Omsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Barys – D. Moskva 4:3 (3:2 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Novgorod 4:3 (kon.)
Jekaterinburg – Kazaň 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Avtomobilist Jekaterinburg
2:3 (1:0, 0:2, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Štvrtok 10.10.2013, 15:00 • KRK Uralec • KHL

Kazaň vyhrala na ľade Avtomobilistu až po samostatných nájazdoch. O všetkom rozhodol Stapleton. Ďakujeme za pozornosť! (17:36:05)

Bars Kazaň dala gól!
    TIM STAPLETON rozhodol o dvoch bodoch pre svoj tím.

Stapleton s prehľadom k tyči strieľa gól a Kazaň vyhráva zápas!

Toluzakov tentokrát neprekonal Barulina, hoci ten mal poriadnu medzeru medzi betónmi. (1:1)

Takisto ani Lazarev. Barulin kryje. (1:1)

Burmistrov sa pošmykol a nedal. (1:1)

Nádherný blafák bekhendom, Toluzakov vyrovnáva! (1:1)

Pesonen to mieril pod spojnicu a prestrelil. (0:1)

Malykin fintičkou nedal. Barulin ho prečítal dobre. (0:1)

Stapleton začal prvú sériu, skúsil to Lobanovi streliť pomedzi betóny a oplatilo sa! (0:1)

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení gól nepadol, uvidíme samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:40
    Ale mohlo to byť úplne inak! Antonovsky si nabehol sám pred bránu, zasekol brankára a technickou parádičkou chcel skórovať, no Barulin v poslednej chvíli natiahol betón. Pichnutie tiež puk do brány nedostalo!

64:59
    Posledná minúta predĺženia. Vyzerá to na nájazdy.

62:58
    Toluzakov to skúsil z pravého kruhu, Barulin s prehľadom kryje.

62:59
    Po strele padol Lepisto na ľad, vylučovať sa nebude.

61:55
    Jekaterinburgu útočný výlet nevyšiel, na rade sú hostia. Strela od modrej, páli Zakarčuk, gól to nebude.

61:13
    Varnakov skúsil bekhendom prepasírovať puk medzi betóny Lobanova, ten medzeru zakryl.

60:24
    V prvej minúte predĺženia zakázané uvoľnenie hostí.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretiny prišlo znovu vyrovnanie, postaral sa o to Lepisto v 50. minúte. O finálnej podobe deľbe bodov rozhodne až predĺženie prípadne samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:33
    Avtomobilist v presilovkovom vzorci, domáci riadne tlačia! Páli Lepisto, Barulin chytá.

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny.

58:51
    Petrov si nabiehal dopredu, no jeho spoluhráči ho našli neskoro.

58:31
    Viklund ovalil od modrej, puk tečovaný na sieť.

58:13
    Burmistrov išiel do kontry v oslabení, jeho strelu domáci zneškodnili.

57:57
    Avtomobilist bude mať v závere tretej tretiny veľkú šancu na skórovanie. Zakharčuk bol vylúčený za nedovolené bránenie v hre!

57:10
    Lazarev krásne zamiešal s pukom medzi kruhmi, svojou strelou ale nedokázal vsietiť gól! Videli sme ešte aj dorážky, no ani jedna sa do siete nezmestila.

56:35
    Kazaň zatlačila, Lobanov má problémy, obrancovia niekde viaznu. Gól z toho nebude, Stapleton sa nepresadil.

55:35
    Barulin vytesnil strelu maskou!

54:25
    Burmistrova strela opečiatkovala žrď! Tak toto bola naozaj dobrá šanca, Lobanov sa len obzeral, kde je puk.

53:20
    Domáci išli dopredu vo dvojici, Fjodorov z pravej strany iba do Barulina.

51:57
    Tereščenko pálil po buly od modrej, trafil iba svojho spoluhráča.

51:31
    Antonov je späť v hre.

50:48
    Hosťom sa stále nedarí usadiť sa v útočnom pásme. Obrana Jekaterinburgu teraz zapracovala dobre.

49:31
    Vylúčenie na strane domácich! Antonov krosčekom odrovnal Stapletona, ktorý sa už chystal doraziť do odkrytej brány!

49:01
    Jekaterinburg dal gól!
    A je znovu vyrovnané! Po buly prišla nádherná strela SAMIHO LEPISTA mierená k žrdi, Barulin nestihol ani zareagovať. Toto bolo naozaj skvelo mierené. Asistencie: Anton Lazarev.

