koniec udalosti
Jednotlivci - muži

Utorok 31.07.2012, 10:00Olympijské hry - Lukostreľba

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť začína o 10:00.

Príjemné utorkové popoludnie, vážení priatelia. Vítam vás pri sledovaní lukostreľby. V tejto súťaži síce nemáme žiadne zastúpenie zo Slovenska, no aj napriek tomu je tento šport veľmi zaujímavý. Dnes nás bude čakať súboj z 1/32 finále dvojíc do 1/16, ktoré dnes neskôr taktiež uvidíme o postup ďalej.

Dvojice:

NESTENG Baard (NOR) - KIKUCHI Hideki (JAP)

TALUKDAR Jayanta (IND) - WUKIE Jacob (USA)

XING Yu (CHN) - MAYR Camilo (GER)

CHENG Chu Sian (MAL) - MOHAMAD Khairul Anuar (MAL)

FURUKAWA Takaharu (JAP) - LEE Kar Wai Calvin (HKG)

FRANGILLI Michele (ITA) - HRACHOV Dmytro (UKR)

Prvý set šípov dopadol lepšie pre Japonca, ktorý získal 26 bodov (9,9,8), Nór zatiaľ len 24 bodov.

V druhom sete šípov to išlo Nórovi o niečo lepšie, po trafení terča za 8,9 a 10 bodov získava dokopy.

Tie isté tri terče ale trafil aj Kikuchi a vedie o dva body.

Nór je lepšie postavený v rebríčku lukostrelcov, preto sa čaká od neho víťazstvo v tomto súboji. Postupne sa rozstrieľal, získal teraz 28 bodov za dve desiatky a jednu osmičku.

Japonec však triafa terče s bodovacími jednotkami 9,9 a 8, čo znamená, že sa zrodila remíza 79:79.

Aj po piatich setoch je vyrovnané, tentoraz 133:133. Za dva sety získal Nór 54 bodov, Japonec dobrou trefou v poslednom sete dokopy tiež 54 bodov.

Zatiaľ ide o veľmi vyrovnaný súboj. Nór ma na svojom konte už aj jeden chybný pokus, Japonec sa zatiaľ drží statočne.

Keďže stav po piatich setoch bol 5:5, museli sme prejsť k Shoot-Offu a tam porazil Nór Nenesteg svojho súpera Kikuchiho ! Postpuje po víťazstve 6:5.

Pokračujeme súbojom dvojice Jayanta Talukdar (IND) a Jacoba Wukieho z USA.

V prvom sete je to naklonené jasne na strane Američana. Wukie získal 27 bodov, Ind len 22.

Aj druhý set ide na stranu Američania. Zatiaľ mu to ide ako po masle, pretože získal až 30 bodov, keď trafil trikrát desiatku !

Tretí set bol veľmi tesný, ale Indových 28 bodov nestačilo na Wukieho 29, a preto je tu koniec tohto duelu !

Po víťazstve v setoch 6:0 spravil Jacob Wukie z USA s Indom Jayantom Talukdarom krátky proces.

Prechádzame k mužom späť, tam sa teraz bude hrať prvé osemfinále.

Nór Nensteg si to zmeria s Američanom Wukiem.

Prvý set vyhral Američan, pretože nastrieľal 28 bodov, Nór len 24. Stav na sety teda 0:2.

V druhom sete nastrieľali obaja dvakrát po desať, ale Nór v treťom terči mal deviatku, Američan len osmičku, a tak je stav po setoch vyrovnaný 2:2.

V treťom sete dosiahol Wukie 27 bodov za terče 8,9 a 10, Nór za dve desiatky a deviatku, získal teda 29 bodov a vedie 4:2. Teraz môže rozhodnúť.

Wukie získal vo štvrtom sete len 25 bodov, pričom jeho súper viac. Nór sa zastavil na čísle 29 a vyhral. Postupuje ďalej teda Nensteg !

Presunieme sa k ženám.

Ďalší boj o osemfinále zvedie Čiňan Yu Xing s Nemcom Camilom Mayrom.

Číňan si zatiaľ vedie veruže lepšie, v prvom sete nastrieľal 29 bodov, zatiaľ čo jeho súper Mayr o dva body menej. Stav je teda 2:0.

Úplne rovnakým výsledkom sa skončil aj druhý set. Číňan si vystrieľal 29 bodov, zatiaľ čo Nemec 27 po šípoch 8,9,10. Stav je teda 4:0 a Xing je blízko k postupu.

Xingovi z Čínovy sa podarilo aj v treťom sete získať 29 bodov za šípy a ciele v hodnote 9,10 a 10. Nemec len 26 a tak ľahkým procesom postupuje Yu Xing z Číny !

Ďalej budeme pokračovať súbojom dvoch Malajzíjčanov. Tým prvým je SIan Chu Cheng, druhým Anuar Khairul Mohamad.

