Düsseldorf – Norimberk 1:2 (kon.) | Fürth – Freiburg 1:2 (kon.) | Mainz – Mönchengladbach 2:4 (kon.)
Hoffenheim – Hamburger 1:4 (kon.) | Brémy – Frankfurt 1:1 (kon.) | Wolfsburg – Dortmund 3:3 (kon.)
Leverkusen – Hannover 3:1 (kon.) | Schalke – Stuttgart 1:2 (kon.) | Bayern – Augsburg 3:0 (kon.)
1. FSV Mainz 05
2:4 (1:1)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 11.05.2013, 15:30 • Coface Arena • Nemecká Bundesliga

Skončil sa veľmi zaujímavý a na góly bohatý zápas. Na konci sa ale tešia hostia na úkor domácich po výhre 2:4. Do druhého polčasu naskočili lepšie domáci a prvých desať minút boli veľmi nebezpeční ale góly nakoniec strieľali hostia a nie domáci. Na 1:2 upravil v 58. minúte HRGOTA. Na 1:3 zvýšil v 64. minúte HANKE a svoj hattrick dovŕšil dvadsať ročný HRGOTA v 80. minúte 1:4. Na 2:4 ešte stihol znížiť IVANSCHITZ v 91. minúte z pokutového kopu. Zaslúžené víťazstvo hosťujúceho tímu, ktorý išiel za tromi bodmi odhodlanejšie ako ten domáci.
    Ďakujem za pozornosť a dovidenia. (17:28:24)

90+1
    Mainz dal gól! Gól strelil IVANSCHITZ.
    Tak domácim sa podarilo zmierniť tú prehru a na rozdiel dvoch gólov znížil IVANSCHITZ z penalty. Penalta bola nariadená za ruku Domíngueza, ktorý zastavil centrovanú loptu.

90
    Bola nariadená penalta pre domáce mužstvo. Loptu si postavil na biely bod Ivanschitz.

89
    Domáci sa ešte snažia streliť aspoň jeden gól ale obrana hostí je neprekonateľná.

88
    Ďalšie striedanie u hostí. Herrmanna nahradil Mlapa.

87
    Domáci zahrávali rohový kop ale nedarí sa im streliť gól. Je z toho odkop od brány hostí. Myslím, že o výsledku je už rozhodnuté.

85
    Strelec troch gólov Hrgota opustil ihrisko a nahradil ho Rupp.

84
    Hosťom tento stav asi nestačí a stále sa hrnú do útočenia. Fanúšikovia Borussie si to užívajú a skandujú, zatiaľ čo tí domáci začali opúšťať štadión.

80
    Mönchengladbach dal gól! Gól strelil HRGOTA.
    Tak HRGOTOVI sa to nakoniec podarilo a strieľa svoj tretí gól v zápase. Domáci hráči boli pred šestnástkou súpera ale o loptu prišli a jeden z obrancov odkopom našiel na polovici ihriska HRGOTU, ktorý vyštartoval po lopte ako blesk a už sa sám rútil na brankára Mullera, ktorého HRGOTA lobom prekonal.

79
    Domáci hráči už nasťahovaní pred šestnástkou súpera ale všetko sa to odohráva ďaleko od brány.

78
    Posledné striedanie v domácom mužstve. Trávnik opustil Malli a do hry naskočil Daghfous.

77
    V týchto minútach to domácim vôbec nevychádza. Musia byť z toho už zúfalí.

76
    Hostia sa dostali k zakončeniu hlavou ale lopta išla vedľa brány. Domáci sa aj vybrali útočiť ale zase o loptu prišli.

75
    Zrazený Herrmannov pokus na roh. Hostia majú teda k dispozícii rohový kop a ide ho zahrať Arango.

73
    Pri lopte sú hostia a vôbec nikam sa neponáhľajú. hrať musí domáce mužstvo ak chce ešte niečo so zápasom spraviť. Loptu už majú domáci ale stratili ju a je z toho iba odkop od brány ter Stegena.

72
    Z hry odišiel Caligiuri a nahradil ho Risse.

71
    Na druhej strane pohrozil aktívne hrajúci Herrmann ale gól z toho našťastie domácich nebol.

Ján Vrauko

Góly: 12. Parker, 90+1. Ivanschitz – 39. Hrgota, 58. Hrgota, 64. Hanke, 80. Hrgota

Karty:   40. Svensson (MAI)

1. FSV Mainz 05: Muller – Noveski, Svensson, Pospěch, Zabavník, Caligiuri, Ivanschitz, Baumgartlinger, Muller, Malli, Parker
    Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Wendt, Stranzl, Nordtveit, Domínguez, Arango, Jantschke, Herrmann, Xhaka, Hanke, Hrgota

Rozhodca: Brych – Schiffner, Achmuller