Rennes – Marseille 2:2 (kon.) | Nancy – Lorient 2:1 (kon.) | Troyes – Brest 2:1 (kon.)
Évian TG – Ajaccio 1:1 (kon.) | Montpellier – Sochaux 2:0 (kon.) | Remeš – Toulouse 1:1 (kon.)
AS Nancy-Lorraine
2:1 (1:0)
FC Lorient
cz Sobota 26.01.2013, 20:00 • Stade Marcel Picot, Nancy • Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Češi na hřišti
    Ani v jednom klubu nenastupuje žádný český hráč.

FC Lorient
    Hosté jsou na tom v tabulce Ligue 1 mnohem lépe, když v jedenadvaceti odehraných utkáních nasbírali čtyřiatřicet bodů, o bod méně než čtvrté Nice a páté Rennes, za devět výher a sedm remíz. Pětkrát odešli hráči Lorientu poraženi. Hostům se daří, v posledních šesti utkáních dokázali nasbírat šestnáct bodů!

Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice posledního, tedy dvacátého klubu Ligue 1, když v doposud odehraných jedenadvaceti zápasech pouze jednou vyhráli a devětkrát remizovali. V jedenácti zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali dvanáct bodů, což jim právě stačí pouze na poslední místo. Pro domácí, kteří ztrácí na sedmnáctý Évian již sedm bodů, bude jakýkoliv bodový zisk z dnešního utkání nesmírně důležitý.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání dvacátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí AS Nancy-Lorraine přivítá FC Lorient.

AS Nancy-Lorraine: Gregorini - Jebbour, Sané, Jeanvier, Muratori - Puygrenier, Mangani, Karaboue, Grange - Bakar, Alo´o Efoulou

FC Lorient: Audard - Kone, Ecuele, Baca, Lautoa - Gassama, Jouffre, Aliadiere, Reale - Barthelme, Monnet-Pyquet,

Rozhodčí: Gautier - Annonier, Cano.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, utkání začne s mírným zpožděním.

1

2
    Domácí v první útočné kombinaci, ale míč létá více vzduchem, než po zemi.

3
    Domácí rozehrávají až od své branky.

4
    První velká šance, Aduard byl u míče nakonec dříve, než domácí Paul Alo´o Efoulou.

5
    Hosté nepřesně rozehrávají, domácí budou vhazovat na polovině hřiště.

6
    Lorient má k dispozici rohový kop, první v dnešním utkání.

6
    Ale obrana odvrací, ale pouze na další rohový kop.

7
    Rohový kop se bude zahrávat potřetí, i tentokrát obrana Nancy odvrací.

8
    Tentokrát končí míč uprostřed hřiště, domácí kombinují.

9
    Zatím se hraje převážně na polovině hřiště, terén není příliš příznivý pro kombinaci.

10
    Hosté budou vhazovat aut na polovině soupeře z levé strany.

12
    Sledujeme rychlý fotbal, obě mužstva se snaží kolmicemi překonávat zahuštěný střed hřiště.

13
    Obrovská šance domácích! Djamel Bakar postupoval z levé strany do pokutového území, střílí, ale Audard reflexivně vykopává!

14
    Rohový kop Nancy-Lorraine.

14
    Obrana Lorientu odvrací.

15
    Máme za sebou první čtvrthodinu dnešního utkání, zatím sledujeme pohlednou kopanou.

16
    Obě mužstva si již vypracovali zajímavé gólové příležitosti, úrovni utkání by vstřelená branka prospěla.

17
    Razantní odkop obrany Lorientu, hosté se nyní musí bránit.

18
    Paul Alo'o Efoulou vyhrál hlavičkový souboj uvnitř pokutového území, ale míč letí mimo branku.

19
    Audard musí vyboxovávat dlouhý kop domácích.

20
    Zdvižený praporek asistenta a píšťalka hlavního sudího zastavují útočnou snahu hostů.

21
    Hostující Jérémie Aliadiére dostal přesnou přihrávku na levou stranu, který z hranice šestnáctky střílí, ale míč vyráží Gregorini na roh!

