Samara – Lok. Moskva 0:1 (kon.) | Zenit – FC Ural 4:1 (kon.) | Rostov – Jenisej 4:0 (kon.)
Zenit Petrohrad
4:1 (2:1)
FC Ural
cz Nedeľa 19.08.2018, 18:00 • Petrovskij, Petrohrad • Ruská Premier Liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

FK Ural
    Uralu se naopak vstup do nového ročníku vůbec nepodařil. Po třech kolech je na předposledním místě po dvou porážkách a jedné remíze má na svém kontě pouhý bod. Remízu uhrál v posledním zápase a to 1:1 s Dynamem Moskva. Proti Petrohradu to bude mít na nějaký potenciální bodový zisk hodně těžké. 11x se obě mužstva střetla a Ural ani jednou nedokázal Zenit porazit. Pouze jednou se mu podařilo uhrát remízu 1:1!

FK Zenit Petrohrad
    Je zatím v domácí soutěži stoprocentní a po třech zápasech má devět bodů se skóre 4:0! Petrohrad ve čtvrtek odvrátil vypadnutí z kvalifikace EL, když porazil vysoko Dinamo Minsk 8:1 po prodloužení. Petrohrad dokázal během základní hrací doby smazat čtyř brankový náskok Dinama z prvního zápasu a následně ještě čtyřikrát udeřit v nastaveném čase. A to hrál od 72. minuty v deseti hráčích, kdy byl za druhou žlutou kartu vyloučen Paredes. Ústředními hráči byl Dzjuba a Mak, kteří dali po dvou brankách. Petrohrad tedy bude hodně na motivovaný zvládnutým střetnutím proti Dinamu Minsk a proti Uralu je jednoznačným favoritem na vítězství.

1

6
    Ural právě vstřelil branku!
    Jako první se do vedení dostávají hosté a to brankou JURIJE BAVINA, který dostal míč a přízemní střelou se trefuje k levé tyčce.
    6. Jurij BAVIN - 0:1

11
    Omlouváme se Vám za technické potíže, avšak již máme obraz hry, nyní budou domácí zahrávat standardní situaci.

12
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Pěkný centr na pravou stranu, dokud se míč vrátil zpět před branku a SEBASTIÁN DRIUSSI hlavičkou věděl kam míč má umístit!
    12. Sebastián DRIUSSI - 1:1

13
    Hosté jsou od vyrovnávací branky na koni a snaží se o vedoucí zásah.

16
    A tlak Petrohradu je korunován další brankou, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavičkou SEBASTIÁN DRIUSSI a dává svou druhou branku v dnešním zápase.
    16. Sebastián DRIUSSI - 2:1

20
    20. minuta a Petrohrad stále tlačí na svého soupeře a ten se nestačí divit na jaký rychlostní stupeň Petrohrad přeřadil.

21
    Hráči Uralu jsou všude o krok později a Godzjur musel opět zasahovat proti centru ze strany soupeře.

22
    Ural se nyní může uklidnit a pokusit se něco vymyslet, rozehrávají svůj útok.

22
    Podařilo se jim vyprodukovat centr a hráč hlavičkuje na středu pokutového území, ale hlavička šla doprostřed branky a to si Luněv pohlídal.

23
    Mak se snažil proniknout po pravém křídle, ale hosté se ubránili za cenu rohového kopu, ze kterého dostali poslední branku.

24
    Tentokrát se rohový kop domácím příliš nepovedl a Ural zahájil protiútok.

25
    Eric Bicfalvi z první se pokoušel zakončit a opřel se do centrovaného míče z pravé strany. Míč skončil těsně vedle levé tyčky z pohledu brankáře!

26
    Faul Zenitu a zajímavá příležitost v podobě standardní situace pro Ural...

27
    A standardní situaci hosté příliš dobře nezahráli a nevytvořili si žádnou šanci.

29
    Sledujeme poměrně rychlý fotbal, kdy se hr přelévá z jedné strany na druhou, nyní se často Ural ukazuje před brankou Zenitu, ale zatím jsou jejich šance nepřesné.

30
    Sympatické od hostů je to, že se druhou brankou Zenitu nesložili a hrají se svým soupeřem otevřenou partii.

31
    A lze říci, že jsou v posledních minutách o něco aktivnější než Petrohrad.

33
    Centr z levé strany odvrací obránce Uralu, následně se míč vrátil před branku, ale brankář hostí si vše pohlídal a chytá vysoký míč.

35
    Pěkná střela z dálky, ale míč jde nakonec mimo levou tyč. Střílel Paredes.

36
    Džamal Chodžanijazov zahrál rukou a hlavní sudí to velmi dobře viděl.

37
    A centrovaný míč propadl až před branku a Alexandr Jerochin se snažil zasáhnout letící míč, ale byl v těžké pozici a netrefuje nakonec míč, který míří mimo.

