Lipt. Mikuláš – Miškovec 0:2 (kon.) | Poprad – Zvolen 3:2 (kon.) | B. Bystrica – Košice 5:1 (kon.)
Trenčín – Žilina 3:2 (po pr.) | Nové Zámky – Detva 3:2 (po pr.) | Budapešť – Nitra 4:7 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
MsHK Žilina
Streda 13.02.2019, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Po reprezentačnej prestávke pokračuje Tipsport liga ďalším kolom, posledných šesť kôl určí poradie pred play-off, dnešní súperi ale majú odlišné ciele.

Dukla stráca na postup do prvej šestky osem bodov (oproti Zámkom má ešte zápas k dobru), ale šanca na priamy postup do štvrťfinále je už malá. Napriek tomu sa o ňu bude snažiť tím trénera Oremusa zabojovať, pred prestávkou sa vrátili už takmer všetci maródi, mimo hry je teda len obranca Holenda, ktorého operácia kolena vyradila do konca sezóny. Z posledných šiestich zápasov Dukla vyhrala tri.

Žilina je posledná, na Mikuláš stráca sedem bodov, posledných šesť kôl teda bude v znamení snahy Vlkov o to vyhnúť sa baráži. Nádej svitla Žilinčanom keď vyhrali tri zápasy za sebou, ale pred prestávkou opäť prišla štvorzápasová séria prehier.

Vzájomné zápasy v sezóne vyšli zatiaľ lepšie Trenčanom, doma vyhrali 3-0 (Bartovič 2, Radivojevič) a 5-4 (Hecl 2, Ölvecký 2, Bartovič – Hrazdíra, Mendrej, Beránek, Kučný), pod Dubňom sa dvakrát predlžovalo, raz boli úspešní domáci, keď vyhrali po nájazdoch 1-0 (Huna), v druhom meraní síl triumfoval Trenčín 1-2 po predĺžení (M.Hudec – Sojčík, Hecl)

Trenčania dnes obliekli žlté dresy, do ich bránky sa postaví Michal Valent, hostia nastúpia v zelenom, ich svätyňu bude chrániť Tomáš Fučík.

00:01

02:14
    Žilina dala gól!
    Po úvodných dvoch oťukávacích minútach sa druhý útok hostí usadil v tretine Beránek šikovne prihral neobsadenému MARTINOVI PODEŠVOVI, ten si položil Valenta a mal dostatok časú puk umiestniť do odkrytej brány.
    Asistencie: Petr Beránek, Lukáš Dubeň

03:14
    Hostia mohli vedenie aj navýšiť, ale Coma spomedzi kruhov vystrelil mimo, Ondruš o pár sekúnd mieril len priamo do trenčianskeho brankára.

04:40
    Fučík si musel dať pozor, ale Sádeckého pokus z uhla mieril len do bočnej konštrukcie. Hra Dukly zatiaľ veľmi nepresná.

05:18
    Švec sa natlačil zo zdanlivo nemožnej pozície až pred bránkovisko, ale neprekonal brankára Vlkov.

05:52
    Strelu Denisa Hudeca z uhla od mantinelu schoval Fučík do lapačky a nechal vystriedať,

05:59
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Matejka – 2 min., podrazenie).

06:13
    Starostova rana od modrej vyrazená, Mikula v dorážke neuspel.

07:54
    Varga posunul puk pred bránkovisko Heclovi, jeho bekhendové zakončenie dokázal Fučík vyraziť.

07:59
    Hostia v plnom počte.

08:46
    Huna šprintoval za nahodeným pukom, Valent vyrazil tiež a bol pri puku skôr.

10:05
    Dvakrát to Trenčania skúšali strelami z diaľky, ale ani Rýglova, ani Fruhaufova neprekvapili pripraveného brankára.

10:19
    Denis Hudec korčuľoval k mantinelu za Marekom Hudecom, tesne pred mantinelom nepochopiteľne sotil protihráča zozadu na dosky, našťastie obranca hostí asi nebude vážne zranený, domáci útočník môže byť rád, že dostal len dvojminútový trest.

10:19
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (D.Hudec – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).

11:10
    Podešva pred bránkou minul prihrávku Hunu.

11:36
    Trenčania vyhodili cez všetky čiary, Vlci musia dobýjať pásmo.

12:20
    Domáci v plnom počte.

12:34
    Dvaja na jedného mierilí hostia, Rehák ale z pravého kruhu Valenta neprekonal.

13:00
    Ďaľšie dve šance, najprv na jednej strane zakončil Radivojevič po Olveckého prihrávke, no Fučíka nezaskočil, na druhej v prečíslení nenašiel Síkela skulinku v postavení Valenta.

