Ghana – Kapverdy 2:0 (kon.) | Južná Afrika – Mali 1:2 (po pen.)
Ghana
2:0 (0:0)
Kapverdy
cz Sobota 02.02.2013, 16:00 • Nelson Mandela Bay Stadium, Port Elizabeth (JAR) • Africký pohár národov

Statistiky zápasu:

Držení míče: 50% - 50%
    Střely celkem: 3 - 11
    Fauly: 25 - 16
    Ofsajdy: 4 - 0
    Rohové kopy: 4 - 6 (18:01:05)

Je tu finální hvizd sudího a konec utkání, který končí pozitivně pro Ghanu.
    Domácí hráči dlouho nevěděli, jak ohrozit branku soupeře, nakonec však rozhodl zápas Wakaso, který se do hry zapojil v úvodu druhé půle. Ghanský ostrostřelec se prosadil v 54. minutě z penalty a v páté minutě nastaveného času druhé půle po samostatném úniku na prázdnou branku.

90+5
    Ghana právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Ghana postupuje do dalších vyřazovacích bojů, kam jí svou druhou brankou posílá WAKASO. Ten pouze doběhl nakopnutý míč a s klidem jej uklidil do prázdné brány poté, co všichni hráči čekali ohrožení v ghanském pokutovém území a ghanského střelce nedostihli - 2:0!

90+4
    Výborný zákrok předvedl Dauda, který lapil střelu Héldona z volného přímého kopu.

90+3
    Rohový kop domácích nekončí nikterak úspěšně a s volný přímým kopem přichází na scénu Kapverdy.

90+2
    Rohový kop pro Ghanu.

90+1
    Ghaně k navýšení náskoku nepřispěl ani další rohový kop a tak uvidíme, co z následného přečíslení vytěží Kapverdy.

90
    Nastaveno bylo pět minut.

88
    Nikterak se nezdá, že by se měl aktuální stav skóre měnit. Kapverdy i Ghana si vytvářejí protiútoky a přečíslení, z nich se však nic více nerodí.

86
    Kapverdský Rambe dostal žlutou kartu.

85
    Konečně pod dlouhé době zahrozila Ghana, ale střela Wakasa ukončila veškeré snahy o navýšení náskoku v oné akci, branku totiž minul.

84
    Ghana střídá. Přišel Derek Owusu Boateng, který nahradil Rabia.

84
    Ghana je pod velkým tlakem a s míčem neustále operují Kapverdy, nicméně nic závažného z toho netěží. Hosté by rádi srovnali a zajistili si minimálně prodloužení, nebo se s turnajem rozloučí.

82
    Nic. Ani další střela, kterou zastavil parádním zákrokem Dauda, ani další rohový kop, nepřispěly Kapverdám k vyrovnání. Poté se na druhé straně do přečíslení drali domácí, ale bez úspěchu proti defenzivě hostů.

81
    Hosté střídají. Odešel Júlio Tavares, místo kterého si zahraje Rambe.

80
    Do konce základní hrací doby zbývá nějakých deset minut a nezdá se, že by Ghana chtěla svůj náskok navýšit. S vyrovnáním by rády přišly Kapverdy, ale bohužel se jim stále nedaří efektivně zapůsobit na Daudu.