Lokeren – Anderlecht 0:2 (kon.) | Beerschot – Mons 0:0 (kon.) | Waregem – Lierse 2:0 (kon.)
Mechelen – Genk 2:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Leuven 2:0 (kon.)
YR KV Mechelen
2:1 (0:0)
KRC Genk
cz Sobota 26.01.2013, 20:00 • Achter de Kazerne, Mechelen • Belgická Jupiler Pro League

Mechelen se zásluhou výhry dotáhl v tabulce na svého dnešního soupeře. Genk je šestý, Mechelen se ztrátou čtyř bodů sedmý. (21:58:46)

V duelu mezi Mechelenem a Genkem padly všechny branky až ve druhém poločase. Domácí dostal do vedení Pedersen, hosté se vyrovnání dočkali sedm minut před koncem, když po pěkné narážečce skóroval Buffel. Když už to vypadalo, že si oba celky připíší do tabulky po bodu, rozradostnil fanoušky na stadionu Iddi, který v nastaveném čase zařídil svému celku vítězství.

90+2
    Mechelen právě vstřelil branku!
    To je závěr! Domácí strhli vedení na svou stranu. Jednobrankový náskok jim v nastaveném čase vrátil ABDUL-YAKUNI IDDI, který v šestnáctce z úhlu propálil gólmana Kötelese.

90
    Příležitost i na druhé straně. Oba týmy teď myslí na tři body.

89
    Genk je v závěru aktivnější, jeho další šanci ale zastavil asistent rozhodčího, který odmával ofsajd Josephovi-Monrosemu.

88
    Genk je při chuti a málem dokonal obrat. Joseph-Monrose pěknou ranou točil míč k levé tyči, brankář Pačovski se ale vyznamenal a balon vyrazil.

86
    Další střídání provedl Mechelen. Z hřiště odstoupil autor jediné branky domácích Pedersen, jeho místo zaujal Junker.

86
    Domácí znovu střídají. Místo Cordara vyběhl na trávník Enevoldsen.

84
    Vzápětí domácí střídají. Z trávníku odešel Destorme, přišel na něj Henkens.

83
    Genk právě vstřelil branku!
    Hosté z první obrovské příležitosti ve druhém poločase dokázali srovnat. THOMAS BUFFEL přihrál Vossenovi, ten mu míč elegantně patičkou vrátil a první jmenovaný následně křížnou ranou rozvlnil siť.

82
    Buffel si při zpracování míče metr od hranice šestnáctky Mechelenu pomohl rukou a domácí budou zahrávat přímý volný kop.

81
    Mechelen se po změně stran výrazně zlepšil. Genk se marně prodírá obrannou hrází a domácí tak stále drží necelých deset minut před koncem těsný náskok.

79
    Po souboji se Simaeysem upadl v šestnáctce Genku k zemi Cordaro. Zákrok hostujícího hráče ale neposoudil rozhodčí jako nedovolený a nechal pokračovat ve hře.

78
    Promrzlí domácí fanoušci se zahřívají poskakováním a mohou být zatím s výsledkem spokojení. Jejich miláčci vedou 1:0.

76
    Po centru z levé strany se opřel do míče z voleje Vossen, ale takovým pokusem by trefil pouze rugbyovou bránu.

75
    Pěknou střelu bez přípravy vyslal kousek za pokutovým územím domácí De Witte. Gólman Köteles ale jeho pokus zlikvidoval.

74
    Další střídání na straně Genku. Odešel Plet a přišel Joseph-Monrose.

72
    Míč si postavil Vossen a z přibližně dvaceti metrů střílel po zemi. Mířil však pouze do míst, kde stál gólman Pačovski.