Chabarovsk – Omsk 2:5 (kon.) | Vladivostok – Barys 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekaterinburg 3:4 (0:1 po s.n.)
Novokuzneck – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | Novgorod – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Kazaň – S.Moskva 2:0 (kon.)
Viťaz – Záhreb 1:0 (kon.) | D. Moskva – Doneck 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Lev – Riga 2:1 (3:2 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Sibir Novosibirsk
3:4 (0:1, 1:2, 2:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Pondelok 21.10.2013, 14:00KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zbytok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (16:44:40)

Skončil sa zápas medzi HK Sibirom Novosibirsk a Avtomobilistom Jekaterinburg, ktorý dopadol lepšie pre hostí, ktorý si vybojovali cenné dva body po víťazstve 3:4 po samostatných nájazdoch. V tretej tretine sme videli dva góly a o obi dva sa postarali domáci. V 50. minúte znížil Enlund a v 54. minúte vyrovnal Lemtjugov na 3:3. Domáci tak v tretej tretine dokázali aspoň vyrovnať ale v nájazdoch na svojho súpera už nestačili a odnášajú si iba bod. O víťazstve hostí rozhodol Stewart.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Avtomobilist Jekaterinburg.
    Víťazný nájazd premenil ANTHONY STEWART.

A Enlund nedáva gól, Kovář stihol sklapnúť betóny a hostia víťazia.

Enlund ide za domácich, ak nedá domáci prehrajú.

Za hostí ide Stewart a dáva gól po peknej strele.

Lemtjugov nedal, Kovář ho vychytal betónom.

Toluzakov to skúšal medzi nohy Koskinena ale nedáva.

Kugryšev za domácich nedáva.

Hostia začali, konkrétne Malychin ale gól nedal a netrafil ani bránu.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení gól nepadol a tak budú nasledovať samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:50
    Predĺženie sa s opatrnosťou dohráva a pravdepodobne uvidíme samostatné nájazdy.

64:03
    Predĺženie sa hrá veľmi opatrne z oboch strán a ani jeden tím nechce urobiť chybu.

63:35
    Ignatovič nahadzuje na Kovářa ale to mu nerobilo žiaden problém.

62:45
    Malychin šprintoval za pukom a celú situáciu rieši Koskinen a radšej prerušuje hru.

62:05
    Koskiranta prišiel o puk, potom ako sa snažil predrať po ľavom krídle.

61:36
    Icing domácich a hra sa presunie pred Koskinena.

60:56
    Enlund pálil z poza obrancu hostí ale Kovář bol pozorný a pokryl aj vyrazený puk.

60:01
    Začalo predĺženie.

Stav zápasu po troch tretinách je 3:3 a nasledovať bude predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:52
    Zápas sa dohráva už sa nič nestane.

59:30
    Domáci v plnom počte a hostia nevyužili dobrú možnosť na strelenie gólu.

58:39
    Ofsajd hostí.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny a hra má rýchle tempo, hrá sa naozaj naplno a zákroky sú na hranici faulov.

57:38
    Domáci skvel bránia a nedovoľujú sa súperovi usadiť v pásme.

57:06
    Hostia v plnom počte a teraz majú k dispozícii presilovú hru.

56:10
    S blížiacim sa koncom zápasu sa zvyšuje aj agresivity a hráči bojujú o každý jeden puk a rozhodne si neberú rukavičky.

55:30
    Koskiranta dostáva 2+2 minúty za hru s vysokou hokejkou a pripravil tak svoj tím o presilovku a domáci sa budú musieť aj brániť.

55:15
    Hostia okamžite po buly vyhadzujú puk von z pásma.

55:06
    Lepisto (JEK) je vylúčený za hru s vysokou hokejkou a domáci môžu dokonať svoj obrat.

54:58
    Lewandowki pálil s pravej strany na Koskinena ale ten si dal pozor.

53:25
    Novosibirsk dal gól!
    Koskiranta potiahol puk po ľavej strane až do útočného pásma a následne žabkou pred bránu našiel čepeľ NIKOLAJA LEMTJUGOVA, ktorý bekhendom prekonáva Kovářa. Asistencia: Jarno Koskiranta, Maxim Ignatovič.

