Omsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Barys – D. Moskva 4:3 (3:2 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Novgorod 4:3 (kon.)
Jekaterinburg – Kazaň 2:3 (1:2 po s.n.)
Avangard Omsk
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Viťaz Moskovská oblasť
Štvrtok 10.10.2013, 14:00 • Omsk - Arena • KHL

Skončila desivá deväť zápasová séria domácich bez víťazstva. Nebol to pekný zápas, ale domáci dnes potrebovali vyhrať a hlavne vďaka dvom rýchlym gólom v prvej tretine sa im to podarilo. Podolsk ešte v tretej časti zdramatizoval zápas zásluhou gólu Igguldena, ale na ten odpovedal domáci Perezhogin a definitívne pochoval nádeje hostí.
    Ďakujem vám za pozornosť, prajem pekný zvyšok dňa a dovidenia. (16:17:28)

60:00

59:00
    Začala posledná minúta zápasu, domáci to dohrávajú v presilovke usadení v útočnom pásme.

58:49
    Hostia sa týmto vylúčením pripravujú o možnosť odvolať Lisutina a už je takmer isté, že tento zápas Omsk vyhrá.

58:49
    Vylúčenie Podolsk – Alexander Rybakov – dve minúty za držanie hokejky.

58:32
    Ale takto to nepôjde. Podolsk vyprodukoval zakázané uvoľnenie, čo domácim veľmi vyhovuje.

58:05
    Hostia v plnom počte. Mezei sa vrátil na ľad. Podolsk prehráva o 2 góly a ešte asi bude chcieť odvolať brankára.

57:10
    Podolsk vyhadzuje puk a zbiera v oslabení cenné sekundy.

56:21
    Domáci teda opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov a teraz hrajú navyše presilovú hru.

56:05
    Vylúčenie Podolsk – Branislav Mezei – dve minúty za podrazenie.

55:35
    Avangard Omsk dal gól!
    Domáci poisťujú svoje vedenie. ALEXANDER PEREZHOGIN využil krížnu prihrávku od Popova položil si Lisutina a bekhendom skóroval. Asistencie: Alexander Popov a Denis Kulyash.

55:00
    Posledná päťminútovka tretej tretiny nám práve začala, uvidíme či aj zápasu. Hostia sú na dostrel jediného gólu.

54:38
    Icing hostí, hra sa sťahuje do ich obranného pásma.

54:04
    Domáci fanušíkovia sa dožadovali faulu po ataku hosťujúceho hráča, ale rozhodcovia to teraz pustili.

53:12
    Strela švihom od Tatalina prinútila Lisutina použiť svoju lapačku. Tempo zápasu stúplo hlavne vďaka kontaktnému gólu Podolsku.

52:25
    Túto presilovku už zahrali hostia oveľa lepšie, ale domáci Omsk sa ubránil.

51:49
    Aktívny Rybin sa snažil v pokľaku skórovať, na škodu hostí sa mu to však nepodarilo.

51:07
    Seleznyov ľahko nahodil na bránku domácich, ale tí rýchlo rozohrali a odpálili puk cez všetky čiary.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 15. S. Kostitsyn (Frolov, Semin), 16. Kazionov (Perezhogin, Popov), 56. Perezhogin (Kulyash, Popov) – 48. Iggulden (Vasilyev)

Avangard Omsk: Kostin (Reizvikh) – Kulyash, Pivtsakin, Baranka, Blaťák, Yegorshev, Vorobyov, Milyukov, Lyamin – Semin, S. Kostitsyn, Frolov – Popov, Perezhogin, Kazionov – Ivanov, Záborský, Badyukov – Kalinin, Mozer, Berdnikov
    Tréner: Miloš Říha

Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Ivanchik) – Khafizullin, Malevich, Tatalin, Mezei, Seleznyov, Golovkov, Korovkin, Kudinov – Shitikov, Iggulden, Afinogenov – Vasilyev, Solodukhin, Koksharov – Rybakov, Makeyev, Topol – Rybin, Kudreman, Mamin
    Tréner: Yury Leonov

Rozhodca: Buturlin Mikhail, Kiselyov Vladislav – Gordenko Konstantin, Tomilov Viktor

Diváci: 6 780