Třinec – Zlín 2:3 (po s.n.) | Kladno – K. Vary 4:3 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 4:1 (kon.)
Plzeň – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Motor ČB – Slavia 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
4:3 (3:0, 1:2, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
cz Piatok 23.09.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga (ČR)

59:38
    Nosek od modré trefil tyč!

59:04
    Kuchler dorážel střelu Skrbka mimo! Obrovská šance na rozhodnutí.

55:01
    Hovorka se řítil sám na Mensatora, ten se položil na led jak široký tak dlouhý a nakonec betonem vytáhl puk mimo branku!

50:40
    Pech za brankou rychle předal Kumstátovi, který nestihl zasunout za beton Cikánka.

49:28
    Hostům se ale naskýtá příležitost vyrovnat. Libor Procházka dostává dvě minuty za zdržování.

48:49
    Dragoun se pěkně prokličkoval před Mensatora, který si ale mezírku mezi betony pohlídal a stále drží Vary na dostřel.

44:11
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Drama je na světě. LUKÁŠ PECH byl dlouhou dobu za obránci, ti si ho ale nevšimli, Pech dostal přihrávku od Košťála a snižuje střelou po ledě vedle levého betonu Cikánka na 4:3! Asistence: Jan Košťál.

39:31
    MARTIN ZAŤOVIČ znovu dramatizuje dnešní utkání. Vinu na obdržené brance teď ale nese brankář Cikánek. Jemuž střela švihem propadla lacině do branky. Asistence: Tomáš Klíma.

34:33
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí se uklidňují čtvrtou brankou! Jason Lepine našel zpoza branky PAVLA PATERU, který na dvakrát překonal Mensatora. Asistence: Jason Lepine.

32:35
    Pech se dočkal alespoň asistence, když zpoza branky našel přesně MARTINA ZAŤOVIČE, který dává první branku Energie. Asistence: Lukáš Pech.

32:17
    Tomanovu střelu Mensator neudržel, puk ale v brance neskončil. Na druhé straně zastavil z trestné lavice se vracejícího Pecha čárový sudí, jenž zastavil vyhození směřující na hostujícího forvarda.

30:12
    Skrbkovu ránu od modré Mensator zachytil někde mezi betony. Zároveň dostávají dvě minuty Hořava s Gulašim. Domácí forvard za sekání, hostující bek za hrubost.

30:06
    A pozor! Dvě minuty za sekání dostává Lukáš Pech. 1:19 5/3 pro Kladno.

29:39
    Kumstát vybojoval na modré puk, ujel všem obráncům, ale sám proti Cikánkovi neuspěl. Výborný zákrok domácího brankáře.

29:25
    Martin Gründling dostává dvě minuty za držení. Přesilovka Kladna.

28:51
    Další velká šance hostů. Melenovský s Dejem nedokázali z brankoviště doklepnout kotouč do sítě!

27:23
    Cikánek vyrazil ránu Noska od modré a pak s nataženým betonem na ledě dokázal zabránit vyloženým gólovým šancím Kumstáta, ten neuspěl ani na dvakrát.

27:11
    Druhé vyloučení Pavla Patery v zápase. Tentokráte za podražení.

25:29
    Obrovské šance Kafky a Lukáče. Nejprve se po krásné akci dostal do zakončení sám proti Mensatorovi Kafka a trefil tyč. Vzápětí nahodil od modré Lepine, puk se od Mensatorova betonu odrazil před Lukáče, který netrefil poloodkrytou branku.

23:40
    Dragoun se krásnou individuální akcí dostal až před Mensatora, ten ale zasáhl pohotově.

22:32
    Hořava vystřelil od modré a jeho střelu zastavila až tyčka!

20:28
    Přesilovka pro hosty. Pavel Skrbek vzal za brankou puk do rukavice a zahodil ho mimo souboj. Dvě minuty.

15:34
    Knotek se uvolnil na modré, jeho střela prosvištěla těsně mimo!

13:54
    Kladno jde do vedení 3:0! MILOSLAV HOŘAVA přišel k první brance v Kladně jako slepý k houslím. Košťál za brankou totiž v souboji s Paterou odpálil puk přímo před branku, kde se prosadil střelou k tyči právě Hořava. Asistence: Pavel Patera.

11:01
    Útočný faul Dragouna. Dvě minuty za vysokou hůl pro kladenského hráče.

09:05
    Hořava dorážel Mensatorem vyraženou střelu. Brankář hostů se ale vyznamenal!

08:36
    První přesilovku si zahraje také Kladno. František Skladaný dostává dvě minuty za podražení.

08:02
    Krásná nahrávka Dragouna. Ten přejel do pásma a ideální nahrávkou našel u vzdálenější tyče JAROSLAVA KALLU. Toho sice bránil Dej, ale nepohlídal hokejku kladenského útočníka a Kladno vede o dvě branky. Asistence: Dragoun, Pavel Skrbek.

04:12
    Gřegořkovo nahození tečoval nebezpečně před brankou Gründling, těsně mimo!

03:34
    První přesilovka pro hosty. Pavel Patera dostává dvě minuty za vysokou hůl.

02:05
    Procházka na červené čáře přenechal puk na rozjetého TOMÁŠE KNOTKA, který přejel přes modrou a hezkou střelou zápěstím otevřel skóre utkání! Asistence: Libor Procházka.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 3. Knotek (Procházka), 9. Kalla (Dragoun, Skrbek), 14. Hořava (Patera), 35. Patera (Lepine) - 33. Zaťovič (Pech), 40. Zaťovič (Klíma), 45. Pech (Košťál)

Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) - Procházka, Piskáček, Lepine, Toman, Drtina, Skrbek, Růžička - Hořava, Patera, Hlaváč - Kalla, Hovorka, Dragoun - Kuchler, Knotek, Bicek - Valský, Lukáč, Kafka - M. Látal.
    HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Benda) - Gründling, Bombic, Nosek, Gřegořek, Gulaši, Prošek, J. Látal, Rohan - Melenovský, Kuběna, Skladaný, Klíma, Zaťovič, Pech, Vachovec, Košťál, Dej, Skuhravý, Bartánus, Kumstát.

Rozhodca: Fraňo, Hodek - Bádal, Pouzar