Tímy ženy (kon.) | Tímy muži (kon.)
koniec udalosti
Tímy muži

Piatok 03.08.2012, 20:00Olympijské hry - stolný tenis

Ďakujem Vám za pozornosť pri online prenose z osemfinálových zápasov družstiev mužov v stolnom tenise.

Zajtra dopoludnia sú na programe štyri ostávajúce osemfinálové duely. (22:50:22)

Nemci zvrátili stav stretnutia na 3:1 po úvodnom zaváhaní Tima Bolla. Poslednú dvojhru vyhral Bastian Steger (GER) nad Jörgenom Perssonom (SWE) 3:0 a nemeckí reprezentanti potvrdili nakoniec rolu favorita. Ak by vyhrali Švédi, považovalo by sa to ako za malú senzáciu. Nemecko ide do štvrťfinále!

Švédsko - Nemecko
    Jörgen Persson (SWE) - Timo Boll (GER) 3:1 (6,7,-15,8)
    Par Gerell (SWE) - Dimitrij Ovtcharov (GER) 2:3 (-14,9,6,-4,-8)
    Lundqvist, Gerell (SWE) - Boll, Steger (GER) 0:3 (-9,-8,-9)
    Jörgen Persson (SWE) - Bastian Steger (GER) 0:3 (-12,-7,-10)

Aj druhý set medzi Perssonom (SWE) a Stegerom (GER) vyhral Nemec! Steger triumfoval pomerom 11:7 a Nemcov tak delí od štvrťfinále už len jediný set!

Prvý set vyhráva nemecký stolný tenista Bastian Steger 14:12.

Dramatická koncovka, stav 11:11.

Švédsky veterán Jörgen Persson vyrovnáva stav v úvodnom sete na 9:9.

Prvý set medzi Perssonom (SWE) a Stegerom (GER) sa blíži ku koncu, nemecký reprezentant vedie 9:7.

Zápas medzi Perssonom a Stegerom sa už začal. Keďže máme teraz viac času, tak môžeme si o nich čosi povedať, teda napísať.

Švéd Jörgen Persson je už hrajúca legenda, v podstate veterán. Má 46 rokov a momentálne je na 90. mieste vo svetovom rebríčku.

Naopak, Nemec Bastian Steger je 15 rokov mladší ako Persson. Má najlepšie roky pre športovca, aspoň sa tak hovorí. Figuruje na 24. pozícii vo svetovom rankingu, ktorý vydáva ITTF. Je však až štvorkou nemeckého výberu, keďže na 22. priečke je pred ním ešte Patrick Baum. Samozrejme, okrem Ovtcharova a Bolla, ktorí patria ku svetovej špičke.

Nemci vedú 2:1! Timo Boll s Bastianom Stegerom dokázali poraziť vo štvorhre švédsku dvojicu Lundqvist, Gerell 3:0 po setoch 11:9, 11:8, 11:9.

Na rad príde ďalšia dvojhra medzi Jörgenom Perssonom (SWE) a Bastianom Stegerom (GER).

Obdivuhodné! Prehrávať 0:5, 6:8, vyhrať 11:8. Toto sa podarilo nemeckej dvojici Boll - Steger v druhom sete štvorhry proti Švédom Lundqvistovi a Gerellovi.

Nemeckí reprezentanti v druhom sete dokonca vyrovnali na 8:8. Okamžite na to získali aj deviaty bod. Tak to je parádny obrat od Tima Bolla a Bastiana Stegera.

Nemecký pár však náskok sťahuje, Boll so Stegerom (GER) prehrávajú už len 7:8.

V druhom sete viedli Švédi už 5:0, momentálne vedie Lundqvist s Gerellom (SWE) 8:5.

Jediný osemfinálový zápas, ktorý sa ešte hrá, je európske derby Švédsko - Nemecko. Nemci Steger s Bollom vyhrali úvodný set štvorhry 11:9.

A portugalská dvojica ho premieňa. Veľká Británia končí. Portugalci putujú do štvrťfinále.

Portugalsko - Veľká Británia 3:0
    Marcos Freitas (POR) - Paul Drinkhall (GBR) 3:1 (-13,6,7,8)
    Joao Monteiro (POR) - Liam Pitchford (GBR) 3:1 (-9,5,7,8)
    Apolonia, Monteiro (POR) - Baggaley, Pitchford (GBR) 3:0 (5,7,9)

Za stavu 10:9 v treťom sete v prospech Portugalcov si ich tréner berie takisto time-out. Apolonia s Monteirom (POR) majú mečbol na celkové víťazstvo v zápase s Veľkou Britániou.

Britská dvojica Baggaley - Pitchford prehráva v treťom sete 5:6 a reprezentačný tréner Veľkej Británie si vyžiadal oddychový čas.

Duel Švédsko - Nemecko je dnes jednoznačne najvyrovnanejší, najdlhší, najzaujímavejší. Až teraz sa začína hrať štvohra medzi týmito dvoma krajinami. Za Švédsko nastúpi Lundqvist a Gerell, za Nemecko Boll a Steger.

Apolonia s Monteirom (POR) vyhrali proti Baggaleyovi a Pitchfordovi (GBR) aj druhý set, tentoraz 11:7. Od postupu medzi elitnú osmičku ich delí už len jediný set.