romasko – Majtak, Pronskich