Třinec – Liberec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Zlín – K. Vary 5:3 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 4:2 (kon.) | Chomutov – Litvínov 4:1 (kon.) | Pardubice – Sparta Praha 4:1 (kon.)
Olomouc – Hradec Králové 1:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
HC Kometa Brno
cz Streda 13.02.2019, 17:20Tipsport extraliga (ČR) • 43. kolo

Ode mě je to v tuto chvíli vše, já se Vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera a někdy zase u sportovních online přenosů na shledanou. (19:56:05)

Nejlepšími hráči byli po zápase vyhlášeni:

Marek Čiliak (HC Kometa Brno)
    Michal Vondrka (BK Mladá Boleslav)

Zápas "o šest bodů" je u konce. Nakonec musel dospět až do prodloužení. V něm měla Kometa dvě šance, ale Krošelj domácí tým podržel a Boleslav se prosadila z protiútoku, kdy Látal zaclonil brněnskému gólmanovi a Pavel Musil trefil pro Boleslav dva body.

Boleslav se sice do elitní šestky nedostala, ale dokázala snížit bodový rozdíl mezi oběma soupeři a na Kometu ztrácí už jen jediný bod.

61:18 Pavel MUSIL - 2:1

61:18
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Celá akce měla svůj počátek za bránou Gašpera Krošelje, kde se Martin Látal nenechal vykolejit, ustál svůj souboj a zavezl kotouč do útočného pásma, poté dobře clonil ve výhledu Čiliakovi a Pavel MUSIL nádherně trefil horní růžek brněnské branky, čímž vybojoval druhý prémiový bod pro svůj tým.
    Asistence: Martin Látal, David Bernad.

60:47
    Plekanec rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní brány.

60:31
    Klepišův pas na Žejdla byl příliš dlouhý.

60:22
    Zaťovič se uvolnil a stihl zakončit, záda mu kryl Mueller, který stačil ještě dorážet.

60:01

Boleslav staví do úvodní trojky Skalického, Pláňka a Klepiše, Kometa zase Muellera, Bartejse a Zaťoviče.

Třetí třetina přinesla vyrovnávací branku domácích, o kterou se ve 45. minutě zasloužil Lukáš Žejdl. Po krátké přestávce bude následovat prodloužení, nebo případné nájezdy.

Zásahy brankářů po 3. třetině:
    Marek Čiliak (KOM) – 9 zásahů
    Gašper Krošelj (MBL) – 4 zásahy

60:00

59:56
    Kotouč je na holích hostujících hráčů a za bránou Marka Čiliaka.

59:50
    Zakázané uvolnění Komety, vhazovat se bude před Čiliakem. Domácí publikum si žádá gól.

59:20
    Dlapova střela prověřila Čiliaka, halou to jen zahučelo.

59:06
    Dlouhán Skalický teď dobře clonil před hostující gólmanem, ale žádná střela nepřišla.

58:16
    Nějakou chvíli se bojuje za Čiliakem o kotouč, rozhodčí zatím hru nepřerušili.

Daniel Langer

Zdena Bobková

Góly a asistencie: 45. Žejdl (Vondrka, Kotvan), 62. P. Musil (Látal, Bernad) – 20. Orsava (M. Erat)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Hrdinka – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Najman – R. Zohorna, P. Musil, Látal – Flynn, T. Knotek, P. Kousal.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Bartejs, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Z. Michálek, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – Orsava, Hruška, Kusko – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler.

Rozhodca: Hribik, Kika – Ondráček, Ganger