51:20
    Monja teraz dostal pukom do tváre a otrasený odchádza na striedačku.

50:56
    Domáci sú aktívnejší a po Kopejkinovom nahodení, Kovář radšej prerušuje hru.

50:00
    Do konca tretej tretiny ostáva ešte 10 minút a to je dostatok času na otočenie zápasu a domáci to vedia a zahryzli sa do svojho súpera.

49:19
    JONAS ENLUND sa presadzuje strelou z poza obrancu hostí a napriek tomu že pálil dosť z uhla, Kovář nedokázal jeho strelu chytiť a púšťa pomerne lacný gól. Asistencia: Jori Lehtera, Dimitrij Kugryšev.

48:18
    Hostia v plnom počte.

47:00
    Domáci majú útočné pásmo a snažia sa využiť svoju presilovú hru ale chýba tomu streľba.

46:27
    Belov pálil hneď po buly ale trafil iba jedného z obrancov hostí.

46:18
    Rybnitskij (JEK) je vylúčený za hákovanie a to je šanca pre domácich na to aby znížili.

45:26
    Hra je pomerne vyrovnaná a domácim sa nedarí presadiť cez konsolidovanú obranu hostí.

44:36
    Hostia sa dostali pod tlak a tak vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie.

44:22
    Domáci v plnom počte.

43:15
    Domáci vyhadzujú puk von zo svojho pásma.

43:00
    Hosťom sa presilovka zatiaľ vôbec nedarí.

42:22
    Šumakov (NOV) je vylúčený za podrazenie a hostia majú možnosť zvýšiť svoj náskok.

42:13
    Hostia veľmi pozorne bránia a nenechávajú domácim mnoho priestoru.

41:10
    Domáci si uvedomujú že majú iba dvadsať minút na to aby niečo urobili zo zápasom a od začiatku tretej tretiny sú aktívnejší.

40:01
    Začala tretia tretina.

Strely na bránu po druhej tretine:
    NOV 22 – 19 JEK
    Vylúčenia:
    NOC 3 – 4 JEK

Skončila druhá tretina a stav zápasu je 1:3. V druhej tretine padli 3 góly, keď najprv vyrovnal Butuzov ale remízový stav dlho nevydržal, pretože ešte v tej iste minúte sa presadil hosťujúci Černov a v 34. minúte zvýšil náskok hostí Stewart, pri presilovej hre. Tretia tretina začne približne o 15:40.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:34
    V závere tretine sa ešte hostia dostali do útočného pásma ale Stewart prichádza v rohu o puk a musí sa rýchle vracať späť.

38:57
    Tretina sa viac menej dohráva ani jeden z celkov už nechce urobiť chybu.

37:30
    Oba celky dobre bránia a hostia sú naďalej smerom dopredu o niečo aktívnejší aj napriek tomu že vyhrávajú.

36:32
    Strelcov pálil ale obranca domácich zblokoval jeho strelu.

35:50
    Malychin je späť na ľade a oba tímy hrajú s rovnomerným počtom hráčom.

35:32
    Dvojité vylúčenie, Enlud (NOV) za hákovanie a Antonov (JEK) za filmovanie.

34:50
    Lehtera teraz dostal skvelú nahrávku v útočnom pásme ale netrafil puk z prvej tak jak by si predstavoval a minul bránu hostí.

34:20
    Lekomcev dobre pálil pri presilovej hre ale Kovář s vypätím všetkých síl jeho pokus zastavil.

33:50
    Malychin (JEK) hákoval a domáci majú šancu znížiť.

33:02
    Jekaterinburg dal gól!
    ANTHONY STEWART využíva presilovú hru, potom ako z ľavej strany útočného pásma nahodil puk na Koskinena a tomu prepadol puk pod vyrážačkou za jeho chrbát. Asistencia: Igor Jemelejev.

31:19
    Belov (NOV) dostáva dve minúty za podrazenie a hostia si zahrajú presilovú hru.

30:00
    Sannikov to skúšal z prava ale Kovář si pekne vykorčuloval a zmenšil strelcovi strelecký uhol.

