Třinec – Zlín 2:3 (po s.n.) | Kladno – K. Vary 4:3 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 4:1 (kon.)
Plzeň – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Motor ČB – Slavia 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
4:3 (3:0, 1:2, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
cz Piatok 23.09.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga (ČR)

Neskutečné drama. Kladenští nakonec měli možnost trefit odkrytou branku, místo toho ale chtěli šetřit čas a to se jim tak "povedlo", až hosté málem vyrovnali. Procházka ale napravil svojí chybu a utkání se dohrálo za brankou Kladna. Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji vám příjemný víkend. (19:42:52)

60:00

59:38
    Nosek od modré trefil tyč!

59:04
    Kuchler dorážel střelu Skrbka mimo! Obrovská šance na rozhodnutí.

58:41
    Zuby nehty domácí brání.

58:01
    Poslední dvě minuty.

57:49
    Puk zůstal pod kladenským obráncem v pásmu Kladna, Rozhodčí přerušuje. Buly v pásmu Kladna.

57:11
    Pech hledal Kumstáta, puk se odrazil právě od urostlého forvarda Varů vedle branky.

56:55
    Kladno zatím nepouští hosty do pásma.

56:13
    Čeká nás nervydrásající koncovka dnešního zápasu. Kdo bude nakonec štěstnější?

55:01
    Hovorka se řítil sám na Mensatora, ten se položil na led jak široký tak dlouhý a nakonec betonem vytáhl puk mimo branku!

54:15
    Oba týmy nahazují kotouče. Hosté mají často hráče čekajícího na brejk, zatím ale šance příliš nejsou.

53:06
    Bicek se dostal k puku, byl ale sám proti dvěma obráncům a jeho střela neprošla.

52:31
    Přihrávka rukou ve středním pásmu.

52:14
    3585 diváků sleduje dnešní zápas.

52:13
    Gulaši znovu střílel po ledě přes hodně hráčů. Puk se odrazil nejspíš od betonu Cikánka, který Kladno drží.

51:28

51:16
    Až teď Kladno dostalo puk alespoň do středního pásma.

50:40
    Pech za brankou rychle předal Kumstátovi, který nestihl zasunout za beton Cikánka.

50:29
    Další rána Noska, tentokrát Cikánek vyráží do ochranné sítě.

50:21
    Nosek měl poloodkrytou branku, ale minul jí.

50:11
    Hosté drží pásmo.

49:38
    Útočí ale Kladno. Bicek našel před brankou Kuchlera, který ale netečoval ideálně.

49:28
    Hostům se ale naskýtá příležitost vyrovnat. Libor Procházka dostává dvě minuty za zdržování.

49:26
    Hlaváč hledal Hořavu, ten měl ale před brankou zablokovanou hokejku.

48:49
    Dragoun se pěkně prokličkoval před Mensatora, který si ale mezírku mezi betony pohlídal a stále drží Vary na dostřel.

47:47
    Kafkovu střelu vyrazil Mensator. Všemu ale předcházel puk odražený od ochranné sítě, rozhodčí ale nepískali.

47:08
    Gulašiho pokus od modré Cikánek vůbec neviděl. Puk ale trefil jen boční síťku.

46:39
    Teď je mírně lepší zase Kladno. Skrbek teď měl ale místo přihrávky spíše střílet.

45:41
    Další rána Hovorky, kterou ještě tečoval Kalla. Rána to ale byla tak prudká, že jí Kalla nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

45:25
    Hovorkovu tvrdou ránu vyrazil Mensator.

44:49
    Na druhé straně vystřelil od modré Lepine. Mensator zasahuje.

44:37
    Další šance, teď v ní byl Skladaný. Cikánka ale nepřekonal.

44:29
    Zakázané uvolnění hostů.

44:11
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Drama je na světě. LUKÁŠ PECH byl dlouhou dobu za obránci, ti si ho ale nevšimli, Pech dostal přihrávku od Košťála a snižuje střelou po ledě vedle levého betonu Cikánka na 4:3! Asistence: Jan Košťál.

43:05
    Tak Kladenští se snaží držet hosty na distanc od své vlastní branky. Zatím se jim to daří.

41:59
    Kuchlerova přihrávka na volného Bicka směřovala do těsného ofsajdu.

41:08
    Gřegořek už po několikáté vypálil od modré. Cikánek měl problémy, nakonec ale betonem vyrazil.

40:45
    Zakázané uvolnění Kladna.

40:01

Skončila nám druhá třetina. Skóre zatím vyznívá příznivěji pro domácí, ale zejména druhá branka Zaťoviče dává utkání ještě dramatickou zápletku. Uvidíme, s čím kluby přijdou do třetí třetiny. Ta začne přibližně v 19:11.

40:00

39:31
    MARTIN ZAŤOVIČ znovu dramatizuje dnešní utkání. Vinu na obdržené brance teď ale nese brankář Cikánek. Jemuž střela švihem propadla lacině do branky. Asistence: Tomáš Klíma.

38:55
    Skrbek objel branku a hledal před brankou někoho ze spoluhráčů, ale neúspěšně.