38
    Snaha vyslat jednoho z hráčů Zenitu, který si nabíhal za obranu, ale poslední obránce zastavuje míč a zastavil hrozící nebezpečí.

40
    Pět minut před koncem prvního poločasu a míč má ve své moci Ural, který by rád vyrovnal brankou do šatny.

41
    Možná se o to svým centrem snažil Denys Kulakov, ale jeho pokus odvrací soupeř na roh.

41
    Nikolaj Dimitrov rozehrál roh na krátko, následný centr na zadní tyč nebyl úspěšný a Zenit se ubránil.

42
    Igor Smolnikov byl tvrději faulován na polovině hřiště. Eric Bicfalvi byl hodně důrazný.

43
    Žlutou kartu dostává Eric Bicfalvi (FK Ural).

45
    Centr domácích se nyní nepovedl a brankář Uralu si v poklidu došel pro míč a pokusí se rozehrát na své spoluhráče, kteří budou moci podniknout poslední útok v tomto poločase.

45
    Jednu minutu mají na to hráči Uralu, aby mohli případně srovnat.

45+1
    Ale to se jim pravděpodobně nepodaří, neboť Zenit získal míč a dokonce se dostal do zakončení a Godzjur musel vyškrábnout po střele míč nad svou branku.

45+2
    Rohový kop Ural ubránil a je tu konec první půle.

45+2

První poločas nám přinesl doslova divoký začátek. Než se stačili diváci usadit, viděli rovnou tři branky během patnácti minut. Nejdříve šli do vedení překvapivě hosté. Následně Zenit přidal na svých obrátkách a v rozmezí čtyř minut dokázal otočit vývoj hry. Od té doby se hrál otevřený fotbal a obě mužstva se nebála útočit, nicméně další branka již nepadla.

46

46
    Ani jeden celek neprovedl žádné změny v sestavě a pokračujeme v zahajovacích sestavách z úvodu zápasu.

48
    Mak se rozběhl s míčem, ale byl faulován. Následný centr na hranici šestnáctky nepřinesl nic zásadního.

49
    Hráči Uralu se otevřelo více prostoru a zkusil to vzít na sebe, avšak jeho střela mu příliš nesedla. Konkrétně střílel Eric Bicfalvi.

50
    Uralu se daří držet útoky svého soka a zastavovat je před šestnáctkou.

51
    Míč se ocitl v hledišti a fanoušci z toho mají očividnou radost.

51
    Rohový kop pro hosty...

52
    Nikolaj Dimitrov poslal míč na střed pokutového území, kde jej obránce odhlavičkoval do bezpečí.

53
    Nyní dal o sobě vědět Arťom Dzjuba, který si navedl míč do pokutového území, ale nezamířil přesně.

54
    Zenit má v posledních pěti minutách navrch, bude to korunováno další brankou?

55
    Mak nabral rychlost po pravé straně a už vypadalo, že se nějak prosadí, nakonec byl ubráněn a k centru se nedostal.

57
    Hráči Uralu nyní motali na hranici šestnáctky svého soka, ale každá střela byla blokována pozornou obranou Zenitu a Luněv nemusel zasahovat. Následně probíhá ošetřování domácího hráče.

58
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Marco Aratore, přichází Othman El Kabir.

59
    No a Noboa již nebude pokračovat ve hře, neboť pro něj odjelo vozítko a již jej odváží ze hřiště.

59
    Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Christian Noboa, přichází Matías Kranevitter.

60
    Hodina hry je za námi a Zenit stále vede o jednu branku. Hra je prozatím vyrovnaná a místy má Zenit tlak, ze kterého se mu nedaří skórovat.

63
    Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Elmir Nabiullin, přichází Alexandr Aňukov.

63
    Tempo hry nám výrazně opadlo, dáno ošetřováním a odvozem Noboy a následně střídáním obou mužstev.

64
    Branislav Ivanović nyní pocítil tvrdost hry a skončil na trávníku. Avšak velmi rychle to rozchodil a je připraven pokračovat ve hře.

65
    Igor Smolnikov dostal přihrávku a dokázal odcentrovat před branku, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Nicméně mrzet jej to nemusí, neboť se nacházel v ofsajdu.

67
    Oba týmy se snaží útočit, ale jejich pokusy většinou často končí před šestnáctkou. Nyní nadějný centr Uralu, ale Othman El Kabir při snaze zpracovat míč provedl útočný faul.

68
    Odnesl to opět obětavý obránce Branislav Ivanović.

70
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Denys Kulakov, přichází Varazdat Harojan.

