Kazaň – Lok. Moskva 2:0 (kon.) | Samara – Saransk 0:2 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Rostov 1:0 (kon.)
FC Krídla Sovietov Samara
0:2 (0:2)
FK Mordovija Saransk
cz Sobota 30.03.2013, 13:00 • Stadion Metallurg, Samara • Ruská Premier Liga

Ve druhém poločase se domácí tlačili do ofenzívy, ovšem naráželi na zkoordinovanou defenzívu soupeře, který si své povinnosti dozadu plnit výborně. V 75. minutě se nechal vyloučit Štěpanec a tlak soupeře se zvýšil. Ovšem branku se domácím vstřelit nepodařilo. Stav zápasu 0:2. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 64%/36%.
    Celkem střel: 9/10.
    Rohové kopy: 4/2.
    Fauly: 23/32.
    Žluté karty: 2/3. (15:40:08)

90+4
    Hostům se daří držet míč dál od vlastní brány.

90+3
    Přichází však nepřesný pas na Caballera a Pěrendija jej odkopává až na druhou polovinu.

90+2
    Hráči domácího celku se opět usazují na polovině soupeře.

90+1
    Hlavní rozhodčí dnešního zápasu nastavuje ještě 4 minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase.

90
    Na protější straně unikal Kulešov, ovšem dostal míč do postavení mimo hru.

89
    Přichází však nepřesná přihrávka do vápna a hosté se opět osvobozují.

89
    Domácí opět na polovině soupeře.

88
    Na druhé straně se dostával do zakončení na zadní tyči Maximov, který je na své levé straně hodně aktivní, ale míč mu sebral z hlavy Jurčenko.

87
    Slibný pokus o vysunutí Kulešovova Ruslanem Muchamětšinem, ale míč byl příliš dlouhý a bere jej Věremko.

86
    Hráčům Saransku se daří držet míč na vlastních kopačkách.

85
    Domácí se nadále nevzdávají a snaží se vytvořit si potřebný tlak. Ale zkonsolidovaná defenzíva FK Mordovija Saransk zachytává ofenzivní nájezdy soupeře.

84
    Stále se čeká na pokračování přerušené hry.

82
    Nyní se také hosté dostali po delší době do útoku, ale Rustem Muchamětšin se středem neprosadil. Ovšem nezvedá se ze země a bude se muset ošetřovat.

81
    Až dalekosáhlou ránou zkusil štěstí domácí Maximov, ale netrefuje Jurčekovu bránu.

80
    Hosté úporně brání dvougólové vedení a nepouští soupeře do blízkosti vlastní brány.

78
    Centr od rohového praporku odvrací na přední tyči Muchamětšin Rustem.

77
    Střídání v týmu FK Mordovija Saransk: ze hřiště odchází Oprita, přichází Osipov.

77
    Po zblokované ráně budou hráči Samary zahrávat rohový kop.

76
    Domácí se hned usazují na polovině hřiště.

75
    Za předcházející faul dostává druhou žlutou kartu Pavel Štěpanec a záhy také červenou. Hosté budou závěrečnou čtvrt hodinku dohrávat o deseti.

75
    Komplikace pro hosty Štěpanec skluzem posílá k zemi rozběhnutého Angbwu a bude muset ze hřiště.

74
    Střídání v týmu FK Mordovija Saransk: ze hřiště odchází Pančenko, přichází Kulešov.

73
    Ale nabíhajícímu Maximovovi uniká míč do zámezí.

72
    Na hrotu se neprosadil hostující Pančeko a domácí opět dostávají hru před Jurčenka.

71
    Ale domácí Muchamětšin Ruslan kazí centr do vápna soupeře a Saransk si může oddychnout.

70
    Domácí se opět po přesnější a především rychlejší kombinaci dostávají na polovinu soupeře.

69
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Lachijalov, přichází Maximov.

