Sunderland – Manchester United 0:1 (kon.) | Arsenal – Reading 4:1 (kon.) | Southampton – Chelsea 2:1 (kon.)
Wigan – Norwich 1:0 (kon.) | West Ham – West Bromwich 3:1 (kon.) | Manchester City – Newcastle 4:0 (kon.)
Swansea – Tottenham 1:2 (kon.) | Everton – Stoke City 1:0 (kon.)
Manchester City
4:0 (2:0)
Newcastle United
Sobota 30.03.2013, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League

Ďakujem Vám za pozornosť! (17:53:35)

Máme tu koniec zápasu, v ktorom domáci prevalcovali Newcastle United rozdielom triedy 4:0.
    Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia, ktorí sa snažili dať gól, no ich snahu zastavil Kompany v 56. minúte. V 69. minúte Yaya Touré upravil na konečných 4:0 a zápas sa už dohral v kľudnom tempe.
    The Citizens boli dnes lepší vo všetkých smeroch a zaslúžene vyhrali.

90+2
    Domáci už čakajú na záverečný hvizd.

90
    Nastavujú sa 2 minúty.

89
    The Citizens držia loptu na polovici ihriska a ešte stále sa pokúšajú ohroziť bránu súpera.

87
    Fanúšikovia už pomaly opúšťajú Etihad Stadium.

85
    Domáci sa snažia dohrať zápas a držia loptu na svojich kopačkách.

84
    Scott Sinclair sa dostal hneď aj ku strele! Jeho strelu vyrazil Elliot na rohový kop.

82
    Dole z ihriska ide playmaker domácich Silva, ktorý ležal na zemi. Ihrisku opúšťal s bolestivou grimasou. Nahradí ho Scott Sinclair, ktorý v City nedostáva veľa šancí.

82
    Akciu hostí zastavuje ofsajd.

81
    Rohový kop zahráva hosťujúci Bigirimana.

79
    Ku strele sa dostal na vrchole šestnástky Gosling, ktorého parádne vychytal Hart!

79
    Hostia majú loptu v strede ihriska.

78
    Newcastle chcelo ísť do protiútoku, no Anitu zastavil Barry.

77
    Yanga-Mbiwa zbytočne fauloval Silvu, ktorý spracovával loptu.

73
    Máme tu hneď dovjnásobné striedanie! Na strane domácich opúšťa trávnik kapitán a strelec tretieho gólu domácich Vincent Kompany, ktorého nahrádza Javi García.
    Newcastle púšťa do hry Bigirimanu a dole ide taktiež kapitán tímu Cabaye.

72
    Hneď po vstupe na trávnik sa ku lopte dostal Aguero, ktorý sa snažil prekľučkovať do súperovej šestnástky.

71
    Prvé striedanie domácich. Dole ide dnes mimoriadne aktívny Nasri a do hry ide miláčik fanúšikov City Sergio Aguero.

69
    Manchester City dal gól!
    Góóóóól! Po narážačke s Nasrim presnou strelou do ľavého horného rohu brány dáva už na 4:0 YAYA TOURÉ!!!

64
    Gutiérrez pri spracovaní lopty nechtiac stupil Nasrimu na nohu, ktorý za pomoci kustódov odkrýval mimo ihriska.

63
    Máme tu druhé striedanie v podaní hostí. Z ihriska ide Gouffran, naopak do hry ide Gosling.

62
    Silva vysunul Tourého dopredu, no ten bol pomalý a čisto ho odzbrojil Yanga-Mbiwa.

45
    Prvé striedanie hostí. Na trávnik ide Perch a končí Obertan.

61
    Gutiérrez potiahol loptu po krídle, odkiaľ prihrával Cissému, ktorý však o ňu zakopol a domáci vyrazili do protiútoku.

60
    Newcastle je teraz po dlhej dobe pri lopte.

59
    Po tomto rohovom kope však ku ohrozeniu brány nedošlo.

59
    Džeko sa dostal ku strele, no tú vyrazil brankár hostí na roh!

58
    Domáci sú aktívnejší a pokúšajú sa o ďalšie ohrozenie Elliota.

57
    City po tomto góle opäť ožilo!

56
    Máme tu tretí gól domácich! Silva centroval do šestnástky, kde sa lopta poodrážala a dostala sa mimo vápna na Barryho nohu, ktorý vypálil na bránu a jeho loptu ešte pekne tečoval kapitán domácich VINCENT KOMPANY!