48:54
    Malykin to skúsil od mantinelu, pred bránou sa ešte hotoval na dorážku jeden z domácich, Barulin bol rýchlejší.

47:56
    Hra sa prerušuje po tom, čo Barulin prikryl jednoduchý puk.

47:12
    Faizulin predviedol zvláštnu otočku, Lobanov sa ale nedal nachytať na hruškách.

46:52
    Kazaň na chvíľu zovrela súpera v pásme, hráči to skúšali z rôznych pozícií a uhlov, ani jeden pokus sa neujal.

46:30

46:26
    Po strele Kornejeva od modrej sa puk odrazil medzi kruhy, kde skúšal doraziť Petrov, no ten sa k tomu napokon nedostal.

45:50
    Takmer rovnaká situácia akurát na druhej strane. Barulin prikryl puk od Alexandra Strelcova.

58:17
    Ľahké nahodenie Lobanov pre istotu kryje.

44:57
    Kazaň sa už nederie dopredu tak ako v druhej tretine, naopak, hrá skôr na istotu a zbytočne nevystavuje svoju defenzívu chybám. I akcie smerom dopredu sú opatrnejšie.

44:05
    Panin je späť, pokračuje sa vo vyrovnaných silách.

43:21
    Pri prechode cez modrú puk domácim ušiel, obrancovia Kazane ho vyhodili cez všetky čiary. Jekaterinburg ešte v tejto presilovke neohrozil Barulina.

42:41
    Avtomobilist by mohol túto presilovku využiť na vyrovnanie, zatiaľ to však tak nevyzerá.

42:05
    Tak a teraz uvidíme ďalšiu presilovú hru. Panin zbytočne zovrel puk v rukavici, držal ho naozaj veľmi dlho.

41:35
    AK Bars len nahodil puk dopredu a išiel prestriedať. Bojuje sa pri mantineloch.

40:30
    V úvode tretej tretiny pri puku najmä domáci, tým sa nedarí rozohrať novú akciu.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sme videli obrat hry. Najprv v 25. minúte vyrovnal Stapleton, v 37. využil presilovku 5 na 3 Heshka. I keď v prostrednej časti padli dva góly do siete Avtomobilistu, stále vidíme peknú vyrovnanú hru plnú šancí. Rozhodnuté ešte určite nie je, ako to napokon dopadne nám prezradí tretia tretina, ktorá začne zhruba o 16:37.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:05
    S príchodom Kornejeva do hry prišla strela od modrej, Barulin nemal veľký prehľad o dianí, ale gól z toho nie je. Krátko na to Tereščenkova strela spoza obrancu, Lobanov chytá.

38:17
    Pekná kombinácia Avtomobilistu na jeden dotyk, posledná prihrávka bola nedôrazná, hostia ju vypichli.

37:18
    Teraz začína presilovka domácich. Strelcov je späť.

37:05
    Za držanie putuje na trestnú lavicu Kornejev, ktorý jednoducho musel zakročiť, nakoľko Malykhin išiel do samostatného úniku. Domáci si ešte žiadajú trestné strieľanie, ale to asi neuvidíme.

36:10
    Pokračuje presilovka 5 na 4, vo výhode je Kazaň.

36:08
    Po tom, čo sa do hry vrátil Burmistrov prichádza gól! SHAUN HESKA dostal ideálnu prihrávku na príklep a jednoducho to trafil perfektne. Asistencie: Alexander Burmistrov, Evgeny Medvedev)

35:48
    Tvrdá strela od modre, napriahol Medvedev, Lobanov vyrazil.

35:20
    Momentálne sa hrá 3 na 4.

35:18
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Alexander Strelcov – menší trest za držanie.

34:14
    Sily sa na chvíľu vyrovnajú, Malykhin dostal dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

34:17
    Efektná sťahovačka Trjamkina, ten stál na úrovni brány, Barulin ho vychytal.

33:51
    Dlho sa vo vyrovnanom počte nehralo. Burmistrov si odpyká dve minúty za krosček.

33:02
    Ani táto presilovka nebola využitá, Bars v pätici.

32:43
    Puk letí cez všetky čiary.

32:25
    Až v tomto momente sme videli zakončenie, to ale k Barulinovi neprišlo, obrancovia boli dobre postavení.