Mohamad získal za hodnoty 9,10 a 10 pekných 29 bodov, jeho krajan bol na tom horšie, a tak sa víťazom prvého setu stáva Mohamad. 0:2.

Cheng ale zastrieľal o jeden bod lepšie v druhom sete ako jeho krajan. Získal 28 bodov po šípoch hodnoty 10, 9, 9 a na sety je to teda 2:2.

Cheng sa dokonca po treťom sete ujíma vedenia 4:2 , keďže dosiahol 27 bodov a Mohamad len 25.

Štvrtý set ešte ale rozuzlenie nepriniesol, pretože Mohamad zastrieľal výborne. 29 bodov za terče 10,10 a 9 stačilo na 27 Chengových. Stav je teda 4:4.

V piatom sete strelil Mohamed trikrát desiatku, jeho súper a krajan len v dvoch prípadoch strelil terč 10 a v treťom deviatku. V napínavom súboji tak po stave 6:4 postupuje MOHAMAD.

Nasledovať bude ďalšie osemfinále, v ktorom si zmeria sily o postup Číňan Yu Xing s posledným postupujúcim mužom Sian Chu Chengom z Malajzie.

Začalo sa nám osemfinále.

V úvodných terčoch zvíťazil Číňan s väčším počtom bodov nad Malajzijčanom. Na sety je to teda 2:0.

Druhá séria setu sa skončila nerozhodne, keď obaja aktéri duelu nastrieľali rovnaký počet bodov. Stav je po druhom sete 3:1 pre Čiňana.

Vo štvrtom sete sa podarilo Mohamadovi vyhrať väčším počtom získaných bodov a tým pádom vyrovnal stav setov na 3:3.

Štvrtý priniesol do stavu skóre 2 body Mohamadovi z Mongolska a to znamená, že je veľmi blízko k postupu. Vedie 5:3.

V piatom sete sa však Číňan Xing vyhol vypadnutiu a vyrovnal stav setov na 5:5. Uvidíme tak ďalšie Shoot-Off.

V Shoot-off sa z víťazstva tešil Malajzíjčan San Chu Cheng, zvíťazil 6:5 a postupuje ďalej !

Teraz sa presunieme do ženského osemfinále.

Takaharu Furukawa (JAP) a Calvn Wai Kar Lee (CHN) zvedú ďalší zápas o postup.

Dve desiatky a sedmička v prvom sete pre Číňana znamená vedenie , keďže Japonec získal len 25 bodov. 0:2.

Číňan vedie už 4:0 na sety, keď získal rovnaký počet bodov, čiže 27 aj v druhom sete. Japonec len 25, a preto mu hrozí vypadnutie.

Fukurawa ale trafil dvakrát desiatku, raz osmičku a s počtom bodov 28 sa drží v hre. Keďže je to viac ako dve osmičky a jedna deviatka dokopy, stav sa mení. Je to 2:4 z pohľadu Japonca.

29 bodov od Fukurawu sme spozorovali vo štvrtom sete a Číňan Lee len 27 bodov. Je to jasné, dva body do setu pre Japonca a stav je 4:4.

Piaty set priniesol rozuzlenie pre tento napínavý zápas. Fukurawa (JAP) získal 29 bodov, jeho súper Lee (CHN) len 27 a tak po stave 6:4 postupuje japonský strelec !

Máme tu posledný doobedňajší súboj o postup do osemfinále. V dueli sa stretne Michele Frangilli (ITA) a Dmytro Hrachov (UKR).

Hrachov dokázal trafiť terče 9,10 a 9, získal tak 28 bodov, no jeho súper síce tiež trafil dvakrát deviatku, ale raz aj osmičku, a tak vedie Ukrajinec 2:0.

V druhom sete to boli od Taliana tri osmičky, čo je spolu 24 bodov, ale Hrachov bol opäť lepší. Dvoma deviatkami a desiatkou získal 28 bodov a vedie 4:0.

V treťom sete ale ale Ukrajincovi zadarilo menej a získal 26 bodov. O bod viac mal Talian Frangilli a tak znižuje na 2:4.

Frangilli si pripísal vo štvrtom sete terče 8,9 a 10, čo činí dokopy 27 bodov. Hrachov tri deviatky , a tak sa zrodila prvá remíza v tomto súboji. Stav je preto 5:3 pre Hrachova.

Po dvoch šípoch piateho setu bol stav 18:18, ale Hrachov strelil v poslednom deviatku, jeho súper len osmičku, a ta vyhral Ukrajinec pomerom 7:3. Postupuje ďalej !

Poďte s nami opäť do kategórie žien.

Vrátime sa späť, aby sme si pozreli osemfinále mužov.

Jeho aktérmi bude dvojica Takaharu Fukurawa (JAP) a Dmytro Hrachov (UKR).

Dve desiatky Hrachova v prvom sete a 29 bodov pred 28 bodmi Japonca, vedie Hrachov 2:0.

