Jednotlivci - muži

Hyek Jin Oh

Piatok 03.08.2012, 10:00Olympijské hry - Lukostreľba

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť začína o 10:00.

Krásne piatkové dopoludnie, vážení priatelia. Opäť sa spolu stretávame pri ľukostrelbe, ktorá má dnes na programe svoje vystúpenia. Finále jednotlivcov v kategórii muži.

Máme niekoľko favoritov, ktorí sa predstavia v vo vzájomných súbojoch štvrťfinále už o chvíľu. Kto sa nakoniec bude tešiť zo zlata? Na to si budeme musieť počkať do poobedia.

Začali sme prvým súbojom medzi Anuar Khariul Mohamad (MAS) a Larrym Gofreyom (GBR).

Prvý set vyznel v prospech Mohamada, ktorý získal 27 bodov, pričom Brit len 25. Na sety je to 2:0.

Druhý set sa skončil zhode remízou, stav je preto 3:1.

Dve desiatkové terče a jeden deviatkový posunul Brita k víťazstvu v treťom sete, stav je 3:3.

Aj vo štvrtom sete získal viac bodov Brit, takže vedie 5:3 a je blízko domáci hráč k postupu.

Malajzijčan ušiel hrobárovi z lopaty, vyhral o dva body v piatom sete a stav je 5:5. Uvidíme teda Shoo-Off - Kto z koho.

Shoot-off vyznel lepšie v prospech Anuara Mohamada (MAS) a tak postupuje do štvrťfinále !

Takaharu Fukurawa (JAP) a Baard Nensteg (NOR) zvedú ďalší súboj o druhú štvrťfinálovú miestenku.

28 bodov Japonca (9,10,9) je viac ako 26 Nórových, a tak vyhráva prvý set Fukurawa - 2:0.

Japonec nastrieľal aj v druhom sete tie isté terče, získal teda opäť 28 bodov, pričom Nór len 25. Stav je teda 4:0.

V treťom sete ale Japonec trošku stratil, 25 bodov mu po troch šípoch nestačilo na Nenstegových 26 a stav sa nám znižuje - 4:2.

Nór však vo štvrtom sete nastrieľal strašne málo. Len 21 bodov mu na Japonca zďaleka nestačí a ten si poľahky vzal postup po stave 6:2: Takaharu Fukurawa (JAP) vo štvrťfinále !

Markiyan Ivashko (UKR) a Wei-Cheng Kuo (TPE) už hrajú proti sebe !

Prvý set vyznel vďaka 27 získaným bodov Tiapejčan a vedie 2:0.

Dve deviatky a desiatky, Tiapejčan si zatiaľ pohodlne strieľa postup do štvrťfinále. Na sety vedie 4:0.

Aj v treťom sete zastrieľal Kuo lepšie a preto po zisku 28 bodov postupuje ďalej !

Hyun Dong Im (KOR) a Rick van der Ven (NED) pripravení zviesť spoločný súboj o postup.

Holanďan si vystrieľal prvý set, keď zvíťazil s počtom bodov 29 - 2:0.

Troma deviatkami dokázal teraz van der Ven získať 27 bodov, rovnaký počet získal aj jeho súper. Po remíze je teda stav 1:3 pre Holanďana.

Holanďan zastrieľal skutočne parádne a po piatich vyhral celkom jednoznačne 7:1 na sety. Rick van der Ven tak postúpil ďalej.

Ďalšou dvojicou je Hyek Jin Oh (KOR) a Poliak Rafael Dobrowolski.

Kórejčan vyhral prvé dva sety a rázne kráča do štvrťfinále - 4:0.

Dvakrát za 28, raz za 27 bodov a toto Kórejčanovi stačilo na ľahký postup po víťazstve 6:0. Hyek Jin Oh (KOR) tak ide ďalej !

Viktor Ruban (UKR) a Gael Prevost (FRA) si to v mládežníckom súboji rozdajú o postup.

Ruban nastrieľal v prvom sete 28 bodov, jeho súperovi sa podarilo dosiahnuť síce len o bod menej, ale to mu nepomohlo. 2:0 pre Ukrajinca.

Francúz si udržal svoju hranicu bodov, zastrieľal rovnako, jeho súper však o dva body menej oproti prvému setu a je vyrovnané 2:2.

Tretí set zvládol na 29 bodov (10,9,10) Urajinec, Francúz na neho nemal, takže máme tu opäť vedenie v pomere 4:2.

Prevost ale zabojoval a vyhral štvrtý set o bod pred súperom, preto je stav 4:4.

Tesný a vyrovnaný súboj napokon dopadol lepšie pre Ukrajinca. Ten vyhral piaty set o bod a vyhral celú partiu 6:4. Viktor Ruban (UKR) tak postupuje ďalej.

Predposledný súboj o štvrťfinále zvedú Xiaoxiang Dai (CHN) a Taylor Worth (AUS).

Austrálčan zvládol lepšie prvý set, získal 28 bodov, Číňan len 25 - stav je teda 0:2.

V druhom sete sa počet získaných bodov vymenil a stav je 2:2.

Toto vyrovnaný duel, v treťom sete získali obaja po 28 bodov , stav je 3:3.

Dve desiatky a deviatka v poradní Austrálčana, berie si víťazný set a vedie 5:3.

V piatom sete sa Číňan zachránil, vystrieľal si 28 bodov a vyrovnal na 5:5. Uvidíme dnes druhý Shoot-off.

Shoot-off vyhral Číňan a tak Xiaoxiang Dai postupuje ďalej !

Posledný súboj o postup bude medzi hráčmi: Dan Olaru (MDA) a Bubmin Kim (KOR).

