Tímy ženy (kon.) | Tímy muži (kon.)
koniec udalosti
Tímy ženy

Piatok 03.08.2012, 11:00 • ExCeL Aréna v Londýne • Olympijské hry - stolný tenis

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť začína o 11:00.

Prajem pekné dopoludnie. Od 11.00 hod. budú pokračovať v londýnskej ExCeL Aréne stolnotenisové súťaže. Tentoraz dostanú slovo tímové súťaže, na programe je 1. kolo (osemfinále) ženských družstiev.

Od 11.00 hod. odštartujú štyri zápasy. Favorizovaná Čína si zmerá sily so Španielskom, Brazília so Kórejskou republikou (Južná Kórea), Singapur s Poľskom a USA s Japonskom.

Od 15.30 hod. sú na programe ďalšie štyri osemfinálové stretnutia: Egypt - Holandsko, Hongkong - Rakúsko, Veľká Británia - Kórejská ľudovodemokratická republika (Severná Kórea), Nemecko - Austrália.

Rozohrali sa úvodné dvojhry vo všetkých štyroch zápasoch.

V zápase Čína - Španielsko odohrajú prvú dvojhru Li Xiaoxia (CHN) proti Shen Yanfei (ESP).

Stretnutie Brazília - Kórejská republika začínajú Caroline Kumuharaová (BRA) s Kim Kyungah (KOR).

Osemfinálový duel Singapur - Poľsko začína dvojhrou Feng Tianwei (SIN) proti Li Qian (POL).

USA s Japonskom otvorí zápas medzi Ariel Hsingovou (USA) a Ai Fukuharaovou (JPN).

Úvodné dvojhry prebiehajú väčšinou jednoznačne. Zaváhala jedine Feng Tianwei (SIN), ktorá prehrali prvý set proti Poľke Li Qian. V druhom je momentálne stav 13:13.

Skončili sa už dve úvodné dvojhry, Kórejčanka Kim Kyungah vyhrala s Brazílčankou Kumuharaovou hladko 3:0 (2,3,6). V tomto stretnutí nasleduje ďalšia dvojhra medzi Gui Lin (BRA) a Seok Hajung (KOR).

V zápase USA - Japonsko vyhrala úvodnú dvojhru Fukuharaová (JPN) proti Hsingovej (USA) 3:0 (4,7,7). Na ďalšiu dvojhru nastúpia Zhang Lily (USA) proti Hirano Sayaka (JPN)

V osemfinálovom zápase Čína - Španielsko takisto vyhrala favorizovaná Li Xiaoxia (CHN) nad Shen Yanfei (ESP) 3:0 (4,7,12). Ďalšiu dvojhru odohrajú Guo Yue (CHN) proti Sare Ramirezovej (ESP).

Stretnutie Brazílie a Kórejskej republike pokročilo. Južná Kórea vedie už 2:0 zásluhou ďalšej výhry Seok Hajung (KOR) nad Gui Lin (BRA) 3:0 (8,5,8).

Takisto Japonky vedú nad USA už 2:0. Hirano Sayaka (JPN) vyhrala nad Zhang Lily (USA) hladko 3:0 (9,5,3).

Feng Tianwei (SIN) hrá proti Poľke Li Qian veľmi vyrovnaný zápas. O úvodnom bode zápasu rozhoduje až piaty set, a kým v ostatných stretnutiach prichádza na rad už štvorhra, v zápase Singapur - Poľsko sa hrá stále len úvodná dvojhra. Feng Tianwei vedie v piatom sete 7:3.

V dueli Brazília - Kórejská republika prišla na rad štvorhra, v ktorej sa predstavia Silvová, Gui (BRA) proti Park, Kim (KOR). Južná Kórea vedie celkovo 2:0.

Takisto Japonky vedú nad USA 2:0 a rozohrali štvorhru. Za Japonky ju odohrajú Ishikawa s Fukuharaovou, za Američanky Wu a Zhang.