38:22
    Na ledě se znovu objevuje i třináctý kladenský útočník Martin Látal.

37:16
    Piskáček předvedl ve středním pásmu strom, kterým zastavil Kumstáta.

36:40
    Bicek s Kuchlerem se dobře zorientovali před brankou. Ani jeden z nich ale Mensatora nepřekonal.

36:32
    Na hokejky domácích se znovu vrací pohoda, která panovala před brankou hostů.

35:29
    Kumstát si po kličce našel na kruzích prostor ke střele. Cikánek ale střelu viděl a jeho lapačka byla připravená.

34:33
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí se uklidňují čtvrtou brankou! Jason Lepine našel zpoza branky PAVLA PATERU, který na dvakrát překonal Mensatora. Asistence: Jason Lepine.

33:42
    Zakázané uvolnění Energetiků.

32:35
    Pech se dočkal alespoň asistence, když zpoza branky našel přesně MARTINA ZAŤOVIČE, který dává první branku Energie. Asistence: Lukáš Pech.

32:17
    Tomanovu střelu Mensator neudržel, puk ale v brance neskončil. Na druhé straně zastavil z trestné lavice se vracejícího Pecha čárový sudí, jenž zastavil vyhození směřující na hostujícího forvarda.

32:00
    Kladno se usazuje v pásmu, ale přesilovka pomalu končí.

31:25
    Hosté ve čtyřech.

31:18
    Tvrdou ránu Hovorky Mensator viděl a úspěšně proti ní zasáhl.

30:46
    Hosté vyhazují. 5/3 se Kladnu zatím nevede.

30:12
    Skrbkovu ránu od modré Mensator zachytil někde mezi betony. Zároveň dostávají dvě minuty Hořava s Gulašim. Domácí forvard za sekání, hostující bek za hrubost.

30:06
    A pozor! Dvě minuty za sekání dostává Lukáš Pech. 1:19 5/3 pro Kladno.

29:39
    Kumstát vybojoval na modré puk, ujel všem obráncům, ale sám proti Cikánkovi neuspěl. Výborný zákrok domácího brankáře.

29:25
    Martin Gründling dostává dvě minuty za držení. Přesilovka Kladna.

29:11

28:51
    Další velká šance hostů. Melenovský s Dejem nedokázali z brankoviště doklepnout kotouč do sítě!

28:26
    Domácí výborně brání kromě dvojšance Kumstáta nepouštějí hosty do šancí.

27:23
    Cikánek vyrazil ránu Noska od modré a pak s nataženým betonem na ledě dokázal zabránit vyloženým gólovým šancím Kumstáta, ten neuspěl ani na dvakrát.

27:11
    Druhé vyloučení Pavla Patery v zápase. Tentokráte za podražení.

26:36
    Pokus Bartánuse vytáhl Cikánek bez větších problémů.

26:25

25:29
    Obrovské šance Kafky a Lukáče. Nejprve se po krásné akci dostal do zakončení sám proti Mensatorovi Kafka a trefil tyč. Vzápětí nahodil od modré Lepine, puk se od Mensatorova betonu odrazil před Lukáče, který netrefil poloodkrytou branku.

25:07
    Další zakázané uvolnění Karlových Varů.

24:24
    Kuchler srazil dlouhou přihrávku do ochranné sítě.

23:40
    Dragoun se krásnou individuální akcí dostal až před Mensatora, ten ale zasáhl pohotově.

22:32
    Hořava vystřelil od modré a jeho střelu zastavila až tyčka!

22:24
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

22:06
    Kladenské vyhození dojel Valský a našetřil cenné vteřinky.

21:37
    Další nepříjemné nahození Gřegořka. Cikánek si opět poradil.

21:22
    Dej vypálil od mantinelu. Cikánek zkrotil puk na hrudi.

20:57
    Chybná rozehrávka hostů, ze které ale Kladno nic nevytěžilo.

20:41
    Kladno vyhazuje.

20:28
    Přesilovka pro hosty. Pavel Skrbek vzal za brankou puk do rukavice a zahodil ho mimo souboj. Dvě minuty.

20:01

Rozhodčí už znovu čekají na ledě na hráče, kteří se pomalu trousí z šaten.

Je za námi první třetina. Není ani moc co hodnotit. Výsledek vypovídá za vše. Kladenští jsou pány na ledě. Výjimku tvořili jen přesilové hry hostů. Hlavně v první byli hosté brance blízko, ale neuspěli. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:00

19:21
    Domácí už jen dohrávají třetinu.

18:37
    Hosté se snaží v první třetině ještě o snížení. Teď pálil nebezpečně Čutta.

17:21
    Domácí jsou s vývojem spokojení a na jejich projevu je to znát.

16:36
    Kumstát se chytře vyhnul padajícímu Tomanovi a nezištně našel Košťála, jehož pokus ale nebyl úspěšný.

15:34
    Knotek se uvolnil na modré, jeho střela prosvištěla těsně mimo!

15:16
    Klíma špatně nahrál do druhé vlny na najíždějící spoluhráče.

14:43
    Tomanova střela od modré. Mensator nic neviděl, puk nakonec se štěstím vyrazil vedle branky.

