Kadaň – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Třebíč – Olomouc 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 3:2 (kon.)
Havířov – Jihlava 3:5 (kon.) | Beroun – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Litoměřice – Most 2:4 (kon.)
Šumperk – Mladá Boleslav 0:5 (kon.)
Medvědi Beroun 1933
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC Benátky nad Jizerou
cz Pondelok 21.10.2013, 18:00 • ZS Beorun • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký pondělní večer z berounského zimního stadionu, kde dnes začnou vzájemným soubojem Medvědi Beroun 1933 a HC Benátky nad Jizerou druhou čtvrtinu základní části první hokejové ligy.

Medvědi mají za sebou fantastickou první čtvrtinu základní části,ve které nakonec nasbírali 27 bodů, což je o dvacet méně než za celou loňskou základní část dohromady.
    Pro Medvědy jde dnes o druhé domácí utkání v řadě. V sobotu se Medvědi se silnou Jihlavou, která měla před utkáním stejně bodů jako svěřenci trenéra Petra Nováka. Po celé utkání měla více ze hry Jihlava, která svojí převahu přetavila v první třetině ve dvě branky. Medvědi ale následně zabrali a bojovným výkonem dokázali dovést utkání až do nájezdů. Nutno dodat, že vyrovnávací branku na 2:2 vstřelil v čase 59:59 berounský útočník Zdeněk Kubica. V nájezdech vstřelil rozhodující gól Dukly Tomáš Čachotský. Hosté si tak odvezli domů na Vysočinu bod navíc.

Benátky se zatím v letošní sezoně velmi trápí. Loňská farma extraligového Liberce v minulém zápase dokázala v Litoměřicích ukončit nepříjemnou sérii čtyř porážek v řadě. Středočeši zatím mají po třinácti odehraných kolech jen devět bodů. Slibná výhra 4:1 nad Severočechy byla ale mohla znamenat možný vzestup vzhůru.
    Benátecké trápení má příčinu i v nestálém obsazení postu brankáře, kde už se za první čtvrtinu vystřídala hned čtveřice Melicherčík, Stejskal, Trenčan a Jelínek. V neděli pak přibylo na soupisku Benátek ještě jedno jméno na post brankáře, konkrétně Jan Lukáš z pražského Lva, který však dnes hostí Rigu a není jisté, zda Lukáš zasáhne do hry už dnes v Berouně.

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Pravda) – Jebavý, Špelda, Sklenička, Kužel, Dresler, Chalupa, Látal – Kubeš, Kubica, Strnad – Divíšek, Stromko, Jonáš – Půlpán A., Šteiner, Babka – Půlpán T., Matějka, Malý

HC Benátky nad Jizerou: Trenčan (Jelínek) – Říha, Pyrochta, Jánošík, Niko, Vitásek, Pabiška – Špaček, Plodek, Krejčík, Dlouhý, Bárta, Klimt, Skořepa, Jonák, Vařecha, Bortňák, Psota

Rozhodčí: Svoboda, Šindler – Vavruška, Jílek.

00:01

00:10
    První zákrok dnešního utkání si připisuje domácí brankář Šimboch. Vhazovat se nyní bude po jeho levici.

01:20
    Další vhazování v obranném pásmu Medvědů.

02:15
    Medvědům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu soupeře, který zatím dobře napadá rozehrávku domácích.

03:40
    Vůbec první střelu domácích vyslal na Trenčana Tomáš Půlpán, jehož rána však mířila nad.

05:43
    Medvědi zatlačili hosty v jejich obranné třetině, nadějnou kombinaci domácích však přerušila posunutá branka. Vhazovat se bude před Trenčanem.

06:02
    Lehké nahození Tomáše Půlpána hostující brankář pouze vyrazil před sebe, kde se o dorážku snažil Robin Malý, ten však puk netrefil z voleje ideálně.

07:40
    Hosté se nyní prezentovali dvěma ránami od modré, ale ani jedna z nich Šimbochovi nenadělala žádné potíže.

09:20
    Útočnou akci domácích zmařil odpískaný ofsajd.

09:32
    Zakázané uvolnění Medvědů.

09:40
    Další zakázané uvolnění domácích. Zatím se nehraje v nějakém převratném tempu, k vidění je řada nepřesností.

10:00
    Velká šance hostů! Zcela osamocený Plodek nevyzrál zblízka na brankáře Šimbocha.

