Sokolov – Ústí n. L. 3:0 (kon.) | Pardubice – Most 1:1 (kon.) | 1. HFK Olomouc – Bohemians 1:0 (kon.)
Opava – Varnsdorf 3:0 (kon.)
Slezský FC Opava
3:0 (0:0)
FK Varnsdorf
cz Sobota 06.10.2012, 18:00FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

Opava se konečně dočkala prvního vítězství sezóny, za což si po zápase vysloužila obrovský potlesk celého stadionu. Ve druhém poločase dokázala proměnit dvě obrovské šance a jednu penaltu v rozmezí pěti minut a zaslouženě si tak připisuje na své konto, pro ně jistě velmi cenné, tři body. Hráči Varnsdorfu jsou jistě velmi zklamáni. Za svou dnešní předvedenou hru si však žádný bod nezasloužili. (19:54:30)

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90
    Tomáš Mrázek si vysloužil žlutou kartu.

88
    Z hrací plochy, za velkých ovací domácích fanoušku, odchází Zdeněk Partyš, kterého nahradil Marcel Cudrák.

80
    Zápas se dohrává v mírnějším tempu. Převažují souboje uprostřed hřiště, daleko od obou vápen.

78
    Trenér David Vavruška posílá na poslední minuty na hřiště Radovana Lokšu, který nahradil Tomase Radzinevičiuse.

73
    Hosté ještě nepověsili kopačky na hřebík a snaží se, alespoň, o čestný gól.

71
    Trenér hostí se uchýlil k poslednímu střídání. Na hříště vyslal Daníčka, jenž nahradil Kotiše.

66
    A záhy ještě střídá Hikspoors Volfa.

66
    Hostující trenér poslal na hřiště čerstvou krev. Breiteho nahradil Rudnytskyy.

65
    Opava právě vstřelila branku!
    Z penalty zvyšuje již na 3:0 LUMÍR SEDLÁČEK. Z pravé strany šestnáctky centroval Mrázek, jehož centr byl však zastaven varnsdorvským obráncem rukou.

62
    A je tady obrovská euforie domácích. Po odrazu od břevna hlavičkoval FRANTIŠEK METELKA, jemuž předcházela dělovka Robina Wirtha. Kovář byl bez šance.

60
    Partyš zahrál rohový kop na zadní tyč, který ve skluzu vsítil do brány JAROSLAV KOSTELNÝ.

59
    Opavští hráči mají teď veliký tlak. Chystají se k zahrávání již třetího rohového kopu v řadě.

56
    Velká šance hostí. Po centru z pravé strany na zadní tyč chyběl Varnsdorfskému útočníkovi krok k tomu, aby z malého vápna střílel na bránu Květone.

54
    Jedovka Partyše z pravé strany mířila těsně vedle pravé tyče Kovářovy svatyně.

53
    Na hřiště se skácel Schubert, jehož pomalé vstávání z trávníku využili někteří hráči k občerstvení.

48
    Martan poslal slaboučký, střílený centr na Květone, se kterým si však golman nedokázal poradit. Míč mu vyklouzl z rukavic za pomezní čáru. Hosté budou zahrávat rohový kop.

46
    Partyš ve středu hřiště vybojoval míč, centroval na Mrázka, který si zpracoval a řítil se na golmana na něhož posléze vyslal pumelici. Bohužel pro domácí však mířil přesně na jeho rukavice.
    Góly: 60. Kostelný, 62. Metelka, 65. Sedláček (pen.)

Karty:   37. Metelka (OPA), 90. Mrázek (OPA) - 8. Breite (VDF), 32. Schubert (VDF)

Slezský FC Opava: Květon - Hrabina (34. Pomp), Kostelný, Wirth, Schaffartzik, Mrázek, Radzinevičius (78. Lokša), Šrom, Sedláček, Partyš (88. Cudrák), Metelka
    FK Varnsdorf: Kovář - Breite (66. Rudnytskyy), Zieris, Kotiš (71. Daníček), Pimpara, Cana, Martan, Jakobovský, Volf (66. Hikspoors), Tvaroha, Schubert

Rozhodca: Bílek - Pospíšil, Plesar