29:31
    Domáci predviedli peknú útočnú kombináciu ale nedokázali ohroziť Kovářovu bránu.

28:51
    Vylúčený hráči už sú späť na ľadovej ploche.

28:24
    Lewndowski pálil s pravej strany a Koskinen radšej prerušuje hru.

28:00
    Hostia sú pri hre 4 na 4 aktívnejší ale žiadnu šancu si zatiaľ nevypracovali.

26:51
    Lemtjugov (NOV) a Rybnitskij (JEK) sú vylúčený za hrubosť po strkanici v strednom pásme. Sily na ľade tak ostanú vyrovnané.

25:55
    Tempo hry teraz mierne upadlo oba celky sa sústredia skôr na bránenie a ani jeden z tímov nemá hernú prevahu.

24:40
    Toluzakov pálil ale Koskinen jeho pokus vyrazil na ochrannú sieť. Vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme domácich.

23:46
    ARTJOM ČERNOV vracia vedenie hosťom, potom ako sa dokázal presadiť v neprehľadnej situácii pred Koskinenovou bránou a pretlačil puk do brány. Asistencia: Filipp Toluzakov.

23:01
    VLADIMIR BUTUZOV teraz predviedol skvelú robotu za bránou súpera, keď obral jedného z obrancov o puk, obkorčuľoval bránu Kovářa, natlačil sa medzi kruhy a peknou strelou švihom dáva gól. Bez asistencie.

22:08
    Hostia sú teraz nasťahovaný v útočnom pásme.

21:34
    Domáci teraz chybovali pri rozohrávke ale hostia to nedokázali využiť a pri puku sú opäť domáci hokejisti.

20:44
    Domácim sa podarilo získať útočné pásmo ale rýchlo oň prišli.

20:01
    Začala druhá tretina.

Strely na bránu:
    NOV 8 – 11 JEK
    Vylúčenia:
    NOV 0 – 1 JEK

Skončila prvá tretina po ktorej domáci prehrávajú 0:1. Gól padol už v prvej minúte a postaral sa oň Fjodorov, ktorý poslal hostí do prekvapivého vedenia. Domáci zaspali úvod zápasu ale s blížiacim sa koncom prvej tretiny zvyšovali svoju aktivitu ale vyrovnať sa im nepodarilo. Druhá tretina začne približne o 14:50.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:27
    Lazarev to skúšal na opačnej strane ale proti Koskinenovi neuspel.

19:00
    Kopejkinovo nahodenie Kovář radšej prikryl a prerušil tak hru.

18:02
    Lekomcev pálil z pravej strany na Kovářa, ktorý si opäť dal pozor a naďalej drží jedno gólové vedenie svojho tímu.

17:30
    Domáci k záveru prvej tretiny zvyšujú útočnú aktivitu a snažia sa o vyrovnanie.

17:06
    Enlund sa teraz prekľučkoval do šance ale Kovář predviedol pekný zákrok betónmi.

16:55
    Lemtjugov to skúšal hneď po buly ale jeho strela trafila len pripraveného Kovářa.

16:01
    Lazarev teraz minul v dobrej pozícii bránu Koskinena ale puk sa ešte odrazil k Malychinovi ale tomu sa tiež gól dať nepodarilo a Koskinen teraz podržal svoj tím.

15:33
    Simakov hľadal z pravého krídla nejakého spoluhráča pred bránou ale nikoho nenašiel.

14:11
    Ofsajd hostí pri nepodarenom prechode stredným pásmom.

13:55
    Koskiranta mohol vyrovnať ale nepodarilo sa mu pretlačiť k dorážke pred Kovářom a všetko riešia obrancovia hostí.

12:00
    Icing domácich.

11:50
    Monja to skúšal individuálne ale prišiel o puk v strednom pásme.

11:30
    Na oboch stranách je vidieť kopa nepresností a oba celky dobre bránia v strednom pásme.

10:00
    Belov dostal puk do dobrej pozície medzi kruhy ale hosťujúci obrancovia ho stihli odstaviť od puku.

09:33

09:00
    Ignatovič teraz zlomil hokejku pri pokuse o strelu z modrej čiary a hostia znova vyhadzujú puk cez všetky čiary.

