Moreirense – Setúbal 2:1 (kon.) | Braga – Nacional 1:3 (kon.) | Coimbra – Ferreira 1:1 (kon.)
Praia – Beira-Mar 2:1 (kon.) | Lisabon – Olhanense 1:0 (kon.) | Marítimo – Guimarães 1:0 (kon.)
Rio Ave – Gil Vicente 2:1 (kon.) | Porto – Benfica 2:1 (kon.)
Sporting Braga
1:3 (1:0)
CD Nacional
cz Sobota 11.05.2013, 19:15 • AXA Estádio • Primeira Liga

Za mohutného pískotu zbylých fandů je odpískán konec utkání. První poločas jasně patřil domácím, kdy otevřel skore Viana. To druhý poločas byl úplně jiný. Hosté během tří minut vstřelili 3 branky a domácí bez problémů přehráli, o branky se postarali střídající hráči Keita, Aurelio, Mateus.
    Já Vám tímto děkuji za pozornost a u dalšího přenosu na shledanou! (21:13:12)

90+1
    Odpískán offside a v něm Keita.

90
    Na trávníku leží brankář brankář Gottardi a je hlavním sudím zvedán z trávníku a přinucen pokračovat ve hře.

87
    Alan padá mezi hráči hostí v pokutovém území a žádá po rozhodčím odpískání pokutového kopu, jeho slova jsou nevyslyšena a pokračuje se ve hře.

85
    Domácí se i bez přízně svých fanoušků snaží zvrátit průběh tohoto utkání, ale Keita s Mateusem podnikají do otevřené obrany Bragy.

83
    Domácí fanoušci jsou znechuceni a houfně opouštějí stadion.

80
    Nacional právě vstřelil branku!

Tak to je obrat jak se patří! Do otevřené obrany Bragy se řítí MATEUS a nemilosrdně přidává další řebíček do rakve domácímu týmu během dvou minut!

79

Další minela obrany Bragy, tentokrát v podání domácího brankáře Quima, který nesmyslně jde na druhou stranu než lehký nákop JOAA AURELIA!

78
    Na trávník nastupuje Pedro a nahrazuje Rubena Amorima.

77

Velkou minelu předvádí Custodio, kdy po velkém zmatku v domácí obraně hlavičkuje míč na volného LADJI KEITU, který nemá problém udělat vyběhnuvšímu Quimovi hokejovou kličku a zasunout míč do prázdné branky.

74
    Claudemir si nakopává míč přes domácí obranu, ale sám je u něho pozdě a Quim nemá potíže ho sebrat ze země.

72
    Na pokyn pomezního arbitra je pískán nedovolený zákrok domácímu Alanovi.

69
    Hosté naposledy využívají možnost střídat. Do šatny míří Diego Barcellos a na hřiště míří João Aurélio.

68
    Další krásný a důležitý zákrok Gottardiho, který skvěle vyráží tvrdou střelu Alana.

67
    Serii rohových kopů domácí vždy pohotově zachraňuje svými pěstmi brankář Gottardi.

65
    Nuno Campos ostrým skluzem na hřišti vítá nově příchozího Zé Luise, rozhodčí pro toto uvítání nemá pochopení a píská přímý volný kop.

63
    Při kličce v útočném pokutovém území padá na zem Mossoro, který uklouzává na vlhkém trávníku.

61
    I domácí využívají svá střídání. Pod sprchy míří Carlao a na jeho místo nastupuje Zé Luis.

59
    Po pár chvílích na hřišti se k míči dostává Keita, překonává Quiam a střílí vyrovnávající branku utkání, která je neuznána pro postavení mimo hru.

57
    To bylo vše co jsme od Maria Rondona v tomto utkání viděli. Místo něj nastupuje s legendárním číslem Wayna Gretzkého Ladji Keita.

56
    Krásný centr zprava od Claudemira probíhá Mario Rondon.

54
    Nepřesnou hlavičku provádí Barcellos, a míč posílá do náruče Quima.

52
    Domácí zahajují rychlý protiútok. Ve vápně Amorim nachází Carlaa, ale ten ani nadvakrát nemůže odcentrovat a podruhé míč odkopává hostující obrana.

51
    Santos dvakrát po sobě fauluje na středu hřiště a je varován hlavním arbitrem Xistrou.

49
    Pískána vysoká noha Coelha u půlící čáry.

48
    Elegantní patičkou hraje míč Rondon, ale poslepu přihrává míč přímo na kopačky protihráče.

48
    Krásnou střelu posílá na branku autor jediné branky utkání Viana, ale Gottardi ji vyráží na roh.

47
    Čistým skluzem před vápnem obírá Santos Rondona o míč.

46

Oba týmy už se chystají na travnaté ploše k začátku druhé půle.

Skončil nám první poločas, ve kterém padla jedna branka. O tu se postaral v 35. minutě dalekonosnou střelou Hugo Viana a stanovil tím skore po 45 minutách hry. Druhá půle je na programu od 20:16.

45+1
    V nastavené jedné minutě utkání Braga drží míč na svých kopačkách a čeká na hvizd rozhodčího.