22
    Obrana Nancy odvrací.

23
    Lamine Gassama kulhá za postranní čáru, le vypadá to, že bude dál ve hře pokračovat.

24
    Paul Alo'o Efoulou se výborně v šestnáctce hostů zorientoval, obtáčí se kolem bránícího soupeře, střílí, ale míč letí mimo!

25
    V mrazivém večeru sledujeme stále pohlednou kopanou, hosté spoléhají na rychlé brejky.

26
    Domácí Mangani fauluje na vlastní polovině Realeho a dostává za to žlutou kartu.

27
    Sám faulovaný Reale zahrává nepřímý kop, míč končí v rukavicích Gregoriniho.

28
    Dlouhý odkop od brány, míč končí na kopačkách hostujících hráčů.

29
    Ale fotbalisté Lorientu nedokáží přejít středem hřiště.

30
    Nany-Lorraine na polovině soupeře, autové vhazování z levé strany.

31
    Hosté se zatím úspěšně brání.

32
    Gregorini rozehrává, domácí rychle kombinují na polovinu soupeře.

33
    Aliadiére fauluje v blízkosti středového kruhu.

34
    Bakar v ofsajdu, tato útočná akce Nancy-Lorraine končí.

35
    Nepřesná střela z voleje Grangeho, míč končí mimo bránu.

36
    Nancy právě vstřelilo branku!
    Teď to již konečně vyšlo! Dvě rychlé přihrávky a míč si na pravé straně bere PAUL ALO´O EFOULOU, který udělá tři kroky do šestnáctky, střílí a míč letí ke vzdálenější tyči, Audard byl na tuto střelu krátký.

38
    Domácí využili svůj tlak v posledních minutách a vstřelili první branku utkání!

39
    Faul domácích na polovině, rozhodčí důrazně napomíná Thomase Manganiho, nyní se to ještě obejde bez karty.

40
    Ofsajd a v něm "chycený" Bakar.

41
    Míč v autu, hosté vhazují na polovině Nancy.

42
    Další žutá karta pro domácího hráče, potrestaným je Muratori.

43
    Hosté v gólové situaci, Aliadiere dostává přesnou přihrávku na pravou stranu, následně střílí z hranice malého vápna, Gregorini vyráží na roh! Fantastický zákrok.

44
    Rohový kop obrana Nancy-Lorraine odvrací.

45
    Běží poslednín minuta prvního poločasu, Aliadiereho zastavuje odpískaný ofsajd.

45+1
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

Skončil první poločas, po kterém odchází do kabin s jednobrankovým vedením domácí tým AS Nancy-Lorraine, který se dostal do vedení ve 36. minutě zásluhou Alo´o Efoulou.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:04 hodin.

46
    Do druhého poločasu již nezasáhne v sestavě Lorientu Baca, kterého nahradí Ludovic Giuly.

46

47
    Hosté hned v úvodu poločasu získávají rohový kop.

48
    Lamine Kone zahrává z pravé strany, ale obrana Nancy-Lorraine odvrací.

48
    Ale pouze na další roh, tentokrát z druhé strany.

49
    I s ním si domácí obrana dokázala poradit.

50
    Naopak, Romain Grange proniká do rychlého brejku, směřuje do šestnáctky soupeře, střílí z levé strany, ale míč končí hodně vysoko nad brankou Lorientu!

50
    Lorient právě vstřelil branku!
    Snaha JEREMIE ALIADIEREHO konešle "došla" ocenění! Jednoznačně nejlepší hráč Lorientu se prosazuje sám, když si bere míč na levé straně, postupuje k hranici šestnáctky, s míčem udělá ještě dva kroky směrem k bráně, střílí a je to gól!