67
    Na druhé straně už hraje Caballero, ale hra je přerušena kvůli ošetření hostujícího Budnikovova.

66
    Záhy si pomáhá nedovoleně hostující Oprita proti soupeři.

65
    Hra ztratila spád a přesunula se hlavně na půlící čáru, kde si oba celky po řadě nepřesností vyměnily míč.

62
    Nepřesný pas Goreuxe do pokutového území soupeře a hosté se opět osvobozují.

61
    Střídání v týmu FK Mordovija Saransk: ze hřiště odchází Bober, přichází Muchamětšin Rustem.

60
    Na druhé straně nedovoleně zastavuje unikajícího Josepha-Reinetteho Pavel Štěpanec a za držení dostává žlutou kartu.

60
    Slibná střela z kopačky Bobera z volného kopu končí v rukavicích Věremka.

59
    Za další nedovolený zákrok na hostujícího Muchamětšina dostává žlutou kartu Bruno Teles.

59
    Saransk spoléhá především na rychlé protiútoky, který vedl Muchamětšin, ovšem byl zastaven již na půlící čáře Věrchovcovovem.

58
    Přichází však nepřesný pas na střídajícího Caballera, který je však pozorně střežen. Hosté záhy odevzdávají odkopem míč.

57
    Domácí nastěhování na polovině soupeře.

55
    A zahraje si i domácí gólman Věremko.

54
    Obránci FK Křídla Sovětů kombinují na vlastní polovině.

53
    Hráči Samary se nadále snaží projít zahuštěným středem hřiště. Hostům stačí rozbíjet ofenzivní akce protivníka.

52
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Kornilenko, přichází Caballero.

51
    Nedávno střídající domácí Alexandr Elisejev dostává žlutou kartu za ošklivě vypadající zákrok na protihráče, když jej nepříjemně trefil kopačkou do horní části těla. A byl rád, že nemusí po necelých pěti minutách zpátky ze hřiště.

50
    Domácí se snaží držet míč na svých kopačkách, ale soupeř bleskově napadá.

49
    Za zbytečný a hlavně ostrý faul ve středu hrací plochy dostává první žlutou kartu v zápase hostující Tomislav Dujmovič.

48
    Ale nepřesné pasy na nabíjající ofenzivní hráče domácích se stávají snadnou kořistí pro defenzívu soupeře.

47
    Opět jsou v prvních minutách aktivnější domácí, kteří se musí tlačit dopředu.

46
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Taranov, přichází Elisejev.

46

Výkop obstarají tentokrát domácí.

Oba celky již přichází z kabin na hrací plochu, kde se za malou chvíli uskuteční druhý poločas, do kterého vstupují hosté s dvoubrankovým vedením.

První minuty zápasu patřili domácím, kteří si vytvořili drtivý tlak, ale nic z něj kromě rány Lachijalovova nevytěžili. Na protější straně byli hráči Saransku nebezpečnější při svých ofenzivních výpadech a také udeřili. Po rohovém kopu se prosadil Oprita a po rychlém protiútoku v závěru poločasu Muchamětšin. Stav utkání po první půli 0:2.

45
    Mordovija Saransk právě vstřelil branku!
    Další nebezpečný útok hráčů Saransku však domácí defenzíva neubránila. Mezi střední obránce se dostal RUSLAN MUCHAMĚTŠIN, který se po parádním pasu za obranu dostal do samostatného úniku a přízemní ránou do protipohybu gólmana posílá svůj tým do dvoubrankového vedení.

44
    Přichází však další smrtící protiútok hráčů Saransku a na hranici vápna přestřeluje bránu domácích Muchamětšin.

43
    Na druhé straně v náznaku šance Pančeko, ale naposlední chvíli zasáhl pohotově Věrchovcov a hostujícího útočníka odzbrojil.

42
    Konečně se prosadil po pravém křídle domácí Lachijalov, ale v zápětí si pomáhá proti soupeři nedovoleným zákrokem.

42
    Pokračuje náročné dobývání brány pro vstup na polovinu Samary.

41
    Vysunutý pressing FK Mordovija Saransk dělá domácím velké problémy.

40
    Domácí se nedaří dostat se na polovinu soupeře.

40
    Hostujícím hráčům se daří držet míč daleko od vlastní brány. Bober si opět na levém křídle pomáhá nedovoleně proti Josephu-Reinettovi a hlavní rozhodčí opět píská nedovolený zákrok.