V prvom sete porazil na body Moldava Kórejec 28:26, vedie tak 2:0.

Úplne rovnakým bodovým výsledkom dopadol aj druhý set, čiže v prospech Kórejčana a je to 4:0.

Bubmin Kim získal v treťom sete 26 bodov, Moldavčan toľko isto, rozhodnuté teda ešte nie je. Stav je 5:1 v prospech Kima.

Kim si jasne poradil v aj piatom sete a celý zápas vyhral 7:1. Bubmin Kim (KOR) je tak posledným štvťfinalistom.

Pri súbojoch štvrťfinále a o medaily sa uvidíme poobede, priatelia od 15:00. Zatiaľ príjemný deň.

Dobrý deň, sme späť pri ľukostrelbe, o chvíľu nám začne prvé semifinále.

V ňom sa stretne Takaharu Fukurawa (JPN) a Anuar Mohamad (MAS).

Japonec nastrieľal v prvom sete 27bodov, Malajzijčan len 25. Na sety je to preto 2:0.

Japoncovi stačilo v druhom sete 25 bodov na to, aby viedol už 4:0 na sety.

27 bodov Mohamada v treťom sete a máme znížené - 4:2.

28 bodov Japonca Takuhara Fukurawu stačilo vo štvrtom sete na postup a po stave 6:2 postúpil.

V druhom semifinále sa stretne Rick van der Ven (NED) a Wei-Cheng Kuo (TPE).

27 bodov proti 24 bodom. Holanďan vedie 2:0.

Napokon sa podarilo získať Holanďanovi o bod viac a tak vyhral v zápase 6:0, čo znamená, že postúpil do semifinále-.

Hyek Jin Oh (KOR) a Viktor Ruban (UKR) si to rozdajú.

V prvom sete dominoval jasne Kórejčan, získal 29 bodov a na sety vedie 2:0.

V druhom sete sa zrodila remíza 27:27 stav na sety je 3:1.

Oh vyhral tretí set s prehľadom opäť na 29 bodov, a ujíma sa vedenia 3:1 na sety.

Oh (KOR) rozhodol o svojom triumfe, na sety víťazí 7:1.

Xiaoxiang Dai (CHN) a Bubmin Kim (KOR) si to rozdajú v záverečnom súboji o postup.

Číňan naplno na 30 bodov, Kórejčan len na 26 - stav je 2:0.

V druhom sete sa nám zrodila remíza 28:28, takže stav je 3:1.

Kim vyhral tretí set o bod a vyrovnáva na 3:3.

O bod otáča vedenie na svoju stranu po 4.sete Bubmin Kim, ktorý teda vedie 5:3 .

O poslednom postupujúcom rozhodne Shoot-off, Dai vyrovnal totiž na 5:5.

Xiaoxiang Dai posledným semifinalistom !

Máme tu prvé finále - Rick van der Ven (NED) a Takaharu Fukurawa (JAP).

V prvom sete sa zrodila remíza po 28 bodov, stav je 1:1.

V druhom zastrieľal Holanďan na trikrát desiatku a víťazí v ňom - 3:1.

Tretí set v prospech Japonca o dva body pred Holanďanom . stav je 3:3.

Štvrtý set opäť skvelý van der Ven na 30 bodov a vedie 5:3 !

Japonec sa zachránil, dobre zastrieľal a vyrovnal na 5:5 Máme tu Shoot-off.

Japonec Fukurawa sa stáva prvým finalistom !

Hyek Jin Oh (KOR) a XiaoXing Dai (CHN) si to rozdajú v súboji o finále.

Číňan zastrieľal na 29 bodov, Kórejčan na 27, čo znamená, že Dai vedie 2:0.

Oh vyhral o bod druhý set, stav je vyrovnaný 2:2.

V treťom kole remíza, obaja mali zhodne po 27 bodov, takže stav je 3:3 na sety.

Kim mal o dva body menej na terčoch ako Dai, a tak sa Číňan ujíma vedenia 5:3 !

Dobra streľba Oha zachránila a taktiež 29 bodov v piatom sete. Máme tu druhý Shoot-off.

Hyek Jin Oh (KOR) víťazom Sfoot-offu a druhým finalistom !

Stretnutie o bronz: Rick van der Ven (NED) a XiaoXiang Dai (CHN)

Prvý set vyznel jasne pre Holanďana, ktorý získal 29 bodov, pričom Dai len 26 - 2:0.

Skvelá streľba v druhom sete priniesla Holaňďanovi ďalšie dva body . 4:0.

Dai znížil, keď získal s 28 bodmi o bod viac ako Ven, stav je preto 4:2.

Dai získal tentoraz opäť len o bod viac a stačilo mu to na to, aby bolo teraz 4:4 na sety.

V piatom sete sa zrodila remíza, je to teda 5:5 a uvidíme BRONZOVÝ SHOOT-OFF !

Víťazom sa stal Číňan XiaoXiang Dai a je bronzový !

Finále o olympijské zlato - posledné v lukostreľbe !

Takaharu FUKURAWA (JAP) a Bubmin KIM (KOR).

29 bodov získal Kim pred 26 bodmi od Japonca, Kórejčan vedie 2:0 !

V druhom sete je tu opäť víťazstvo KIMA, ktorý je blízko k zlatu. Dosiahol 28 bodov a vedie 4:0 !!

V treťom sete napokon remíza, Japoncovi nestačilo na zisk dvoch bodov v sete ani 29 bodov ! Stav je 5:1 pre Kima.

JE KONIEC ! Japonec získal 25 bodov, Oh 28 bodov a tak za stavu 7:1 víťazí a získava olympijské zlato ! (17:11:23)