71
    Zenit vybojoval rohový kop, ohrozí nyní Godzjura v brance?

72
    Centr na přední tyč, rohový kop se bude opakovat.

72
    Druhý pokus byl totožný, ale s tím, že tentokrát obrana Uralu odehrála míč směrem do hřiště.

73
    I Ural si mohl zahrát rohový kop, nakonec ale nebyl úspěšný a Harojan, který je na hřišti krátce, si již vykoledoval žlutou kartu, za to, že po odpískání i tak dopravil míč do branky.

74
    Harojan to vzal s takovým škodolibým úšklebkem a vrací se zpět na sovu pozici.

75
    Paredes odcentroval míč, ale na nikoho z jeho spoluhráčů a následuje odkop od branky Uralu.

77
    Sebastián Driussi se snažil vybojovat rohový kop a nejspíše měl být, nicméně čárový ukazuje na odkop od branky Uralu.

78
    Tak to tohle byl ukázkový protiútok do otevřené obrany z pohledu Zenitu! Driussi dostal míč a rozeběhl se s ním po pravé straně. Místo aby se snažil zakončit, tak přesnou přihrávkou našel nabíhajícího ARŤOMA DZJUBU, který neměl problém pohotově a přesně zakončit. Asistence: Sebastián Driussi.
    78. Arťom DZJUBA - 3:1

79
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Jurij Bavin, přichází Alexej Jevsejev.

79
    Sebastián Driussi je dnes po právu nejlepším hráčem Zenitu, dal dvě branky a nyní na jednu přihrál.

82
    Ural a jeho šance na bodový zisk jsou již utopií. Muselo by se stát úplně něco nečekaného, aby Zenit tento zápas již nedohrál v klidu.

83
    Po krátkém ošetření hráče domácích se pokračuje ve hře.

84
    Dzjuba již dnes dohrál, dal opět branku a má splněno. Své místo přepouští Zabolotnyjemu.

85
    Kranevitter zatáhl za ruku unikajícího Boumala a vidí žluté napomenutí.

86
    Luněv má míč ve svých rukavicích a s rozehrávkou již nikam nepospíchá.

87
    Hosté se dostali k centru z levé strany, ale před brankou nikdo, kdo by mohl zakončovat.

88
    Žlutou kartu dostává Alexej Jevsejev (FK Ural).

89
    No a LEANDRO PAREDES to trefil ze standardní situace prostě parádně a navyšuje vedení svého celku na 4:1 a definitně potvrzuje další vítězství svého celku.
    89. Leandro PAREDES - 4:1

90
    Nastavovat se budou ještě dohromady tři minuty.

90+1
    Sebastián Driussi se dostal ke střele, ale hattrick to není, míč jde mimo tři tyče!

90+3
    Zenit i v nastaveném čase má chuť útočit a další střela, která putuje nad branku.

Zákroky brankáře Jaroslav Godzjur: 3.

Zákroky brankáře Andrej Luněv: 1.

90+3
    Po rohovém kopu zakončoval ještě Paredes, ale nedává pátou branku.

90+3

Zenit opět potvrdil roli favorita a bezmála po celý zápas byl jasně lepším týmem a zaslouženě si připisuje čtvrté vítězství v řadě za sebou. Ural tedy neukončil neporazitelnost Zenitu, snažil se s ním sice hrát otevřenou hru, ale to vedlo k tomu, že dostali čtyři branky a musí uznat, že Petrohrad byl lepším týmem.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:24. (19:55:04)

Adam Dořák

Góly: 12. Driussi (Jerochin), 16. Driussi (Paredes), 78. Dzjuba (Driussi), 89. Paredes – 6. Bavin

Karty:   85. Kranevitter (PET) – 43. Bicfalvi (URA), 73. Harojan (URA), 88. Jevsejev (URA)

Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:24.
    Zenit Petrohrad: Luněv – Ivanović, Smolnikov, Nabiullin (63. Aňukov), M. Mevlja – Noboa (59. Kranevitter), Jerochin, Mak, Paredes – Dzjuba (84. A. Zabolotnyj), Driussi.
    Náhradníci: M. Keržakov, Lodygin – Aňukov, J. Černov, Neto, Ozdojev, Hernani, Kranevitter, A. Zabolotnyj.

FC Ural: Godzjur – Bryzgalov, Chodžanijazov, Kulakov (70. Harojan), Balažic – Dimitrov, Bavin (79. Jevsejev), Bicfalvi, Boumal – Iljin, Aratore (58. El Kabir).
    Náhradníci: Baklov, Poletajev – Dancev, Dinga, Harojan, Jevsejev, Jegoryčev, El Kabir, Jusupov.

Rozhodca: S. Vasilyev