10:30
    V posledních minutách jsou lepším týmem hosté, kteří jsou častěji usazeni v útočeném pásmu.

10:51
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici usedne Adam Dlouhý za nebezpečnou hru vysokou holí.

11:12
    Strnad si nyní dokázal najet s pukem přímo před Trenčana, ale puk poté napálil pouze do hostujícího brankáře.

11:57
    Medvědi mají nyní velký tlak.

12:51
    Medvědi svůj přesilovkový tlak nezužitkovali a hosté jsou již v plném počtu.

14:32
    K zakončení se dostal hostující Špaček, brankář Šimboch byl však pozorný.

15:10
    Další šance Benátek. Vařecha poslal přes celou šířku hřiště přihrávku na volného Skořepu, který svou ránou protáhl berounského gólmana.

16:00
    Už už to vypadalo, že se Medvědi po delší době dostanou do útočné akce, načež se však sami nepřesnou přihrávkou vyhnali z útočného pásma.

17:56
    Další práce pro Šimbocha. Pozice, ze kterých po většinou hosté střílí však nejsou vesměs příliš nebezpečné. Brankář Trenčan na druhé straně se však musí v těchto chvílích nudit.

19:00
    Hraje se poslední minuta nezáživné první třetiny.

19:56
    V samém závěru třetiny odchází za faul loktem na trestnou lavici domácí Jan Dresler. První přesilovka pro hosty.

20:00

V první třetině jsme moc hokejové krásy neviděli. Lepším týmem byli hosté, kteří se více dostávali do zakončení, ale domácí brankář Šimboch zatím drží čisté konto. Stav je tedy nerozhodný 0:0.

20:01

20:27
    Druhá třetina začíná přesilovou hrou Benátek, které si ihned vytvořili tlak v útočném pásmu.

21:10
    Vladislav Kubeš osvobozuje domácí vyhozením přes všechny čáry.

22:06
    Kotouč končí v ochranné síti v době, kdy už hrají Medvědi v plném počtu.

23:26
    Domácí Dresler namazal špatnou rozehrávkou Pabiškovi na ránu od modré čáry, ta sice měla razanci, ale mířila přímo do brankáře domácích.

24:35
    Z mezikruží nebezpečně pálil Kubica, ale kotouč z jeho hole nezamířil mezi tři tyče.

25:58
    Od skončení přesilové hry Benátek je patrná zlepšená hra Medvědů, kteří jsou nyní rozhodně aktivnější, než v první třetině.

26:13
    Teď však zastavil domácí útok odpískaný ofsajd.

26:50
    Benátky se dostaly do protiútoku. Skořepa hledal přihrávkou volného Špačka, který však na přihrávku nedosáhl.

27:52
    Přesilová hra pro Beroun. Za zdržování si odsedí dvě minutu Ján Niko.

28:05
    Benátky se osvobozují vyhozeným kotoučem.

28:45
    Další vyhození hostů.

29:32
    A další vyhozený kotouč. Beroun si v této přesilovce moc neví rady.

31:04
    Hosté sice nejsou v druhé třetině zdaleka tak aktivní, jako v té první, ale Berounu vázne přechodová fáze. K vidění je v těchto minutách tedy opět nezáživná hra plná nepřesností.

33:03
    Hosté budou mít výhodu přesilové hry.

34:20
    Benátky právě vstřelily branku!
    Benátky si vytvořily v přesilovce velký tlak, který nakonec zužitkovaly ve vedoucí gól. Přesilovkovou kombinaci zakončil po přihrávce Jiřího Říhy za záda bezmocného Šimbocha VÍT JONÁK. Asistence: Jiří Říha.

36:11
    Přesilovka pro Beroun. Dvě minuty za držení si odsedí hostující Lukáš Krejčí.

38:05
    Beroun kombinuje v útočeném pásmu, ale zatím nic moc nevymyslel. Přesilovka se chýlí ke konci.

38:11
    Benátky v plném počtu.

39:14
    Medvědi si zahrají další přesilovku. Proti pravidlům se provinil hostující Vitásek, který si odsedí dvě minuty za hákování.

39:47
    Beroun si vytvořil přesilovkový tlak, který byl však nyní přerušen, protože na ledě zůstal ležet jeden z benáteckých hráčů.