55
    Zabaleta prenikol do veľkého vápna Newcastlu, no tam ho zastavil Gutiérrez, ktorý posiela loptu mimo z ihriska. Domáci budú zahrávať roh.

55
    Domáci sa teraz pokúšajú založiť útočnú akciu na súperovej polovici.

54
    Silva prišiel o loptu, no jeho chybu vynikajúce napravil Barry, ktorý prenikol do šestnástky a centroval pred bránu, no Gutiérrez odvrátil na rohový kop.

53
    Citizens sa pokúšali dostať do šestnástky svojho súpera, no dôsledná obrana hostí im to nedovolila.

51
    Domáci sa dostávajú ku lopte, no hráči United ich ihneď napádajú, čo spôsobuje problémy s rozohrávkou.

50
    Hostia teraz zavreli City na ich polovici, no ku vážnejšiemu ohrozeniu Harta zatiaľ nedošlo!

49
    Newcastle je veľmi aktívne! Ku strele sa dostal Papiss Cissé, proti ktorému bol však odpískaný ofsajd.

48
    Kapitán hostí Cabaye sa dostal ku strela a tá len o chlp míňa pravý dolný roh Hartovej brány!

47
    V rýchlom protiútoku išiel Džeko spoločne s Tévezom na štyroch brániacich hráčov súpera, no Edinovu nahrávku na Carlosa vystihol Taylor.

46
    Hneď po začatí 2. polčasu sa aktívnym napádaním k lopte dostal hosťujúci celok, ktorý tak ešte pravdepodobne zabojuje o výsledok.

Fauly: 4-6

Máme tu koniec prvého polčasu, po ktorom vedú domáci 2:0 po góloch z posledných minút tejto časti hry.

Už od úvodných minút držali domáci loptu na svojich kopačkách a Newcastlu ju požičali len málokedy. Citizens sa pokúšali dlhými loptami z vlastnej polovice nájsť útočné duo Džeko – Tévez, no ich prihrávkam chýbala presnosť.
    V 25. minúte sme videli šancu Barryho, ktorý nedokázal dať gól do prázdnej brány. O čosi neskôr sa ku strele po centri Nasriho dostal Clichy, ktorý taktiež nedokázal prekonať Elliota.
    Po dlhom trápení v koncovke prišli dva údery v podaní obhajcu titulu. Najskôr sa v 41. minúte presadil Tévez, ktorému poslal ideálnu kolmicu Džeko a v nadstavenom čase sa Nasri predral do súperovej šestnástky, kde sa dostal ku strele, no tú súper zblokoval, avšak lopta sa odrazila ku osamotenému Davidovi Silvovi, ktorý ju poslal do siete a zvýšil tak na 2:0.

Prvý polčas skončil.

45+2
    Domáci dávajú krátko po prvom góle aj druhý! Po vniknutí a následnej zblokovanej strele v podaní Nasriho sa dostal k lopte osamotený DAVID SILVA, ktorý nedal Elliotovi žiadnu šancu!

45+1
    Džeko teraz zahodil stopercentnú gólovú šancu!!!

68
    Domáci už len držia loptu na svojich kopačkách a nikde sa nehrnú.

45
    Nastavujú sa dve minúty.

45
    Dopĺňam hráčov, ktorý inkasovali karty v prvom polčase.

44
    Hráči domáceho celku držia loptu na svojich kopačkách.

43
    City po góle opäť ožilo smerom do útoku a Tévez len tesne minul priestor medzi Elliotovými žrďami!

41
    Po vynikajúcej nahrávke Džeka otvára skóre zápasu CARLOS TÉVEZ!!!

38
    Domácim fanúšikom sa nepáči zdržiavanie hry v podaní Elliota! Toho prišiel upozorniť aj rozhodca.

37
    Vynikajúci Elliot! Po centri Nasriho sa ku strele dostal Clichy, ktorého parádne vychytal hosťujúci brankár.

37
    Papiss Cissé teraz na polovici fauloval Yayu Tourého.

35
    Zabaleta vysunulu po krídle Nasriho, ktorý však nebol dostatočne rýchly a loptu pred ním odkopáva Gutiérrez.

34
    Džeko teraz len tesne minul bránu!

33
    Newcastle sa teraz na chvíľu usadil na súperovej polovici, no domáci im berú loptu a vyrážajú do protiútoku.

32
    Domáci sa počas našich problémov stále snažili nakopávanými loptami hľadať Džeka s Tévezom, no väčšinu lôpt kryl Elliot.