08:45
    Hostia sa opäť oslobodzujú.

08:20
    Hostia vyhadzujú puk von z tretiny a domáci začnú odznova.

08:00
    Lehtera pálil pri presilovej hre ale nedokázal trafiť bránu.

07:33
    Lepisto (JEK) je vylúčený za hákovanie a presilovku si zahrajú domáci.

07:00
    Šumakov pálil z pravého krídla ale Kovář si dal pozor.

06:35
    Icing v podaní domácich po nepresnej prihrávke.

05:55
    Butuzov to skúšal po ľavom krídle, vystrelil ale bol z uhla a strela nenarobila Kovářovi žiadne problémy.

05:00
    Lemtjugov teraz posunul bránu v útočnom pásme a pripravil tak svoj celok o možnosť zakončenia.

04:20
    Hostia sú útočne aktívnejší a domáci sa zatiaľ po väčšinu času len bránia.

03:35
    Kurgyšev to skúšal strelou spoza obrancu ale nedokázal trafiť bránu.

02:55
    Toluzakov sa pekne pretlačil z ľavej strany ale jeho strelecký pokus minul bránu.

01:52
    Hostia sú od úvodu lepší a domáci sa len pozvoľna dostávajú do zápasu.

00:56
    Simakov sa obtočil okolo brány Koskinena a dobrou nahrávkou našiel osamoteného JEVGENIHO FJODOROVA, ktorý už nemal problém dopraviť puk do odkrytej brány. Asistencia: Alexej Simakov, Filipp Toluzakov.

00:47
    Koskinen musel previesť prvý zákrok keď z otočky a z uhla pálil Malychin.

00:05
    Úvodné buly vyhrali domáci a okamžite sa púšťajú smerom dopredu.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Štiadiónom už znie ruská štátna hymna.

Domáci hráči už prichádzajú na ľad za obrovských ovácií publika.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Gajdučenko) – Belov, Ignatovič, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Mojna, Lehtera, Enlund – Kopejkin, Lemtjugov, Koskiranta – Kugryšev, Gubin, Sannikov – Šumakov, Romanov, Ignatuškin, Butuzov.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Farafonov) – Viklund, Lepisto, Jegin, Antonov, Gusev, Trjamkin, Rybnitskij, Teterin – Lazarev, Černov, Malychin – Lewandowski, Stewart, Jemelejev – Fjodorov, Simakov, Toluzakov – Strelcov, Deveaux, Arkalov.

Rozhodca: Beljajev, Komarov – Petrov, Fatějev.

V zápase uvidíme v akcií aj Slováka Kristiána Kudroča, ktorý je súčasťou obrany domáceho tímu a jeden z najvyšších mužov celej KHL. V hosťujúcom tíme nepôsobí žiaden slovenský hráč ale bránu Jekaterinburgu háji český brankár Jakub Kovář.

Oba celky pôsobia vo Východnej konferencii a lepšie postavenie v tabuľke majú domáci, ktorý sú aj favoritom tohto zápasu. Novosibirsk je po sedemnástich zápasoch na piatej priečke Východnej konferencie, zo ziskom 30 bodov, zatiaľ čo ich súper po osemnástich zápasoch figuruje až na dvanástej priečke tabuľky Východnej konferencie, zo ziskom 17 bodov.

Vitajte pri on-line prenose z KHL. V tomto súboji proti sebe nastúpia domáci, HK Sibir Novosibirsk a Avtomobilist Jekaterinburg.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 24. Butuzov, 50. Enlund (Lehtera, Kugryšev), 54. Lemtjugov (Koskiranta, Iganatovič) – 1. Fjodorov (Simakov, Toluzakov), 24. Černov (Toluzakov), 34. Stewart (Jemelejev), rozh. náj. Stewart

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Gajdučenko) – Belov, Ignatovič, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Mojna, Lehtera, Enlund – Kopejkin, Lemtjugov, Koskiranta – Kugryšev, Gubin, Sannikov – Šumakov, Romanov, Ignatuškin, Butuzov.

Rozhodca: Beljajev, Komarov – Petrov, Fatějev