15:06
    Hrubka mladého obrancu Turiana, prihral rovno na hokejku atakujúceho trenčianskeho hráča, ten pripravil pozíciu pre Bartoviča, ktorý prudko vypálil spoza kruhov, ale minul bránu.

15:35
    Sádeckého strelu vyrazil Fučík pred bránkovisko, Bartovič sa ale nezorientoval dostatočne rýchlo, aby dorazil do odkrytej brány.

16:41
    Dubeň v súboji mimo puku chytil Fruhaufa za ruku, vykrútil mu ju a dlhodobo zranené rameno trenčianskeho obrancu zrejme nevydržalo. Fruhauf odchádza do šatne za sprievodu lekára.

18:56
    Podešva tvrdou ranou zostrelil Rýgla, ktorý bol medzi kruhmi, ale ten pomerne rýchlo vstal a pokračoval.

19:14
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hlinka – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

20:00

20:01

21:18
    Žilina dohráva presilovku z prvej tretiny, ale až v jej závere vyskúšal Valenta strelou z uhla Rehák.

21:52
    Starosta napriahol a vypálil od modrej príklepom, puk bol stečovaný na ochrannú sieť.

23:32
    Jenčík sa dostal k puku na ľavom kruhu, ale strela mu nesadla podľa predstáv.

24:40
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radivojevič – 2 min., hrubosť).

26:00
    Dlhý pobyt hostí v pásme počas presilovky, strela Bagina zblokovaná, Surovka dvihol puk privysoko.

26:40

28:37
    Rýgl prepasíroval puk do šance Bartovičovi, ten ale spred bránky neprestrelil Fučíka.

28:50
    Sojčík dôrazný pred bránou, keď sa nepresadil pri jednej žrdke, rýchlo prešiel poza bránu a skúsil to z druhej strany, ale Fučík sa dobre presunul.

29:40
    Kombinačná akcia Dukly, na jej konci Hlinka, ktorý bol sám na pravom kruhu, ale nedokázal preľstiť brankára žilinského tímu.

31:40
    Ľahkovážna zadovka Sádeckého vo vlastnom pásme, puk získali hostia, nakoniec zakončoval spoza pravého kruhu Beránek, ale strela nebola dostatočne razantná, aby prekonala Valenta.

31:54
    Hecl si vylepšoval streleckú parketu pohybom na stred, následná strela bola ale nepresná.

32:59
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sojčík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

34:16
    Dlho pripravovali hostia v presilovke prvú strelu, nakoniec pálil Hvila z ľavého kruhu, ale jeho pokus bol zblokovaný.

34:49
    Krásna presilovková súhra hostí, Surovka dostal prihrávku k zadnému mantinelu, odtiaľ okamžite prihrával medzi kruhy, kam si nakorčuľoval PETR BERÁNEK a z prvej presne trafil.
    Asistencie: Filip Surovka, Lukáš Matejka.

35:34
    Starosta napriahol na modrej, ale v momente strely nebol nik z jeho spoluhráčov pred bránou, takže Fučík mal dobrý výhľad na puk.

36:43
    Mikula prihral medzi kruhy Radjenovicovi, ten pohotovo strieľal, no Fučík si odkryté miesto pokryl lapačkou, ktorú drží v pravej ruke.

38:00
    Po vyhratom buly strieľal Radivojevič pohotovo, ale puk nemal potrebnú razanciu.

38:53
    Trenčín dal gól!
    Z vyložených šancí sa domáci nepresadili, potom padol gól z relatívne nevinnej akcie, od mantinelu poslal puk do ohňa Bokroš, na pravom kruhu tečoval nechytateľne PEETR SOJČÍK. Asistencia: Tomáš Bokroš.

39:02
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Piegl – 2 min., nedovolené bránenie).

39:52
    Radivojevič pálil dvakrát od modrej, nik z jeho spoluhráčov nedokázal puk tečovať.

40:00

V úvode tretej tretiny majú Trenčania k dispozícii ešte 61 sekúnd početnej výhody.

40:01

41:02

41:30
    Hostia mierili do prečíslenia 3 na 2, lenže pokazili prechod do pásma – ofsajd.

44:20
    Bartovič spoza bránky prihral rozbehnutému Gulovi, ale ten vyslal len prízemnú strelu, ktorú Fučík pokryl.

45:01
    Hostia prevažne bránia vedenie, hra Dukly je dnes veľmi kostrbatá a nepresná, takže sa ťažko prebíja cez obranné žilinské pavučiny.

45:41
    Švec vybojoval puk pri mantineli, posunul na ľavý kruh Dlouhému, ktorý pohotovo pálil, strelu vyrazil Fučík vyrážačkou na ochrannú sieť.

46:25
    Dlho sa udržal prvý trenčiansky útok v pásme, nakoniec pálil od modrej Bokroš, ale Huna obetavo ľahol do strely a zblokoval puk.