39
    Ten posílá od pravé postranní čáry Bober přímo do rukavic domácího gólmana Věremka.

38
    Naprotější straně výborně zabojoval Pančeko a hosté budou zahrávat další trestný kop.

37
    Ale domácí Vorobjov si nedovoleně pomáhá proti Eugeni Aldoninovi a je pískáno.

36
    Po ztrátě balónu však hosté rychle vyklízí střed hřiště a dostávají se opět pod tlak protivníka.

34
    Hra se opět přesunula do středu hrací plochy, kde se týmy často střídají na míči.

33
    Bruno Teles musel opět pozorně zasahovat proti Pančenkovi, který velmi úspěšně svádí osobní souboje s vyššími obránci Křídel Sovětů.

32
    Hosté se dostávají z narůstajícího tlaku soupeře, který se nechce smířit s inkasovanou brankou.

31
    Přichází sražená rána Goreuxe, který trefuje pouze hráče před sebou. Pokračuje tlak Samary.

30
    Nastěhovali se před pokutové území soupeře, ale nedokážou se prosadit proti výborně bránícímu protivníkovi.

29
    Domácí se ihned snaží o odpověď.

28
    Přesný pas od rohového praporku posílá za brankovou čáru DANIEL OPRITA, který dostal parádní pas od Bobera, a posílá svůj tým do vedení.

27
    Na protější straně vybojovali hosté rohový kop.

26
    Opět domácí v tlaku, který zakončoval dalekosáhlou ránou Taranov, ovšem mijí o několik metrů bránu soupeře.

25
    Domácí Vorobjov se snaží rozhýbat uvadající ofenzivní hru svého celku, ale po technickém prúniku po pravém křídle posílá nepřesný centr před Jučenka.

23
    Dochází k ošetření hostujícího hráče.

22
    Na druhé straně se již prosazoval proti přesile Pančeko, který se dostal přes dva bránící hráče soupeře, ale jeho výbornou práci Bober nevyužil a ve svém slibném zakončení z druhé útočné vlny trefuje nerazantní ránou pouze bránící hráče.

21
    Ovšem přichází nepřesný pas do pokutového území. Jurčenko bude vykopávat.

20
    Po delší době opět domácí na poloviě Saransku.

18
    Který odvrací do bezpečí jeden z bránících hráčů domácích.

18
    Kde je nedovoleně zastaven hostující Muchamětšin u pravé postránní čáry a bude následovat další přímý volný kop.

17
    Záhy získávají hráči FK Mordovija Saranks míč po nepřesné rozehrávce a přesouvají hru opět na polovinu soupeře.

16
    Hosté vyrovnali hru a tlačí se před pokutové území, ovšem Bober si opět počíná nedovoleně proti Josephu-Reinettovi.

15
    Který zakončoval na přední tyči Dujmovič, ale přestřeluje Věremkovu bránu.

14
    Mordoviju však tato akce nakopla a tlačí se před soupeřovu bránu. Bober vybojoval rohový kop.

13
    Ze kterých vyšli vítězně hosté a po centru na hranici vápna se prosadil Pančenko proti bránícímu Věrchovcovovi, který s ním prohrál osobní souboj, a hostující útočník vstřílí branku. Ozvala se však předtím píšťalka hlavního sudího Vilkovova, který posoudil počínání ofenzivního hráče Saransku jako nedovolené.

12
    Sled osobních soubojů ve středu hrací plochy.

11
    Muchamětšin se snažil opět ohrozit bránu Samary, když se uvolnil na pravém křídle, ovšem vyslal velmi nepřesný centr do vápna protivníka.

