Ghana – Kapverdy 2:0 (kon.) | Južná Afrika – Mali 1:2 (po pen.)
Juhoafrická rep.
1:2 (1:0)
Mali
cz Sobota 02.02.2013, 19:30Africký pohár národov

Je tu konec zápasu mezi Jihoafrickou republikou a Mali. Na turnaji domácí fotbalisté nezvládli penaltový rozstřel, když neproměnili hned tři penalty! Mali se raduje z postupu do semifinále. (22:19:41)

A je tu konec dnešního zápasu! Domácí neproměnili tři ze čtyř penalt a to se jim stalo osudnými!

1:3 - Traoré poslal balon na opačnou stranu než šel brankář Khune a je to již o dva góly!

1:2 - A nyní pozor! Domácí Mahlanga také penaltu neproměnil a teď je to s Jihoafrickou republikou zlé!

1:2 - Tamboura byl v penaltovém rozstřelu úspěšný a Mali po dvou sériích vede!

1:1 - Tentokrát se skóre nemění, protože Furman nyní nechal vyniknout brankáře Diakitého.

1:1 - Také Diabaté kopl penaltu s velkým přehledem a střelou do protipohybu brankáře srovnává.

1:0 - Tshabalala zamířil přesně k tyči a domácí vedou.

Do brány jde tedy Soumbeïla Diakité.

Jako první budou kopat domácí.

Vše je připraveno k začátku penaltového rozstřelu.

Střílení penalt začíná.

Ani druhé prodloužení branku nepřineslo a na řadu tak musí přijít penaltový rozstřel.

Druhé prodloužení skončilo.

120+2
    Zápas se dohrává, hraje se ve středu pole.

120+1
    Nastavovat se budou dvě minuty. Z rohu domácí nezahrozili.

120
    V závěru tu bude ještě roh pro domácí.

120
    Tshabalala se dral k balonu na levé straně hřiště, míč ale do autu odehrál Diawara.

119
    Letsholonyane není v pořádku a je odnášen na nosítkách.

118
    Na hrací ploše zůstal ležet Letsholonyane a musí být ošetřovaný.

117
    Zápas se pomalu dohrává. Je víceméně jasné, že dnes uvidíme penalty.

115
    Nechybělo mnoho a do šance se dostal Diabaté. Míč mu ale v poslední chvíli odskočil.

113
    Fotbalisté Mali kopali rohový kop. K zakončení se dostal Kéita, mířil ale hodně mimo.

112
    Následný přímý kop zahrával Tshabalala, mířil ale vysoko nad bránu.

111
    Žlutou kartu nyní dostal Traoré, který zahrál velmi vysoko nohou.

110
    Deset minut před konce druhého prodloužení je stav stále nerozhodný 1:1.

108
    Oběma celkům již chybí síly, pokud se nestane nic mimořádného, dnes zde rozhodnou penalty.

107
    Už už to vypadalo, že se k zakončení dostane Tshabalala, nakonec byl ale od balonu odstaven protihráči.

107
    Ze strany do vápna centroval hostující Diawara, Jihoafričané se ale ubránili.

106
    Fotbalisté Mali nyní trochu zazmatkovali v defenzivě a mohou být rádi, že z toho nepřišel trest.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Gól jsme v prvním poločase prodloužení neviděli a hned půjdeme na druhý poločas.

První poločas prodloužení skončil.

105+2
    Domácí musejí střídat. Místo Parkera nastupuje Tshabalala.

105+1
    Nastavovat se bude jedna minuta prvního prodloužení.

105
    Parker zůstal na hrací ploše a musí být ošetřovaný.

105
    Traoré posílal centr na přední tyč, kde ale zasáhla pozorná domácí obrana.

104
    Hráči Mali nyní vybojovali standardku v podobě rohového kopu.

103
    Domácí byly až na hranici vápna soupeře, jenže Furman zahrál stoperu Khumalovi a ten následně i brankáři Khunemu.

102
    Rychle se blíží i konec prvního poločasu prodloužení. Na šance zatím marně čekáme.

101
    U míče jsou nyní hosté, na polovinu soupeře se prosazují ale jen velmi obtížně.

100
    Oba celky to všemožně zkoušejí, chybí tomu ale již nápad, který by překvapil tým soupeře.

99
    Serero nyní musel předvést důležitý defenzivní zákrok na polovině hřiště. Kdyby situaci nezvládl, mohl z toho být brejk pro hosty.

