Tímy ženy (kon.) | Tímy muži (kon.)
koniec udalosti
Tímy ženy

Piatok 03.08.2012, 11:00 • ExCeL Aréna v Londýne • Olympijské hry - stolný tenis

Ďakujem Vám za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalšom online prenose zo stolného tenisu, ktorý začína už od 20.00 hod. Na programe sú štyri osemfinálové zápasy družstiev mužov. (17:43:49)

Poslednými štvrťfinalistkami sú Hongkončanky! Tie porazili rakúske stolné tenistky 3:1. V poslednej dvojhre vyhrala Jiang Huajun (HKG) nad Li Qiangbing (AUT) hladko 3:0.

Hongkong - Rakúsko 3:1
    Tie Yana (HKG) - Liu Jia (AUT) 3:2 (7,-7,-4,6,13)
    Jiang Huajun (HKG) - Amelie Soljaová (AUT) 0:3 (-4,-8,-11)
    Lee Ho Ching, Tie Yana (HKG) - Li Qiangbing, Soljaová (AUT) 3:0 (9,12,2)
    Jiang Huajun (HKG) - Li Qiangbing (AUT) 3:0 (6,8,6)

Druhý set medzi Jiang Huajun (HKG) a Li Qiangbing (AUT) sa stal opäť korisťou Hongkončanky, tentoraz pomerom 11:8. Hongkong je tak už len jediný set od postupu medzi najlepších osem mužstiev.

Prvý set vyhrala presvedčivo hongkonská reprezentantka Jiang Huajun 11:6.

Hrá sa už len posledný osemfinálový zápas družstiev žien v stolnom tenise medzi Hongkongom a Rakúskom, kde ázijský tím vedie 2:1. Práve začala dvojhra medzi Jiang Huajun (HKG) a Li Qiangbing (AUT).

Domáca Veľká Británia končí! Do štvrťfinále sa podľa predpokladov prebojovala aj Severná Kórea.
    Veľká Británia - Kórejská ľudovodemokratická republika 0:3
    Joanna Parkerová (GBR) - Ri Myong Sun (KĽDR) 1:3 (-8,11,-8,-4)
    Liu Na (GBR) - Kim Jong (KĽDR) 0:3 (-8,-9,-7)
    Sibleyová, Parkerová (GBR) - Ri Mi Gyong, Kim Jong (KĽDR) 0:3 (-2,-7,-3)

Hongkong ide do vedenia 2:1! Hongkončanky vyhrali štvorhu hladko 3:0, v poslednom treťom sete presvedčivo 11:2. Rakúšanky sa určite ešte pokúsia otočiť tento duel.
    Lee Ho Ching, Tie Yana (HKG) - Li Qiangbing, Soljaová (AUT) 11:9, 14:12, 11:2

Veľkú Britániu delí od vyradenia už len jeden set. Kórejčanky vo štvorhre získali aj druhý set.
    Sibleyová, Parkerová (GBR) - Ri Mi Gyong, Kim Jong (KĽDR) 2:11, 7:11

Hongkončanky kráčajú za víťazstvom vo štvorhre, vyhrali aj druhý set, hoci až 14:12. Rakúšanky, ak chcú pomýšľať na celkové víťazstvo v tomto zápase, budú musieť zabrať.
    Lee Ho Ching, Tie Yana (HKG) - Li Qiangbing, Soljaová (AUT) 11:9, 14:12

Ďalšími štvrťfinalistkami sa stali očakávane Nemky.

Nemecko - Austrália 3:0
    Irene Ivancanová (GER) - Miao Miao (AUS) 3:1 (-7,13,5,8)
    Wu Jiaduo (GER) - Lay Jian Fang (AUS) 3:0 (7,7,7)
    Silbereisenová, Wu Jiaduo (GER) - Tan, Miao (AUS) 3:1 (6,-9,10,10)

Kórejčanky zvíťazili v prvom sete vo štvorhre proti domácim reprezentatkám presvedčivo 11:2 a zdá sa, že Veľká Británia sa rozlúči so súťažou ženských družstiev.
    Sibleyová, Parkerová (GBR) - Ri Mi Gyong, Kim Jong (KĽDR) 2:11

Hongkončanky vyhrali prvý set vo štvorhre proti Rakúšankam.
    Lee Ho Ching, Tie Yana (HKG) - Li Qiangbing, Soljaová (AUT) 11:9

Nemky vedú vo štvorhre proti Austrálii 2:1 na sety.
    Silbereisenová, Wu Jiaduo (GER) - Tan, Miao (AUS) 11:6, 9:11, 12:10

Na štvorhru v zápase Veľká Británia - Kórejská ľudovodemokratická republika boli nominované Sibleyová, Parkerová (GBR) a Ri Mi Gyong, Kim Jong (KĽDR).

Kórejská ľudovodemokratická republika vedie nad domácimi stolnými tenistkami 2:0 na zápasy. Druhú dvojhru vyhrala Kim Jong.

Štvorhra medzi Nemeckom a Austráliou po dvoch setoch vyrovnaná 1:1
    Silbereisenová, Wu Jiaduo (GER) - Tan, Miao (AUS) 11:6, 9:11

V zápase Hongkong - Rakúsko bude nasledovať štvorhra, v ktorej sa predstavia:
    Lee Ho Ching, Tie Yana (HKG) - Li Qiangbing, Soljaová (AUT)

Rakúsko vyrovnáva stav zápasu s Hongkongom na 1:1 zásluhou Soljaovej.

Priebežný stav druhých dvojhier v zápasoch Hongkongu s Rakúskom a domácej Veľkej Británie so Severnou Kóreou:
    Jiang Huajun (HKG) - Amelie Soljaová (AUT) 4:11, 8:11, v treťom sete 10:10
    Liu Na (GBR) - Kim Jong (KĽDR) 8:11, 9:11, po druhom sete