Feng Tianwei (SIN) prehrala takmer vyhratý zápas! V piatom sete viedla už 7:3, no nakoniec ho prehrala proti Poľke Li Qian 8:11 a celý zápas 2:3. Poľky sa tak ujímajú vedenia 1:0.

Druhú dvojhru v zápase Singapur - Poľsko odohrajú Wang Yuegu (SIN) a Natalia Partyka (POL).

Číňanka Guo Yue vyhrala so Sarou Ramirezovou 3:1 (9,-8,5,8) a Čína vedie už 2:0. Nasledovať bude štvorhra.

Kórejská republika - Brazília 3:0
    Kim Kyungah (KOR) - Caroline Kumuharaová (BRA) 3:0 (2,3,6)
    Seok Hajung (KOR) - Gui Lin (BRA) 3:0 (8,5,8)
    Park, Kim (KOR) - Silvová, Gui (BRA) 3:0 (5,5,6)

Poznáme prvého štvrťfinalistu súťaže ženských družstiev. Stolné tenistky Južnej Kórey vyhrali aj štvorhru hladko 3:0 a celkovo vyhrali zápas takisto 3:0.

Japonsko - USA 3:0
    Fukuhara Ai (JPN) - Ariel Hsingová (USA) 3:0 (4,7,7)
    Hirano Sayaka (JPN) - Zhang Lily (USA) 3:0 (9,5,3)
    Ishikawa, Fukuhara (JPN) - Wu, Zhang (USA) 3:0 (7,7,1)

Japonky ukončili zápas s USA takisto veľmi rýchlo, v najkratšom možnom čase. Nestratili ani set a postupujú do štvrťfinále.

V zápase Čína - Španielsko sa práve hrá štvorhra. Za Číňanky Ding Ning a Li Xiaoxia, za Španielky Ramirezová s Dvorakovou. Číňanky vyhrali prvý set 11:7. Na zápasy vedú 2:0, a tak možno predpokladať, že štvorhra ukončí aj toto osemfinálové stretnutie.

Singapurčanky vyrovnali zápas s Poľskom na 1:1 zásluhou Wang Yuegu, ktorá porazila Nataliu Partyku 3:0 (6,9,6).

Tak už aj v stretnutí Singapur - Poľsko sa nám rozohrala štvorhra. Za Singapur, Li Jiawei a Wang Yuegu, za Poľsko Grzybowská a Partyka.

Čína - Španielsko 3:0
    Li Xiaoxia (CHN) - Shen Yanfei (ESP) 3:0 (4,7,12)
    Guo Yue (CHN) - Saroa Ramirezová (ESP) 3:1 (9,-8,5,8)
    Ding Ning, Li Xiaoxia (CHN) - Ramirezová, Dvoraková (ESP) 3:0 (7,5,8)

Čína potvrdila rolu favoritiek a Španielsko porazila takisto jednoznačne 3:0. Čína putuje do štvrťfinále.

Singapurčanky Li a Wang vyhrali vo štvorhre proti Poľkám Grzybowskej a Partykaovej úvodný set 11:7, v druhom vedú už 7:4.

Aj druhý set v prospech Singapuru. Li a Wang vyhrávajú proti poľskej dvojici už 2:0 na sety.

Li Jiawei a Wang Yuegu (SIN) vyhrali štvorhru s poľským párom Grzybowská, Partyka 3:0 (7,6,9) a otočili stav celého zápasu vo svoj prospech. Singapur vedie nad Poľskom 2:1, bude nasledovať ďalšia dvojhra.

Pri stole sú už pripravené Feng Tianwei (SIN) a Katarzyna Grzybowská (POL).

Prvý set vyhrala Singapurčanka Feng Tianwei 11:8 a priblížila svoj tím bližšie ku štvrťfinále.

Aj druhý set vyhrala Feng Tianwei zo Singapuru pomerom 11:6. Poľka Grzybowská nestačí na svetovú osmičku.