98
    Již se opět pokračuje ve hře. Opět ale jen ve středu pole.

97
    Traoré se srazil se spoluhráčem a je otřesený. Hrací plochu opustil za doprovodu masérů.

96
    Domácí fotbalisté nejsou zdaleka tak aktivní, jako v prvním poločase. Sledujeme skutečně velice opatrnou podívanou.

95
    Je vidět, že ani jedno z mužstev nechce udělat žádnou chybu. V prodloužení se hraje zatím hodně opatrně.

94
    Následný rohový kop nebyl pro bránu Khuneho nebezpečný.

93
    Přímý kop z pravé strany kopal Kéita, gólman Khune nejistě odvrátil balon na rohový kop.

92
    Diabaté byl faulovaný a u míče budou hostující fotbalisté.

91
    Majoro se poroučel k zemi ve vápně soupeře a za nafilmovaný pád dostává žlutou kartu.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Je tu konec normální hrací doby, který přinesl nerozhodný výsledek 1:1. O postupujícím do semifinále bude muset rozhodnout prodloužení, příp. pokutové kopy.

90+4
    Do vápna se na pravé straně dral Serero, přihrát ale nedokázal.

90+3
    Zápas pomalu spěje do prodloužení. Nevypadá to, že by jeden nebo druhý tým ještě ohrozil bránu soupeře.

90+2
    U míče byli sice hosté, pak ale přišel faul na Serera a rozehrávat bude tým Jihoafrické republiky.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Serero fauloval a nyní je tu další standardka pro Mali.

89
    Střídají také domácí. Odešel Phala a nastupuje Serero.

89
    Mali kopalo přímý kop. Centr do vápna posílal Traoré, gólman Khune jeho pas vyrazil mimo vápno.

88
    Mali střídá. Odešel Samassa a nastupuje Diabaté.

87
    Rychle se blíží závěr normální hrací doby. Míč mají domácí.

85
    Domácí to stále zkoušejí, chybí jim ale kvalita ve finální fázi.

84
    Začíná se pomalu zdát, že o postupujícím bude muset dnes rozhodnout prodloužení nebo penalty.

83
    Hodně rychle z brankové čáry musel vyběhnout Khune, celou situaci ale zvládl.

82
    Po centru Parkera se už už k balonu dostával Letsholonyane, zakončit ale nedokázal.

81
    Domácí by očividně rádi rozhodli v normální hrací době.

80
    Teď domácí zahrozili střelou, kterou na bránu vyslal Mahlangu. Míč ale dobře lapil Soumbeïla Diakité.

79
    Z levé strany posílal centr do vápna Letsholonyane, gólman Soumbeïla Diakité byl ale pozorný a míč chytil.

77
    Domácí tým se stále ale nemůže dostat do zakončení. Hraje se hlavně ve středu pole.

75
    Jihoafričané se oklepali a začínají opět přebírat otěže zápasu. Čas se jim ale rychle krátí.

74
    Dlouhý pas do vápna dostal Parket, hostující stopeři ho ale pokryli.

73
    Z levé strany centroval Letsholonyane, k hlavičce se přes obránce ale neprotlačil Phala.

72
    Hosté po vstřelené brance vycítili, že se ze hry domácího mužstva vytratila lehkost. Zatím se jim ale nedaří defenzivu Jihoafrické republiky překonat.

71
    Hraje se ve středu pole, ani jedno z mužstev nechce udělat chybu.

70
    Po roztržce mezi Letsholonyanem a Keitou budou rozehrávat hosté.

69
    Po pasu na levou stranu se k balonu hnal Phala, na hrací ploše ho ale nestihl.

67
    Hra se nyní trochu uklidnila a na další zajímavé akce čekáme.

66
    Po rohu šli hosté do rychlého protiútoku. Celou akci ale zbrzdili a k zakončení se nedostali.

65
    Po centru Phaly bude následovat i rohový kop.

64
    Po delší době se k ohrožení brány soupeře dostanou domácí. Přímý kop z pravé strany.

62
    Po obrovské chybě domácí obrany se k balonu dostal Samassa. Jeho gólovou šanci ale bravurním zákrokem zneškodnil Khune!

61
    Domácí rázem znervózněli a nehrají dobře.

59
    Hraje se tedy od začátku. Oba celky mají momentálně k postupu stejně daleko jako před začátkem zápasu.

58
    Mali právě vstřelilo branku!
    Šok pro domácí. Na levé straně se k balonu dostal Samassa a jeho přesný centr do vápna usměrnil hlavou nabíhající SEYDOU KÉITA!

