Poprad – B. Bystrica 4:8 (kon.) | Spišská N. Ves – Zvolen 1:3 (kon.) | HC Slovan – Topoľčany 5:2 (kon.)
Skalica – Nitra 4:6 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Žilina 5:1 (kon.) | Košice – Trenčín 6:3 (kon.)
HK Skalica
4:6 (2:2, 1:3,1:1)
HK Nitra
Štvrtok 10.10.2013, 17:00 • HANT arena Skalica • Extraliga juniorov

Dramatický zápas medzi juniormi Skalice a Nitry napokon dopadol šťastnejšie pre hosťujúci tím. Nitrania v zápase viedli i prehrávali, no vďaka bojovnosti doviedli zápas do úspešného konca.
    Skaličania strelili zo štyroch gólov až tri v početnej výhode, celkový pomer striel je rovnaký a síce 26:26. Tri body cestujú zo Záhoria do Nitry.
    Ďakujem vám za vašu pozornosť a prajem vám nikým a ničím nerušený večer. (19:20:26)

60:00

59:25
    Nitra dala gól!
    Mátyás BIRÓ uzatvára dnešný zápas gólom, ktorý jednoznačne určuje Nitranov za víťazov!
    Asistencia: Gergö Biró

56:09
    Skalica dala gól!
    Domácim stačili štyri sekundy presilovej hry, aby strelili gól. Autorom gólu nie je nikto iný ako Nikolas KOVALOVSKÝ, ktorý striela hetrik!
    Asistencie: Jakub Kukliš, Róbert Mikéska

56:05
    Denis Kováč sa previnil nedovoleným bránením a na dve minúty oslabuje svoj tím.

53:39
    Hostia v plnom počte.

51:39
    Tento raz vylúčenie na strane hostí: Róbert Ölvecký – 2 minúty – hákovanie.

48:35
    Michal Romančík odchádza na trestnú lavicu. Za údery, ktoré venoval svojmu súperovi, oslabí domáci tím na dve minúty.

40:01
    Začala tretia tretina.

Po vyrovnanej prvej tretine sme v strednej časti hry boli svedkami veľkej bojovnosti na strane Nitranov. V úvode druhej dvadsaťminútovky prehrávali 2:3, no zbrane ani zďaleka nezložili. Ba práve naopak. Začali strielať góly jeden za druhým a po 40. minútach zaslúžene vyhrávajú 5:3.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:07
    Tomáš Kukliš sa práve nepredviedol v najlepšom svetle. Vyjadrenie rozhodcu je jasné – 10 minút za nešportové správanie.

36:51
    Tak toto je neskutočné! Nitrania v dnešnom zápase už viedli o dva góly, následne i prehrávali a teraz sa opäť dostávajú do vedenia s rozdielom dvoch gólov! Piaty gól hostí striela Dávid KÖNIG.
    Asistencia: Dávid Gál

35:37
    Gergö BIRÓ striela svoj dnešný druhý gól a jeho zásluhou Nitra nad domácim Slovanom vyhráva!
    Asistencia: Dávid König, Lukáš Tábi

33:15
    Domáci v plnom počte.

31:15
    Tentokrát vylúčenie na strane domácich. Denis Babiár – 2 minúty – hákovanie.

29:04

27:04
    Najskôr gól, potom vylúčenie. Gergö Biró odchádza na dve minúty na trestnú lavicu za podrazenie.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Janka Danková

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 18. Kovalovský (Romančík, Dvonč), 19. Kovalovský (Romančík, Babiar), 24. Romančík (Babiar), 57. Kovalovský (Kukliš, Mikéska) – 6. Tábi, 9. Šuba (Tábi), 27. Biró (Biró), 36. Biró (König, Tábi), 37. Kőnig (Gál), 60. Biró (Biró)

HK Skalica:
    HK Nitra: Pupík – Ölvecký, Žitný, Gál, Konc, Chudý, Závodský – Tábi, Szalay, Gergő Biró – Kőnig Daniel, Kováč, Mátyás Biró – Kőnig Lukáš, Matejov, Bališ – Šuba

Rozhodca: Valachovič, Šefčík, Výleta