Hrachov získal 8, 9 a 10, čiže 27 bodov, Japoncovi sa zásluhou desiny a dvoch deviatok podarilo vyhrať druhý set. Stav je 2:2.

Tretí set sa podarilo dobre začať Hrachovovi , ktorý trafil z úvodných dvoch šípov dve desiatky a po treťom deviatku. Japonec nachytal len 27 bodov a opäť prehráva - 2:4.

Hrachov (UKR) zaváhal v piatom sete a Japonec ho terčami 10,10, 9 a s 29 bodmi vyhral. Fukurawa (JAP) tak po výhre 6:4 postupuje !

To je zatiaľ všetko, vidíme sa asi o dve hodiny a pokračujeme poobedňajším programom.

Príjemné popoludnie, o 16:00 začíname ďalším súbojom o postup do osemfinále. Janstsan Ganguts (MON) a Rahul Banerjee (IND) si to rozdajú.

Dve desiatky a jednu deviatku, čiže dokopy 29 bodov si vystrieľal Ind v prvom sete, Ganguts o dva body. Stav 0:2.

Máme koniec. Druhý set a aj tretí set zvládol lepšie Rahul Banerjee a postupuje ďalej !

Daniel Xavier Rezande (BRA) a Rafael Dobrowolski (POL) v ďalšom súboji o postup.

Prvý set víťazne vyznieva pre Brazílčana, vedie teda 2:0.

Poliak Dobrowolski ale odpovedal rovnako a získal viac bodov v druhom sete - 2:2.

Tretí set bol vyrovnaný - 3:3-.

Vo štvrtom sete sa ujal Poliak vedenia 5:3 na sety.

V piatom sete sa celý zápas skončil. Poliak zvíťazil 7:3 a postúpil !

V prvom poobedňajšom mužskom osemfinále nastúpi proti sebe Rahul Banerjee (IND) a Rafael Dobrowolski (POL).

Hneď v prvom kole tu máme remízu, 28 bodov na oboch stranách - stav je teda 1:1.

Dobrowolski získal 27 bodov, jeho súper z Indie len 25 - stav je preto 1:3.

Dve desiatky a devina pre Inda, Dobrowolski len 26 bodov - stav 3:3.

Rovnaká pozícia ako v poslednom sete len v opačnom garde. Poliak má 29 bodov, Ind 26. Stav je 3:5.

Koniec súboja v piatom sete. 26 bodov pre Poliaka, 25 pre Inda,a tak postupuje Rafael Dobrowski (POL) !.

Kubánec s 28 bodmi v prvom sete, jeho protihráč Ind len 27, vedenie ide na stranu Stevensa - 0:2.

Terče 8,9,10 pre Raia, rovnako tak aj Stevens získal takéto hodnoty, preto máme remízu v druhom sete a stav 1:3.

V treťom sete sme mali po dvoch šípoch zhodne po 19 bodov, tretí úder zvládol lepšie Kubánec a vedie už 5:1.

Vo štvrtom set zastrieľal Ind parádne a znížil na 3:5.

Rai vyrovnáva na 5:5, keď sa Stevensovi nepodarilo nadviazať na prvé sety.

Uvidíme teda Shoot-Off.

Po Shoot-Off víťazí Tarenduup Rai (IND) a postupuje ďalej po víťazstve 6:5.

Robert Elder (FIJ) a Bubmin Kim (KOR) v poslednou súboji o postup do osemfinále.

V prvom sete si Kórejčan Kim vystrieľal 26 bodov, jeho súper z Fidži 24 , a tak vedie Kim 2:0.

Parádny zásah dvoch desiatok a deviatky od Kima znamená, že má viac bodov a vyhráva už 4:0.

Elder zahral teraz dobrú sériu troch šípov, získal 29 bodov, tri deviatky vyniesli Kimovi len 27 bodov a máme znížené. Stav je 2:4.

Elder získal 27 bodov, Kim len 26 vo štvrtom sete a máme vyrovnané 4:4.

V piatom sete mali po dvoch šípoch obaja zhodne po 17 bodov, Kim sa však posledným šípom dostal do vedenia, vyhral s 29 bodmi a 6:4 a postupuje !

Máme tu ešte jedno mužské osemfinále.

Rai Tarundeep (IND) a Bubmin Kim (KOR) nastupujú proti sebe.

Kórejčan získal 27 bodovo v prvom sete, jeho súper 26, a tak Kim vedie 2:0.

Kim trafil tri desiatky, mal 30 bodov, Ind len 28,a tak je stav už 4:0.

28 bodov pre Inda, 25 pred Kima a znižuje sa - 2:4.

Štvrtý set pre Kima a 28 bodov a víťazstvo 6:2 pre Kórejčana, čo znamená postup ďalej.

To je koniec dnešného preteku mužov, dovidenia pri ďalších prenosoch. (18:28:40)