57
    Když už se fotbalisté Mali dostanou k balonu, rychle o něj přijdou.

56
    Hosté se stále nemůžou dostat k ohrožení brány soupeře. Domácí fotbalisté v pohodě jdou za postupem do semifinále.

55
    Mali střídá. Odešel Sissoko a nastupuje Traoré.

53
    Po centru do vápna chtěl hlavičkoval Phala, byl ale dobře bráněný.

52
    Nyní budou fotbalisté Jihoafrické republiky kopat rohový kop.

50
    Hraje se stále podle not domácího mužstva, na šanci ale čekáme.

49
    Parker se hlavou srazil s Kéitou, oba budou ale v pořádku.

48
    Stále se hraje na polovině Mali, gólman Soumbeïla Diakité zatím ale zasahovat nemusel.

47
    Jihoafričané začali aktivněji a ženou se do útoku.

46

Je za námi první poločas zápasu mezi Jihoafrickou republikou a Mali. Domácí fotbalisté byli lepším týmem a po zásluze vedou 1:0, když se ve 31. minutě prosadil Rantie. Fotbalisté Mali musí hodně přidat, pokud chtějí s výsledkem a s šancí postoupit něco udělat.

45+3
    Zvláštní situace. Pomezní asistent signalizoval ofsajd, kterého si nevšiml hlavní rozhodčí. Za faul dal žlutou kartu domácímu Phalovi a až poté zaregistroval, že se měla hra přerušovat kvůli ofsajdu. Těžko říci, zda tato karta bude tedy platit nebo ne..

45+2
    Fotbalisté Mali měli možnost kopat rohový kop, zakončující Samassa ale nezamířil přesně.

45+1
    První poločas bude nastaven o tři minuty.

44
    Rychle se blíží závěr prvního poločasu, domácí fotbalisté v pohodě drží jednobrankové vedení.

43
    Po rychlém útoku Mali se k zakončení dostal Sow, mířil ale hodně vysoko nad bránu.

42
    Hosté se natlačili před bránu soupeře, k zakončení se ale zatím nedostali.

41
    Až nyní domácí konečně střídají. Odešel tedy Rantie a nastupuje Majoro.

39
    Rantie hodně otálel s opuštěním hrací plochy a od rozhodčího dostává žlutou kartu.

38
    Rantie má zdravotní problémy a bude muset střídat.

37
    Fotbalisté Mali si nyní při útočné snaze na pravé straně neporozuměli a poslali míč do autu. Rozehrávat budou hráči Jihoafrické republiky.

36
    Hra se opět trochu uklidnila a přesunula se do středu hřiště. Domácí fotbalisté nikam nespěchají.

34
    Střela Maïgy nebyla pro brankáře Khuneho nebezpečná. V pohodě jí lapil do rukavic.

33
    Nyní jsou tedy na tahu fotbalisté Mali, pokud chtějí bojovat o postup, musí určitě vstřelit gól.

31
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Domácí předvedli povedený rychlý protiútok, po kterém Phala našel u pravé tyči TOKELA RANTIEHO, který do prázdné brány posílá domácí do vedení.

30
    Za obránci byl nyní Parker, balon se ale k němu nakonec nedostal.

29
    Z levé strany se pokoušel centrovat Tamboura, jeho centr ale mířil nad horní tyč.

28
    Z pravé strany centroval Gaxa, míč ale odhlavičkoval Coulibaly.

27
    Domácí fotbalisté jsou v posledních minutách zápasu lepším celkem, do velké šance se ale zatím nedostali.

25
    Odražený balon se ve vápně Mali dostal k Parkerovi, jeho rána byla ale hned v zárodku zblokovaná.

25
    Míč nakonec skončil až u brankáře Khuneho, který rychle dlouhým výkopem rozehrál.

24
    Hosté s následnou standardkou nenaložili nejlépe a o balon rychle přišli.

23
    Rodící se brejk Mali zastavil faulem stoper Khumalo a dostává žlutou kartu.

21
    Po pěkné kombinaci se do vápna s míčem na kopačce dostal Rantie, dobře mu včasným vyběhnutím střelecký úhel zmenšil Soumbeïla Diakité.