10
    Která však končí po slabé hlavičce Muchamětšina v náručí domácího brankáře.

9
    Navíc je faulován a také Saransk bude mít možnost zahrání standartní situace.

9
    Hostující Bober přesouvá hru na druhou polovinu a ulehčuje tak přetížené obraně svého celku.

8
    Nebezpečný centr z kopačky Vorobjevova končí v rukavících vyběhnutého Jurčenka.

7
    První minuty zápasu patří dále domácím, kteří si vytváří stále větší tlak na soupeřovu svatyni.

6
    Obrovská šance domácího Lachijalovova, který prošel středem obrany soupeře po přesně načasované přihrávce, ale defenzíva Saransku jej stačila vyhnat do úhlu, odkud trefuje pouze boční síť hostujícího brankáře Jurčenka.

5
    Pokračuje tlak domácího celku v tmavších dresech.

5
    Přišel však nepřesný pas do pokutového území a Eugeni Aldonin trefil protihráče.

4
    Hráči FK Křídla Sovětů získali zajímavou možnost pro trestný kop.

3
    Ovšem záhy se neprosadil jeden na jednoho a Angbwa bere míč, navíc je faulován.

3
    Výborně však zabojoval hostující a získal míč na své levé straně.

2
    Domácí Samara volí opatrnější postup dopředu.

1
    Hráči Mordovija si hned na začátku vytvořili slibnou příležitost, když přicházel přesný centr z levé strany na nabíhajícího Pančenka, který jej ovšem podskočil.

1

Výkop si vylosovali hosté.

Oba celky již přichází na hrací plochu, následuje státní hymna.

FK Křídla Sovětů Samara: Věremko – Angbwa, Bruno Teles, Joseph-Reinette, Věrchovcov, Goreux, Taranov (C), Vorobjev, Němov, Lahijalov, Kornilenko.

FK Mordovija Saransk: Jurčenko – Budnikov, Štěpanec, Chubucia, Pěrendija, Eugeni Aldonin (C), Dujmovič, Bober, Oprita, Muchamětšin, Pančenko.

Rozhodčí: Vilkov – Stipidi, Kalugin.

Vítám Vás na odpoledním klání z ruské Premier Ligy, kde změří síly FK Křídla Sovětu Samara s FK Mordovija Saranks. Utkání za několik desítek minut začne.

Již své dvaadvacáté dějství napíše ruská Premier Liga, ve které se střetnou týmy ze dna tabulky. Čtrnáctá Samara hostí patnáctý Saransk. Vzájemné zářijové klání skončilo ve prospěch hráčů FK Křídla Sovětů, kteří svého aktuálního soupeře přestříleli v poměru 2:3. Sledujte s námi zajímavé a atraktivní utkání, které napoví více o sestupových tajenkách. Začínáme hodinu po poledni.

FK KŘÍDLA SOVĚTŮ SAMARA:
    Domácí se na rozdíl od svého soupeře drží na dostřel nesestupovým pozicím. Na záchranu před tímto kolem ztrácí čtyři body. Ovšem právě zápasy před vlastními příznivci Samaru nejvíce sráží. Když s bilancí (1-3-7) patří k nejhoršímu týmu v ruské nejvyšší fotbalové soutěži. Na vlastním hřišti vstřelili zatím pouze osm branek a jednadvacet jich inkasovali. Na svém stadionu nepoznali chuť výhry již od 5. srpna loňského roku. Po lednové a únorové přestávce prohráli před třemi týdny s CSKA Moskva 0:2 a před reprezentační pauzou remizovali s Anži 1:1.

Nejlepší střelci:
    Luis Caballero (5)
    Sjarhej Karnilenka (3)
    Roman Grigorjan (2)

FK MORDOVIJA SARANSK:
    Předposlední celek soutěže již nezadržitelně padá do sestupové propasti. Na záchranu ztrácí před 22. kolem již devět bodů a pět na svého souseda a sobotního soupeře. Hráčům FK Mordovija se na hřištích protivníka příliš nedaří. Uhráli zde pouze čtyři body, a ve venkovním zápase si připsali cenný úspěch naposled 6. října, když plně bodovali na stadionu Novgorodu 0:2. Před čtrnácti dny prohráli se Zenitem Petrohrad 1:0 a týden předtím udrželi vlastní domácí půdu před nájezdníky z Anži 2:0.