31:45
    Avtomobilist bol na chvíľu v útočnom pásme, no tam si nedokázal viackrát prihrať ani vystreliť, hostia sa na chvíľu oslobodili.

31:02
    Presilovku si vyskúšajú aj domáci, Panin dostal dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

30:41
    Znovu Lobanov, ktorý dnes síce inkasoval jeden krát, no toto zakončenie z otočky kryť jednoducho musel. Strieľal Panin.

30:11
    Avtomobilist v plnom počte.

30:00
    Polovica riadneho hracieho času je za nami, Kazaň teraz dosť zatlačila, no ani jeden pokus nebol presný.

29:04
    Až teraz sa hostia usalašili v útočnom pásme, vytvorili presilovkový vzorec, jednoduchú strele Medvedeva Lobanov s prehľadom chytil.

28:36
    Znovu domáci,tí nedovoľujú súperom prechádzať cez modrú, naopak, puky im berú a posielajú ich za bránu Barulina.

28:22
    Avtomobilist vyhodil cez všetky čiary, na chvíľu sa oslobodil.

28:11
    Je to tak, Jefimov dostal dve minúty za podrazenie.

27:59
    Nepríjemným spôsobom sa pri modrej zrazili traja hráči, bude sa pravdepodobne vylučovať.

27:17
    Vidíme pekný hokej, hrá sa z jednej strany na druhú, prerušuje sa minimálne.

25:55
    Po strele od Postnikova sa puk nepríjemne odrazil od zadného mantinelu, Barulin s obranou si museli dávať pozor, aby neinkasovali lacný gól.

24:50
    Po strele od modrej sa puk dostal k TIMOVI STAPLETONOVI a ten na druhýkrát už dorazil na Lobanovov chrbát. Je vyrovnané! Asistencie: Mikhail Varnakov, Albert Jarullin.

24:32
    Petrov to skúsil z medzikružia a z otočky, Lobanov zasahovať nemusel, nakoľko bol puk tečovaný na ochrannú sieť.

23:35
    Lukojanov si myslel, že niekto z jeho kolegov čakajú na prihrávku pred bránou, ale tam boli len hráči v červenom. Následne na to na druhej strane jednoduchý zákrok Barulina po strele z osi ihriska.

22:13
    Avtomobilist rozohráva novú akciu, dopredu sa derie Viklund. Bekhendom pred bránou nenašiel nikoho. Puk ale potom padol pred bránkovisko, kde hráči okamžite začali hokejkami zametať, hostia stihli včas vyhodiť.

20:52
    Venujme sa hre, puk držia na svojich hokejkách hostia. Ideálna prihrávka do behu na Hešku, ten išiel na brankára sám, dobrú strelu švihom gólman Lobanov zázrakom zneškodnil!

19:59
    Medvedev i Rybnitsky dostali obaja po päť minút za šarvátku po skončení prvej tretiny.

20:01
    Začala druhá tretina.

Pripomeňme si úvodné zostavy:

Avtomobilist Jekaterinburg: Lobanov (Fomin) – Antonovsky, Postnikov, Viklund, Lepisto, Selujanov, Rybnitsky, Antonov, Trjamkin – Fjodorov, Toluzakov, Arakalov – Lazarev, Jefimov, Malykin – Simakov, Černov, Jemelejev – Lewandowski, A. Strelcov, V.Strelcov.

AK Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavlev) – Nikulin, Zakharčuk, Kornejev, Heška, Jarullin, Ospiov, Panin, Medvedev – Pesonen, Tereščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Golubev, Svitov, Obukhov – Tkačjov, Lukojanov, Faizullin.

Rozhodcovia: Gashilov, Naumov – Lazarev, Palei.

Po prvej tretine vyhrávajú domáci zásluhou Alexandra Strelcova, ktorý sa individuálne presadil v 3. minúte. Odvtedy sme videli zaujímavý hokej, strelecky navrch majú určite hráči Avtomobilistu. Druhá tretina začne zhruba o 15:48.

Po zaznení sirény sa do seba pustili Medvedev a Rybnitsky! O trestoch Vás budeme informovať.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:30
    Už sa pravdepodobne nič dôležité nestane. Lazarev bojuje o puk v rohu, no nezískal ho.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:19
    Tkačov z ľavého kruhu, situácia možno vyzerala nebezpečne, no Lobanov mal puk v absolútnej moci.