45
    Marcio Mossoró se uvolňuje a placírkou střílí míč těsně vedle levého rohu branky!

43
    Hosté překvapivě střídají. Hřiště opouští Ali Ghazal, střídá ho Mateus.

42
    Rohový kop Santose nachází hlavu Coelha, ale ten posílá míč mimo branku.

41
    Ghazal si tělem odstavuje Amorima a pouští míč do zámezí.

40
    Alanovi pískán šlapák a domácí přicházejí o míč.

39
    Ostrým skluzem obehrává Alana u brankové čáry Campos a posílí míč na roh.

37
    O podobnou střelu z dálky se pokouší Moreno, ale bez úspěchu.

35
    Braga právě vstřelila branku!

K odraženému míči se dostává HUGO VIANA a míč si lehce popotahuje a z 25 metrů prostřeluje vše co mu končí v cestě včetně brankáře Gottardiho, který na střelu nemůže dosáhnout a otevírá brankový účet dnešního utkání!

34
    Candeias si nabíhá z levé strany na střed a přechází přes několik obránců. Svoji střelou překonává brankáře, ale Baiano odkopává míč z brankové čáry.

32
    Postavení mimo hru odpískáno Diegu Barcellosovi.

30
    Za ostrý skluz zezadu na Carlaa u půli hřiště vidí první žlutou kartu utkání Ali Ghazal.

28
    Braga předvádí povedený útok, kdy Alan posílá míč na Baiana a ten s odrazem posílá míč na Gottardiho, který ho vyráží před sebe.

27
    Dlouhý pas na Candeiasa předvádí Mexer, prvně jmenovaná střílí z úhlu a Quim se musí proti střele natahovat, aby ji vyrazil.

26
    K němu se staví Amorim a vyprašuje brankáři rukavice.

25
    Marcal fauluje Mossora a na rohu pokutového území je pískán volný přímý kop.

23
    Tvrdým, ale čistým zákrokem Viana obehrává Ghazalu.

21
    Z levé strany hřiště se do středu dostává Alan a pálí míč těsně vedle levé tyčky Gottardiho branky.

20
    Útočný faul odpískán Camposovi.

18
    K míči se dostává po přihrávce Alana Mossoro, ale jeho pokus je nepřesný a končí vedle branky.

17
    Hosté zahajují akci dlouhým odkopem Gottardi, který končí u jeho kolegy v druhé brance Quima.

15
    Coelho stahuje k zemi Barcellose a je mu odpískán nedovolený zákrok.

14
    Další průnik Candeiase končí v zámezí poté, co ho obehrává Coelho.

12
    V hostující obraně odvádí dobrou práci Mexer a kombinaci mezi Jotem a Morenem zastavuje včasným odkopem.

11
    Rohový kop vyráží Quim na další roh a ten domácí obrana zažehnává.

10
    K odraženému míči se dostává Rondon, který míč přiťukává k Barcellosovi a jeho pokus o střelu je sražen na roh.

9
    Candeias táhne míč po levé straně hřiště, ale jeho centr sráží Coelho do autu.

7
    Hostující Nacioanl zahajuje svůj útok nákopem až do vápna Bragy, ale Santos míč vrací k brankaři hostí.

5
    Dlouhý aut Bragy směřovaný do vápna končí v rukavicích brankáře.

4
    Pokus o pozemní centr Carlaa chytá Gottardi do náruče.

3
    Po rohovém rohu se zdálo, že hostující obránce zahrával míč rukou, ale hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.

2
    Mossoro si razí cestu vpřed středem a posílá míč na Alana, který okamžitě centruje do vápna, kde domácí obrana hlavičkuje na první roh utkání.

1

V posledním vzájemném zápase hraném v lednu si Nacional poradil v divoké přestřelce 3:2. O branky vítězů se postarali Mexer, Diego a vlastní branku si vstřelil Ismaily. Braga korigovala Barbosou a Ederem.

Díky 49 bodům a 4. příčce v tabulce mají domácí jistou účast v pohárech, ale určitě se budou snažit dostat na příčku třetí, která zaručuje boj o prestižní Ligu mistrů, na tuto příčku potřebují vyhrát oba zbývající zápasy a doufat v zaváhání Ferreiry. V minulém kole zavítala Braga na hřiště Moreirense a v dramatickém zápase vybojovala výhru 3:2, když o branky se postarali Carlao, Santos a Ze Luis. V 26. kole Braga hrála také venku a na hřišti Estorilu utrpěla porážku 1:2. O jediný zásah se postaral Mossoró. V posledním kole se utká na hřišti hostí s místním týmem Vitoria Setúbal.

To Nacional je na tom hůře. V tabulce okupuje 9. příčku s 34 body a pasivním skore. Má sice šanci na 5. příčku zajišťující boj o Evropsko ligu, ale to je jen otázka teorie. V minulém kole Nacional hostil Porto a utrpěl porážku 1:3, o jediný zásah Nacionalu se postaral Candeias z pokutového kopu. O kolo dříve zavítal do Lisabonu na hřiště místního Sportingu a také prohrál, tentokráte 1:2, o branku se postaral Candeias. V 30. kole Nacional hostí Académicu.

Přeji krásný sobotní podvečer a vítám Vás u předposledního kola nejvyšší portugalské ligy. Domácí SC Braga přivítají CD Nacional.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.