40:00

Po druhé třetině vedou zásluhou přesilovkového gólu Víta Jonáka Benátky 1:0. Domácí Medvědi zatím předvádějí velmi nepřesvědčivý výkon a rozhodně budou muset zlepšit svou hru, pokud chtějí ve třetí části pomýšlet na obrat utkání. Třetí třetina začne přibližně v 19:42.

40:01

40:33
    Medvědi předvedli krásnou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci zívala na Zdeňka Kubicu odkrytá benátecká branka. Berounský útočník však trestuhodně minul.

41:14
    Benátky v plném počtu, Medvědi stále v náporu.

42:29
    Přesilovka pro Beroun! Na trestné si odpočine hostující Klimt, který se provinil držením protihráče.

42:31
    A Kubica v další tutovce střílí zblízka pouze do Trenčana! Beroun vstoupil do třetí části i díky přesilovým hrám velmi aktivně.

44:29

46:19
    Benátky se nyní snaží trochu uklidnit hru a otupit tlak domácích.

46:24
    Benátkám teď hraje do not to, že si zahrají přesilovou hru. Na trestné je Sklenička za hákování.

47:36
    Šimboch vyrazil kotouč do ochranné sítě. Vhazuje se v obranném pásmu Medvědů.

48:08
    Medvědi se teď dvakrát za sebou dlouhým výhozem osvobodili z přesilovkového tlaku Benátek.

48:19

49:43
    David Sklenička srazil tvrdým hitem k zemi jednoho z protihráčů, který zůstává ležet na ledě. Hra je přerušena.

49:43
    Hostující hráč nakonec odjel po svých a hra bude pokračovat.

50:11
    Zakázané uvolnění domácích.

50:48
    Zakázané uvolnění i na druhé straně.

51:11
    Babka se nyní natahoval po odraženém kotouči a chybělo mu jen málo k tomu, aby dorážel do zcela odkryté branky.

52:11
    Zdeněk Kubica střelou z mezikruží míjí branku hostů.

53:22
    Hosté prokázali dobrou produktivitu. Beroun je sice ve třetí části aktivnější, ale Benátkám stačila ojedinělá akce k navýšení náskoku. Daniel Špaček krásně přenesl hru a zcela volný JAN PLODEK prostřelil berounského brankáře. Teď už to pro domácí bude velice těžké. Asistence: Daniel Špaček, Lukáš Krejčík.

55:31
    Tak tohle je pro domácí studená sprcha. Z dalšího útočného výpadu se Benátkám daří navýšit vedení již na 3:0. Střelcem branky je MICHAL BÁRTA.

56:12
    Medvědi si zahrají přesilovou hru a dostávají tak asi poslední šanci na zdramatizování závěru utkání. Na trestnou usedá Michal Bárta za nedovolené bránění.

57:23
    Medvědi budou hrát 5 na 3! Na trestnou lavici usedá Ondřej Vitásek.

57:35
    Beroun právě vstřelil branku!
    Berounští využívají dvojnásobnou přesilovku a gólem JANA DIVÍŠKA dramatizují závěr utkání! Asistence: Lukáš Kužel, Jakub Strnad.

58:00
    Medvědi zkouší hru bez brankáře! Nyní tedy hrají přesilovku 6 na 4.

59:07
    Závěr nyní Medvědům velice komplikuje vyloučení Zdeňka Kubici. Šimboch se vrací do branky a bude se hrát 4 na 4.

59:56
    Hra je přerušena. Benátky si dnes z Berouna odvezou tři body.

60:00

Beroun nakonec prohrává na vlastním ledě s Benátkami 1:3 a prodlužuje tak sérii zápasů bez plného bodového zisku již na šest utkání. Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji Vám příjemný zbytek večera. (20:33:25)

Martin Švejkar

Góly a asistencie: 58. Divíšek (Kužel, Strnad) – 35. Jonák (Říha), 54. Plodek (Špaček, Krejčík), 56. Bárta

HC Benátky nad Jizerou: Trenčan (Jelínek) – Říha, Pyrochta, Jánošík, Niko, Vitásek, Pabiška – Špaček, Plodek, Krejčík – Dlouhý, Bárta, Klimt – Jonák, Skořepa, Vařecha – Bortňák, Psota

Rozhodca: Svoboda, Šindler – Vavruška, Jílek