48:26
    Bokroš si počkal na prenikajúceho Piegla a po odohratí puku mu uštedril riadny open ice hit.

49:30
    Rýgl sí nakorčuľoval na krížnu prihrávku popred bránu, poslal puk z prvej do protipohybu brankára, ale trafil len žrdku!

50:20
    Mikulova rana z ľavého kruhu bola nepresná a vyhnala jeho tím z pásma.

51:19
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jenčík – 2 min., podrazenie).

51:36
    Rýgl vystrelil prudko od modrej, Fučík dobre videl puk a tak si s jeho ranou poradil.

52:08
    Mikula netrafil dobre puk pred bránkou a potom sa o jeho hokejku potkol hráč Žiliny – je po domácej presilovke. Pri protestoch si Mikula vykoledoval aj desiatku.

52:08
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Mikula – 2 min., podrazenie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

53:10
    Dubeň podporil útok, vymenil si puk s Huževkom, ale následný teč neprešiel za chrbát Valenta.

54:11
    Oba tímy už v plnom počte.

55:40
    Nahodený puk podržal Fučík v lapačke a prerušil hru. Bude sa teda vhadzovať v útočnom pásme Dukly. Tá sa chystá k záverečnému náporu.

56:02
    Rýglova strela z uhla, pred bránou nik nedokázal doraziť.

57:42
    Druhá lajna Dukly dlho v pásme, Valent odkorčuľoval na striedačku.

58:49
    Trenčania stale šiesti, držia sa v pásme, Rýglova rana neprešla cez Fučíka.

59:00
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hvila – 2 min., podrazenie).

59:00
    Ešte presilovka pre domáci tím, tréner Oremus si zobral time out. Do pásma na buly pôjdu šiesti Trenčania proti štyrom hráčom Žiliny.

59:44
    Nakoniec to Dukle pri hre vabank vyšlo. Kapitán tímu dvakrát dostal puk na modrú a oba strelecké pokusy mu obetavo zblokoval Huževka. Tak si BRANKO RADIVOJEVIČ nakorčuľoval na pravý kruh, tam z prvej prudko trafil ľavý horný roh bránky.
    Asistencia: Peter Sojčík

59:56
    Tesne pred koncom ešte jedna šanca domácich. Po vysokej hokejke Žiliny sa vhadzovalo pred Fučíkom, Gula vystrelil od modrej, pred bránkou Sojčík dokázal tečovať puk, ale nie na bránu.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Oba celky si pripísali po bode, hostia možno budú sklamaní, lebo boli blízko k trom, ale v poslednej tretine bola Dukla jasne lepším tímom a vyrovnanie si zaslúžila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:20
    Hvila síce netrafil v prečíslení bránku ale puk sa odrazil od zadného mantinelu pred voľnú bránu, Huna strieľal, ale fantastický zákrok Valenta zabránil čistému gólu!

60:28
    Na druhej strane ušiel Hecl, zblízka neprekonal brankára, následne ho Matejka dohral a je vylúčený. Za obrovský hnev a protest dostal aj trest do konca zápasu. On to totiž nejaký veľký faul nebol.

60:28
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Matejka – 2 min., podrazenie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

60:58
    Presilovka zatiaľ Dukle nevychádza.

61:30
    Olvecký dostal puk medzi kruhy, ale v tutovke nemieril presne.

62:05
    Bartovičova strela neprešla na bránku.

62:28

63:55
    Dlhší čas sa hralo 4 na 4 po skončení presilovky, takže 3 na 3 bude opäť až v závere predĺženia.

64:21
    A je rozhodnuté, MILAN BARTOVIČ vybojoval puk v strednóm pásme, potiahol do útočného, kde mal aj spoluhráča v prečíslení, ale rozhodol sa zakončiť z pravého kruhu a obstrelil brankára

Dva body si teda pripisuje Dukla, v závere bola útočnejšia a aktívnejšia, hostia stratili víťazstvo až v závere, ale pod tlak sa dostali aj kvôli ich pasivite. Bod z Trenčína sa možno bude zdať pre nich málo. (20:34:02)

Marián Vychovalý

Góly a asistencie: 39. Sojčík (Bokroš), 60. Radivojevič (Sojčík), 65. Bartovič – 3. Podešva (Beránek, Dubeň), 35. Beránek (Surovka, Matejka)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, Bohunický, Bokroš – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Hecl, Sádecký, Bartovič – Mikula, Radjenovic, Varga – Hudec, Dlouhý, Švec – Hlinka
    MsHK Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Turian, Piegl, Bagin, M.Hudec – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, D.Rehák – Síkela, Ondruš, Coma

Rozhodca: M.Novák, Rencz – Šefčík, Kis-Király