Pobr. Slonoviny – Tunisko 3:0 (kon.) | Alžírsko – Togo 0:2 (kon.)
Alžírsko
0:2 (0:1)
Togo
cz Sobota 26.01.2013, 19:00 • Royal Bafokeng Stadium • Africký pohár národov

Tak a je tu definitivní konec! Utkání skupiny D mezi Alžírskem a Togem končí výhrou hostů v poměru 0:2.
    První půle nebyla vůbec nijak zajímavá a kdyby nepřišel Adebayorův gól ve 32. minutě, asi bychom se ničeho nedočkali. Sledovali jsme něco v podobě pouťové atrakce, konkrétně střelnice, avšak svého plyšového méďu si 'střelci' z Alžírska nevystřelili.
    Druhá půle nabídla jinou podívanou. Alžírsko se tlačilo vpřed, ale stejně jako v půli první, jsme dlouho čekali na zakončení. Když už střelba přišla, nic světoborného to nebylo. Většinou jen zblokované rány a nejčastěji nepřesné pumelice.
    Zajímavý je poměr rohových kopů (18 - 2), dále také střel (17 - 4) a těch, které šly mimo (12 - 2). Z minima vytěžilo Togo maximum - ze dvou střel dva góly a bylo jasno.
    Druhý gól přišel v 94. minutě a na konto si jej připsal Wome.
    utkání bylo v poslední době základní hrací doby přerušeno, a to kvůli porušené brankové konstrukci. (21:24:20)

90+13
    Alžírsko se tlačí směrem vpřed, ale protiútoky jejich hráčů jsou bezzubé a k ničemu nevedou.

90+12
    Sledujeme bezduchou předávanou míče na středu hřiště a dlouho k vidění nebyla žádná šance.

90+10
    Hra přestala býti zajímavá a nezdá se, že by se měl aktuální stav skóre měnit.

90+9
    Halliche dostal žlutou kartu.

90+7
    Držení míče se vyrovnalo a jeho poměr se pohybuje ve vyrovnaných číslech. Alžírsko je zoufalé a už neví, jak se k zakončení dostat.

90+4
    Togo právě vstřelilo branku!
    Sice je to smutné, že se ten 'horší' momentálně raduje z branky a navýšení skóre, které je takřka přínosem chtěných tří bodů. Na druhou stranu jsou ale fanoušci Toga určitě šťastní. Togo založilo ve druhé půli hodně málo ofenzivních tažení, nakonec se ale i po přerušení utkání rozhodne o vítězi, i když nespravedlivě. Ale takový je sport. Platí tu také pořekadlo - nedáš, dostaneš, ale to už by bylo skóre ve prospěch Toga minimálně dvouciferné. Po přečíslení se trefil DOVE WORME a zajistil svému týmu tříbodový zisk - 0:2!

90+4
    Utkání už nemá takový náboj a tempo, jaké mělo před přerušením. Uvidíme, zda se Alžířanům povede aktuální stav skóre srovnat.

90+3
    Volný přímý kop pro Alžírsko z křídelní pozice, jen kousek od pokutového území.

90+2
    Volný přímý kop pro Alžírsko z více než dobré pozice byl zahrán nakrátko a vyřešen zcela ničemně.

90+1
    Akakpo vyfasoval žlutou kartu.

90
    Nastaveno bylo třináct minut.

90
    Stále je aktivnější Alžírsko, nic však ze svého tlaku netěží.

90
    Togo naposledy střídá. Přichází Bossou, který nahradí Jonathana Ayitého.

90
    Utkání po přerušení pokračuje. Započalo Agassovým výkopem.

Utkání bylo přerušeno kvůli níže uvedené situaci.

90
    U togské brány stojí asi deset lidí a snaží se ji narovnat, avšak není nám známo, jak si vedou.

90
    Uvidíme, jak dlouho potrvá řešení této neobvyklé situace, kdy se po opření hráče o síť branka zdeformuje.