Singapur - Poľsko 3:1
    Feng Tianwei (SIN) - Li Qian (POL) 2:3 (-8, 13,9,-9,-8)
    Wang Yuegu (SIN) - Natalia Partyka (POL) 3:0 (6,9,6)
    Li Jiawei, Wang Yuegu (SIN) - Grzybowská, Partyka (POL) 3:0 (7,6,9)
    Feng Tianwei (SIN) - Katarzyna Grzybowská (POL) 3:0 (8,6,6)

Skončil sa aj posledný zápas, poznáme štvrté družstvo, ktoré sa prebojovalo do štvrťfinále. Feng Tianwei (SIN) porazila v poslednej dvojhre Grzybowskú s prehľadom 3:0 a celkovo vyhrali Singapurčanky 3:1.

Ďalšie štyri osemfinálové zápasy sú na programe od 15.30 hod.:
    Egypt - Holandsko
    Hongkong - Rakúsko
    Veľká Británia - Kórejská ľudovodemokratická republika (Severná Kórea)
    Nemecko - Austrália.

O necelé dve hodiny sa Vám prihlásime znova. Zatiaľ ďakujem za pozornosť, pekný deň.

Už o chvíľu sa nám začnu ďalšie štyri osemfinálové stretnutia v súťaži družstiev žien. Poďme si predstaviť kto nastúpi na úvodné dvojhry za jednotlivé tímy.

V zápase Egypt - Holandsko sa na úvod postavia za stôl Nadeen Eldawlatlyová (EGY) a Li Jiao (NED).

Duel Hongkong - Rakúsko otvorí dvojhra medzi Tie Yana (HKG) a Liu Jia (AUT).

Predstavia sa nám aj domáce stolné tenisty, ktoré si zmerajú sily s Kórejskou ľudovodemokratickou republikou (Severnou Kóreu). Za Veľkú Britániu nastúpi v prvej dvojhre Joanna Parkerová, za Severnú Kóreu to bude Ri Myong Sun.

Nemky nastúpia v osemfinále proti Austrálii, úvodný zápas Irene Ivancanová (GER) - Miao Miao (AUS).

Prvé sety úvodných dvojhier už začali.

Úvodné sety všetkých prvých dvojhier máme za sebou. Vyhrali ich Li Jiao (NED), Liu Jia (AUT), Ri Myong Sun (KĽDR) a Miao Miao (AUS).

Po dvoch setoch priebežný stav úvodných dvojhier:

Nadeen Eldawlatlyová (EGY) - Li Jiao (NED) 11:6, 11:6
    Tie Yana (HKG) - Liu Jia (AUT) 11:7, 7:11
    Joanna Parkerová (GBR) - Ri Myong Sun (KĽDR) 8:11, 11:8
    Irene Ivancanová (GER) - Miao Miao (AUS) 7:11, 15:13

Prvý zápas sa už skončil. Egypťanka Eldawlatlyová podľahla Holanďanke Li Jiao 0:3 (-6,-6,-4) a Holandsko sa tak ujíma vedenia v celom stretnutí 1:0. Na ďalšiu dvojhru nastúpia Dina Meshref (EGY) a Li Jie (NED).

Priebežný stav úvodných dvojhier:

Tie Yana (HKG) - Liu Jia (AUT) 11:7, 7:11, 4:11, 11:6, v piatom sete 2:4
    Joanna Parkerová (GBR) - Ri Myong Sun (KĽDR) 8:11, 11:8, v treťom sete 5:7
    Irene Ivancanová (GER) - Miao Miao (AUS) 7:11, 15:13, 11:5, vo štvrtom sete 9:7

V poradí druhá dvojhra v zápase Egypt - Holandsko:

Dina Meshrefová (EGY) - Li Jie (NED) 5:11, 5:11

Nemka Ivancanová po prvom neúspešnom sete otočila zápas a nakoniec nad Austrálčankou Miao Miao vyhrala 3:1.
    Irene Ivancanová (GER) - Miao Miao (AUS) 3:1 (-7,13,5,8)

Ďalšiu dvojhru odohrá za Nemecko Wu Jiaduo, za Austráliu Lay Jian Fang.