13:54
    Kladno jde do vedení 3:0! MILOSLAV HOŘAVA přišel k první brance v Kladně jako slepý k houslím. Košťál za brankou totiž v souboji s Paterou odpálil puk přímo před branku, kde se prosadil střelou k tyči právě Hořava. Asistence: Pavel Patera.

13:31
    Kladno stejně jako po minulé přesilovce soupeře hned útočí.

13:01
    Domácí se i pokusili o brejk, ale ten nevyšel. Teď už jsou v plném počtu.

12:30
    Středočeši se osvobodili.

12:24
    Gřegořkovi rána od modré vůbec nesedla, jenže puk se od stojících hráčů odrazil před Cikánka a rázem bylo o vzruch postaráno. Cikánek si ale nakonec poradil a puk ukryl pod lapačkou.

11:44
    A další puk míří za Mensatorovu branku.

11:24
    Dobré napadání Kladna v obranném pásmu vede k vyhození kotouče.

11:01
    Útočný faul Dragouna. Dvě minuty za vysokou hůl pro kladenského hráče.

10:48
    Gřegořek pálil po buly. Cikánek toho moc neviděl, ale puk branku netrefil.

10:43
    První zakázané uvolnění - v provedení Kladna.

10:36

10:20
    Růžička od modré tvrdě vypálil a Mensator předvedl další zákrok lapačkou.

09:43
    Zámek Kladna ukončuje až Košťál.

09:05
    Hořava dorážel Mensatorem vyraženou střelu. Brankář hostů se ale vyznamenal!

08:48
    Skrbek dobře našel u tyčky Pateru, ten ale nezpracoval, Kladno drží pásmo.

08:36
    První přesilovku si zahraje také Kladno. František Skladaný dostává dvě minuty za podražení.

08:02
    Krásná nahrávka Dragouna. Ten přejel do pásma a ideální nahrávkou našel u vzdálenější tyče JAROSLAVA KALLU. Toho sice bránil Dej, ale nepohlídal hokejku kladenského útočníka a Kladno vede o dvě branky. Asistence: Dragoun, Pavel Skrbek.

07:09
    Piskáček vystřelil hezky od mantinelu, Mensator ale vymrštil beton včas.

06:11
    Domácí na chvíli bojovali v pásmu Varů. Větší šanci si ale nevypracovali.

05:34

05:19
    Až teď Kladno vyhodilo.

05:04
    Kumstátův pokus vyráží Cikánek.

04:44
    Hosté hrají přesilovku velmi dobře. Cikánek musel zasahovat proti několika střelám.

04:12
    Gřegořkovo nahození tečoval nebezpečně před brankou Gründling, těsně mimo!

03:43
    Hosté vyhráli buly. Jenže Toman ačkoliv ztratil hůl, posunul na Dragouna a ten vyhodil.

03:34
    První přesilovka pro hosty. Pavel Patera dostává dvě minuty za vysokou hůl.

03:27
    Hořava vybojoval puk za brankou, ovšem přihrávku na volného Hlaváče vystihl Mensator.

02:59
    Hlaváčovo nahození bekhendem trošku vystrašilo Mensatora.

02:36
    Hosté okupují pásmo Kladna, ale domácí zatím padají do střel a brání dobře.

02:05
    Procházka na červené čáře přenechal puk na rozjetého TOMÁŠE KNOTKA, který přejel přes modrou a hezkou střelou zápěstím otevřel skóre utkání! Asistence: Libor Procházka.

01:06
    Kalla si nabruslil do pozice mezi kruhy. Mensator ramenem vyrazil.

00:49
    První zajímavý moment se uhrál ve středu hřiště. Růžička čistě "sestřelil" Skuhravého.

00:01

Jedna změna ještě před úvodním buly, v brance Kladna Lukáš Cikánek.

Rozhodčí jsou na ledě a už čekáme jen na hráče.

Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) - Procházka, Piskáček, Lepine, Toman, Drtina, Skrbek, Růžička - Hořava, Patera, Hlaváč - Kalla, Hovorka, Dragoun - Kuchler, Knotek, Bicek - Valský, Lukáč, Kafka - M. Látal.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Benda) - Gründling, Bombic, Nosek, Gřegořek, Gulaši, Prošek, J. Látal, Rohan - Melenovský, Kuběna, Skladaný, Klíma, Zaťovič, Pech, Vachovec, Košťál, Dej, Skuhravý, Bartánus, Kumstát.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Pouzar.

Příjemné páteční odpoledne z kladenského městského stadionu. V rámci 4. kola přijíždí do Kladna karlovarská Energie. Oba celky vstoupily do letošní sezony zcela odlišně. Kladenští hokejisté po výhře nad Spartou dokázali porazit také Zlín, zatímco Karlovy Vary podlehly těsně Slavii a poté prohrály doma vysoko s Pardubicemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 3. Knotek (Procházka), 9. Kalla (Dragoun, Skrbek), 14. Hořava (Patera), 35. Patera (Lepine) - 33. Zaťovič (Pech), 40. Zaťovič (Klíma), 45. Pech (Košťál)

Rozhodca: Fraňo, Hodek - Bádal, Pouzar