52
    Závar před hostujícím gólmanem, který nakonec bere míč a vykopává.

53
    Domácí kombinují na polovině hřiště.

54
    Inkasovaná branka "probudila" fotbalisty Nancy, střela Jebboura letí hodně mimo hostující branku.

55
    Dlouhý nákop na Alo´o Efouloua odkopává obrana soupeře.

56
    Auduard musí opět zasahovat proti tvrdé střele a relfexivně opět nohou vyráží míč, směřující do brány!

57
    Rohový kop zahrávají domácí z pravé strany.

58
    Míč se odráží až k, na hranici šestnáctky stojícímu, Karabouemu, ale jeho střela letí těsně vedle pravé tyče.

59
    Nancy-Lorraine má územní převahu.

60
    Jebbour nezpracovává vysokou přihrávku na pravé straně, míč končí v autu.

60
    Třetí rohový kop Lorraine, opět z pravé strany.

61
    Sébastien Puygrenier střílí z voleje, ale míč končí vysoko nad bránou.

62
    Domácí nyní slušně "ostřelují" branku soupeře, ale chtělo by to seřídit "mířidla".

63
    Gregorini vykopává, míč se k němu však rychle vrací.

64
    Vzduchem "to" dnes opravdu nejde.

65
    Kone opět střílí z levé strany ze střední vzdálenosti, ale míč odvrací obrana Lorientu.

66
    Jebbour střílí ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, ale mí letí těsně mimo. Rohový kop pro Nancy.

68
    Aliadiere dostává žlutoiu kartu za zbytečné řeči.

69
    Hosté se nyní tlačí do zakončení, obrana Nancy se urputně brání.

70
    Domácí mají převahu ve statistice držení míče - 58% : 42%.

71
    Lamine Kone fauluje Grangeho v blízkosti levého praporku před vlastní bránou.

71
    SALIF SANÉ se nejlépe zorientoval v chumlu hráčů po dobře kopnutém kopu a dává vedoucí branku svého týmu!

73
    Bude zajímavé sledovat, jak na tuto branku zareagují hosté, kteří doposud nehráli vůbec špatně!

74
    Domácí střídají, odchází Paul Alo´o Efoulou, kterého nahradí Benjamin Moukannjo.

75
    A hned vzápětí střídají i hosté, hřiště opouští Enzo Reale a místo něho přichází Mario Lemina.

76
    Lamine Gassama se těžce sbírá ze hřiště po hlavičkovém souboji.

77
    Nepříjemný úder nyní inkasoval i gólman Lorientu Audard, kterého někdo v soboji zasáhl do choulostivých míst.

78
    Bruno Ecuele Manga fauluje v blízkosti středového kruhu, k míči se dostanou domácí.

79
    Domácí připravují další střídání.

80
    Avizované střídání v domácí sestavě je tady, hřiště opouští Grange a přichází Ziri Hammar.

82
    Benjamin Moukannjo fauluje, domácí přichází o míč.

83
    Jebbour vybojoval další rohový kop pro domácí tým.

84
    Thomas Mangani rozehrává, ale pro míč si "došel" gólman Audard.

85
    Hosté naposledy střídají, ze hřiště odchází Yann Jouffre, místo něho přichází Mattias Autret.

86
    Možnost posledního střídání využívají i domácí, Loosemyho Karaboue nahradí Thomas Ayasse.

88
    Blíží se závěr utkání, hostům již mnoho času na vyrovnání nezbývá!

89
    Jejich útok přerušuje odpískaný ofsajd Aliadiereho.

90
    Tvrdý faul na polovině hřiště, hostující Lautoa může být rád, že za skluz zezadu na Manganiho nedostal červenou!

90+1
    Běží první minuta nastavení z celkem tří, které se hlavní sudí Gautier rozhodl nastavit k řádné hrací době.

90+2
    Salif Sané šel "šlapákem" proti noze soupeře a nakonec sám padá a drží se za nohu, ač ke kontaktu vůbec nedošlo. Zajímavá "etuda", která zaváněla žlutou kartou za filmování.

Je konec, AS Nancy-Lorraine nakonec uhájilo těsné vedení až do samého závěru, v němž mohly padnout branky na obou stranách. Nakonec se skóre utkání již neměnilo a tak si domácí připisují tři důležité body do tabulky Ligue 1.

Hosté nepodali špatný výkon, ale často jim chybělo více klidu v zakončení. Dopláceli na zbrklost při řešení gólových situací a i díky tomu dnes nezískají ani bod.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (21:52:09)