koniec udalosti
Popoludňajší program (muži)

Pondelok 30.07.2012, 16:00Olympijské hry - Lukostreľba

S týmto konštatovaním sa s vami lúčim, dovidenia nabudúce. (18:29:39)

Britský lukostrelec urobil s Mexičanom krátky proces. 7:1 v prospech Godfreyho (GBR). Serranovi (MEX) ostávajú len oči pre plač!

Brit získal vo svoj prospech aj tretiu sadu. Vyhráva už 5:1 a je len krôčik od postupu medzi 16 najlepších!

V druhom sete si body obaja rozdelili. Trafili 29 z 30 bodov a skóre je 3:1 pre domáceho lukostrelca.

Serranovi (MEX) tesne ušli prvé body v tomto zápase. Vyfúkol mu ich súper, Godfrey (GBR), ktorý trafil o bod viac. Vyhráva tak 2:0.

Posledný dnešný zápas mužov v lukostreľbe práve začal.

Godfrey (GBR) sa o malú chvíľu stretne dueli s Mexičanom Serranom. Konkrétnejšie- o 18:10.

Brit urobil s Bangladéčanom krátky proces a vyhral v najkratšom možnom čase. Milon (BAN) - Godfrey (GBR) 0:6!

Druhý zápas medzi Milonom z Bangladéšu a Godfreym z Veľkej Británie už začal. Brit vedie už 4:0.

Vo štvrtom sete trafil Serrano (MEX) 8 , 9 , 9. Stačilo mu to na zisk 2 ďalších bodov. Zápas skončil výsledkom. Serrano (MEX) vs. Galiazzo( ITA) 6:2!

Talian zabojoval a tretí set získal. Je znížené , 4:2 pre Serrana (MEX)

Mexičan je na koni. Druhý set získal v pomere 27:25 a už vyhráva 4:0!

Zápas sa už začal. Prvý set získal v pomere 25:24 Mexičan. Serrano(MEX) : Galiazzo (ITA) 2:0

Ďalší zápas medzi Mexičanom Serranom a Talianom Galiazzom začne o 17:18.

Vo štvrtom sete trafil Kuo 28 , El-Nemr len 23. Víťazom sa stáva Taiwančan Cheng-Wei Kuo v pomere 6:2!Postupuje už medzi 16ku najlepších.

Kuo sa ujíma vedenia! Trafil 30 z 30 tich zatiaľ čo El-Hamr len 27 . 4:2 pre Kua!

V druhom sete Kuo nenechal nič na náhodu. Trafil 28 z 30tich bodov a vyrovnal na 2:2.

Cheng-Wei Kuo trafil v prvom sete do čísel 6 , 10 , 9 a so súčtm 25 bodov sa nevyrovnal súperovi. Ten ich mal o dva viac, 27 , keď trafil 8 , 10 , 9 a ujal sa vedenia. Kuo-El-Nemr 0:2.

Zápas sa už začal.

V nasledujúcom zápase o 16:52 sa stretnú víťazi oboch zápasov. Taiwančan Kuo a Egypťan El-Nemr.

El-Nemr víťazí! V štvrtom sete získal 26 bodov, Duenas len 24 a preto postupuje ďalej! Konečný výsledok - 6:2

Afričan El-Nemr trafil o 3 body viac, ako súper a získava ďalšie 2 body. Po treťom sete je stav 4:2 pre Egypťana.

El-Nemr sa po zlom výkone v prvom sete rýchlo otriasol. Tri 10 ky mu zaručujú 2 body a vyrovnanie skóre. 2:2 po druhom sete!

Prvé dva body získal v prvom sete Kanaďan,keď dokázal trafiť dve 10 a jednu 9. Egypťan trafil 9, 8 a 7. 2:0 pre Kanaďana.

Ďalší zápas, ktorý rozhodne o tom, kto bude Kuovým súperom už začal. Bude to Egypťan El Nemr alebo Kanaďan Duenas?

Na rad prišiel rozstrel, kde mal viac šťastia Kuo. Obaja trafili 10ku, ale Kuov šíp bol bližšie k stredu a tak sa stáva víťazom . 6:5!

V piatom sete opäť dominoval Venezuelčan, stav je 5:5 .

V štvrtom sete si body obaja hráči rozdelili. 5:3 pre Kua.

Tretí set získal v pomere 2:0 Kuo,keď trafil 10 a 9 a 9. Malave trafil 9 a 9 a 8 . Taiwanský reprezenant vyhráva 4:2.

Druhý set už taký presvedčivý zo strany Juhoameričana nebol, Kuo trafil dve 9ky zatiaľ čo Malave len dve 8 ky, stav je vyrovnaný, 2:2.

V prvom sete získal dve desiatky Juhoameričan a získal tak dva body-získal prvý set.

Už o 10 minút sa ako prvá dvojica predstaví Malave (VEN) proti Kuo (TPE). Malave je miernym favoritom.

Terč je rozdelený do desiatich bodovacích pásiem a špeciálnym poľom x10, ktoré rozhoduje pri rovnosti bodov. Strieľať by sa malo v dvojiciach, vyhrá najlepší strelec z piatich setov. Každý pretekár bude mať v každom sete tri šípy. Keď pretekár skóruje dvakrát, vyhrá set. Pokiaľ raz, bude to remíza. Prvý pretekár, ktorý získa šesť bodov vyhrá svoj zápas. Pokiaľ nastane remíza, bude rozstrel, takzvaný "single-arrow shoot-off".