Stoke City – Manchester City 0:1 (kon.) | Brighton – Arsenal 2:3 (kon.) | Manchester United – Fulham 4:1 (kon.)
Brighton & Hove Albion
2:3 (1:1)
Arsenal FC
cz Sobota 26.01.2013, 16:00 • Amex Stadium, Brighton (Anglie) • FA Cup

Zhruba čtyři tisícovky fanoušků Arsenalu v Brightonu se radují z postupu do osmifinále svého celku po velké bitvě s druholigovým Brightonem. Celý souboj rozsekl pět minut před koncem utkání střídající Walcott, který po rohovém kopu překonal Ankergrena. (17:56:00)

90+4
    Domácí nyní zahrávali bez velkého úspěchu standardní situaci a pak míč odevzdal hostům LuaLua, který hodně nepřesně centroval.

90+3
    Už běží třetí minuta nastavení a Arsenal v pohodě drží míč na svých kopačkách.

90+1
    Mackail-Smith reklamoval faul od Jenkinsona, ovšem marně. Rozhodčí mezitím nastavil 4 minuty.

90
    Dva rohové kopy za sebou zahrával londýnský celek. Oba rozehrál Wilshere a po druhém měl obrovskou šanci Podolski. Nicméně skvěle znovu zasáhl brankář Racků.

88
    Velkou šanci měl Walcott, který šel z pravé strany sám na Ankergrena. Dánský gólman jej ale vychytal.

85
    Arsenal právě vstřelil branku!
    A následný roh končí gólem v síti domácích. Rohový kop Wilshera vyboxoval brankář Ankergren jen na vápno k THEO WALCOTTOVI, který poté úspěšně poslal míč do domácí prázdné svatyně.

85
    Po centru Gibbse zkoušel Giroud nůžky, střela byla tečována mimo bránu.

83
    Podolski nacentroval do vápna na Girouda, jehož tvrdá střela se odrazila o zem nad domácí bránu. To byla šance.

81
    Do konce utkání zbývá něco málo přes deset minut. Pokud by i po devadesáti minutách byl stav nerozhodný, odehraje se odveta na Emirates Stadium.

79
    Arsenal rovněž naposledy střídá. Odchází Santos, jehož nahradí Gibbs.

79
    Skvělý pas obdržel za obranu Racků Walcott, ale v klíčové fázi mu nevyšla klička na stopera El-Abda.

75
    Prudkou střelou to zkusil Olivier Giroud, jeho projektil skončil půl metru nad bránou Caspera Ankergrena.