Holanďanky vedú už 2:0! Aj druhý zápas korisťou Holandska.
    Dina Meshref (EGY) - Li Jie (NED) 0:3 (-5,-5,-2)

Na štvorhru, ktorá môže ukončiť celé stretnutie, nastúpi: Magdyová, Meshrefová (EGY) - Timinová, Li (NED).

Reprezentantka Hongkongu Tie Yana vyhrala päťsetovú dráme proti Rakúšanke Liu a Hongkong vedie 1:0.
    Tie Yana (HKG) - Liu Jia (AUT) 3:2 (7,-7,-4,6,13)

V ďalšej dvojhre v tomto stretnutí sa stretnú Jiang Huajun (HKG) a Amelie Soljaová (AUT).

Úvodná dvojhra sa skončila aj v zápase Veľkej Británie so Severnou Kóreou. Domá hráčka Parkerová nestačila na svoju súperku, a Ri Myong Sun (KĽDR) podľahla 1:3.

Joanna Parkerová (GBR) - Ri Myong Sun (KĽDR) 1:3 (-8,11,-8,-4)

Na ďalšiu dvojhru sa chystajú Liu Na (GBR) a Kim Jong (KĽDR).

Holandsko vo štvrťfinále! V najkratšom možno čase porazili holandské stolné tenistky Egypťanky bez straty jediného setu a postupujú medzi najlepších osem tímov.

Egypt - Holandsko 0:3
    Nadeen Eldawlatlyová (EGY) - Li Jiao (NED) 0:3 (-6,-6,-4)
    Dina Meshrefová (EGY) - Li Jie (NED) 0:3 (-5,-5,-2)
    Magdyová, Meshrefová (EGY) - Timinová, Li (NED) 0:3 (-4,-7,-2)

Nemky po výhre Wu Jiaduo už vo vedení 2:0.
    Wu Jiaduo (GER) - Lay Jian Fang (AUS) 3:0 (7,7,7)

Nasleduje štvorhra, uvidíme, či po Holanďankách aj Nemky ukončia svoj osemfinálový zápas veľmi rýchlo.

Na štvorhru v zápase Nemecko - Austrália nominované:
    Silbereisenová, Wu Jiaduo (GER) - Tan, Miao (AUS)

Priebežný stav druhých dvojhier v zápasoch Hongkongu s Rakúskom a domácej Veľkej Británie so Severnou Kóreou:
    Jiang Huajun (HKG) - Amelie Soljaová (AUT) 4:11, 8:11, v treťom sete 10:10
    Liu Na (GBR) - Kim Jong (KĽDR) 8:11, 9:11, po druhom sete

Rakúsko vyrovnáva stav zápasu s Hongkongom na 1:1 zásluhou Soljaovej.
    Jiang Huajun (HKG) - Amelie Soljaová (AUT) 0:3 (-4,-8,-11)

V zápase Hongkong - Rakúsko bude nasledovať štvorhra, v ktorej sa predstavia:
    Lee Ho Ching, Tie Yana (HKG) - Li Qiangbing, Soljaová (AUT)

Štvorhra medzi Nemeckom a Austráliou po dvoch setoch vyrovnaná 1:1
    Silbereisenová, Wu Jiaduo (GER) - Tan, Miao (AUS) 11:6, 9:11

Kórejská ľudovodemokratická republika vedie nad domácimi stolnými tenistkami 2:0 na zápasy. Druhú dvojhru vyhrala Kim Jong.
    Liu Na (GBR) - Kim Jong (KĽDR) 0:3 (-8,-9,-7)

Na štvorhru v zápase Veľká Británia - Kórejská ľudovodemokratická republika boli nominované Sibleyová, Parkerová (GBR) a Ri Mi Gyong, Kim Jong (KĽDR).