17:07
    Opäť veľká šanca Avtomobilistu, po jednoduchej strele Barulinovi puk vypadol, bekhendom chcel zakončiť Lazarev, no ten to netrafil ideálne, hoci bol od gólu len kúsok! Podobná situácia sa zopakovala o pár sekúnd, Barulin nemal puk v moci, no domáci napokon teda nezvýšili na 2:0.

16:27
    Prechod do útočného pása sa hosťom nevydaril, vyskúšajú to znova v novom zložení.

15:59
    Barulin helmou vytlačil bekhendové zakončenie od Černova na ochrannú sieť! Nasleduje reklamná prestávka.

15:22
    Barulin pri zákroku spadol, zmätok pred bránou domáci nevyužili, bolo tam priveľa tiel.

14:26
    Videli sme viacero mikrosúbojov pri mantineloch, žiadne ohrozenie jednej či druhej brány neprišlo.

13:33
    Mohlo byť vyrovnané. Lobanov zbytočne vybehol, hokejkou puk len mierne vytlačil, ten zachytil hráč na modrej, no strela bola nejakým spôsobom vytesnená na ochrannú sieť.

13:10
    Stapleton si nabehol za bránu, bekhendom hľadal svojich, no tento úmysel nepochopil nikto. Puk vzali hráči domácich.

12:46
    Domáci v plnom počte, toto nebola nebezpečná presilovka hostí.

12:36
    Varnakov dobiedzal do Lobanova, ktorý už držal puk. Strieľal Heška, iba do hrude domáceho brankára.

12:01
    Strela od modrej. To je jediné, čo zatiaľ Bars vymyslel. I tento pokus bol zblokovaný a Avtomobilist sa oslobodil vyhodením cez všetky čiary.

11:23
    AK Bars už nasťahovaný v útočnom pásme, vymýšľa recept na prekonanie Lobanova.

10:46
    Bude sa po prvýkrát vylučovať. Na trestnú lavicu už odišiel Tobias Viklund za držanie.

09:50
    Hra sa už v podstate vyrovnala, už chvíľu sme nevideli nič vážne. Tkačjov to skúsil spoza obrancu, no blok neprepálil.

09:10
    Toluzakov sa efektne preštrikoval dopredu, bol sám, jeho zakončenie mierené do vinkla brankár zastavil semaforom.

08:25

08:10
    Pesonen dobre vystrelil, puk sa odrazil od brankára späť k strelcovi, no ani dorážka sa do siete nezmestila.

07:20
    Bars už situáciu ako-tak upokojil, teraz jednoduchá strela od modrej skončila na prvom hráčovi.

07:03
    Až trojica hokejistov v červenom sa hnala cez útočnú modrú smerom na bránu, ofsajd to nebol, no finálna prihrávka taktiež nebola presná.

05:35
    Obrovská chyba obrany Barsu! Obrancovi za bránou puk ušiel, medzikruhy si s ním nabehol Toluzakov, ktorý mal Barulina ako na dlani, no jeho strela švihom cez muža v bráne neprešla!

04:17
    Barulin si dnes vôbec nie je istý. I táto strela mu vypadla a vôbec nevedel, kde puk je. Treba však povedať, že Avtomobilist po góle na svojho súpera jednoducho vybehol.

03:36
    A mohlo to byť 2:0! Od modrej prišla strela na Barulina, tomu puk vypadol, k dorážke tam ešte letel Arkalov, no tomu hokejku skrížili obrancovia.

03:21
    Hra pokračuje, Petrov sa po strele dral k dorážke, brankár Lobanov bol dosť vysoko, no i tak sa mu podarilo puk chytiť.

02:13
    Veľmi nenápadná akcia domácich končí napokon gólom! ALEXANDER STRELCOV sa od mantinelu natlačil medzi kruhy, odkiaľ to brankárovi jednoducho vhodil do siete. Bez asistencie.

01:50
    Kazaň rozohráva z hĺbky svojej obrany, pri prvej prihrávke bol puk tečovaný na lavičku, hra sa prerušuje.

01:26
    Hostia stále pri puku, tentokrát ale strela nedorazila až k brankárovi. Domáci môžu prestriedať.

