Austrália - Argentína 2:2 (kon.) | Holandsko - Nový Zéland 5:1 (kon.)
V. Británia - Pakistan 4:1 (kon.) | JAR - Španielsko 2:3 (kon.)
Holandsko - Nový Zéland

5:1

(3:1)

Piatok 03.08.2012, 11:45Olympijské hry - pozemný hokej - muži

Videli sme zaujímavý zápas. Treba povedať, že favorit si v tomto zápase poradil s otsiderom a po jasnom výsledku 5:1 kráča neohrozene za víťazstvom vo svojej skupine. Prajem pekný deň, zase niekedy pri komentovaní. (13:24:45)

70:00
    Máme tu koniec zápasu!

68:27
    Jedna z posledných šancí v dnešnom zápase, mal ju Novozélanďan Burrows, no zákrok si pripisuje Stockamann,

67:57
    Je tu ďaľší gól! Holandsko zvyšuje svoj náskok! Úspešným strelcom je Kempperman. Už je definitívne rozhodnuté.

67:14
    Posledné minúty zápasu a tímy menia svoje zostavy.

65:20
    Teraz sledujeme po dlhom čase zaujímavú časť zápasu. Po dve strely na oboch stranách, no brankári si asi povedali že dnes už gól neuvidíme.

62:11
    Nový Zéland opäť strieda trojicu svojich hráčov.

60:19
    Po rozohratí strieľa Hayward no netriafa bránku. Pri loptičke Holandsko.

59:16
    Ich aktivita im však prináša aspoň čiastočný úspech. Nový Zéland bude zahrávať trestný roh.

58:45
    Nový Zéland sa snaží udržiavať svojich hráčov v tempe pravidelnými striedaniami, no šance na ich strane to neprináša.

55:30
    Udrelo na druhej strane! Presne sa triafa Billy Baker zvyšuje náskok svojho mužstva a zdá sa, že je rozhodnuté. (4:1)

53:24
    Moje slová sa potvrdili! Child strieľa, no výborný brankár Stockmann.

52:01
    Nový Zéland vystriedal svojich troch hráčov, bude sa snažiť skóre skorigovať a tak spraviť tento zápas ešte viac zaujímavým.

49:45
    Skóre sa snažil zvýšiť Baker, no jeho strelu chytá brankár Pontifex.

48:41
    Oba tímy striedajú.

48:21
    Mohlo udrieť na druhej strane! No strela Wilsona bola zblokovaná.

46:39
    Všetky rozohrávky dnešného zápasu Holanďania hrajú na Wausthofa a to už majú Novozélanďania prečitané.

44:43
    Pozor ale, teraz má veľkú výhodu Holandsko, bude zahrávať trestný roh!

40:02
    Zdá sa teda, že tímy od vysokého tempa v prvom polčase neupustili. Hráči na oboch stranách striedajú.

37:48
    Hneď za pár sekúnd sa k dobrým strelám dostali hráči na oboch stranách no netriafajú bránky svojich protivníkov.

36:03
    Pred pár sekundami sa začal 2.polčas.

Za pár minút začne druhý polčas.

35:00
    No z tohoto mráčika nezapršalo a tak mužstvá odchádzajú do šatne za dvojgólové náskoku domáceho celku.

33:18
    Holandsko v ďaľšej šanci, tento krát budú zahrávať trestný roh!

30:31
    Máme tu tak prvé dvojgólové vedenie v dnešnom stretnutí, uvidíme ako na to zareaguje tím z Nového Zélandu. O pár minút tu máme koniec prvého polčasu.

29:41
    Holandsko svoj náskok zvyšuje!!! Billy Baker strieľa svoj prvý gól v zápase. (3:1)

29:19
    Burrowsovu strelu zastavuje v pohode chytajúci Holanďan Stockmann.

28:41
    Trest Hoppinga sa končí.

27:54
    V priebehu minúty mali oba tímy dobré strelecké pokusy, no svoje krajiny držia brankári.

26:37
    V zápätí oslabuje svoj tím Novozélanďan Hopping. Dostáva zelenú kartu.

26:12
    Práve som to zakríkol! Prvý krát v zápase sa do vedenia dostáva Holandsko a to zásluhou Van Der Weerdena.(2:1)

26:00
    Obe mužstvá posielajú čerstvé sily na posledných 10 minút, hra pokračuje, no bez výraznejšej šance.

25:00
    Prebieha posledných 10 minút prvého polčasu. Stav je stále vyrovnaný.

23:51
    Dve strely Holanďana Wuesthofa, no prvú chytil brankár Pontifex a druhá bola zblokovaná výbornou obranou hostí.

22:56
    Okamžite druhá strela Nového Zélandu, no tá nemieri na bránku.

22:22
    Šanca na druhej strane! Strelec prvého gólu Child, no vyznamenal sa aj brankár na strane Holandska Stockmann.

21:27
    Holandsko v každej minúte mení svojich hráčov, tí sa dostávajú do tempa a už je to aj vidieť na priebehu zápasu a je len otázka kedy pustí Pontifex nejakú loptičku za svoj chrbát.

19:23
    Z trestného rohu chytá strelu Holabďanov výborný Pontifex a tak naďalej čaruje v bránke Nového Zélandu.

18:11
    Zápas sa nám už prehupol do druhej polovice druhého polčasu.

17:02
    Holandsko vymieňa trojicu svojich hráčov.

15:02
    Stav sa nám vyrovnáva. Penaltu bezpečne premieňa Roderick Wuesthof. Stav sa tak vyrovnáva, čo môže tomuto zápasu iba pomôcť.

15:01
    Tento krát je však video zamietnuté a bude nasledovať penalta!

15:01
    Noooo, ale máme tu opäť zaujímavú situáciu, keď si po tejto akcii vypýtal Nový Zéland opäť video.

15:01
    Holanďan Wuesthof strieľal po trestnom rohu, no výborný brankár Pontifex si zatiaľ drží čisté konto.

13:46
    Holandsko má teraz obrovskú šancu v podaní trestného rohu.

12:29
    Holandský tím strieda častejšie, zdá sa, že chce unaviť svojho súpera. Zatiaľ je však hra vzácne vyrovnaná bez šancí na oboch stranách.

10:01
    Máme za sebou prvých 10 minút a sledujeme veľmi zaujímavý zápas, so šancami na oboch stranách.

9:36
    Holanďania striedajú z ihriska odchádza de Nooijer, nahradí je čerstvý Evers.

7:11
    Gól neplatí!!!

7:06
    A je vyrovnané!!! Tak isto aj na druhej strane prvá strela končí v sieti. Úspešným strelcom je Sander De Wijn. Hráči Nového Zélandu si ale berú video. Stav tak zatiaľ zostáva nezmenený.

6:51
    Mužstvá striedajú svojich hráčov a hra sa strieda na jednej, i druhej strane.

4:50
    Ale pozor! Hneď prvá strela smeruje na bránu. Išla z hokejky Novozélenďana Simona Childa. Vyzerá to tak, že budeme svedkami opäť zaujímavého zápasu. (0:1)

0:01
    Zápas sa pred malou chvíľkou začal.

Mužstvá už nastúpené, počúvajú svoje národné hymny. O pár sekúnd sa zápas začne.

Vítam vás pri druhom zápase v pozemnom hokeji dnešného dňa. Nastúpia proti sebe favorit z Holandska a outsider z Nového Zélandu. Uvidíme, či sa holandský hráči vysporiadajú s touto rolou lepšie ako hráči Austrálie v predchádzajúcom zápase od ktorého sa očakávalo suverénne víťazstvo, no iba remizovali s Argentínou.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť začína o 11:45.