Nemky vedú vo štvorhre proti Austrálii 2:1 na sety.
    Silbereisenová, Wu Jiaduo (GER) - Tan, Miao (AUS) 11:6, 9:11, 12:10

Hongkončanky vyhrali prvý set vo štvorhre proti Rakúšankam.
    Lee Ho Ching, Tie Yana (HKG) - Li Qiangbing, Soljaová (AUT) 11:9

Kórejčanky zvíťazili v prvom sete vo štvorhre proti domácim reprezentatkám presvedčivo 11:2 a zdá sa, že Veľká Británia sa rozlúči so súťažou ženských družstiev.
    Sibleyová, Parkerová (GBR) - Ri Mi Gyong, Kim Jong (KĽDR) 2:11

Ďalšími štvrťfinalistkami sa stali očakávane Nemky.

Nemecko - Austrália 3:0
    Silbereisenová, Wu Jiaduo (GER) - Tan, Miao (AUS) 3:1 (6,-9,10,10)

Hongkončanky kráčajú za víťazstvom vo štvorhre, vyhrali aj druhý set, hoci až 14:12. Rakúšanky, ak chcú pomýšľať na celkové víťazstvo v tomto zápase, budú musieť zabrať.
    Lee Ho Ching, Tie Yana (HKG) - Li Qiangbing, Soljaová (AUT) 11:9, 14:12

Veľkú Britániu delí od vyradenia už len jeden set. Kórejčanky vo štvorhre získali aj druhý set.
    Sibleyová, Parkerová (GBR) - Ri Mi Gyong, Kim Jong (KĽDR) 2:11, 7:11

Hongkong ide do vedenia 2:1! Hongkončanky vyhrali štvorhu hladko 3:0, v poslednom treťom sete presvedčivo 11:2. Rakúšanky sa určite ešte pokúsia otočiť tento duel.
    Lee Ho Ching, Tie Yana (HKG) - Li Qiangbing, Soljaová (AUT) 11:9, 14:12, 11:2

Domáca Veľká Británia končí! Do štvrťfinále sa podľa predpokladov prebojovala aj Severná Kórea.
    Veľká Británia - Kórejská ľudovodemokratická republika 0:3
    Sibleyová, Parkerová (GBR) - Ri Mi Gyong, Kim Jong (KĽDR) 0:3 (-2,-7,-3)

Hrá sa už len posledný osemfinálový zápas družstiev žien v stolnom tenise medzi Hongkongom a Rakúskom, kde ázijský tím vedie 2:1. Práve začala dvojhra medzi Jiang Huajun (HKG) a Li Qiangbing (AUT).

Prvý set vyhrala presvedčivo hongkonská reprezentantka Jiang Huajun 11:6.

Druhý set medzi Jiang Huajun (HKG) a Li Qiangbing (AUT) sa stal opäť korisťou Hongkončanky, tentoraz pomerom 11:8. Hongkong je tak už len jediný set od postupu medzi najlepších osem mužstiev.

Poslednými štvrťfinalistkami sú Hongkončanky! Tie porazili rakúske stolné tenistky 3:1. V poslednej dvojhre vyhrala Jiang Huajun (HKG) nad Li Qiangbing (AUT) hladko 3:0.

Hongkong - Rakúsko 3:1
    Lee Ho Ching, Tie Yana (HKG) - Li Qiangbing, Soljaová (AUT) 3:0 (9,12,2)
    Jiang Huajun (HKG) - Li Qiangbing (AUT) 3:0 (6,8,6)

Ďakujem Vám za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalšom online prenose zo stolného tenisu, ktorý začína už od 20.00 hod. Na programe sú štyri osemfinálové zápasy družstiev mužov. (17:43:49)