20
    Z levé strany centroval do vápna Jihoafrické republiky Samassa, nikdo z jeho spoluhráčů ale ve vápně nebyl.

19
    U míče jsou znovu domácí fotbalisté, avšak stále daleko od brány soupeře.

18
    Roh Mali kopal Kéita, jeho dobrý pas do vápna ale nikdo ze spoluhráčů na bránu neusměrnil.

18
    Po přímém kopu domácího mužstva v pohodě lapil míč do rukavic Soumbeïla Diakité.

17
    Zatím se hraje poměrně tvrdě, na další zajímavější šanci na jedné nebo druhé straně čekáme.

15
    Po dlouhém balonu mezi obránce musel nyní zasahovat brankář Soumbeïla Diakité.

14
    Po centru z pravé strany hlavičkoval Mahlangu, mířil mimo.

13
    Jihoafričané předvedli pěkný brejk, po kterém se ke střele dostal ve vápně Rantie, jenže trefil jen obránce.

12
    Již se pokračuje ve hře.

11
    Na hrací ploše zůstal ležet Samba Diakité a musí být ošetřovaný.

10
    Na polovině hřiště fauloval Sissoko a u míče budou fotbalisté Jihoafrické republiky.

8
    Hráči Mali se osmělili a nyní jsou u balonu častěji než jejich soupeř.

7
    Z ničeho nic zahrozili hosté. Po pěkném sklepnutí balonu se do balonu osmnáct metrů od brány opřel Kéita a mířil nad.

6
    Do vápna soupeře se dostal Rantie, po lehkém kontaktu s protihráčem šel k zemi. Faul to ale nebyl.

4
    Domácí se zatím nemohou stále dostat na dostřel brány soupeře. Hraje se v okolí půlící čáry.

3
    Brankář Mali Soumbeïla Diakité nyní rozehrál nepřesně a nechybělo mnoho, aby se domácí dostali do šance.

2
    Úvod zápasu je hodně opatrný, u míče jsou domácí, avšak na polovinu soupeře se prosazují jen těžko.

1
    Výkop měli v bílých dresech hrající hráči Mali. Domácí Jihoafričané mají žluté dresy a zelené trenýrky.

1

Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na hrací ploše. Utkání může začít.

Jihoafrická republika: Khune - Gaxa, Khumalo, Sangweni, Masilela - Mahlangu, Furman, Letsholonyane - Parker, Phala, Rantie

Mali: Soumbeïla Diakité - Diawara, Coulibaly, Wagué, Tamboura - Sissoko, Kéita, Samassa, Sow, Samba Diakité - Maïga

Rozhodčí: Alioum (CAM) - Menkouande (CAM), Edibe (NIG).

Sázkové kanceláře dnes očekávají vyrovnané utkání. Mírným favoritem jsou sice hráči Jihoafrické republiky, ale tým Mali hraje na turnaji velmi dobře v defenzivě (oba góly dostal z penalty) a pokud dobrý defenzivní výkon zopakuje i dnes, bude to mít Jihafrická republika hodně složité.

Ve skupině B vykročilo Mali za postupem hned v prvním zápase, kdy porazilo Niger 1:0, když se do černého trefil Keita. V druhém utkání hrálo Mali s Ghanou a prohrálo 0:1, jediný gól zápasu vstřelil z penalty Mubarak. V posledním zápase skupiny pak Mali o svém postupu rozhodlo remízou s Demokratickou republikou Kongo. Fotbalisté Mali sice od 3. minuty prohrávali, když další gól dostali opět z penalty, hned ve 13. minutě ale srovnal na konečných 1:1 Samassa. Mali skončilo ve skupině B se čtyřmi body na druhé příčce za favorizovanou Ghanou. Třetí skončila DR Kongo a čtvrtý Niger.

Jihoafrická republika začala turnaj remízou s Kapverdy 0:0. Ve druhém zápase pak porazila 2:0 Angolu, když se střelecky prosadili Sangweni a Majoro. Ve třetím utkání pak Jihoafričané remízovali s Marokem 2:2, když Maroko sice dvakrát vedlo, o postup ho ale připravil v 88. minutě hry svým druhým gólem na turnaji Sangweni. Ze skupiny A postoupila Jihoafrická republika z prvního místa, druhé skončily překvapivě Kapverdy a na Maroko s Angolou zbylo až třetí, resp. čtvrté místo.

Dobrý večer při sledování online reportáže ze zápasu čtvrtfinále Afrického poháru národů mezi mezi Jihoafrickou republikou a týmem Mali. Dnes nás čeká souboj prvního týmu skupiny A a druhého týmu skupiny B.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.