00:55
    Toto bola zaujímavá šanca hostí! Petrov najprv vystrelil, puk brankárovi Lobanovovi vypadol, následne chcel zmätok pred bránou využiť znova Petrov, ktorý to chcel gólmanovi "šupnúť" pomedzi betóny, ale ten bol rýchlejší.

00:20
    Po dvadsiatich sekundách prvá strela na bránu, Barulin s prehľadom chytil, pretože mal výhľad.

00:03
    Úvodné buly vyhrali domáci hokejisti, ktorí dnes hrajú v červených dresoch. Hostia hája biele-zelené farby.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hráči sú už na ľade, po krátkych oficialitách sa stretnutie začne.

Avtomobilist Jekaterinburg: Fomin (Lobanov) – Antonovsky, Postnikov, Viklund, Lepisto, Selujanov, Rybnitsky, Antonov, Trjamkin – Fjodorov, Toluzakov, Arakalov – Lazarev, Jefimov, Malykin – Simakov, Černov, Jemelejev – Lewandowski, A. Strelcov, V.Strelcov.

Vo štvrtok sa okrem iného môžeme tešiť aj na ruskú KHL, vitajte pri jej sledovaní. V tomto prenose si priblížime duel medzi Avtomobilistom Jekaterinburg a AK Bars Kazaň.

Avtomobilist Jekaterinburg nepatrí medzi tímy s výraznejšími úspechmi. Klub bol založený v roku 1992. Na mape hokeja však nepobudol dlho, už po sezóne 1995/1996 bol klub zrušený a na jeho miesto nastúpil Dinamo-Energia Jekaterinburg. Dinamo-Energia pôsobil až do roku 2006, kedy bol znovu nahradený Avtomobilistom. Najväčší úspech tímu bol postup do play-off v sezóne 2006/2007, no už v prvom kole ho vyradil Salavat Julajev Ufa. V ďalších ročníkoch sa do play-off už nedostal. V minulej sezóne skončil úplne posledný s 35 bodmi. Pripomenúť treba, že Avtomobilist je účastníkom Charlamovovej divízie a svoje domáce zápasy hrá na štadióne KRK Uralec, ktorý pojme 4756 divákov. Ani v tejto sezóne sa mu nedarí, ťahá už 5 zápasovú šnúru prehier.
    Štatistika Avtomobilist Jekaterinburg: 13 zápasov, 11 bodov, 2-2-1-8 (V-Vp-Pp-P), skóre 22:40, forma PPPPP.

AK Bars Kazaň je jedným z vyspelých a kvalitných celkov v ruskej KHL. Klub bol založený už v roku 1956, vtedy ešte s názvom Mašstroj. V rokoch 1958 až 1990 sa volal SK imeni Urickogo, v období 1990 až 1995 Itiľ. Od 1995teho sa už tím volá AK Bars. V roku 1997 vyhrali Superligu (západ) a v roku 1998 vyhrali Superligu na západe. Tri sezóny po sebe od roku 2000 do 2002 skončili na druhom mieste v lige. Ďalším úspechom bol triumf v ruskej Superlige v roku 2006. Vtedy vo finále porazili Omsk. V sezóne 2008/2009 vyhrali celú KHL, keď vo finále pokorili Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 na zápasy. AK Bars je účastníkom Charlamovovej divízie, domovským stánkom je Tatnefť-Arena s kapacitou 10,000 divákov. Bars je momentálne na popredných miestach východnej konferencie, v minulom zápase vyhral na pôde Jugry Chanty-Mansijsk 4:3 po predĺžení.
    Štatistika AK Bars Kazaň: 14 zápasov, 28 bodov, 7-3-1-3 (V-Vp-Pp-P), skóre 35:24, forma VpPVVV.

Stretnutie má naplánované úvodné buly na 15-tu hodinu. Ako si tímy body rozdelia sa teda dozvieme spolu, my sa Vám prihlásime pár minút pred začiatkom. Tešíme sa na Vás.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 3. A.Strelcov, 50. Lepisto (Lazarev) – 25. Stapleton (Varnakov, Jarullin), 37. Heshka (Burmistrov, Medvedev), ?. Stapleton

Ak Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavlev) – Nikulin, Zakharčuk, Kornejev, Heška, Jarullin, Ospiov, Panin, Medvedev – Pesonen, Tereščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Golubev, Svitov, Obukhov – Tkačjov, Lukojanov, Faizullin.

Rozhodca: Gashilov, Naumov – Lazarev, Palei