31
    Vážený sledujúci! Prepáčte, že som Vás nemohol informovať o priebehu stretnutia, no mali sme problémy so systémom. O nič ste však neprišli až na zahodenú šancu Barryho, ktorý prestrelil prázdnu bránu. Teraz by malo byť všetko v poriadku!

17
    Domáci sú opäť pri lopte.

16
    Po rohu domáci odhlavičkovali, no po faule Cabayeho budú The Citizens zahrávať štandardnú situáciu.

15
    Domáci budú zahrávať ďalší rohový kop.

13
    Hráči Manchesteru City sa snažia hľadať svojich dvoch útočníkov – Džeka s Tévezom, no prihrávkam chýba presnosť.

12
    Z rohového kopu domáci vôbec nepohrozili.

11
    Silva bude zahrávať prvý rohový kop zápasu.

10
    Newcastle sa pokúša prejsť cez súperovu obranu, no tá je zatiaľ dôsledná.

9
    Džeko prenikol do súperovej šestnástky, kde sa ešte snažil nájsť Téveza, no Elliot v pravej chvíli zasiahol.

8
    Silva fauloval v strede ihriska.

7
    Hostia sa po dlhšej dobe dostávajú ku lopte.

6
    Nasri teraz obehol súperovu šestnástku a následne posielal loptu Džekovi, ktorý ju ešte posunul kolmou prihrávkou pred bránu, kde nenašiel žiadneho zo svojich spoluhráčov.

5
    Džeko skvele napadol Simpsona a ten odkopáva do autu.

5
    Domáci hráči držia loptu na súperovej polovici.

4
    The Citizens teraz poľahky odzbrojili súpera od lopty.

3
    Barry hľadal dlhým centrom spoza vlastnej polovice Džeka, no lopta bola príliš dlhá a po prvý raz v zápase si na ňu siahol Elliot.

2
    Hráči City držia loptu na svojich kopačkách a zakladajú útočnú akciu.

1
    Zabaleta sa snažil vysunúť Nasriho po krídle, no bol odpískaný ofsajd.

1
    Hneď po úvodnej rozohrávke sa dopredu vydali hostia.

1
    Stretnutie práve začalo.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany (c), Lescott, Clichy – Barry, Yaya Touré, Silva, Nasri – Tévez, Džeko

Lavička: Pantilimon, Kolo Touré, Kolarov, Sinclair, Javi García, Aguero, Milner

Newcastle United: Elliot – Simpson, Taylor, Yanga-Mbiwa, Gutiérrez – Anita, Cabaye (c) – Obertan, Sissoko, Gouffran – Papiss Cissé

Lavička: Harper, Good, Perch, Bigirimana, Gosling, Marveaux, Campbell

Rozhodca: Neil Swarbrick – Scott Ledger, Gary Beswick.

V tejto sezóne sa stretli 15. decembra 2012 na štadióne Newcastlu United, kde City porazilo svojho dnešného súpera 3:1.

Newcastle United momentálne figuruje na 13. priečke anglickej Premier League. V doterajšom priebehu súťaže hráči United nazbierali 33 bodov.
    Po odchode ich hlavného útočného esa, Dembu Ba, sa tento klub zo severu Anglicka posilnil o pár kvalitných hráčov, no ani tí nedokázali zastaviť postupné prepadávanie sa tabuľkou.
    V poslednom ligovom vystúpení prehrali na pôde Wiganu Athletic 2:1. Tímu sa však darí lepšie v európsky pohároch. Newcastle postúpilo cez Anži Machačkalu už do štvrťfinále Európskej ligy.
    Tento tím dokázal v tejto sezóne vziať body nejednému papierovému favoritovi. Dokážu to aj proti City?

Manchester City sa pred sezónou netajil tým, že ide za obhajobou titulu, no momentálne figuruje na 2. mieste 15 bodov za vedúcim mestským rivalom United.
    Naposledy v lige The Citizens prehrali na trávniku Evertonu 2:0. Predtým ešte stihli prehrať so Southamptonom 1:3, no hneď po tejto trpkej porážke dokázali prelomiť krízu a vyhrali s Chelsea 2:0. V ďalšom zápase porazili Aston Villu 1:0 a vyvrcholilo to výhrou v FA Cupe nad Barnsley 5:0.
    Dokážu Citizens poraziť Newcastle United, ktoré túto sezónu potrápilo nejedného favorita Premier League?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.